RE: Razgovori mama 05/23 (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


nata11 -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 10:42:45)

Sanjice seoska slava mog rodnog sela. Danas ce mrsavicu baka uzeti iz vrtica pa je vodi na ringispil.

Ja radno pa popodne da skoknem do banke i po oprane tepihe.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 12:03:05)

Nato, jel jos birka hranu?
Deca obožavaju ringispil.




Tiziana -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 13:30:28)

Cao devojke, kako ste, sta ima.
Mi smo ok. Dan po dan. Svi smo tu na okupu i to je ono sto je najbitnije.
Ne bih da ulazim ni u kakve detalje i ne bih nista da pisem, jer se svasta pise, izvlaci ko zna od kuda i sto je istina i sto nije istina (Npr pise da je odeljenje krenulo danas na nastavu, a to nije tacno..) i svako sada ima misljenje i zna najbojle u ime drugih,i pokusava da nametne svoje misljenje, a zapravo niko nista ne zna ni sta ni kako.
Mi se trenutno borimo da ocuvamo mentalno zdravlje nase porodice. Znam da zvuci sebicno, ali trenutno nam je to najbitnije.
Ja vas sve pozdravljam i nadam se da ste za vikend uzivale u ovom konacno predivnom vremenu.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 14:28:38)

Tizi ❤️ Šaljemo ljubav ❤️❤️❤️❤️❤️❤️





Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 14:32:46)

Ovde se tako prosula kiša oko pola 2, potoci. Sad sunce upeklo. Pravo prolece 😊Ja ofarbah jedan zid napoljum. Nastavak sutra. 




dunja RR -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 14:33:02)

Tizi, mislimo na tebe! Verujem da je teško, i da je puno raznih informacija oko vas, zato i nisam htela da te dodatno opeterćujem porukama. U samom startu, kada se sve desilo, prvo sam pomislila na vas, i laknulo mi je kada sam saznala da vam se nije desilo ono najgore. Ali direktno ste pogođeni, i svakako vam nije lako, tako da, polako. Što kažeš, bitno je očuvati zdravu glavu. Hvala ti što si se javila, držite se, mislimo na vas [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 14:56:25)

Mi se trenutno borimo da ocuvamo mentalno zdravlje nase porodice. Znam da zvuci sebicno, ali trenutno nam je to najbitnije.


Nije sebično ni malo, Tizi, tako i treba da bude. Držite se i čuvajte, potrebno je vreme da se ovo preboli.

Šaljem zagrljaj [sm=smiley31.gif]




dariusalbetr -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 15:16:00)

U pravu si !! I radite sve dobro . Sada se morate pobrinuti za sve kako kasnije ne bi bilo problema . Mislim da je važno ugoditi jedni drugima . na primjer, muškarac može ugoditi svojoj ženi buketom cvijeća . A supruga može kuhati muževo omiljeno jelo . uvijek se toga moramo sjetiti




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 15:32:04)

Тизи, грлим Вас.




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 17:48:32)

Tizi,ljubimo vas puno.❤




Bambino1 -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 20:12:16)

Zdravo mame. Flam hvala na pitanku, zurka je prosla super ali se jutros probudio sa oteklim okom, neka alergijska reakcija bar tako kaze dr. Tizi ni malo sebicno, to je sada najbitnije. ❤️




dariusalbetr -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 20:31:39)

Za alergije pokušajte piti Fenkarol tablete (ja sam liječnik, tako da mogu izračunati dozu ) . I imam pitanje za sve vas, želim svojoj ženi pokloniti cvijeće . Možete li savjetovati dobre trgovine cvijećem ili dostavom?




Kata90 -> RE: Razgovori mama 05/23 (22.5.2023 22:52:39)



IZVORNA PORUKA: dariusalbetr

U pravu si !! I radite sve dobro . Sada se morate pobrinuti za sve kako kasnije ne bi bilo problema . Mislim da je važno ugoditi jedni drugima . na primjer, muškarac može ugoditi svojoj ženi buketom cvijeća . A supruga može kuhati muževo omiljeno jelo . uvijek se toga moramo sjetiti






Imamo novo meso 😁😁😁😁Pozdrav




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/23 (23.5.2023 6:44:28)

Dobro jutro.Bambino,kako je oko?Ostale mame?Da popijem kafu,pa da završavam šta imam.Kad dete ode u školu mi idemo u selo.Ujaku je šestomesečni pomen.Da odemo i do naše kuće.Nadam se da ste dobro.Pozdrav svima.❤




dddaca -> RE: Razgovori mama 05/23 (23.5.2023 7:47:32)

Dobro jutro. Tizi, drzite se. Nadam se da su deca dobro.
Bambino, brzo da prodje oko malisi. Ostale mame, kako ste?
Ja ne stizem da pisem. Obicno imam vremena bar da virnem, ali juce ni to nisam stigla.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 05/23 (23.5.2023 9:36:57)

Dobro jutro. Samo da mahnem pa se ubacujem dalje u mašinu. Ako uspem da jedem ko covek danas bice dobro. 😊




Mirko Svirko -> RE: Razgovori mama 05/23 (23.5.2023 10:31:58)

Dobar dan, ja uatala u 6h vec mi je dan 😊
Kako ste Danas?Mi nesto bili nikakavi  i slinavi, sada smo super. Mislim kad grane sunce svakako sam super. Samo da nije više kise. Sta radite?. Kod nas punom parom. I da vezbali matis i dobio M 5 na kraju. On se odusevio i bio je jako ponosan. 




flamingos -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 6:16:58)

Dobro jutro.Mirko,bravo za mališana i matematiku.I kod nas standardna situacija.Dete prepuno školskih obaveza,ja svojih,mm isto.Započinjem dan bez kafe pošto imam zakazan ultra zvuk abdomena.Ostale mame?Nadam se da ste dobro.Pozdrav svima.❤




Ana RR -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 10:49:50)

Dobro jutro. Mi ustali jutros u 7, sad smo kao porodica zombija. Išli na kontrolni ultrazvuk, konačno je sve ok [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 11:03:45)

Super Anci. Kako se snalazi sa gradivom zbog izostanaka?

Kod nas sve po starom. Večiti haos. [sm=smiley36.gif]Dala sam sebi previše zadataka.




Bambino1 -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 11:39:51)

Zdravo mame. Kako ste? Malisi je oko super, spao otok skroz, sad je pogulio bradu. Izvodio nesto sa trotinetom pa pao sinoc. 😀 




Ana RR -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 11:45:00)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Super Anci. Kako se snalazi sa gradivom zbog izostanaka?

Kod nas sve po starom. Večiti haos. [sm=smiley36.gif]Dala sam sebi previše zadataka.


Ništa me ne pitaj Sanjči, prepiše ono što su radili u školi ali da uzme da uči nema šanse. Samo se raspravljamo i kažnjavamo. On i mm rade matematiku jer je tu dosta propustio a za ostalo neka se snalazi. Kazna mu ne gine svakako zbog lenjosti.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 12:49:08)

Dobar dan. 3x mi izbacivalo poruku od jutros. 😡 Pa sam odustala na neko vreme 😊
Ne znam ni sta sam htela sa pisem... 

Ana, sad ga pritegli zavrsni kontrolni, uskoro ce kraj pa zasluzeni odmor. Progledaj mu malo kroz prste, nadam se da ce i nastavnici. 
Ja konacno sedoh. Popih kafu, da ispratim podmladak pa na posao. Juce sam toliko umorna bila da sam jedva usla u kucu sinoc. Samo se istusirala i otisla na spavanje. Tako cu i veceras. Da napravim sendvice za veceras. Ogladnim oko 7 😂




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 12:56:05)

Setila sam se 😂
Bila sam kod ocnog juce. Naocare za citanje su mi levo +3.75 i desno +2.75. Tegle 😂




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 05/23 (24.5.2023 13:21:15)

Ovo mi je treca poruka za redom pa pravim pauzu.
Škola je pozvala roditelje na tribinu u vezi stresa, anksioznosti i samopovredjivanja dece i adolescenata. U organizaciji ordinacije koja se time bavi. 
Sticem utisak da psiholozi, psihoterapeuti i slicni sada pokusavaju da nam se uvuku u zivote. Trebalo je dosta ranije da stave do znanja da postoje i da su spremni da se nadju pri ruci. (mada... Vidim da su neke ordinacije ponudile svoje usluge po "povlascenim cenama") 
Tribine tog tipa nisu do sada organizovane, ili ja bar ne znam za njih. Mozda bi neki roditelji koji prepoznaju svoje dete u tim primerima i odreagovali. Mozda bi jedna tribina uticala na jednog roditelja. Pa sledeca na jos jednog ili dva. Ostali bi naucili i primenili ono sto cuju na tribini. 
Mozda je ova tribina pocetak kraja ovog loseg perioda u kojem su nasa deca i popravke okruzenja koji im stvaramo. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>