RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 22:56:00)

Gledaj bar da nije tvoja svadba, venčanica se teže fotošopira. [sm=smiley36.gif] Jas ću ujutru da se slikam za cv koji šaljem, nisam našla ni jednu koja mi se čini primerenom, sve ako ih i isečem vidi se da su i iz čega sečene. Ujutru će me mm postrojiti uza zid...




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 22:56:10)

I još nešto: kada pnavodim firme u kojima sa radila, da li pišem od danas pa u nazad ili od početka karijere pa do sadašnjeg zaposlenja [sm=zmeden.gif]

Na netu sam našla i jedan i drugi primer, oba kao regularna.




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 22:57:48)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Umem ja ali ne znam da li bih našla toliko vremena [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] zavisi koliko ima posla oko toga.



Ma šalim se, taman posla! [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 22:58:22)

Ja i škole i firme pišem hronološki od početka pa do danas.




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 22:59:52)


IZVORNA PORUKA: Trt Milojka

I još nešto: kada pnavodim firme u kojima sa radila, da li pišem od danas pa u nazad ili od početka karijere pa do sadašnjeg zaposlenja [sm=zmeden.gif]

Na netu sam našla i jedan i drugi primer, oba kao regularna.


Zavisi kako si navodila ostalo (školu, kurseve...). Ako si školu pisala od danas u nazad, onda i radno iskustvo pišeš tako.




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:02:18)

Pisala sam i na jedan i na drugi način, prvi način počinje sa obrazovanjem, kursevima pa ide od prvog zaposlenja do danas i mnogo mi bolje zvuči nego kad sam sve to naopačke poređala.
I da, smem li da napišem i devojačko prezime, bitno mi je?




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:05:54)

Nisam na to mislila.
Nemoj pisati školu od prvog OŠ do 4og srednje, a zaposlenje od danas u nazad. Bitno je da sve ide u istom pravcu.

Što ne bi smela? Ako ga nisi zadržala, piši ga u zagradi.

Npr Miljka (devojčako: Srećković) Vasiljević

(lupila sam, sorry ako se neko tako zove [sm=jezicek.gif])




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:06:30)

Smeš, što ne bi smela... Ne kažnjavaju za to...




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:18:44)

E sad, ja sam se stvarno trudila da sve bude u kratkim crtama, ali sam morala da napišem šta sve spada u moj opis posla, a opis se razlikovao od firme do firme pa mi se čini dugačko. A ako izostavim nešto, idem na uštrb sebe...




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:24:53)

Ja nisam pisala opis posla. Sve kontam da nesto moram i da kazem kad me pozovu. Iako me je mama kritikovala sto nemam opis posla.




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:29:27)

Ja nisam naširoko opis posla, kod nekih nisam ni pisala a tamo gde mislim da može da bude od koristi za posao za koji konkurišem navedem taksativno, detaljisanje ostavim za razgovor.




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:31:51)

Ja moram da imam opis posla. Kontam da se u nekim profesijama poslovi ne razlikuju previse od firme do firme, ali kod mene se baš razlikovalo. Mislim, moram da kažem da sam u intenzivi recimo uglavnom reanimirala, a na dijalizi "samo" punktirala vaskularne pristupe i prošla posebnu obuku za to. Eto, lupam sad, ako sam uspela da objasnim poentu [sm=zmeden.gif]. Sve i kad bih pojedinačno navodila koje sam posleove sve obavljala, trebalo bi mi pola A4 strane, minimum.




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:36:59)

napravi tako da vizuelno moze da se odvoji radno mesto i opis posla. Pa ako poslodavac bude zeleo da cita opis, moze, a ako ne, nece se iznervirati sto ne moze da preleti bez opisa.
Odoh u krpe. Ubi me radoznalost gde konkurises.




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:40:08)

A da umesto opisa svakog posla posle firmi dodaš stavku sa veštinama gde pobrojiš šta sve znaš, umeš, imaš u iskustvu i za šta si obučena...




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:41:06)

Tašo, ako se dese neke stvari koje navijam da se dese, pisanje CV-a i konkurisanje kojekuda će biti nešto što će te najmanje iznenaditi. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:42:51)


IZVORNA PORUKA: Trt Milojka

Tašo, ako se dese neke stvari koje navijam da se dese, pisanje CV-a i konkurisanje kojekuda će biti nešto što će te najmanje iznenaditi. [sm=smiley1.gif]


Ja do sad nisam bila radoznala al sad sam postala i to mnoooogooo...




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:44:59)

Milojka, ja cu sada laganim hodom do spavace sobe, polako cu upaliti tv, jos laganije cu uci na fb, i tada cu biti iznenadjena tvojim mail-om koji ces u medjuvremenu napisati! :)




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:45:16)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

A da umesto opisa svakog posla posle firmi dodaš stavku sa veštinama gde pobrojiš šta sve znaš, umeš, imaš u iskustvu i za šta si obučena...



Napisala sam nazive preduzeća i funkcije koju sam obavljala i to istakla, a u pod - pasusu ukratko opisala šta je ta pozicija zahtevala od mene. Ispalo je kako je rekla Tash, onaj koga ne zanima samo preleti dalje po istaknutim stavkama.




Ana RR -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (5.10.2012 23:57:29)

Ja sam uvek pisala opis posla, u nekim kratkim crtama. Milojka, držim fige [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (6.10.2012 0:01:30)

'Fala, 'fala... Eeee, kad bi znale zbog čega mi najviše trebaju te vaše fige, u nesvest bi popadale [sm=smiley1.gif].

Ali uskoro, obećavam, uskoro, razrešiće se sve i nadam se da ću vas obradovati lepim vestima. [sm=smiley20.gif]




vukosava -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (6.10.2012 2:45:29)

Ako vam treba mustra, evo vam moj pa ukucajte unutra sta treba klikni

Ja sam u Srbiji imala oko 5 intervjua, a ovde bar 30 min.

A sad treba da prodjem kroz 90-tak prijava i da izaberem top 8. Za sledeca 4 dana, jutros su mi oci ispale.




PoisonEve -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (6.10.2012 11:30:43)

Nista onda, drzimo fige[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (6.10.2012 11:32:04)

Vuko [sm=smiley32.gif]




Anoniman -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (10.10.2012 13:02:44)

Danas su počeli virtuelni dani karijera KLIK

Neka vam je sa srećom, ja sam prošle godine ovim putem našla posao!!![sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Intervju za posao - pitanja, razmena iskustva (16.2.2013 19:41:52)

Vao Vuko tvoj CV me oborio sa nogu. Svaka cast zeno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>