RE: Kandida (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Kandida (5.2.2015 8:00:08)

ja mislim da za kandidu ne mora tri uzastopne vec za parazite a kandida se odmah pokaze da li je ima ili nema. mi smo nosili tri uzastopne zbog parazita a isto samo jednu za kandidu.




Azra_ -> RE: Kandida (5.2.2015 9:41:39)

M&Lj, mislim da treba 3 i za kandidu, kao, tad je 100% sigurno da ih nema, jer npr.ako je prva negativna, druga ili treća može biti pozitivna jer se neravnomerno izbacuje iz organizma. Mada, kažem, nama dr kada smo radili pre godinu dana, nakon prve negativne nije tražila da ponavljamo.

Branki, kako je Boža sada? Radili analizu skoro da proverite kakvo je stanje?




branki* -> RE: Kandida (5.2.2015 10:16:17)

azra,nismo,treba da ponovimo.nego kod nas to nema,treba da nosimo u zajecar,pa nikako da se nakanimo,te porodjaj,frka oko bebe,ja sa injekcijama...moracemo uskoro kontrolni nalaz.




Azra_ -> RE: Kandida (5.2.2015 10:24:25)

Aha. Nadam se da će biti dobro. Bio na dijeti, ili samo nistatin i probiotik? Je li imao neke stomačne tegobe, ili ste slučajno otkrili da ima kandidu?




jovicaa -> RE: Kandida (5.2.2015 12:14:21)

branki a u kom broju boza ima kandidu?

ja se mucim vec 9 godina sa kandidom, vaginalnom ,a kada sam radila analizu stolice imala sam u malom broju. pokusavala sto puta da krenem sa tom antikandida dijetom i nikad ne izdrzim, prerigorozno mi je..
sta da kazem nadam se da necu dobiti neku rakcinu ili neko drugo s*anje od nje...




Zemunka85 -> RE: Kandida (5.2.2015 12:22:00)

Ja sam skoro mislila da imam kandidu pa se bacila na najstroziju antikandida dijetu neko vreme. Kratko, dok nisu stigli rez, mozda 7 dana, ali sam smrsala 3kg, brate mili nemas sta jesti. Uzas.
Samo sam htela da kazem da imate u Hleb i Kifle beskvasni razeni i heljdin hleb. Poprilicno je skup 195din mala veknica.




branki* -> RE: Kandida (5.2.2015 12:28:19)

jovice,boza je imao u velikom broju.azra,mi smo prvo koristili nistatin i probiotik ivancic i sinovi,cini mi se 2o dana i dijeta.onda nam u bgdu promene jer kazu da taj obicni nistatin sadrzi secer,pa smo koristili nistatin 100 ooo i.s,tako se zove i probiotik multilac i to jos 2 nedelje plus dijeta.
on nije imao problema sa stolicom,mozda ponekad redja stolica,mi smo to na svoju ruku jer kandida hoce da napravi zastoj i kod centra za govor.




Azra_ -> RE: Kandida (5.2.2015 12:40:13)

I kod nas nema nekih problema, osim što se požali na stomak, i što podriguje češće nego inače. Jede istu hranu kao do sada. Nemasno, nezačinjeno... Ja bih prvo da uradimo koprokulturu, pa i kandidu, pa da vidimo dalje.

Branki, kako ste podneli dijetu? Više niste na dijeti?




Zemunka85 -> RE: Kandida (5.2.2015 12:44:04)

Postoji i ono origano ulje, oooooooodvratno, odvratno, ali kazu da bas bas deluje.
Moja sestra je immala 150kolinija, a dozvoljeno je 20. Za mesec dana stroge dijete spustila je na 10, bez lekova. Ali se baas strogo pridrzavala - ishrana (antikandida dijete), cajevi protiv kandide, to ulje.




branki* -> RE: Kandida (5.2.2015 12:49:40)

sto se tice mleka bilo je ok,jer moj sin ne pije kravlje mleko,niti jede sir,pavlaku..pravila sam proju bez mleka i sira,makarone isto,svud gde je mleko,zamenila vodom.secer ukinut u potpunosti.meni je najteze bilo ukinuti belo brasno,njega nisam ni ukinula.sad isto ne jede nista sa mlekom ili sto sadrzi mleko,a tu i tamo mu dam poneki slatkis bez mleka.videcemo sta ce reci ponovna analiza.koprokultura nam je bila uredna.mi smo radili i analizu stolice na svarljivost,isto je bilo uredno.




Azra_ -> RE: Kandida (5.2.2015 13:05:40)

Dobro je, jpš samo nekada da proverite da vidite šta se dešava sada. Nadam se da je više neće biti.

Ja ću ovih dana odneti na analizu, pa javljam šta kažu rezultati. Samo, ako rešim da radimo tri uzastopna uzorka, a pogodi nam se nedelja kada lab.ne radi, ne znam šta da radim.[sm=zmeden.gif] Koliko može da se čuva uzorak beše? Znam da mora da bude na hladnom, ali ne znam koliko dugo.




branki* -> RE: Kandida (6.2.2015 8:04:33)

mozes slobodno 24 sata na hladnom,ne znam da li moze i duze.




Azra_ -> RE: Kandida (6.2.2015 13:42:29)

Hvala Branki, to je dosta. Lab.ne radi nedeljom. Danas pitah dr-pedijatar, kaže ˝ma ako je ne bude u prvom uzorku, teško da će biti i u ostalim, ne moraš ponavljati˝. [sm=zmeden.gif]




mama krava -> RE: Kandida (7.2.2015 18:01:04)

Uf, sto sam se smorila...

Ovaj mali ima u brisu grla veliki broj Candide[sm=smiley13.gif]!

Verovatno od dve ture ab koje je pio u kratkom roku....danas zavrsavamo Hemomicin, ali nemam pojma koliko ovo moze da bude problem?




Azra_ -> RE: Kandida (7.2.2015 18:11:38)

MK, nije strašno ako je samo u grli. Verovatno će vam dati Nistatin. Možda samo da nekad proverite i stolicu, da nije otišlo i do creva. Ako ne daješ probiotik, neće škoditi da uvedeš. Nadam se da će još neko od mama koje imaju iskustvo sa tim da ti se javi.

Mi danas pokupili rezultate, između ostalih nalaza, Kandida negativna. Jedan uzorak, za sada neću ponavljati.




mama krava -> RE: Kandida (7.2.2015 18:23:46)

Ma dajem ja njemu probiotik stalno, jer je alergican na meleko i mlec proizvode, a i zbog ekcema, ali jbg, valjda ovi ab pobiju sve zivo, pa i dobre bakterije.

Ok, ne brinem se bas puno, ali uzecu upute , pa da mu za 10ak dana proverim i stolicu i grlo opet.

Ja mu inace dajem kokosovo ulje skoro svakog dana po kasicicu u kasu, a sad cu dva puta dnevno...




branki* -> RE: Kandida (20.4.2015 11:24:06)

jeeee,stigao rezultat bozin,nema kandide[sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Kandida (20.4.2015 15:03:23)

Branki, super za nalaze.
Ljubi decicu[sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Kandida (20.4.2015 15:34:59)

hocu,jess,i mi tebe ljubimo[sm=smiley31.gif]




Azra_ -> RE: Kandida (21.4.2015 0:52:18)

Odlično Branki![sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Kandida (21.4.2015 6:55:29)

Super Branki [sm=bravo.gif]




choopa choops -> RE: Kandida (21.4.2015 16:16:21)


IZVORNA PORUKA: branki RR

jeeee,stigao rezultat bozin,nema kandide[sm=bravo.gif]

[sm=bravo.gif]




branki* -> RE: Kandida (3.6.2015 9:01:57)

Evo sad gledam da sam 20.aprila pisala da nema kandide.radjen uzorak iz stolice privatno kod nas.1.maja otisli za bgd,ishrana isto,sve isto,juce radili kandidu iz krvi i ima oko 30%,a normalno je do 10 %.terapija opet ista nistatin 100 000 ij. I multilac.zivo me kopka sta bi pokazao uzorak iz stolice,da je ima ili nema!?




Azra_ -> RE: Kandida (4.6.2015 0:07:04)

Branki, ja se ne razumem nešto, čak nisam ni znala da rade i iz krvi... I koja je analiza zapravo tačnija??? Opet, ne deluje nešto mnooogo preko normalnih vrednosti, pa se nadam da će nestati.




nata11 -> RE: Kandida (4.6.2015 19:45:10)

Branki moguce da bi pokazao da je ima i u stolici ali u manjem broju. Mesi se poslednjih 6 meseci tako redovno desava sa drugim bakterijala da u jednom labu imam jedan broj a u drugom drugi. Ili u drzavnom nemam u urinu a u privatnom imam. Svejedno ce imati terapiju pa neznam da li ima vajde da radite sada i stolicu [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>