|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:01:55   
jance
ovako, juce sam se snabdela vocem da polako krenem i to majstoru da uvodim, ali sam uzela svasta odjednom pa mi treba savet sta da radim, sta da zamrznem a sta moze duze da stoji u frizideru?
u pitanju su jabuke, kruske i banane...

jel banane uopste i mogu da se zamrzavaju?

da, Anci, vidim da si ti na kraju blansirala tikvice i tako ih ostavila, ja sam pr 3 dana samo tutnula komad tikvice tako neociscen u zamrzivac pa kad sam ga otopila tikvica je bila sva nesto mekana, ko sundjer.... user posted image . sad sam kupila jos tikvica, sargarepe imam pun zamrzivac a i krompira imam a bundevu nisam nasla, a bas sam se bila nameracila na nju...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:09:02   
Olga75
nisam cula da neko zamrzava banene a ni kruske i jabuke
ja jabuke cuvam u spajzu u gajbi i one zimske kruske
a moja mama je ostavila kompot od krusaka
mislim da je najbolje da mu " sveze " kruske i jabuke prokuvas i sa tom vodicom napravis kasicu
a banane sam sirove mutila , onako viljuskom da postanu penaste , dodala maaaalo mleka i tako pravila kasicu
stvarno ne znam da li banane mogu da se zamrznu
kruske mogu ali su bljak kad se odlede , kao i krastavac ( on mi je posebno bljak kad se odmrzne )

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:12:17   
lesica
Banane kada se zamznu,od njih ne bude nista da ne kazem da su potpuno gadne za jelo. A ni ja nisam zamrzavala jabuke i kruske,vec sam ih sveze kuvala i davala.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:12:22   
jelena038
banane ne mogu da se zamrzavaju, a ni jabuke i kruske ti nisu neki najsrecniji izbor.. ako spremas za ogija, kruske i jabuke bolje skuvaj kao kompot, pa ostavi na hladnom, ljudi to cuvaju kao zimnicu bez problema. posle samo dodas keksa, ili vec nekh zitarica unutra, bude super ukusno!

< Poruku je uredio jelena038 -- 23.2.2012 10:13:01 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:14:46   
jelena038
i oprezno s kruskama, one jako stezu solicu, kao i banana, uvek kombinuj s nekom drugom vockom, ili ih kuvaj.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:15:41   
lesica
E da,a sto se banana tice,da bi ti duze stajale mozes u frizideru da ih ostavis.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:16:30   
jelena038
inace, ja nisam smrzavala nista, svaki dan sam spremala sveze voce, nije mi to bio tolki posao da moram da smrzavam. i nikad nisam spremila nista za vise od jednog obroka, meni to nesto bilo zao da mu otapam i podgrevam..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:17:40   
minavb

IZVORNA PORUKA: lesica

E da,a sto se banana tice,da bi ti duze stajale mozes u frizideru da ih ostavis.

A i njih bar uvek ima na tržištu, kao i jabuka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:26:19   
jance
ovako, i ja bi mu najradije spremala sveze za svaki dan, ali zivim u nedodjiji, trenutno bez kola, muz mi radi ceo dan, pa izlazim iz kuce vecinom vikendom kad obavim nabavku, zato i pitam kako sta da cuvam.
po onome sto ste napisale, skontala sam da jabuku i krusku najbolje da skuvam i stavim u frizider a banana moze da stoji jel tako?
na kraju mozda samo krusku, i jabuka moze da stoji...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:30:58   
minavb
Jance, kad izađete vikendom, kupi po kilo jabuka , banana i krušaka, metni u frižider i mirna si. Meni banane u frižideru stoje i po 10 dana. Možda bi stajale i duže,ali ih potrošim.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:34:04   
Olga75
moze i kruska da stoji neko vreme , ove sto se sad prodaju mogu da stoje sigurno desetak dana u frizideru

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:44:06   
jance
dobro je, znaci mogu da stoje oko nedelju dana. ja iz straha da ce se ubudjati uzela od svega samo po 2kom, no za vikend idemo u veliku nabavku pa cu kupiti lepu kolicinu.

jeco draga, znam da kruska steze, ali steze i banana, navodno i sargarepa, i pirincane pahuljice, sve zivo sto prvo uvodis bebi u ishranu navodno steze. do sada nije imao problema, ali mu dajem ekstra vece kolicine tecnosti a za svaki slucaj imam kuci i caj od kamilice ako dobije zatvor pa kud mi puklo user posted image

a za tikvicu onda bolje ba blansiram pre zamrzivaca? koliko ona moze da stoji u frizideru?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 10:45:32   
mamamikka
da li se u bebinu ishranu mogu dodati npr voće iz kompota (bez konzervansa bilo koje vrste sem šećera) ili je bolje davati voće koje je bilo smrznuto? konkretno pitam za breskve, kajsije, šljive, imam obe kombinacije, pa me interesuje vaše mišljenje?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 12:12:23   
jelena038

IZVORNA PORUKA: jance

ovako, i ja bi mu najradije spremala sveze za svaki dan, ali zivim u nedodjiji, trenutno bez kola, muz mi radi ceo dan, pa izlazim iz kuce vecinom vikendom kad obavim nabavku, zato i pitam kako sta da cuvam.
po onome sto ste napisale, skontala sam da jabuku i krusku najbolje da skuvam i stavim u frizider a banana moze da stoji jel tako?
na kraju mozda samo krusku, i jabuka moze da stoji...

jance, ja uopste nemam kola, biciklom dovucem svaki put po par kesa svega s pijace, a kad idemo u vece nabavke kupim i gajbicu narandzi, npr. ili jabuka, krusaka, to sve moze u podrumu da stoji, na hladnom i u mracnom. kad pocne da se kvarucka, a ti slozis pitu, bas te briga user posted image meni tata salje iz nisa u banjaluku zalihe jabuka dunja i svega u gajbama, bre, sve mi stoji po celu zimu, sto tebi ne bi stajalo po sedam dana. banane u friz, a i nisu neko nezamenjivo voce, ide prolece, ne opterecuj se oko banana bice svega.

mamamika, slobodno joj daj iz kompota, ako nisi sigurna, samo prokuvaj da prebaci kljuc. kompot je super zdrav i o sigurno ne steze stolicu user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 12:24:43   
mamamikka
jelena038 hvala! žao mi je da ne proba više vrsta voća a dok opet ne rodi...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 12:27:30   
Olga75
a to iz kompota , ja sam malo proprala jer moja mama ne stedi secer user posted image tj . kad je bila malo preko godinu jer kad sam uvodila namirnice isla sam po kalendaru
imala sam srece jer je zvercica rodjena u oktobru da sve imam sveze sem visanja , njih sam iz zamzivaca davala prvo
sad sam se iz ot
sorry user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 12:52:43   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: jance

da, Anci, vidim da si ti na kraju blansirala tikvice i tako ih ostavila, ja sam pr 3 dana samo tutnula komad tikvice tako neociscen u zamrzivac pa kad sam ga otopila tikvica je bila sva nesto mekana, ko sundjer.... user posted image . sad sam kupila jos tikvica, sargarepe imam pun zamrzivac a i krompira imam a bundevu nisam nasla, a bas sam se bila nameracila na nju...


Jance, ja ih ne odmrzavam već ih samo izvadim iz friza i ubacim u aparat za kuvanje. Nema potrebe da odmrzavaš.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 12:54:25   
jelena038

IZVORNA PORUKA: Olga RR

a to iz kompota , ja sam malo proprala jer moja mama ne stedi secer user posted image tj . kad je bila malo preko godinu jer kad sam uvodila namirnice isla sam po kalendaru
imala sam srece jer je zvercica rodjena u oktobru da sve imam sveze sem visanja , njih sam iz zamzivaca davala prvo
sad sam se iz ot
sorry user posted image

to ti je uticaj rasprave s crtica, vidis kako su ti visnje pale na pamet odmah, kazem ja da je sugestivno user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 13:09:39   
jance
jeco ja sam ti mali pogub sto se cuvanja namirnica tice, tek posle 3 godine braka preuzimam kuhinju od sveki koja pojma nema sto se cuvanja namirnica tice, pa se svega bojim, a nebi mi bilo prvi put da mi se nesto pokvari u frizideru zbog neadekvatnog cuvanja, zato sam i toliko "uplasena" oko svega valjda.

sto se tog kupovanja tice, nemam bicikli, najbliza radnja (koja nema nikakvih kasica niti povrca, samo najosnovnije) mi je na 45min hoda. nadam se da cu na prolece dobiti makar bicikli pa da mogu sa majstorom da se mrdnem odavde...

podrum nemam, a pisala sam mislim vec na prosloj stranici, da je zbog poplave u nasoj kuci sve ispod nivoa prvog sprata puno vlage i budji, tako da ni spajz ne dolazi u obzir, evo sad se sveki u doticnom spajzu smrzo krompir...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 13:11:41   
jance
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: jance

da, Anci, vidim da si ti na kraju blansirala tikvice i tako ih ostavila, ja sam pr 3 dana samo tutnula komad tikvice tako neociscen u zamrzivac pa kad sam ga otopila tikvica je bila sva nesto mekana, ko sundjer.... user posted image . sad sam kupila jos tikvica, sargarepe imam pun zamrzivac a i krompira imam a bundevu nisam nasla, a bas sam se bila nameracila na nju...


Jance, ja ih ne odmrzavam već ih samo izvadim iz friza i ubacim u aparat za kuvanje. Nema potrebe da odmrzavaš.



aaaaa znaci NE odmrzavati! sada sam skontala....

(e stvarno sam pogub za ovo user posted image )

< Poruku je uredio jance -- 23.2.2012 13:12:36 >


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
23.2.2012 13:15:22   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
26.3.2012 22:07:52   
vonavoj
stigao jos jedan pogubuser posted image ..shvatila sam,kupim po 1kg i cuvam u frizu i bude super do sledece nabavke!user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
26.3.2012 22:19:48   
jance
da, von samo te mooolim nemoj vise od 1kg, eto mi pun zamrzivac sargarepe jos uvek od pre dva meseca valjda, ni za supu ne stizem da ga potrosim koliko ga nakupovah, pa naseckah pa blansirah, a majstor odlucio da ne vole sargarepu user posted image (imam jos uvek valjda 3kg sargarepe u zamrzivacu)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
26.3.2012 22:24:22   
vonavoj
user posted image user posted image ja sam danas kupila 1,2kg sargarepe..ali je ja volim,i pojescu je...a mm ne voli,mozda ce cerka biti na njega..user posted image ...i da hocu nemam gde da stavim,imam mali zamrzivac,jer je kombinovani friz-zamrzivacuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
4.5.2012 16:19:28   
PoisonEve
Tata mi je doneo zelje sa ranca. Neprskano, prirodno. Ne ynam da li smem da ga samo malo odmrznem da odvojim njoj parce pa opet da zamrznem? Smem li to?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here