RE: Beba sisa palac (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dunja RR -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 15:37:51)

Evo, situacija trenutna 😊

Zaplakala se u snu, i dok ja dođoh u sobu, palac je tu [img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1990140-5305.jpg[/img]




lesli -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 15:41:41)

Ajoj ❤️ malo!
Dunja, pusti je. Mi smo imali tu fazu do jedno 3, mozda 4 meseca. I uspavljivala se i prva stvar kad otvori oci ugura palac u usta i sisa i sve cokce koliko jako sisa. Proslo je samo od sebe. 




Ana RR -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 16:06:57)

Joj srce malo [sm=smiley27.gif]

Suzi, ja mislim da je to normalna faza, ne bih uopšte brinula zbog toga. Moj Marko je koristio dudu do 2. godine i vrlo lako smo se odvikli. Mislim da im treba nešto što ih smiruje.




smeško -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 16:11:19)

Da, Dunja. Stalno je imao prstic u ustima, a sada samo kada se uspavljuje. Prstic i plisana igracka ili jastuce. 

Ja sam sisala prst jako dugo, do polaska u skolu. Oba palca su ista, nije se istanjio.😂




Sanjica26 RR -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 16:16:08)

I S je drzala palac u ustima, ali je jako brzo prestala bez naseg odvikavanja. Meni je to slatko. Nije mi slatko kad dete od dve ili tri godine to isto radi.




bubulence -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 16:47:46)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Joj srce malo [sm=smiley27.gif]

Suzi, ja mislim da je to normalna faza, ne bih uopšte brinula zbog toga. Moj Marko je koristio dudu do 2. godine i vrlo lako smo se odvikli. Mislim da im treba nešto što ih smiruje.


Moje su obe dugo koristile dude, odvikle se bez ikakvih problema, jednu suzu nisu pustile. Slatko mi je i ako sisaju palac... Nesto mora da im bude uteha... Nece ici u skolu i sisati palac... 




dunja RR -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 16:57:38)

Bubi, nisi čitala temu, ima puno mama ovde koje su i u školi sisale palac, do visokih razreda :)


IZVORNA PORUKA: bubulence

Nece ici u skolu i sisati palac... 




Ana RR -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 16:57:47)

Moja školska drugarica je sisala palac do srednje škole, možda i posle ali nije priznala... e ona ima istanjen palac i to baš. Stavljala je pamučnu maramicu na palac i onda u usta. Stvarno užasno.




dunja RR -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 17:00:06)

Ja lično nisam znala nikog ko je sisao palac u školi, ali eto, silom prilika iščitah temu pa saznadoh da to postoji.
Ali, sve je za ljude ..




bubulence -> RE: Beba sisa palac (26.6.2019 17:03:53)

Istina, nisam citala temu od pocetka. Nisam nikada ni videla ni cula da neko sisa palac u skolskom uzrastu. Ali i da se to desava, sta ima veze... Mada sigurno postoji nacin da se dete ranije odvikne. Isto kao i od dude... 





MimaKos -> RE: Beba sisa palac (19.7.2019 5:58:15)

Kao jako mali je sisao prstice ali ga je brzo proslo ali smo mu vadili.prste iz usta svaki.put kada to uradi, dudu takodje nismo koristili, 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]