RE: Kandida (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Rosita -> RE: Kandida (18.9.2015 15:58:48)

Bila kod gastro i cula i trece misljenje o uzroku mojih tegoba, naravno razlicito od prethodna dva. Elem, dr kaze da je to postoperacioni sindrom koji pogadja malo ljudi, da je vezan za metabolizam zucnih soli i nadrazaj creva jer nemam zucnu kesu. Lekovi- probiotik, najbolje prolife suspenzija- jako skupa a nema je, creon- enzimi i riopan- za kiselinu valjda. Takodje, kod nas nema ali ima napolju lek holestamin- ne znam jos da li i kako ga naci. Nistatin po njoj nije dobar jer kad ubijamo kandidu buja neka druga posast u crevima. Kandidi se nije mnogo posvetila. I tako...




choopa choops -> RE: Kandida (19.9.2015 10:08:23)

Najgore kad svi kažu tako različito [sm=zmeden.gif]

Što se tiče Prolife s. ako mislimo na isto, mojima je to dr preporučivala kad bi imali stomačni virus, ali ništa im nije pomagala. Naravno uvijek je imam u frižideru, ali i nije nešto. Bočica je oko 1e, a dođe 7 u pakovanju. Probaj sa nekim drugimo probiotikom, šta ima veze...




Rosita -> RE: Kandida (19.9.2015 11:36:04)

Ja sam uzel pastile prolife, to sam nasla, mada je multilac skroz ok. Ma da, nema to veze.




ivannna -> RE: Kandida (5.1.2016 9:03:32)

radila sam transfer pre 9 dana i juce mi se pojavila kandida,zna li neko da li smem nesto da koristim i da li moze da prestavlja problem za embrione tj bebicu




Rosita -> RE: Kandida (5.1.2016 11:53:28)

Vaginalna? Najbolje da pitas doktora ipak, posto hoces bebicu, da bude sve sigurno.




branki* -> RE: Kandida (5.1.2016 13:07:49)

Kako znas da imas kandidu?




ivannna -> RE: Kandida (5.1.2016 14:05:41)

da,vaginalnu
imala sam je ranije tako da znam kako izgleda
nasla sam na netu da ne prestavlja problem za slucaj da sam trudna i da se ne daju nikakve vaginalete do neke nedelje trudnoce,ja cu ih ipak nazvati za svaki slucaj jer mi je to sigurica!




ivannna -> RE: Kandida (8.1.2016 8:33:47)

zvala sam kliniku u kojoj sam radila transfer i opisala detaljno simptome,proverili su sa dr i rekla je da koristim kanesten3 vaginalete i evo mene proslo! odlicne su!




emicaa -> RE: Kandida (1.6.2016 18:27:46)

Pomagajte,prije nekih dva mjeseca možda i malo manje sam imala gljivicu,dobila tri vaginolete i prošlo je.U zadnjih dva dana oet se pojavila,pojačan mi sekret i svrbi kao ludo.Doktorici idem tek u ponedeljak a do rad ću poludit,smije li se kanesten koristiti u trudnoći,njega imam kući?!




eca89 -> RE: Kandida (1.6.2016 19:19:31)

Emice, ja mislim da smije, ali javiće se već neko ko je bolje upućen!




17 joka -> RE: Kandida (2.6.2016 0:30:20)

Emice mozes da ih koristis bez problema




vocicana -> RE: Kandida (2.6.2016 8:19:02)

Smes duso, ti ponovi terappiju koju ti je dr prethodno dala. Ja sam imala taj problem negde u 4-tom mesecu, uzimala sam Ginofort krem za jednokratnu aplikaciju, oslobadja se postepeno 7 dana. Odvratna kvasna gljivica, dosadna i neprijatna.




emicaa -> RE: Kandida (2.6.2016 8:33:53)

Ma ja bih radije da mi dr dadne tablete ako imaju neke jer ako mi opet da vaginolete nema posjećivanja wc-a dva tri puta u toku noću a to je sad nemoguća misija.




vocicana -> RE: Kandida (2.6.2016 8:36:43)

Ovo kada bi nasla, bilo bi ti savrseno. Verovatno, ma sigurno postoji takav neki krem koji se moze staviti da se ne cimas sa tim. Nikakve tablete na zalost ne dolaze u obzir, to i sama znas. Znam da je sve sada nezgodno. Ginofort, klotrimazol u jacoj dozi koji sepostepeno oslobadja, pitaj je obavezno za to, zna ona sta moze da ti da.




emicaa -> RE: Kandida (2.6.2016 8:44:08)

Ma samo da idržim do ponedeljka,od jutros ne svrbucka uopšte.




Rosita -> RE: Kandida (2.6.2016 13:50:39)

Meni se to nedavno desilo, imala sam kod kuce jod povidon vaginalete i njih sam koristila 7 dana. Al za trudnicu ako zene kazu vec da sme kansen, onda to.




17 joka -> RE: Kandida (2.6.2016 20:01:13)

Emice, canesten ti nece skoditi da uzmes i kad nestanu simptomi




emicaa -> RE: Kandida (3.6.2016 8:16:00)

Jel se i krema koristi jednom dnevno?




vocicana -> RE: Kandida (3.6.2016 10:59:40)

Ide samo jedna aplikacija i to bi trebalo da bude to.




ivannna -> RE: Kandida (29.6.2016 10:25:14)

ja sam primetila da veoma cesto pred ciklus par dana mam ili problema sa grlom ili me pecka dole,nekad je kandida nekad nemam nista,ali ispada kao da mi tada opadne oimunitet ,ne znam zasto...





mama krava -> RE: Kandida (29.6.2016 11:23:07)

Drage moje,

Nešto najprirodnije i najbolje protiv kandide je kokosovo ulje.. ...da se jede, da ga mažete, i dole i gde god!




Khaleesi -> RE: Kandida (29.6.2016 11:44:49)

Ja sam cula beli luk da se jede i jogurt... kokosovo ulje, super nisam znala [sm=smiley1.gif] i smanji se hleb u jelu i secer...




17 joka -> RE: Kandida (29.6.2016 21:33:51)

ja sam prosli put to resila tako sto sam potopila tampon u prirodan kefir koji pravim kuci i to stavljala nedelju dana i proslo




Khaleesi -> RE: Kandida (29.6.2016 22:29:48)

To sam citala, tampon u probiotik jogurt, ali meni nije uspelo, jer se rasiri onako natopljen[sm=zmeden.gif] pa obloge od vate mogu da pomognu isto...[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kandida (29.10.2016 11:42:53)


IZVORNA PORUKA: Lola44

Drage dame,
Da li imate iskustva sa ovom dosadnom boljkom u trudnoci? Ja se od pocetka patim sa ovom dosadom, prvo mi nisu davali nikakvu terapiju, a onda sam pocela da koristim Canesten 3 dana i to su jedina 3 dana koja nemam problem. Odmah se vrati. Srecom nemam svrab i peckanje, ali i dalje je neprijatno i nista mi ne pomaze.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>