|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikuli
5.11.2014 18:02:15   
Sosa Mena
Degu ako sad ubodem blizance to moje srce nece izdrzati user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2176
   RE: Folikuli
24.11.2014 20:26:19   
IVA 11
Endometrijum troslojan, 7, 5 mm. Jedan vodeći na desnom 13x12, i jedan manji na lijevom jajniku 10x9. Danas mi je 7 dc, u srijedu opet na ultrazvuk. :)

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 2177
   RE: Folikuli
26.11.2014 0:08:03   
Anoniman
Devojke imam jednu ogromnu nedoumicu,vec dugo pokusavamo imati bebu al ne ide user posted image radila sam drugu inseminaciju neki dan,prva je bila neuspesna radjena 50h od pregnila..sad sam u nedomici sta mi se ovaj puta desilo...radili smo insem na drugaciji nacin UZ pa LH trakicama i doktorica rekla kad LH bude pozitivna da primim Pregnil a posto je drzavna kllinika nisam bas mogla otici odma vec ujutru a pregnil sam primila uvece..E sad bila sam stimulisana Femarom na prvom UZ sam imala 3 folikula od 14mm i rekla mi doktorica ponovo da dodjem na UZ prekosutra u isto vreme ali pre toga da odradim Lh trakicu pa da pre nego sto dodjem primim inekciju...Uzela sam trakice bas koje mi je rekla,sutredan uvece malo kasnije radila sam LH bila je pozitivna posle uradim jako bleda crtica i mislim se to je to...i onda u svojoj glavi razmisljam ako je ujutru folikul bio 14 kako je vec sutredan navece mogao porasti jer oni rastu po 1,2mm..i odem do svog gina u bolnicu i ono sok na UZ kod nje sve malecki folikuli po deset..nema uopste ni jednog od 14mm meni nije jasno kako se od ginekologa do ginekologa moze toliko razlikovati dijagnoza da se cak ne slazu ni sa velicinom folikula..sta vi mislite o tome..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2178
   RE: Folikuli
26.11.2014 0:12:09   
Anoniman
Evo tog izvestaja od doktorice iz bolnice ovako pise 0,96x0,94 cm ,0,98x0,51cm i levi 1,08x0,80cm a kod druge pise 14mm,pomagajte nije mi nista jasno user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2179
   RE: Folikuli
7.12.2014 11:59:11   
dragana0101
Bas sam zabrinuta .... bila sam na UZ i doca je video da folikul nije pukao ali mi je rekao da nastavim sa radom i ako se nista ne desi da mu se obratim za koji mesec. mene interesuje kako cu ja da znam da li cu sledeceg meseca imati ovulaciju tj.kako da to sama odpratim? Inace imam kratke cikluse, negde na 22=23 dana. Help!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2180
   RE: Folikuli
7.12.2014 12:43:59   
IVA 11
Dragana, ovulaciju najbolje prati folikulometrijom... Ideš na uz svako drugi dan. Njome se najlakše utvrđuje, a možeš i lh trakicama za ovulaciju.

(odgovor članu dragana0101)
Direktna veza do poruke: 2181
   RE: Folikuli
7.12.2014 15:25:22   
dragana0101
Jel su pouzdane te trakice i gde se kupuju?? mene samo zanima da utvrdim da li mi ovulacija stalno izostaje ili to je bilo ovog meseca!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2182
   RE: Folikuli
7.12.2014 20:15:08   
dragana0101
I jos nesto me zanima... da li to sto mi je izostala ovulacija znaci da ce i dalje da mi izostaje ili se to moze dogoditi nekad kao npr.meni u ovom ciklusu....?

(odgovor članu dragana0101)
Direktna veza do poruke: 2183
   RE: Folikuli
18.12.2014 15:01:24   
Anoniman
Normalno je da imas dva ciklusa anovulatorna godisnje..izvadi progesteron 21dc sledeci ciklus,pa ces videti da li ti se stalno desava..da si bez ovulacije.

(odgovor članu dragana0101)
  Direktna veza do poruke: 2184
   RE: Folikuli
1.1.2015 22:59:06   
Lisa Simpson
Anoniman, zasto mislis da progesteron moze da pokaze da li s ti SALNO ciklusi anovulatorni, zar to nije samo za taj ciklus?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2185
   RE: Folikuli
1.1.2015 23:05:20   
zece
i da se ne desi nije strasno dat ce ti lekovi za indukcija na ovulacija najsiguren pokazatel zato dali ima ili nema ovuacija je ultrazvuk na 12 dan i merenje na fsh i lh na 13 dan

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 2186
   RE: Folikuli
1.1.2015 23:12:00   
zece
i estradiol isto na 13 dan ako su niski to je pokazatel da nema ovulacija

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2187
   RE: Folikuli
1.1.2015 23:29:53   
dejana007
moja stara tema i muka, nizak estradiol, visok testosteron. uspela sam da ostanem trudna uz terapiju: klomifen, siofor,, bromokriptin, folnak, vitamini za trudnice. nikada nisam mogla da imam dovoljno velike folikule da bih mogla da ostanem trudna, pa mi je trebala stimulacija - koja je fala Bogu pomogla. plus pregnil 1000 kada mi je folikul bio samo 18 mm. Ne gubite nadu, znam da je svaki organizam prica za sebe, ali neka od terapija ce i kod vas uroditi plodom. evo ja planiram drugu trudnocu - prirodno ni nakon 3,5 godina nisam ostala, tako da cu morati opet sve iz pocetka. Hormoni, ultrazvuci, lekovi, odrzavanje trudnoce ali ocito drugacije necu moci user posted image plus imam policisticne jajnike

< Poruku je uredio dejana007 -- 1.1.2015 23:31:27 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2188
   RE: Folikuli
26.1.2015 12:58:12   
najmilije
ijep pozdrav..OVAKO u subotu 24.01.2015 sam bilana folikulometriji,folikul je bio 20 mm,danas sam bila opet na folikluometriii nema tog folikula,znaci pukao je juce dali kad bi danas imala odnos dali bi nesto znacilo,ili bi bilo kasno!hvala

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 2189
   RE: Folikuli
26.1.2015 14:02:59   
madre
da li ste imali odnose prethodnih dana? da li ti je dr napomenula da se blizi ovulacija? ne znam da li bi znacilo i da li ste zaksnili, ali svakako povolite seuser posted image za svaki slucaj.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 2190
   RE: Folikuli
26.1.2015 14:32:02   
najmilije
pa nije nista doktorica rekla mi smo pratili taj folikul i ona se nadala kao i ja da cemo danas vidjeti malo veci od 20mm npr,22mm ali eto pukao je juce..endometrijum je zadebljan..pa me zanima ako sam bila u subotu i bio je taj folikul od 20mm i danas ga nema sigurno je juce pukao..dal mi vrijedi imati odnose danaszbog te jucerasnje ovulacije!!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2191
   RE: Folikuli
26.1.2015 15:50:14   
Lisa Simpson
Ma obavezno mozda je pukao i jutros i nocas, sta mozes da izgubis?

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 2192
   RE: Folikuli
19.3.2015 16:28:30   
gogili75
nakon stimulacije klomifenom 10dc sam imala folikul od 14,4mm a dva dana kasnije je bio 22mm, da li je normalno da toliko poraste za dva dana...da li to znači da je prazan kad tako brzo raste...? i postoje li uopšte prazni folikuli?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 2193
   RE: Folikuli
21.4.2015 12:20:57   
gogili75
sad u ovom ciklusu sam imala folikul od 20mm na levom jajniku, endometrijum 7,5mm. e sad, ja nemam levi jajovod i moje pitanje je da li postoji mogućnost kad ovulira levi jajnik da jajnu ćeliju prihvati desni jajovod...

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 2194
   RE: Folikuli
21.4.2015 18:06:50   
jess021
Gogili, postoje prazni folikuli, ali ne znam da li se onda razlikuju po brzini rasta.
U proseku rastu 1.5-2mm svaki dan, tako da mi se cini da je kod tebe pogresno izmereno.
Koji ti je dc endometrijum bio 7mm? Malo je tanak.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 2195
   RE: Folikuli
24.4.2015 22:12:25   
Maraj
Gogili ne mozes na osnovu rasta da odredis da ki je folikul prazan. Jeste velika razlika za 2 dana i mislim da nije dobro izmeren. Da li je bio prazan ustanovices tako sto ces izvaditi estradiol pred O.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2196
   RE: Folikuli
10.6.2015 14:12:01   
Anoniman
Folikul mi je pukao na 18mm. Endometrijum je debljine 11mm. Da li je moguca oplodnja?

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 2197
   RE: Folikuli
10.6.2015 16:37:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Folikul mi je pukao na 18mm. Endometrijum je debljine 11mm. Da li je moguca oplodnja?


Da li neko zna? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2198
   RE: Folikuli
3.4.2016 15:05:27   
maja_ilic84
Evo i ja da se pridruzim 😊 iscitala sam celu temu pa rekoh i da nesto i napisem 😊 naime, iza sebe imam dva spontana pobacaja. Prvi put neplanirano, drugi put se takodje nisam nadala ali recimo da smo namestili 😊 Radila hsg, doktor rece da uradimo folikulometriju da vidimo sta se tu desava i ja ostadoh trudna, a ni najmanje se nisam nadala da ce nesto biti tog meseca. Nazalost, zavrsilo se spontanim. Utvrdili smo da su trombofilije problem. Sad opet krenuh na folikulometriju. 8. dana ciklusa na desnom jajniku 3 folikula - 8,5mm, 9mm i 11mm; 10. dana ciklusa folikul na desnom jajniku 17mm. Doktor rekao da ce za 2 dana doci do pucanja folikula, da budemo vredni za vikend pa da dodjem u ponedeljak da vidimo sta tu ima 😊 prirodni ciklus je u pitanju. Inace, svi rezultati, osim trombofilija su ok 😊

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2199
   RE: Folikuli
3.4.2016 15:35:32   
vocicana
Znaci da nemas problem da zatrudnis sto je super, vec da odrzis bebicu tu gde treba.
Trebas odrediti koji tim trombofilije imas i konsultujes hematologa zbog terapije koju moras primati during the pregnancy.
Ima ovde solidno devojaka koje su iamle problem sa tim, ali sve su to po otkrivanjulepo i resile i izdrzale do kraja.
Folikula ima, samo da budu kvalitetni, da lepo puknu i kada dodje do trudnoce, odmah preduzmi sledece korake.
Nadam se da ces nastaviti da se sa nama druzis, zelim timnogo srece i da se pridruzis sto pre zanimljivoj ekipi trudnica u temi.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 2200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here