Problem sa hranjenjem (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Andja22 -> Problem sa hranjenjem (22.8.2023 20:11:01)

Zdravo svima! Nova sam na forumu, takodje i nova mama bebice od 28 dana. Imam problem sa bebom jer je dojim, a on je jako uspavan cim treba jesti i na dojci moze brzo da zaspi nakon par minuta. Naravno ja ga budim, stipkam, umivam, ali nikako ne mogu da ga nateram duze od 5-7 minuta. Kao da nije zainteresovan za hranu nikako, ne bi ni trazio jelo da ga ja ne stavljam na grudi i ne budim. Nekad samo zeli da je na grudima iako ne jede, a vristi ako ga sklonim. Smatram da jako malo jede i da je lenj. Da li je neko imao slican problem ili neko ima ideju kako mogu da ga stimulisem da jede vise ili duze? 




Kata90 -> RE: Problem sa hranjenjem (23.8.2023 19:56:19)

Andjo,i ja upravo dojim bebu sad ce jos malo dva meseca....Beba uvek sisa kolko je njoj dovoljno.Jel napreduje? Mozda da probas sa dohranom mozda ce to vise hteti neznam....pitaj doktoricu.




dddaca -> RE: Problem sa hranjenjem (23.8.2023 20:10:26)

Ako lepo napreduje, mislim da nema razloga za brigu. U suprotnom posavetuj se sa pedijatrom 




Andja22 -> RE: Problem sa hranjenjem (23.8.2023 22:59:35)

Napredovao je, ali ipak mi ti podoji traju kratko i cesto nezainteresovano, dok pedijatri to sve zanemaruju jer je beba napredovala uz sav moj trud oko ishrane. Plasim se ako ih poslusam i ne forsiram toliko bebu i ne budim je da nece napredovati samo od tog kratkog podoja




Bambino1 -> RE: Problem sa hranjenjem (27.8.2023 20:34:47)

Andjo dobro vece. Dojila sam bebu skoro godinu dana, i sa slicnin problemom sam se susretala. Ja sam njemu cak i dohranu dodavala ali je obijao da je pije. Patronazna mi objasnila da mora da bude na jednoj dojci 20min pa na drugoj 20, a nije imalo sanse da toliko dugo sisa. Na kraju mi je rekla da ima beba koje za 5 do 10 min izvuku mleka koliko im je potrebno. On je napredovao skolski, i ako lepo napreduje mozda je isto beba koja sisa za 10 min koliko joj je potrebno. 🙂




Ivanka 75 -> RE: Problem sa hranjenjem (27.8.2023 22:28:37)

Andjo, ja sam dojila max 10 min. Ona je izvlacila sve sto ima s obe strane za to vreme. I sa 6 meseci imala skoro 10kg.




Marcam -> RE: Problem sa hranjenjem (28.9.2023 11:37:54)

Cao svima!
Sin mi ima uskoro 10 mjeseci i jede "sve zivo" ukljucujuci i dohranu. Ima skoro 10 kg, i bas ima dobar apetit, ali to nam stvara problem jer jos uvijek se budi u toku noci , nekad i 2-3 puta da popije flasicu adaptiranog mlijeka. Sta god mu dali uvece prije spavanja isto se desava. Kako mu tu naviku mozemo izbaciti ? [sm=zmeden.gif] Hvala unaprijed !




Kata90 -> RE: Problem sa hranjenjem (28.9.2023 12:13:27)

Cao Marcam,jesi probala vodu da mu nudis kada se budi tako? Mislim proce tu fazu,i onda ce ti prespavati celu noc kako treba.




Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (28.9.2023 15:30:32)

Navika,koju je mozda malo teze regulisati,ali uz volju i zelje je moguce.

Animirajte dete u to doba,bez nudjenja tecnosti.
Ljuljuskanje,mazenje,skretanje paznje...Obicno upali.




nata11 -> RE: Problem sa hranjenjem (2.10.2023 21:58:20)

Mi imamo 4 god i jos uvek se budimo nocu da popijemo caj 🤷🤷 Nikakvo ljuljuskanje, pesmice nije pomoglo. Naviknes se. Doduše to je sada 1 budjenje ali neka deca jednostavno " ne spavaju "Ja prihvatila svoju sudbinu 😄




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (26.10.2023 17:21:57)

Joj Nato.Proćiće i to.Dušice mile.Neka su živa i zdrava dečica,a mame,ko mame-moraju sve da izdrže.❤




Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (27.10.2023 15:36:11)


IZVORNA PORUKA: nata11

Mi imamo 4 god i jos uvek se budimo nocu da popijemo caj 🤷🤷 Nikakvo ljuljuskanje, pesmice nije pomoglo. Naviknes se. Doduše to je sada 1 budjenje ali neka deca jednostavno " ne spavaju "Ja prihvatila svoju sudbinu 😄




Nije ti za utehu znam,ali avaj...
Ja cesto znam da kazem, da moj stariji sin nije spavao ni danju ,ni NOCU.




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (28.10.2023 7:26:06)

Nato,nadam se da uspevaš da se odmoriš.Nezgodno je to buđenje,ali šta da se radi.Moje dete je lepo spavalo noću,ali zato danju nijada nije volela da spava(sem kad je bila beba).E zato sad umorna i začas zaspi.




Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (28.10.2023 9:04:30)

Meni je omiljeno kada cujem...Pa procice ce.
Kada i mani me toga. [sm=smiley36.gif]




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (28.10.2023 9:08:16)



IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Meni je omiljeno kada cujem...Pa procice ce.
Kada i mani me toga. [sm=smiley36.gif]
Pa sad...Svd dođe i prođe.





Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (30.10.2023 11:53:22)

Prodje.
Sve dodje na svoje.
Ali mami koja je u problemu,svojoj muci,nije potrebno da cuje,utesko,proci ce.
Hoce,ali daj savet,te dve reci su mi ostale najnevoljnije -koja rec.
Kao mami.
Ne mladoj,nego inace.




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (31.10.2023 10:09:06)

Naravno,ko prolazi kroz te muke ni malo nije lako.Uglavnom,kao i za sve probleme u životu.Ali,ako je za utehu kažeš-proćiće.Sad,pitanje je vremena i kako ko može i ume da se nosi sa određenim problemom.




Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (31.10.2023 12:13:28)

Naravno.
Iz nekog mog iskustva,bitno je ostati pozitivan i voditi se time.
Pronaci strucno lice,ako je potrebno i popricati,posavetovati se.




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (31.10.2023 14:28:33)

Apsolutno se slažem.Uz stručnu pomoć sve se reši.




Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (1.11.2023 10:11:47)

Nazalost,roditelji danas sve shvataju pogresno,cim im se skrene paznja.




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (1.11.2023 10:14:17)

Pa to.Prihvatam svačije savete,dobronamerne.A na ove druge ni ne obraćam pažnju.




Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (1.11.2023 10:16:41)

Postujem savete i smernice uciteljice i vaspitacice.
Osobe koje su sa mojom decom,veci deo dana.

Na to sam mislila,takav kadar.

Ovaj drugi,ne slusam niti me zanima.Iskreno,




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (1.11.2023 10:21:04)

Aha.Naravno,to i treba da se poštuje.Mislila sam da pišeš uopšteno.




Srecko47E -> RE: Problem sa hranjenjem (1.11.2023 10:24:10)

Ne.ne.
Ja se ne vodim time ko sta kaze,vec ko mi kaze.
Uvek prihvatim msernice,kritiku,savet,molbu.

Proverim ako treba.


Dok evo,cist primer.

Uciteljica je skrenula paznju da dete ne zna da prica tj izgovara slova,ima problem prilikom pisanja,jer ne razume sta uciteljica diktira,ne moze ni da cita.
Majka je prekorila uciteljicu i rekla-Pa sta?Naucice do petog razreda!




flamingos -> RE: Problem sa hranjenjem (1.11.2023 10:30:32)

Pa strašno.Čim se primeti problem,mora da se reaguje.E to su ti majke koje misle da su najpametnije.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>