|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.12.2011 1:12:51   
Bebilina
Verus meni je upravo to prestajanje zvucalo neprirodno i bilo bauk... Mislim menstruacije su prirodni, sastavni deo reproduktivnog zivota odrasle zene i ja se sigurnije osecam kad su redovne. Bez njih kao pokazatelja moze i do trudnoce i pored spirale doci koja ako se odmah ne ukloni moze da nasteti plodu... To mene licno plasi... user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.12.2011 12:23:39   
Verus
Od par njih sam cula da su dosta krvarile sa bakarnom i da moze i da malo produzi cikluse, a i da nesto "tera" matericu da luci nesto bla bla...Moram naci taj clanak, pa izvuci bar bitne stavke ako ne nadjem lep da stavim na srpskom....

Ma meni se iskreno ne radi nijedna metoda, ali moram, ne bih da opet ubzo zatrudim  desava se, eto kao i sa ovom bebom...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.8.2012 11:03:02   
bokicans
Ja sam šokirano ,zbunjena!!,Sada odem do dr po rezultate papa testa,i cerv,brisa,sve je ok i pitam sestru,posto moja dr nije tu,da li mogu kod drugog lekara na ugradnju spirale?Još plus da ne cekam naredni ciklus a moja se vraca 11 sep)Kaze ona meni,mi to ne radimo!!!!Na Ginekologiji ne rade ugradnju spirale!!!!! A pise cenovnik 5000 dinara ugradnja!Pa jbt gde da idem kod molera?!??

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.8.2012 12:42:35   
bokicans
Evo da se i ja javim ,stavila sam bakarnu obicnu spiralu.Inace u dz je stavljanje 5000 i to na dopunskom radu a 6000 kod privatnika i 2500 je njihova spirala.Eto...Sada cemo da vidimo kako ce se stvari odvijati nadam se najboljem

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.9.2012 14:59:36   
Katarin
Cao :) ja se izvinjam samo da vas pitam? Mogu li da koristim spiralu ako nisam radjalai ne planiram to da uradim uskoro? Imam 18 godina, i cula sam da je to najbolja zastita, medjutim veliki broj ljudi mi kaze da to ne mogu da uradim kao nerotkinja. Molim vas pomozite mi ...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.9.2012 15:29:30   
Katarin
odgovor, hitno mi je potreban

(odgovor članu Katarin)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.9.2012 15:31:15   
anajid
Katarin ja mislim da se bilo koja vrsta spirale preporucuje samo zenama koje su rodile,znaci tebi su mozda preporucljivije anti bebi pilule,ali to je najbolje da se posavetujes sa svojim ginekologom.

(odgovor članu Katarin)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.9.2012 15:51:06   
Katarin
Hvala :) Zanima me i sta mislis o anti bebi pilulama?

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.9.2012 15:53:19   
anajid
Ja ih nisam nikada koristila,tako da stvarno ne znam.Javice se neko ko jeste pa ce ti reci svoja iskustva.

(odgovor članu Katarin)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.9.2012 15:53:30   
Anoniman
Svojevremeno su postojale neke mini spirale, koje su se ugrađivale i devojkama koje još nisu rađale. O tome bi opširnije morala da se raspitaš u domu zdravlja, ali ja mislim da je za tvoj uzrast najbolja kontracepcija anti bebi pilulama. Baš mi je drago kad vidim da su devojke odgovorne prema sebi i svom teluuser posted image

(odgovor članu Katarin)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.9.2012 15:55:24   
NadaR
evo temice pa procitaj malo : Kontracepcija

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
1.10.2012 23:34:24   
Bebilina
Zakazala za 12ned po porodjaju. Doca koji ce ovog puta da je "ugradjuje" voli da telu da to vreme da se sve vrati na staro.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.10.2012 20:15:29   
Sonreir
Da li je neka od vas (koje imate spirale ili koje ste je nekada imale) imala problem kod vadjenja spirale (nema konca) pa da je spirala morala biti izvadjena kiretiranjem pod anestezijom? Interesuje me posle koliko vremena od vadjenja spirale ste ostale ponovo trudne?

_____________________________

Mama, dokle ćeš više da citaš tu lingejaju? :-)

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
23.10.2012 13:56:50   
Sonreir
Samo da podignem temu, niko mi ne odgovara.

_____________________________

Mama, dokle ćeš više da citaš tu lingejaju? :-)

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
24.10.2012 11:19:10   
Sonreir
user posted image

_____________________________

Mama, dokle ćeš više da citaš tu lingejaju? :-)

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
23.12.2012 22:31:34   
jovana13
Danas mi je 3dc,cim mi prodje meca idem kod dr da uradim briseve i da vidi jel nema neka ranica,pa onda da kupim spiralu i cekam sledeci ciklus da mi stavi. E sad dogovoricu se sa njim koju spiralu da stavim ja bih ovu bez hormona, ali me zanima da li utice na povecanje bolova u toku menst.ili ostaju isti? Ja imam bolove prva 3 dana a menst.traje 5-6.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.3.2013 12:38:10   
MASHKA
žene ja sad zvala ginekološku ordinaciju da pitam za spiralu a doktor će meni:
ja ne ugrađujem spirale jer se bavim lečenjem steriliteta a spirala nije kontraceptivno već abortivno sredstvo!?
jel znate vi nešto o ovome?user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.3.2013 14:19:29   
MarijaBg
Mashka, zanimljiv neki doktor, ja bih rekla da se sali user posted image
Ja sam resila da stavim Mirenu - hormonsku. Dogovorila se sa mojom dr, bas cu sad kad budem isla za 2 nedelje na kontrolu da vidim i kad cemo to da odradimo user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.3.2013 14:25:48   
Olga75
pa spirala ne dozvoljava nidaciju i da jeste manje - vise abortivno sredstvo
mislim , kontracepcija
kontra - suprotno
ception - zacece
a taj ginekolog je neki filosof user posted image
mislim ako neko nece bebu tako mo je svejedno da li ce oplodjena jajna celija da se izbaci ili da li ce spermici da se pobiju ili da li ce jajna celija da izdje pre oplodnje svaka cast za ginekologa koji se bavi Bozanskim poslom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.3.2013 16:12:25   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: MASHKA

žene ja sad zvala ginekološku ordinaciju da pitam za spiralu a doktor će meni:
ja ne ugrađujem spirale jer se bavim lečenjem steriliteta a spirala nije kontraceptivno već abortivno sredstvo!?
jel znate vi nešto o ovome?user posted image

zameni lekara

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.3.2013 20:34:05   
jovana13
Ja na to gledam ovako. I spirala i pilule i kondom su zastita od trudnoce e sad princip delovanja nije isti ali je sustina ista. A za tog dr nemam reci.... user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.3.2013 20:34:40   
jovana13
Ja jos nisam otisla kod dr definitivno cu ove nedelje user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
18.3.2013 20:54:36   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Sonreir

Da li je neka od vas (koje imate spirale ili koje ste je nekada imale) imala problem kod vadjenja spirale (nema konca) pa da je spirala morala biti izvadjena kiretiranjem pod anestezijom? Interesuje me posle koliko vremena od vadjenja spirale ste ostale ponovo trudne?

Sonreir nisam imala problem, imala sam 4god bakarnu spiralu I doktorica je izvukla jednim potezom... Zatrudnela sam nakon jednog ciklusa jer je savetovala da pustimo da prodje zbog eventualnog oziljacnog tkiva na materici, ali nije ga bilo I odmah sladeceg meseca smo radili na bebi I ostala sam trudna.

Kakvo je tvoje iskustvo? Jel pitas za sebe ili nekog drugog?

Ja sam po drugi put ugradila spiralu, ali ovog puta Mirenu. Kad sam prvi put otisla nova doktorica koja I sama ima troje dece I imala je Mirenu izmedju I sada je ima, me je ubedila da odlozim I razmislim o njoj. Kaze da bakarnu nije godinama ugradila, da sa Mirenom nijedan problem jos nije imala.
Tako da sam ja odlozila do nedavno I 7 meseci nakon porodjaja se odlucila da isprobam pa da vidim kako ce biti. Mada za sad nemam sta da isprobavam jer jos nisam dobila od porodjaja I kolicinski jos uvek puno I cesto dojim, tako da su sanse da dobijem I bez spirale I sa njom niske. Imam kontrolu za par nedelja, pa videcemo kako sve izgleda, dal je na mestu.
Inace mi ugradjivanje ovog puta nije bilo nimalo prijatno I trajalo je poduze. Nije mogla doktorica da dohvati grlic I spekulumu nije verovala da ostane na mestu. Posle 15, moram priznati neprijatnih I bolnih, minuta uspela je.
Imala sam te veceri malo krvarenje, malo vise nego prvi put, malo neprijatan osecaj I tup bol I otad nista, zadovoljna za sad.
Mm je takodje zadovoljan, ratosiljasmo se opet kondoma
user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.3.2013 9:27:44   
MASHKA
žene jel znate koliko košta mirena a koliko bakarna?
ovde je ugradnja 2500 din.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.3.2013 10:15:32   
MarijaBg
Bebilina user posted image Jedva cekam da je i ja ugradim, ne mogu da zamislim sex sa kondomom posle dvoje dece user posted image
Mashka, Mirena je oko 100 eura

< Poruku je uredio MarijaBg -- 19.3.2013 10:16:28 >

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here