"Prijatelji" posle porođaja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Lanica -> "Prijatelji" posle porođaja (28.5.2008 8:04:40)

Ne znam kako je kod vas, ali ja sam izgubila dosta prijateljica posle porođaja...
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




guppy RR -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (28.5.2008 20:30:02)

Pa i ja sam to primetila, ali se držim onog "prave prijatelje prepoznaš u nevolji...". Mislim, neki kao da nisu ukapirali da imam blizance, pa kažu često "mi bi mogli van u 20.00" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image], drugi više ni ne zovu... ali eto, neki su ostali prijatelji.

Tako to treba valjda?




Lu -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (15.6.2008 11:58:21)

Ja sam se u početku osjećala povrijeđeno kad sam shvatila da naši prijatelji koji nemaju djecu sve manje vremena provode s nama,a sada mi je to normalno jer možda bi i meni bilo dosadno da mi netko priča o dojenju,pelenama,kašicama a ja se spremam u diskoteku,ali zato smo stekli neke nove prijatelje s kojima se družimo idemo sa djecom na izlete itd. to je jednostavno tako u životu.




Anoniman -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (15.6.2008 19:58:05)

Ja sam onda srećnica!!!!!!!!
Moji prijatelji su svi ostali prisutni u mom životu isto koliko i do sada, valjda za to što ih je dosta takođe dobilo decu, ali ima i onih koji nemaju decu pa se ipak često viđamo, isto kao i do sada.




New Mom -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (7.6.2014 22:35:41)

Ja sam za ove 4 godine ostala bez vecine kontakata. U svom okruzenju smk bukvalno samo jedan par imali i oni su imali dete. Niko drugi. Za ove 4 godine su malo cesci kontakti sa par ljudi i to zbog klinaca. Stari ljudi su na istim "pozicijama" - bez partnera, bez dece. Bez razumevanja da ne mogu u 20h negde (mogu pre ili kasnije), da ne mogu da stalno cimam matorce za cuvanje da bih sama kafenisala, da nije smak sveta ako dodjem negde sa klincima...




branki* -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (4.6.2020 8:45:17)

i ja sam ostala bez nekih drugarica posle porodjaja,kazem drugarica,jer su to i bile,nisu to bila prava bas prijatejstva.ona prava koja su mi minimalna su se odrzala.ali,to je tako...nemas vremena,okupiran si bebom i obavezama,nemas vremena za druzenja i izlazak,pa cak ni za duzi razgovor telefonom.Ali,imala sam posle prve trudnoce skolsku drugaricu sa kojom u gimnaziji nisam bila bas bliska,ali smo se tokom trudnoce zdruzile i porodile u slicno vreme i posle dana nije bilo da se ne cujemo 2 ,3 puta ii makar porukama iskukamo i izjadamo i posavetujemo.




Mirko Svirko -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (4.6.2020 8:50:19)

Bas lepo, Branki za tu drugaricu.

I ja sam neke izgubila posle porodjaja. Ali imam svoju drugaricu iz detinjstva. Isle smo zajedno u osnovnu skolu pa u srednju,  zivele zajedno u internatu.. i dan danas se cujemo. Svaki dan ili svaku noc, posto ona radi. Samohrana majka je. A sin tek ima 2 godinice.




emicaa -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (4.6.2020 16:56:32)

ja sam dvije izgubila ovde,prije prvog djeteta smo se bas cesto vidjale.Kad sam se porodila prvu pit vidjale smo se tu i tamo,kad uskladimo obaveze.Nakon rodjenja Davida obadvije su dosle da ga vide i posle tog sam jednu od njih vidjela samo jednom i to je to.Za ovu drugu mi je posebno krivo,znam se jos od prije iz srednje skole.Onda se i ona udala i doselila ovde.Ali sta da joj radim.Cesto mi prodje misao da se vise ne javlja jer moguce da oni imaju problem oko zatrudnjivanja.Kad sam bila trudna sa D govorila je da i oni pokusavaju i na tome je ostalo





jabudic -> RE: "Prijatelji" posle porođaja (5.6.2020 9:12:50)

Imamo par prijatelja sa djecom, sa kojima se družimo.

Drugarice koje su bez djece polako su isparile, već posle prvog, pa sve više i više. Ne žalim, valjda više nemamo tema za razgovor, iako ja nisam od onih mama koje bi ikada potencirale razgovor o djeci, ili bi nam se isti vrtio oko njih.Ali računam, ja imam muža, one nemaju, ja ne izlazim, one izlaze, one bez obaveza, ja sa milion, i što gurati nešto na silu. Da smo zdravo. 😉




Stranica: [1]