RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


adulence -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (16.4.2015 22:54:52)

Sta su poofnice?




dijana1* -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (16.4.2015 23:16:15)


IZVORNA PORUKA: adulence

Sta su poofnice?

I mene zanima.
Vuk je rodjen u maju a prohodao je sa 14 meseci. Sa 12 sam mu kupila ciciban sandalice. Vodala sam ga za ruku i nilo mi je ruzno da gradom ili parkom hoda bos a i stakla na sve strane.... ali u kuci je bio bos.
Kosti sam sa 11 meseci kupila ciciban patofne a sa 12 cipelice. Prohodao je sa 11.5 m.
Dete kada stane na noge i kada hoda uz namestaj mogu mu se kupiti cipelice. Bitno je da su iznad zgloba i da ga cvrsto drze i da su napred savitljive.




dunja RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (16.4.2015 23:32:15)


IZVORNA PORUKA: adulence

Sta su poofnice?


[img]http://www.dodaj.rs/f/1N/Ot/2yRAuGQ1/puf.jpg[/img]




adulence -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (16.4.2015 23:33:22)

Jaooooo bas su slatkeee...




dunja RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (16.4.2015 23:36:36)

Žene, meni S ne sedi, a kamoli da se diže i stoji. Tako da to bilo kakvog stajanja, prerašće on i pufnice koje ćemo uzeti broj-dva veće.
A jedna od najboljih dr.u Sokobanjskoj (fizijatar) mi kaže da je dete super, pravi precizni mehaničar, i ako sledeći put kažem da ne sedi sa 10 meseci, onako upitno, moraću da uradim 50 sklekova u ordinaciji [sm=smiley36.gif]





Mala Elena -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 18:28:26)

Slatke su...
Nas fizijatar je savetovao da E iskljucivo hoda bosa, nikakve patofne i obuca sa anatomskim ne dolazi u obzir mada ona ima sve to za izlazak napolje. .
Ne znam da li sam se pohvalila , prohodala je , samo jos malo da ucvrsti [sm=smiley1.gif]




Valerie -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 20:34:10)

mislim da za napolje stvarno moze i hodajuce i nehodajuce ako se jos ne oslanja svom tezinom. meni se vise svidjaju hodajuce za vece bebe, malo mi bezveze sa skoro godinu dana u bebecim mekanim cipelicama. ali mislim da se ne treba opterecivati, i broj i po vece uzeti, pa da ima vremena da prohoda. uzasno me nervira koliko naplacuju malekce cipelice, koji je to biznis. a i ono da nema nasledjivanja, pa anatomske... [sm=smiley13.gif] stvarno mislim da je vise u pitanju zarada nego dobrobit dece. moje dete nijedne nove nije ni razgazila a vec omale. nosili smo i ocuvane polovne. i patike i neanatomske razne.
meni su sve novo uzimali, i anatomske i sto cuda i opet imam ravne tabane i skoro uvek nosim uloske da bi mi setnja bila prijatna. mislim da na genetiku ne mozemo puno da uticemo. moje dete gosta gazi sa unutrasnje strane i od pozadi deluje malo nakrivo i valjda ce se ispraviti jacanjem muskulature i rastom. ali necu je gnjaviti vezbama i nekim specijalnim cipelama ako njoj ne smeta. mene udavise sa vezbama i cipeletinama, dzaba [sm=smiley1.gif]




mirkam -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 22:27:30)

Valeri sve se slazem sa tobom.
Mi smo pape sa uloskom kupili kada je poceo da hoda uz namjestaj-sa nekih 10 mjeseci. Cipelice su mu takodje sve sa uloskom, ali sve vise mislim da to nema veze. Meni se strasno svidjuju Zarine cipelice i patikice, obicno imju fenomenalne modele, ali su bez uloska.




Maslacak15 -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 23:16:49)

znas kako Dunjice, moj mladji kako je seo, drugi dan je ustao[sm=smiley36.gif] ozbiljna sam. Automatski je dosao na tu ideju da se povuce ka gore, cim je naucio da sam dodje u sedeci polozaj. A i kod starijeg je mozda bilo 3 nedelje maksimum razmaka izmedju prvog posedanja i prvog ustajanja u krevecu[sm=smiley36.gif] Tako da nemoj da se iznenadis... Ali stvarno sto vise moze najbolje je bos. Kad smo vec kod toga, mene su za krstenje terali da ih izuvam ??!? Tako da ....[sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 23:25:53)

Jel mi predlažeš da ga vodim u čarapicama? [sm=smiley36.gif]
Nemoj dva put da mikažeš, ja uvek biram lakšu opciju[sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 23:29:32)

Bravo Maslachak[sm=smiley36.gif] tacno bre, pa moraju biti bosi tokom cina krstenja[sm=smiley36.gif]

Ja sam za bosonogo prohodavanje, ali ne po stanu, vec iskljucivo napolju. I bas po parketu laminatu plocicama kojoj god podlozi trebaju imati cipelice i nema te zene koja ce me ubediti u suprotno. Asfalt, trava, beton, pesak je vec prava stvar. K mi je prohodala sa 10m i tada je vec bila jesen, pred nama zima, tako da je imala Pediped obucu. N je prohodao, ali on je dobio ciciban cipelice, a ima hodajuce cipelice Zara od 9m jer je jos onda bio nogat i nismo mogli da mu nadkjemo nehodajuce velike, a ionako je uveliko stajao...nosio je i adidas patike Klarine[sm=zmeden.gif] Musko dete mi je zivi eksperiment[sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 23:31:36)

Samo carapice. Sto vise bos u kuci ili u carapicama. Nama je fizijatar sa Rr kod koje je vodimo tako rekla.




dunja RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 23:35:24)

Sanjice jel ok samo čarapice za krštenje, znak pitanja ovde, ne mogu da ga lupim, m+S mi na sisi, i blokirao ruku[sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 23:45:15)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Samo carapice. Sto vise bos u kuci ili u carapicama. Nama je fizijatar sa Rr kod koje je vodimo tako rekla.

Sanjice, nema sanse da treba bos u kuci[sm=zmeden.gif] po ravnoj podlozi nema nadrazaja nerava stopala...bla bla bla...100% je sigurno da treba bos napolju po neravnoj podlozi, a po kuci u cipelama[sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (17.4.2015 23:45:53)

Ma sto da ne. I ovako ce svestenik da mu ih izuje, jer treba da pomaze nogice svetim uljem.
E pa Klarita nas fizijatar nije takvig misljenja. Sto manje u cipelicama u kuci. Najzdravije je hodati u carapicama. Samo sto mi retko izuvamo carapice Sofiji, a trebalo bi makar na 15 minuta.




Maslacak15 -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (18.4.2015 0:23:57)

Klarita znam da te necu ubediti ali ipak. Moj Stefan, motoricko cudo debelo, ljubi ga majka sa samo 7,5 meseci u videu ( rodjen 09 aprila, snimano krajem novembra)

https://www.youtube.com/watch?v=bwpXp5WRo9s

vidite dete u dzemperu a boso. Veruj mi daleko je najbolje bosonog. Bas zato sto je klizavo i glatko. Sa starijim sam SVE probala sve varijante patofni cipela itd. Kad su tako mali i kad krecu da eksperimentisu, njima su cipele samo zbunjujuce. Prvo moraju da shvate sta je ravnoteza a to se najbolje radi bosonog. Kod nas je bilo, ili ce glavu da razbije ili cu da ga pustim bosog. Ja sam se odlucila za ovo drugo. Pa mozda sam blesava, i svakakve sam komentare cula na temu dete u dzemperu a boso[sm=smiley36.gif] Ali glavu nije razbio, to mi je vazno.




Ana RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (18.4.2015 0:59:23)

Sanjice, pozdravi mi Snezanu [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (18.4.2015 1:12:52)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pisali su mi sada da mogu da urade 13.5, mislite da bi to bilo ok? :)


Biće sigurno ok [sm=smiley1.gif]




moja ciklama -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (6.5.2015 16:03:17)

Imate li iskustva sa Baldinijevim prvim cipelicama?
Zaljubila sam se u jedan model!




degu -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (6.5.2015 16:29:37)

Ciklama koliko ja znam da je Baldini dobra marka, kao Polino i Pavle. Mi smo kupili prve sandalice za prohodavannje, nadam se da će stići prohodati u njima :D




Didy -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (7.5.2015 22:37:09)


IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Imate li iskustva sa Baldinijevim prvim cipelicama?
Zaljubila sam se u jedan model!



Imala moja Sofija, bili smo bas zadovoljni.
I moji su prohodali bosi u kuci, napolju u cipelama, bosi su isli po nasoj travi u dvoristu i pesku na plazi.




mila83 -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (7.5.2015 22:47:10)

Moji su bosi prohodali , isto po kuci i na dvoristu,planiram tako i sa Teodorom, iako mi je pedijatrica vec sad rekla da mogu neke cipelice da joj obujem ! A ona ima 7,5 meseci ! Meni je to rano jos.




dijana1* -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (7.5.2015 22:55:56)

Mi smo probali Ciciban i Frodo i najbolje su nam se pokazale. Pavle mi i nisu nesto.
Najbitnije je da obuca odgovara detetu. Mnogi modeli su lepi ali nisu dobri. Vodite racuna da su na zadnjem delu cipilece dobro ojacane i cvrste da bi lepo drzale zglob a prednji deo cipelice treba da bude savitljiv. Imate neke cipelice koje kada pokusate da savijete nema sanse, znajte da ta cipelica nije dobra za malenu nogicu.
Mila upravu si, i jeste rano.




moja ciklama -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (8.5.2015 10:25:25)

Cipelice Ciklamice[sm=smiley36.gif]
[img]http://www.dodaj.rs/f/1U/uy/39h3q3uP/20150508101238.jpg[/img]




milicicak -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (8.5.2015 10:31:26)

Ciklama, mnogo su slatke :) mi smo imali jedne Baldini cipelice, bas sam bila zadovoljna :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>