RE: Kaktusi i sukulente (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Olga75 -> RE: Kaktusi i sukulente (14.12.2020 11:36:38)

Emice, možda je suviše vlage u saksiji?




emicaa -> RE: Kaktusi i sukulente (14.12.2020 11:56:19)

Olga samo sam kvasila kad sam posadila,posle ne.Zemlja je suva.Druga u istoj saksiji je potpuno zdrava.





Olga75 -> RE: Kaktusi i sukulente (14.12.2020 12:02:22)

Izvadi tu bolesnu, onu zdravu ostavi, možda na svetlost? Ja čuvarkuću držim napolju cele godine i ne zalivam je. Otkud znam, na selima raste na krovovima a kad hoćeš da je gajiš svašta joj smeta [sm=zmeden.gif]




Ana RR -> RE: Kaktusi i sukulente (14.12.2020 12:13:43)

Oldži, u pravi si. Meni ništa ne uspeva u kući kada se trudim a imamo napolju u saksiji čuvarkuću, ništa joj ne radim i eno samo buja.




Olga75 -> RE: Kaktusi i sukulente (14.12.2020 12:18:30)

Ja imam neku teoriju-volim cveće aliiii nervira me i kad krene da kunja ja priđe sa kalemarskim makazama i zapretim.
Tako je moja krasula imala listiće sitne i još sitnije a igrala sam joj,pevala,plesala. Proletos sam je iznela u dvorište, ni prišla joj nisam celo leto. Kad sam je unosila samo sam poskidala one iglice od bora (bila je ispod njega) i da je ne ureknem- listovi i grane bujni veliki, lepe i zdrave boje.




emicaa -> RE: Kaktusi i sukulente (14.12.2020 14:13:32)

E to je ono ato me nervira.Kod mame na krovu stare šupe 20 godina raste,ogromna vec a moja posle dva mjeseca uvela.

Moja mama prije kad joj krene venuti baci,meni bude zao i uzmem ga sebi,presadim i bude kao suma.Imala sam ogoman fikus,kod mame nije napredovao.Kad sam se udala opet ona preuzela brigu i on opet uvenuo 😂




emicaa -> RE: Kaktusi i sukulente (25.1.2021 18:55:48)

Imam opet pitanjce,kako da zalijem kaktus.Da u posudu naspem vode,da kaktus ne dolazi u kontakt sa vodom ili mogu normalno zaliti?





mati -> RE: Kaktusi i sukulente (27.1.2021 10:32:33)

Emice, ja kaktuse zalivam kao i ostalo cveće, u saksiji sipam vodu. Samo mnogo manje vode, posebno sada. Imam lep kaktus, neka vrsta kaktusa ali bez bocki, i jedan sam ubila tako vodom. A jedan nam je pojela mačka.




emicaa -> RE: Kaktusi i sukulente (27.1.2021 10:45:47)

Macka pojela kaktus 🤣

Meni je Duzepe riknuo,i kupila sam mu zamjenu.I kod novog jedan dio je mekan,kao da trune.Ali se iz oboje cjedila voda kad sam ih kupila




mati -> RE: Kaktusi i sukulente (27.1.2021 14:32:30)

Jeste Emice, nešto joj je tu prijalo. I baš je bio veliki i lep. I moja mama je mislila da je slučajno kao, eto da proba, i nije ga sklonila. Za par dana pojela je čelu biljku... O ovome pišem, ne znam kako se zove. Ali baš je oset_ljiv sa vodom...


[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2111264-4220.jpg[/img]




emicaa -> RE: Kaktusi i sukulente (27.1.2021 16:02:26)

Vidjala sam takve po prodavnicama,svidja mi se ☺

Zalila sam ih,bukvalno sa par kapi vodi.Moji budu u dnevnoj na stolicu kao dekoracija.Znam da bih trebala preko zime drugacije sa njima ali meni se svidja ovako
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2111312-1670.jpg[/img]U Zutoj saksiji je Dzordz,sta mislite po kome je dobio ime 🤣 u roze je Lily i zeleni je Tomo




gagana83 -> RE: Kaktusi i sukulente (28.1.2021 13:26:28)

Ja kaktuse zalivam obilno, ali retko. U zimskom periodu mesečno, možda i ređe.

Takođe ih čuvam u dnevnoj sobi mada bi za njih bilo idealno da zimi budu na hladnijem.




emicaa -> RE: Kaktusi i sukulente (28.1.2021 17:34:31)

Ja sam citala ako katus raste zimi nesto ne radimo kako treba.Moji rastu.Ali sam sigurna da rastu jer niau u fazi mirovanja.Stoje od ljeta kad sam ih kupila na istom mjestu.





gagana83 -> RE: Kaktusi i sukulente (28.1.2021 20:32:10)

Emice, i moji rastu. A rastu zato što ih zalivamo. Oni bi zimi trebalo da budu na hladnom i da se uopšte ne zalivaju. Da bi se razvijali kako treba i da bi cvetali. Zato moji nikad ne cvetaju. Moji su leti napolju pa mi žao da ih i zimi sklonim negde, volim da mi biljke stoje u kući i da ih stalno imam na oku.





mati -> RE: Kaktusi i sukulente (28.1.2021 21:58:41)

Ja sam moje upropastila zalivanjem, sigurna sam da je od toga. Zduvao im se koren skroz i postao mekan. Više komada u različito vreme, dok nisam shvatila gde grešim. Od kako ih zalivam po malo super napreduju.




mati -> RE: Kaktusi i sukulente (28.1.2021 22:04:08)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2111482-2060.jpg[/img]Verovatno tu dosta zavisi i od vrste kaktusa. 





emicaa -> RE: Kaktusi i sukulente (29.1.2021 8:13:33)

Ja cu od proljeca morati poceti da petljam oko njih onako kako i treba.Iako mi je bas zao da ih ne gledam stalno.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]