RE: Tumačenje PAP i CIN (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


pocahontas -> RE: Tumačenje PAP i CIN (19.11.2014 12:20:13)

papa ti je dobar, a koliko se razumem i bris. nemoj da brigas.




jess021 -> RE: Tumačenje PAP i CIN (19.11.2014 12:44:04)

Poc, hvala. Kontam ja da je II grupa ok, ali to sve pise u nalazu od papa testa, pa ne znam da li ukazuje na neke promene[sm=zmeden.gif]




snezap -> RE: Tumačenje PAP i CIN (19.11.2014 12:52:37)

i ja koliko kontam da je papa OK, e sad ne znam za ovo ostalo, ali vidim da kod leukocita stoji +, to znaci da postoji neka upala cim su oni poviseni...ali ne bih da pametujem previse, najbolje ce ti dr.reci




jess021 -> RE: Tumačenje PAP i CIN (19.11.2014 12:58:54)

Hvala draga, ali kod dr idem tek u petak, treba da prezivim ova dva dana[sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Tumačenje PAP i CIN (19.11.2014 13:01:34)

jess,draga,kako je meni moj dr objasnjavao,rezultat ti je dobar,a ovo sto stoji navedeno-epitelne celije i jos nesto,zaboravih,normalno su prisutni kod odrasle zene,tako da ja ocekujem da ce ti i tvoj dr isto to potvrditi[sm=smiley1.gif]




jess021 -> RE: Tumačenje PAP i CIN (19.11.2014 13:22:06)

branki, nadam se i ja. Nisam se zabrinula, bas jako[sm=smiley36.gif]
Samo da mi nesto ne ispomera VTO, to me bas muci.




Bibilib -> RE: Tumačenje PAP i CIN (1.4.2015 11:35:59)

Juce mi stigao Papa test i hvala Bogu dobar je....[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Samo ne bi valjalo da dobijem sekret jer zbog sekreta bio mi je los dva puta...




dayra -> RE: Tumačenje PAP i CIN (10.12.2015 10:36:15)

Drage forumašice :)

prenijet ću vam svoje iskustvo:
PAPA test prije 3 godine, HPV (visokorizični) + CIN2, bipsija CIN1
Nakon toga sam godinu dana koristila slijedeću terapiju za jačanje imuniteta: Beta Gluca 1,3D (2 puta dnevno na prazan želudac), Brokula 500mg (2 puta dnevno) i C vitamin 500 mg, poslije godinu dana PAPA je pokazao HPV + ASCUS
Nastavila sam sa jačanjem imuniteta sa ampulama matične mliječi, brokulom i vitaminom C, a također koristila sam i Vaginalete sa uljem ravensare.
U međuvremenu sam počela da idem na fitness i da pazim na ishranu.
U maju ove godine, PAPA test je bio uredan.

Sretno!




Cic Mic -> RE: Tumačenje PAP i CIN (10.12.2016 11:00:05)

Radila PAPU TEST. Da li neko moze da mi protumaci. (dosta leukocita,sluzi i eritrocita. Oskudnija deskvamacija gotovo iskljucivo celija intermedijarnog - upadljivo plikaturisane- i superficijalnog sloja i retke i pojedinacne celije dubljih slojeva PSE,kao i malo metaplasticnih celija. Vidne celije cilindricnog epitela endocervikalnog tipa norm. izgleda. Na pregledanim celijama nisu uoceni jasni znaci atipije. ) PA NALAZ: II NILM . Da li mi je nalac OK... ja ne znam sta sve ovo znaci a dr mi nije nista rekla,ovo su mu predale i rekle kontrola za god dana. veliki pozdrav




Sanjalicaaa -> RE: Tumačenje PAP i CIN (10.12.2016 14:00:55)

Ja se ne razumem, ali da nesto nije ok, dr bi sigurno rekla, pa bi radila jos analiza. I cim je sledeca kontrola za godinu dana, znaci sve je ok.




Animsaj9 -> RE: Tumačenje PAP i CIN (12.12.2016 14:13:13)

nalaz je dobar




Djidj -> RE: Tumačenje PAP i CIN (16.3.2021 22:06:00)

Pozdrav svima, ukoliko neko ima pitanje ili zeli da se informise, evo link ka sajtu koji je meni pomogao da razumem zasto nalaz pokazuje cin1, sta je hpv i kako se moze leciti.

https://www.eistria.com/hpv-virus-i-njegovo-uspesno-lecenje

Trenutno sam na programu lecenja, koji podrazumeva odredjenu suplementaciju, vaginalete, korigovanu ishranu i jos par koristnih saveta. Nadam se da ce mi pomoci da se resim hpv virusa.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]