RE: Beba stoji (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Maslacak15 -> RE: Beba stoji (28.9.2018 16:47:10)

Kad smo kod rano....evo i ovde da se upisem:)Malo Mi je samoj za rubriku verovali ili ne Ali moja A ustaje zu kauc, stocic U dnevnoj sobi itd...Sama samcijata. Sa 6m i 1 nedelja. Zeznula je S za deset_ dana.ocigledno Imam zabavnu genetiku kad Su U pitanju Male bebe.




jess021 -> RE: Beba stoji (28.9.2018 17:05:39)

Bravo bebo!!!




Sanjica26 RR -> RE: Beba stoji (28.9.2018 17:59:13)

Bravo bebo[sm=bravo.gif]

Mi smo imali jednu beby danas u gostima (decak) sest meseci danas punih, koji ustaje sam. A sedi kao veliki decak. [sm=smiley27.gif] Bez i kakvog forsiranja.
Isti je kao moja T. [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Beba stoji (28.9.2018 18:14:52)

Svaka čast za A! To je stvarno izuzetno!




Zemunka85 -> RE: Beba stoji (17.10.2018 11:52:39)

Maslacak bravo [sm=bravo.gif] svaka cast stvarno! Moj se tada tek poceo okretati [sm=smiley36.gif]

Nego evo mene i u ovoj temi. Prvo sam brinula za okertanje, pa sedenje, pa puzanje .. iako je sve uredno u roku savladao ali valjda zbog te pocetne DG Hipotonija ja i dalje samo razmisljam. Iako je ta DG spontano nestala vremenom (bez vezbica), sad me nervira to hodanje. On ima 13m i 1n ne da ne hoda negooooo ni blizu, ali ni blizu covek.
OK uz namestaj, hoce, predje tamo vamo super, pravi lepe korake malo nabada petom ali lepo koraca, hoce i za ruke da ga drzim, trazi ... ali ravnoteza mu jeeeee [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif] ono nema veze sa zivotom. Ne moze samostalno da stoji jos. Pusti on ruke, ali se telom oslanja o krevet, mene ... nema sanse na sred sobe da stoji sam, ako ga postavim. Da li da odem do fizijatra ili imamo jos vremena da to spontalno dodje na svoje?




Maslacak15 -> RE: Beba stoji (17.10.2018 12:42:36)

ja mislim da je sve to ok Zemunka. Ako hoda uz namestaj ustaje sam... Docice sve to na svoje. Ne kaze se dzabe da je normalan okvir za prohodavanje 18 meseci. Moja deca su drugacije sorte ali od toga nemaju nista ni ja ni oni[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Osim eto da ih pohvalim, drago mi je naravno kad vidim da dete napreduje i razvija se, slatki su, ali mi je jasno da nema veze kad su prohodali sa bilo cime. Opusti se.





dunja RR -> RE: Beba stoji (18.11.2019 17:41:38)

Evo da nas upišem ovde, ustaje M već neko vreme na nogice, kleca, ali ne odustaje, baš voli da je na nonama [sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Beba stoji (18.11.2019 17:49:16)

Dunja koliko ona ima, skroz sam se pogubila kad smo ti cestitali rodjenje 😊




dunja RR -> RE: Beba stoji (18.11.2019 17:51:09)

8,5 meseci, a diže se sama, hm, pa od 8 recimo, možda i malo ranije. Ja sam se toliko pogubila zbog moje bolesti, da sa, izgubljena i u vremenu i u prostoru [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Beba stoji (18.11.2019 17:52:38)

Wow, pa ona je super, svaka cast [sm=bravo.gif]




flamingos -> RE: Beba stoji (18.11.2019 21:05:05)

Dunja,bravo za malenog slatkiša👏





Filadendronka -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:18:57)

Sta da radim sa J koji aktivno stoji? Ne zna nimalo da puzi, ali svaku priliku koristi da ustane na noge. Ima samo osam meseci. Cipele kupiti ili ne? 




Sanjica26 RR -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:20:26)

Ja nisam T kad je rano stala na noge. Sve dok nije pocela da hoda nisam uzimala cipelice. 




Filadendronka -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:22:41)

D je prohodao dosta kasnije, sad sam u totalnom soku. A on od rodjenja ima met.varus ( kriva stopala na unutra) za koji smo radili vezbe. Sad se plasim sta se desava sa nogama kad se oslanja celom tezinom, a bas je mali. 




mama Jo -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:27:00)

I ja nama su savetovali tek kad napravi samostalne korake.




dunja RR -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:30:55)

Fili i M stoji od 8meseca i stalno se penje na nogice,a isto imamo m.varus sećaš se.. Ja ne znam, ne plapim se nešto puno jer vidim da je baš vešta, a prilično je teška. Trebali smo da odemo kod fizijatra u oktobru-novembru, ali nismo stigli, zbog mog zdravlja najviše.
Kontrolu kod ortopeda sam zakazala sada za petak u Tiršovoj (više se ne zakazuje u DZ, pa sam se dovijala putem maila, ali odmah dobih termin jer na prošlom izveštaju piše da je sl kontrola preporučena za decembar, slikala sma i poslala u mailu Tiršovoj), pa ću videti šta kaže dr Bukva. A nadam se da i kod fizijatra odemo za koji dan u Sokobanjsku, sada ću nazvati da pitam.

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Sta da radim sa J koji aktivno stoji? Ne zna nimalo da puzi, ali svaku priliku koristi da ustane na noge. Ima samo osam meseci. Cipele kupiti ili ne? 





dunja RR -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:32:28)

I da, koliko se sećam, naša dr u Sokobanjskoj nije za cipelice dok ne prohodaju, ja nisam uzimala.




pari -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:33:49)

Bolje što više bosi...

Ja sam kupila cipelice kad je baš počela da hoda puno po stanu




dunja RR -> RE: Beba stoji (9.12.2019 15:34:56)

Zaboravih da kažem, M je propuzala jako rano, tj. puzi baš dugo,, i za sekund prešparta sobu, brza je, a onako debelguza, smešna [sm=smiley36.gif]
A krenula je dosta kasnije da sedi, od propuzavanja, ali se sada lepo prebaci, sa boka u sedeći. Ja je nisam stavljala da sedi, dok sama nije krenula. I kako je krenula da sedi tako se digla na noge.




Filadendronka -> RE: Beba stoji (9.12.2019 21:07:28)

Hvala devojke! Dunja, javni molim te sta ti je rekao ortoped. Jaksa je bas cesto na nogama, gazi uzasno nepravilno i samo da ne iskrivi nesto ovako mali. 





dunja RR -> RE: Beba stoji (13.12.2019 13:51:46)

Fili, bili smo jutros u Tiršovoj, rekao je dr Bukva da su nogice super, ali pošto je krenula da stoji, gledao je kada stane, vidi se taj mišić koji vuče, i prepisao jpj je obavezno antivarus cipelice čim prohoda, a po njegovoj proceni će vrlo brzo da prohoda. Mi smo otišli odmah u tu firmu u Pasterovoj, na pa rminuta od Tiršove (tu su i Savi svojevremeno pravili kaiševe za kukove) i dogovorili se sa njima da za 20-ak dana ili mesec, dođemo da uzmu meru, jer im treba neko vreme da naprave,

Kaže dr Bukva, iako će mnogi reći da je sve ok, ortoped je ovde najvažniji, i za varus on neće prepustiti ništa slučaju, jer kaže da se sa cipelicama sve brzo koriguje (do 6 meseci), ali bez cipelica može i da se jako pogorša. Slatke su cipelice, videla sam ih, i zimske i za proleće sandalice, izgledaju kao i svake druge i oko 7.000 su.




Filadendronka -> RE: Beba stoji (13.12.2019 13:53:51)

Dunja, cekala sam da se javis. Hvala ti puno na ovim informacijama. Ja cu sledece nedelje da nazovem da zakazem kontrolu fizijatra, pa da vidim sta ce reci za Jaksu. Kad pre prohodavanje, kao da smo se jucemporodile. 😇




Slavkic -> RE: Beba stoji (13.12.2019 13:53:54)

Moj najmladji bebac im 5,5 mjeseci i vec pomalo sedi, a ova dva starija klinca su prohodala sa 10 i 11 mjeseci i od tada ne stoje





Slavkic -> RE: Beba stoji (13.12.2019 13:54:20)

Mislim ne miruju samo trckaraju okolo





dunja RR -> RE: Beba stoji (13.12.2019 13:56:07)

Mi ćemo za koji dan koji fizijatra, ali ona će garant reći da ne trebaju cipelice, jer nam je to i prošli put rekla, ali u ovom slučaju ipak je otroped merodaviji, iako nam je fizijatar najbolje dr u Sokobanjskoj. Javljam i kada kod nje završimo.

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Dunja, cekala sam da se javis. Hvala ti puno na ovim informacijama. Ja cu sledece nedelje da nazovem da zakazem kontrolu fizijatra, pa da vidim sta ce reci za Jaksu. Kad pre prohodavanje, kao da smo se jucemporodile. 😇





Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>