|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
2.3.2011 23:26:57   
Lu
Aaaa to što piše na papauser posted image
Ne znam, neću da lupam, najbolje će joj doktor reći da li može.
Ako treba propisaće joj nešto za sekretuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
2.3.2011 23:34:18   
pepino
Daaauser posted image  skontala si
Pa znam,ali nalaz joj kod mene,ujna joj digla pa po meni poslala,a ona jos nije zvala Dr. pa je nestrpljiva,znamo da ce joj on reci sta i kako,ali ja eto da vas pitam kad ste moji Dr za sve,a i ona navikla sta god da joj treba ja ovde procitam,pa kaze ti meni sve isto sto i Dr. kazes!.!user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.3.2011 20:41:32   
pepino
Da li je tacno da kada zena stavi spiralu preporucivo je da ipak i muz koristi kondome jer u slucaju da on ima neke bakterije,infekciju,sta god,ako predje zeni koja ima spiralu moze u nekim slucajevima da dodje do komplikacija?user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.3.2011 20:55:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: pepino

Da li je tacno da kada zena stavi spiralu preporucivo je da ipak i muz koristi kondome jer u slucaju da on ima neke bakterije,infekciju,sta god,ako predje zeni koja ima spiralu moze u nekim slucajevima da dodje do komplikacija?user posted image

Pošto ja slušam samo doktorauser posted image  ne bi rekla da je ovo istina.
A što se tiče bakterija,mogu preći i sa i bez spirale, nema to veze.
Mene doktorica nije spomenula ovo, samo na neke druge stvari ako primijetim da dođem na pregled.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
3.3.2011 20:58:06   
pepino
Aha,ok Lu,i ja njoj kazem bona ako ce ti muz koristiti zastitu sta ce ti onda i dzaba spirala,nemoj je ni stavljati?!user posted image
A jos nema nikoga da se javi za onaj III stepen cistoce,da li zna iko smeta li to da se stavi....user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.10.2011 19:58:01   
jovicaa
zanima me koliko kosta bakarna spirala? za mirenu definitivno nemam para a i muka me hvata od hormona, jedva cekam da se oslobodim pilula!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.10.2011 22:09:59   
Lu
Oko 50 eura sa ugradnjom.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.10.2011 22:23:44   
Anoniman
2008. je bila 4000 sa uračunatim kontrolama, u dz na novom naselju u ns. Nisu svuda iste cene.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.10.2011 22:32:38   
Lu
E da, ja sam privatno radila.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 11:39:30   
jovicaa
pa i ja bih radila privatno...
a sta se radi od pregleda pre stavljanja? 50 evra nije puno ali plus sve analize i pregledi...
da li vam je bilo bolno postavljanje i koliko traje?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 11:46:28   
Anoniman
Kod državnog je u tu cenu uračunato sve od pregleda, radi se redovna lab, plus ultrazvuk. Mene je jako bolelo, ali ja sam izgleda u manjini što se toga tiče. Btw, kod privatnika je prošle godine bilo to sve oko 140 evra.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 11:48:23   
jabudic
Ovo i ja planiram da uradim, ali jos nisam otisla ni na onaj kontrolni pregled posle porodjaja. Znajuci mene i to kako ja cesto posjecujem bilo kog dr, stavicu je u 65oj user posted image
Pregled sam bila zakazala, i otisla, ali se nekim cudom, prije mene, koja sam bila prva na listi, tog jutra naslo jos 5-6 "jako hitnih" slucajeva, tako da zbog bebe nisam mogla da cekam i otisla. Tada sam jos bila zagrijana da budem savjesna i odgovorna prema svom zdravlju, a sad sam se ohladila, ko zna kad ce me gin.vidjeti ponovo user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 11:54:38   
jovicaa
jabudic... kako je veliki jakov, kako leti vreme, vec tri mesecauser posted image
jao mnogo mi je 140 evra... a sumnjivo mi je tamo u savetovalistu.... sve mi je gadno nekako, jezivi su a i ceka se mesec i po dana na obican pregled, znaci spiralu bi mi ugradili za jedno sest meseci, i rezultati se cekaju po mesec danauser posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 11:56:13   
jabudic
A vi cete brzo da slavite rodjendan user posted image

No, kad bolje razmislim, koliko se ubih od sexa, meni kontracepcija ni ne treba user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 11:58:00   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: jabudic

A vi cete brzo da slavite rodjendan user posted image

No, kad bolje razmislim, koliko se ubih od sexa, meni kontracepcija ni ne treba user posted image

tu ima istineuser posted image
ali bas zato i hocu da stavim spiralu, stavis je  i ona stoji iiii stoji, a ne da pijem glupe pilule a i na duze bi mi se isplatilo i novcano

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 13:00:09   
Verus
Jel trenutno neko koristi ovo?  Mislim da cu da razmislim pa da je ugradim posle porodjaja....hormonske ne smem, zbog istorije tromboze, niti pilule koje imaju u sebi estrogen (a ova druga mi ocigledno nije dobro "radila" kad sam zatrudnela), tako da moram videti druge opcije, a opet, ne dopada mi se da mi nesto "stoji" tu tako dugo....uf

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 16:54:53   
Anoniman
Imam je ja verus, i jako sam zadovoljna. Prve godine je bilo svega i svačega, ali ja sam je ipak prerano posle porodjaja stavila. Sad mi ciklusi traju 2-4 dana, mnogo manje su obilni i bolovi nisu strašni. A kao kontraceptivno sredstvo je pouzdana, plus što je staviš i više ne misliš, nema svakodnevnog opterećenjauser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 18:15:34   
Verus
Hvala Nedjo!  Koliko mislis da treba onda da se saceka nakon poroda da se stavi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 18:32:31   
Anoniman
Mislim da je idealno oko 6 meseci. Ja sam stavila posle tri, to je minimum koji mora da prođe, ali trebala sam još malo da sačekam da sve dođe na svoje mesto skroz.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 19:37:15   
jovicaa
a koliko traje ugradnja... meni je tako frka od toga... a i tripujem se oko svega i svacega u vezi spirale, ali opet mi se cini kao najbolja moguca opcija. od pilula mi je grozno stvarno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 19:41:50   
Anoniman
Ugradnja traje par minuta, dakle to samo postavljanje je meni bilo bolno, ali je taj bol trajao možda minut-dva. Nema od čega da ti bude frka.
I da, ugradnja spirale se smatra intervencijom,i to ne bi trebalo da se zakazuje, nego nazoveš, najaviš sestrama da ćeš doći, i imaš prednost (da, to su te žene koje dr prima pre svih zakazanih - spirale, biopsije i ne znam šta još), bar je tako kod mene u dz. E sad, pre toga svakako moraš kod dr, na regled i konsultaciju oko spirale, pa će ti sve reći user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.10.2011 20:00:42   
jovicaa
jao znas kakva je ludnica ovde kod nas...... mada ne zurim ja nesto preterano, mozda bih mogla i da odem u drzavnu. ali hocu da se otarasim prokletih hormona vec jednom od 10 nus pojava ja imam svih deset_. najgore od svega je sto mi je jako smanjen libido, koji je smisao kotracepcije onda....

< Poruku je uredio jovicaa -- 30.10.2011 20:01:10 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.12.2011 22:14:39   
jovana j
Jao Lilly, da nisam procitala tvoj post tacno bi nazvala ovu moju babicu da joj otkazem postavljanje moje spirale koje imam sada 2.januara, za 2 i nesto nedelje! user posted image
Tekst je zaista jeziv! S tim da koliko ja znam, koliko je meni objasnjeno ne dolazi tu uopste ni do kakvog zaceca, jer upravo ta spirala cini nas sekret guscim i neprobojnijim tako da spermatozoidi ne mogu tako lako da se probiju da bi oplodili jajnu celiju. Ja nisam shvatila to da spirala ´´ubija dete´´, a i oplodjena jajna celija koja postane embrion ipak se ne moze zvati detetom... o Boze user posted image
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Taman sam to htela reći Vučko, ne da je glupav taj text, nego uopšte nije tačan! Spirala ubrzava odlazak jajne ćelije u jajovode kada ona još uvek nije spremna na oplodnju, na taj način onemogućava oplodnju, a bakar valjda još dodatno deluje spremicidno.
Ja sam imala spiralu oko 3,5 god, od porodjaja pa do odluke o drugoj bebi. Nisam imala nikakvih problema, nikada nisam imala infekciju, ciklus mi se nije ni produžio, niti skratio, niti se na bilo koji način poremetio (da kasni ili da ranije dobijem), i apsolutno je ne osećam niti mm user posted image  (pošto postoje i takve priče). A na spiralu sam se odlučila upravo jer nisam želela da se igram sa hormonima (druga je stvar što je Tashi dr prepisao tablete zbog policističnih jajnika)


< Poruku je uredio Ana RR -- 18.12.2011 22:18:51 >


_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.12.2011 0:19:14   
Bebilina
Ja sam bakarnu imala 4god (bila je ona od 10). Ugradjena mi je 2 meseca po porodjaju, nije nista kostala, izvadjena kad smo bili spremni za novu bebu. Sledeceg sam meseca posle vadjenja zatrudnela.
Ugradjivanje mi jeste bilo malo neprijatno, ciklusi u pocetku dan duzi no pre, ali su se posle 2.5god vratili na staro. Vadjenje je bilo ok, za minut, samo se konci povuku i gotovo.
Posle 3god od ugradjivanja imala sam utisak da se pomerila (konci su bili duzi), ali je uz pokazao da je sve ok.

Ne smatram da su tvrdnje da je spirala abortivno sredstvo tacne. Nakon ove trudnoce verovatno cu joj se vratiti.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.12.2011 1:03:57   
Verus
Trenutno sama razmatram da li cu bakarnu ili Mirenu kad se porodim.  Moram naci text na srpskom pa staviti-nasla sam na engleskom za obe, i jedina prednost Mirene je sto se ugradi 6 nedelj nakon poroda, i sto od nje gotovo stanu M (sto su naznacili da NIJE stetno, e sad...).  Ona luci i progesteron, dok bakarna ne.  Pojma nemam sta cu-ali sam se za spiralu definitivno odlucila...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here