RE: Proliv (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Maslacak15 -> RE: Proliv (2.12.2018 13:29:22)

drzi se Maraj. To je danak kasnog kretanja u vrtic nazalost. Bas vas je poteralo. Ali moraju to da prodju i steknu imunitet. Drzim fige da ne traje dugo[sm=smiley31.gif]




Maraj -> RE: Proliv (2.12.2018 13:39:10)

Hvala maslacak
Da znas da je to...od kako je u spetembru krenuo u vrtic...samo pije brufene... 3 antibiotika od tad.... evo sad prvi put u zivotu ima proliv....
I ja se sad susrećem prvi put sa tim lekovima... pa ne znam kad i sta treba da dam... jos mi tu S koja ima 4 meseca...valjda ce nju zaobici posto sisa...ko zna...




Maraj -> RE: Proliv (2.12.2018 19:32:29)

Dadoh mu na kraju enterofuril . Dala sam mu linex danas, al on i dalje ima proliv.
E sad mene zanima kada se daje enterofuril, da li on iskljucuje linex ili mu dajem oba?




mama Jo -> RE: Proliv (2.12.2018 20:17:41)

Maraj, i moja J kad je imala taj virus sa prolivom i povracanjem beba je imala samo 4 meseca... mi smo tada svi u kuci imali, i mm i ja, i deda cak... bebi nista. Nadam se da ce tako i kod vas biti.
Polako samo, ne znam tacno za to sto pitas javice se vec neko.




jess021 -> RE: Proliv (2.12.2018 20:36:07)

Nemoj mu davati Linex, dovoljno je Enterofuryl. 




Duškić -> RE: Proliv (2.12.2018 20:54:40)

Ja mislim da mozes oba da das. Procitaj negde na kutiji.




IvanaSK RR -> RE: Proliv (2.12.2018 22:00:28)

Ja sam davala i Enterofuril i probiotik.




Mariya -> RE: Proliv (2.12.2018 23:57:39)

Ma davaj sve,samo da se zaustavi [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Proliv (3.12.2018 0:19:57)

Htedoh da dodam još da su L i H imali po 6 dana proliv, oboje sa temperaturom. L ima 21 mesec,davala sam mu probiotik i flonivin, smektu je ispovraćao, ako sam je stavila u mleko ili hranu jednostavno nije hteo da je pojede/popije. Flonivin 3X i probiotik ujutro medicobiotic,uveče duobiotic. On je kakio malo,tečno,sluzavo (bio je i slinav)na svakih pola sata, sat.
H je kakila vodu na svakih 20 minuta[sm=smiley13.gif]noću je ustajala svakih sat vremena na wc. njoj sam davala smektu, flonivin i probiotik. Kad ni posle 3 dana nije stalo nazvala sam dr,rekla je da ne dajem smektu sa probiotikom jer će ga smekta pokupiti. Onda sam joj 2 dana davala smektu i aktivni ugalj,ma sve, samo da prestane. Jadnoj je guzica bila užasno crvena. Kad se stanje poboljšalo onda sam joj dala smektu ujutro,popodne ugalj,pred spavanje probiotik.i još 3,4 dana posle probiotik.
A ne praktikujem ni kod sebe ni kod njih da odmah zaustavljam proliv, kad je virusno, virus treba da izađe iz creva pa prvi dan dajem samo probiotik i hranu koja će da očvrsne stolicu. Kuvani krompir, šargarepa, jabuka, banana,supica. Jogurt,iako dr kažu bez mleka i mlečnih proizvoda.




IvanaSK RR -> RE: Proliv (3.12.2018 7:22:33)

Maraj, kako ste?




vonavoj -> RE: Proliv (3.12.2018 7:51:47)

Prolife ampule..ide jedna dnevno. Ako ne prestane za 2 dana,onda enterofuril..tako ja dajem kad je vrag odneo salu..I gastrokind,uvek..




Maraj -> RE: Proliv (3.12.2018 8:12:53)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Maraj, kako ste?

Hvala ivana.
Od jutros bolje. Nije imao stolicu ali T da pa sam mu dala brufen i jutros.
Von odoh da izguglam te lekove koje si spominjala. Ja Pojima nemam koji je za sta....




mama Jo -> RE: Proliv (3.12.2018 8:29:48)

E sad sam se serila da se moja drugarica kune u bulardi junior, kaze to odmah zaustavlja proliv.

[sm=smiley31.gif] da bude bolje sto pre!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]