RE: Da li ste birali uciteljicu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Olga75 -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (26.10.2018 10:34:47)

Nisam birala učiteljicu i evo četvrti razred guramo. Mogu vam reći da se meni ta učiteljica uopšte ne sviđa. Mislim dajako "gura" decu u neki prosek. Da ne pričam da u prvom razredu skoro uopšte nije dolazila u školu pa su je učiteljice na zameni naučile da piše [sm=smiley13.gif]. Okej, imala je učiteljica veliki problem ali to smo saznali iz rekla-kazala, mislim da je trebala da sazove roditeljski i kaže nam šta se dešava, naravno bez ličnih detalja. Nekako je, ne znam, neozbiljna.
Možda se treba raspitati jer ta PPS ne radi baš u svakoj školi onako kako bi možda trebalo. Na neke stvari se ne može uticati ( bolest nedajbože) ali bitno je da učiteljica prepozna talenat i potrebe dece sa kojima radi jer nisu sva deca podjednako pametna i motivisana. Ova naša jednostavno ne priznaje da decu nešto više ili manje zanima. Znam ja da oni treba da nauče osnovne stvari u nižim razredima ali ako primetiš da neko dete voli i zna da crta pa pohvali ga, ako neko dete voli da recituje pa prijavi ga na takmičenje i tako. Mislim da ona otaljava a do penzije ima još celu jednu generaciju. Njima nek je Bog u pomoći




IvanaSK RR -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (26.10.2018 15:35:15)

Olga, od petog krece skroz druga prica. Tada ce mnoge stvari biti jasnije... Izdrzite jos malo. Znam kako je..




vonavoj -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (26.10.2018 16:04:51)

Ja sam birala..jer je generacija bas losa,od njih cetiri,samo je ona dokazano godinama dobra. A sve su starije,a ona je najstarija. Njena odeljenja su godinama najsloznija i od petog najbolja.. moja sestra predaje od petog,a i mi smo isle u tu skolu..




Maraj -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (26.10.2018 16:19:28)

Von pa kako se bira uciteljica....mislim... kako da znam kakvi su nastavnici u kojoj skoli tj ucitelji.
Mi imamo 5 skola u nasoj blizini..




vonavoj -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (26.10.2018 16:21:46)

Lepo,to je jedina skola kod nas,u naselju,gde pripada😁U nju sam isla i ja i sestre,i svi nas znaju..hahhaa..bile smo vukovci,a sad sestra predaje matematiku😉




Sanidej -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (25.2.2019 16:35:03)

Moja uciteljica Mira ima blizu 90 godina, fantasticna zena koja nas je ucila zivotu, radovanju malim stvarima..cerkica ce ici u drugu OŠ, volela bih da ima sreće sa učiteljicom kao ja..




Misha i Ljisha -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (25.2.2019 19:12:04)

Mi cemo izgleda birati. Jos se mm i ja lomimo. U principu mozemo da biramo




Sanidej -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (25.2.2019 19:50:51)

Kod nas se pravi raspored tj. izadje lista kod kog je ucitelja dete i to je to. Čudi me da se ta praksa razlikuje od jedne škole do druge..mi smo na Voždovcu.




mirana1 -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (26.2.2019 7:11:22)

Uopste nemam pojma kako to ide. Mislim da ne mozemo, jedino ako nismo zadovoljni pa menjamo.




branki* -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (28.1.2021 14:29:17)

za sad ne urgiramo nista i svejedno mi je ,kod koga se padne.videcemo do kraja[sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (28.1.2021 20:29:50)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mi cemo izgleda birati. Jos se mm i ja lomimo. U principu mozemo da biramo

haha evo da se citiram i na kraju NISMO birali i super prosli prepustili psihologu i pedagogu




smoli -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (31.8.2021 17:58:18)

Nisam urgirala i izgleda da smo imali srece sa "zrebom" 🙂





Maja95 -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (2.9.2021 5:22:02)

Mi ne znam da li smo imali sreće ili nismo. Vreme će pokazati. Prijavili smo najboljeg drugara iz vrtića, a smestili su nas u različita odeljenja. Mogu ga prebaciti kod drugara, ali tako dovodim u pitanje procenu i izbor stručnjaka - pedagoga i psihologa. Nisam pametna. 





IvanaSK RR -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (2.9.2021 7:04:04)

Sin nije imao iz vrtica nikog u celoj skoli pa je stekao drugare. Ja se sa tim nisam opterecivala.




bubulence -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (2.9.2021 23:35:06)

Birali. Mada su svi trazili tu uciteljicu, bilo je bukvalno otimanje. 





dunja RR -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (2.9.2021 23:49:55)

Ni mi nemamo nikog od vrtićkih drugara u školi, a jutros ga je već jedna drugarica posle škole, u kraju, prepoznala na ulici (on nju nije), i tražila da se i zvanično upoznaju :)

Nismo birali učiteljicu, ali mi jedna RRajkajuče na priredbi reče da smo dobili najbolju, zna je jer je njenom sinu bila učiteljica, a sada sa ćerkom nije upala kod nje.

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Sin nije imao iz vrtica nikog u celoj skoli pa je stekao drugare. Ja se sa tim nisam opterecivala.





Sanjica26 RR -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (3.9.2021 5:52:35)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Sin nije imao iz vrtica nikog u celoj skoli pa je stekao drugare. Ja se sa tim nisam opterecivala.



Ni ja se nisam time optericivala. Upoznace nove drugare. 




IvanaSK RR -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (3.9.2021 6:53:51)

Ma oni su mali, brzo ce steci nove drugare.
Za učiteljicu bih volela da znam kakav je tip. Sve ostalo vremenom dodje na svoje.




Tiziana -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (3.9.2021 8:29:09)


Majo, to kad prijavis najboljeg drugara zagarantovano je da ih nece staviti zajedno. 
Kod nas je pedagog pricala sa gl. vaspitacicom iz vrtica kad je sin kretao u 1.razred (vrtic je prekoputa skole, uglavnom sva deca idu tu u skolu), i ona je ispricala ko se sa kim druzi. Njih 5 najboljih drugara, svaki je upao u drugo odeljenje! Ali evo posle 6 godina, oni su i dalje bajbolji drugari, iako nisu cak svi ni u istim smenama. 
Mi nismo birali uciteljice. Ni jednu. 
IZVORNA PORUKA: Maja95

Mi ne znam da li smo imali sreće ili nismo. Vreme će pokazati. Prijavili smo najboljeg drugara iz vrtića, a smestili su nas u različita odeljenja. Mogu ga prebaciti kod drugara, ali tako dovodim u pitanje procenu i izbor stručnjaka - pedagoga i psihologa. Nisam pametna. 








IvanaSK RR -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (3.9.2021 8:51:46)

Pa Tizi, ne mora da znaci. Evo sada u mom komsiluku imam primer gde su pisali i zajedno su u odeljenju. A prošle godine to nije moglo.




Tiziana -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (3.9.2021 13:06:03)

Ma to sam se vise zezala kad sam napisala jer ih u vecini slucajeva razbucaju sto meni nije bas jasno, ali hajde.. 





branki* -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (3.9.2021 18:23:42)


IZVORNA PORUKA: branki*

za sad ne urgiramo nista i svejedno mi je ,kod koga se padne.videcemo do kraja[sm=smiley36.gif]

ipak jesmo birali.
realno,citava generacija ucitelja nije losa,ali smo culi za jednu da je autoritet,ali bez vike i dreke i od,ucii se za nju ako me iko pita.posto me niko nije pitao nista,mm je zvao direktorku i pitao da li moze jer je bila navala za tu uciteljicu inace i upali smo.ne dopada mi se sto je to odeljenje najbrojnije od svih prvih odeljenja u skoi i sto je ,musko,3 puta vise decaka nego devojcica.uciteljica mi se dopada,ali najbitnije da je moja b odusevljena i skoolom i uciteljicom.[sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (6.9.2021 11:06:43)

Branki, ona je prvak. ❤️Srecno prvacicu. 





Dragica Draga -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (17.9.2021 7:07:13)

Izrazili smo zelju, pitali nas.




Mirko Svirko -> RE: Da li ste birali uciteljicu? (18.9.2021 13:34:17)

Nismo. 






Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>