|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba stoji
26.3.2010 16:41:03   
choopa choops
I kod nas kazu da ne treba forsirati nikada, ni stajanje ni sjedenje. Pri tom se misli na pomaganje od strane roditelja.
Tako da cure ako vam se oni/e sami dizu u sjedeci ili stojeci, bez brige. To su maleni genijalci user posted image

I da, krevet obavezno na najnizi nivo. Bolje sprijeciti nego lijeciti user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba stoji
18.4.2010 11:16:37   
*Alexx*
Evo, sinoć je Andrej ustao. Kad se nisam šlogirala! Pridržao se za krevet i op! Eto ga na nogama. U četvrtak je sam prvi put uspeo sam da sedne (mada samostalno sedi već dugo), od početka nedelje polako puzi (mada ne koordinisano, više kao glista) i od sinoć stoji! Celo veče je stajao, sad uopšte neće da sedi, i samo ustane, pa padne, pa ustane, pa padne... user posted image A meni u glavi njegovi zglobovi... Mada, bolje oni znaju od nas šta mogu, a šta ne mogu.
Mislim da ćemo spustiti dušek u krevetcu za jedan nivo.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba stoji
18.4.2010 12:07:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Mislim da ćemo spustiti dušek u krevetcu za jedan nivo.



OBAVEZNO! Još danas!

I savetujem cipelice za prohodavanje ako ih još niste kupili.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba stoji
18.4.2010 12:44:23   
marince1
Alex,on to sve odjedanput! user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba stoji
18.4.2010 13:25:44   
gagana83
Bravo za maminog malog atletuuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba stoji
18.4.2010 21:48:06   
*Alexx*
Tasha me dobro podsetila - ne znam da li ovo u temu o dečijim cipelama ili ovde - hajde ovde. Negde sam čitala da je dobro da bebe stoje i prohodaju bosa. Kao, zbog postavljanja tabana, da nauči da dobro stoji... nešto u tom fazonu, više se i ne sećam. Ima li tu logike? Ili obavezno cipelice? Jesmo li pisale već negde o tome?
Koliko prođe od stajanja do prohodavanja? Ima li tu neke zakonitosti?
PS. Spustili smo krevetac. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba stoji
18.4.2010 22:47:59   
gagana83
Meni je pedijatar rekla cipelice tek kad bude prohodala.E sad,verovatno i u vezi toga kao i kod mnogih drugih stvari razliciti pedijatri imaju razlicito misljenje.
Una vec neko vreme sama stoji ali ja ne planiram jos cipelice.

A za ovo drugo,tu uopste nema pravila.
Beba moje kume je sa 8.5 meseci stala na noge a vec sa 11 prohodala.
A mm na primer je sam ustajao vec sa 7 meseci a prohodao sa 13,ali on je puzao kao Kicauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba stoji
18.4.2010 22:52:45   
simke
Ja Siniši nisam obuvala cipele kad smo kod kućeuser posted image Inače  Andrej ga prati u stopuuser posted image Simke je sa 7 meseci sam seo,sa 7,5 propuzao i nešto pre 8 meseca je stao na nogeuser posted image Hodao je uz pomoć nameštaja do pred 1.rođendanuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba stoji
18.4.2010 23:02:45   
*Alexx*
Ja sam mislila da oni odmah prohodaju, čim stanu na noge user posted image Znači, neće još. Onda ću sačekati sa cipelicama još koji mesec, dok ne vidim kako se situacija razvija. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba stoji
18.4.2010 23:10:51   
magde
moja niki je malo kasnije prvo se vukla ko neka sirena pa pocela je da ustaje u pomoc mebel i dr. nakon to je puzela hahaha ja rekoh gotova je da prohoda ali stiglo je puzenje pa tek na 14 meseci hodanje i to odejednom i to super sigurno.A za te cipele pedijatar a i kako sam ja mnogo citala obuvke za dece moraju da bude sa dgon mek i to dosta da mozes da ga sa ruku svitkas kao sendvic dosta je bilo zabluda oko ciciban i tvrde cipele .Dete da uci da hoda i vitka nogu a ne uci da skija bezveze i tako je.Po kuci koristimo mokasinke sigurno se i kod vas tako zove

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba stoji
18.4.2010 23:15:50   
simke
user posted image user posted image user posted image Ponadala si seuser posted image Kako ti je Magde već napisala po novom se ne preporučuju tvrde cipele,nego moraju da budu savitljive,lagane,a najbolje je da beba dok uči hodanje bude bosa(čarapice su dozvoljeneuser posted image )user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba stoji
19.4.2010 10:55:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Negde sam čitala da je dobro da bebe stoje i prohodaju bosa. Kao, zbog postavljanja tabana, da nauči da dobro stoji... nešto u tom fazonu, više se i ne sećam. Ima li tu logike? Ili obavezno cipelice? Jesmo li pisale već negde o tome?
Koliko prođe od stajanja do prohodavanja? Ima li tu neke zakonitosti?



Kada sam Luku htela da stavim u dubak, dr je rekao "Slobodno! Još uvek nisi??? Obavezno cipelice!", a onda posle mi je rečeno na kakvim podlogama da ga puštam bosog a na kakvim obuvenog... to je ortoped rekao, valjda zbog tabana, piše mi na izveštaju, ali nisam sada kod kuće. Podseti me Alexx popodne predveče da prepišem.

A ovo za čarapice... jao kako meni to nema smisla, jer čarapice klize po parketu i meni koja imam skoro 30god, a ne njima koji još ne znaju da hodaju.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba stoji
19.4.2010 11:56:29   
Anoniman
Posto pedijatri savetuju da se dete ne stavlja da stoji do 9. meseca(drugo je ako samo ustane, ali ga ni tad ne treba podsticati da hoda, nego ga samo pustiti da stoji), dotad sam pustala Nesu da stoji bos u ogradici, i to samo kad sam ustane. Kad je napunio 9. meseci kupila sam mu cipelice, a sa godinu dana i zepe za po kuci, tvrde, ciciban. Mislim da nije toliko vazno da li beba stoji, nego da li hoda bosa ili u cipelama. Nesu ni sad ne pustam da hoda bos, osim kad bas bas insistira, i jos uvek kupujem cipele iste kao kad je prohodavao.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba stoji
19.4.2010 12:48:20   
*Alexx*
Hvala, ženske! Što je lepo kad imaš toliko saveta! user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba stoji
19.4.2010 21:27:06   
eugenija
Viko stoji ooodavno, a hoda pridržavajući se za nameštaj. U zadnje vreme traži moje ruke da bi hodao onako lepo momački. Kupila sam mu papučice u Cicibanu još pre mesec i po dana i stavljam ga da u njima hoda po stanu.

U početku se bunio, i obavezno puže i neće u njima da stoji, skida ih i jede. No, ja sam dohakala situaciji i imajući u obzir sve to, uzela sam mu odmah papuče na vezanje sa pertlicama i dublje, tako da smo sad ok sa svim tim.

PS. Najbolje je da je dete bosonogo dok se cipe ne uzmu u promet

< Poruku je uredio eugenija -- 19.4.2010 21:28:21 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba stoji
11.7.2010 23:06:41   
sanji
Moje žabice hoće da stoje! Jel nije rano? One se same podižu uz sve što mogu da uhvate! I onda kad hoću da ih spustim da sede ukoče nogice i ne daju mi! Sede jako stabilno već mesec dana i same se podižu u sedeći položaj a sad su rešile da idu dalje!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba stoji
11.7.2010 23:10:13   
gagana83
I moja Una je tako rano sama ustala na noge,ako se ne varam sa 6.5 meseci i isto sam se to pitala.
Ne znam,ja bih ti rekla da ako hoce da stoje neka stoje,ali ih nemoj sama stavljati na noge


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba stoji
11.7.2010 23:15:18   
simke
Simke se sam podizao sa 8 meseci,sa 7 je propuzao,a sa 7,5 se sam dovodio u sedeći položajuser posted image Doktori se slažu u jednom,beba kad je spremna fizički i psihički se sama dovodi u sedeći i stojeći položajuser posted image Bitno je samo da ti ne forsirašuser posted image
Probala sam i ja da sprečim Simketa da stoji,ali je to bila nemoguća misijauser posted image

Kada sam rekla mojoj dr.za to  rekla  je ako se sam podiže da mu dozvolimuser posted image


< Poruku je uredio simke -- 11.7.2010 23:17:12 >

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba stoji
12.7.2010 10:12:23   
Anoniman
simke sad bas razmisljam..
jasno mi je kad se beba podize na nogice da cemo znati da je spremna

ali kako da znamo da je spremna da sedi ako je ne stavljamo u taj polozaj?
pokusavam da zamislim kako to izgleda kod bebe od 6 meseci...

ako DR kaze da je ne stavljamo da sedi do 6.og meseca da li to znaci da je uopste ne stavljamo u taj polozaj ili da je stavimo na kratko da pratimo situaciju?

e stvarno sam preterala....sa svojim pitanjima..od sebe same mi je muka user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba stoji
12.7.2010 10:46:36   
Rivana
Moj Luka je jako rano poceo da sedi, prohodao je isto rano sa 10 meseci. Secam se da je poceo da sedi pre onog zadnjeg kontrolnog pregleda uz kukova, prosto ga noisi mogao obuzdati kako da mu ne dozvolim kad se on sam dize i hoce. Kad smo otisli na taj pregled kaze doktor sve je ok moze da sedi. Nama bilo sme sno mislim se u sebi e doco od kad on sedi user posted image , poceo je rano i da stoji prvo ono uz krevetac pa polako sam da se dize , polako da ide uz namestaj i tacno na deset meseci se pustio i prohodao i od tada ga vise ne mozemo zaustaviti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba stoji
12.7.2010 10:47:43   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Rivana

Moj Luka je jako rano poceo da sedi, prohodao je isto rano sa 10 meseci. Secam se da je poceo da sedi pre onog zadnjeg kontrolnog pregleda uz kukova, prosto ga nisi mogao obuzdati kako da mu ne dozvolim kad se on sam dize i hoce.Znaci pre 6 meseci. Kad smo otisli na taj pregled kaze doktor sve je ok moze da sedi. Nama bilo sme sno mislim se u sebi e doco od kad on sedi user posted image , poceo je rano i da stoji prvo ono uz krevetac pa polako sam da se dize , polako da ide uz namestaj i tacno na deset meseci se pustio i prohodao i od tada ga vise ne mozemo zaustaviti user posted image


(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba stoji
13.7.2010 22:37:13   
Nena81
IZVORNA PORUKA: OTI

simke sad bas razmisljam..
jasno mi je kad se beba podize na nogice da cemo znati da je spremna

ali kako da znamo da je spremna da sedi ako je ne stavljamo u taj polozaj?
pokusavam da zamislim kako to izgleda kod bebe od 6 meseci...



kad beba pocne u kolicima na krevetu uvek kada je na ravnoj podlozi da se trudi i odize napred prema polusedecem i sedecem polozaju
tad je spremna za sledeci korak

moja malecka se vec neko vreme sama dize na noge ali je nestabilna danas je prvi put sama ustala uz pomoc kreveta i lepo stoji ko veliki covek user posted image user posted image user posted image
malo jos krivi stopala na unutra al videcemo sta ce dr da kaze imamo u cetvrtak pregled kod fizijatra



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba stoji
13.7.2010 23:18:58   
majka mara
ajde malo da se nahvalim,bili smo na moru 15dana a pre toga je dimos poceo sam da ustaje u kreveticu,posto se navezbao na moru,sad ustaje bez problema kao mali guster je. i vec pravi korake kad me drzi za ruku,posto nece kad ga ja drzim,hehe,tako da ozbiljno razmisljamo o cipelicama..eto

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba stoji
14.7.2010 6:01:30   
Anoniman
Evo i meneee ovde,u ovoj divnoj temi koja donosi jos briga user posted image !Stefan je pre dva dana sam poceo da ustaje na noge,najvise u ogradici,uhvati se za ruckice i hop user posted image !Sunce moje malo poraslo user posted image !

(odgovor članu majka mara)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba stoji
9.1.2011 16:51:39   
New Mom
Ova moja me noćas šlogirala. Čujem da se probudila i uđem u sobu da je podojim, a ona stoji u krevetiću (za 6 dana ima 8 meseci). A još smo već bili podigli ogradicu na viši nivo čim je počela sama da se diže u sedeći položaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here