RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


branki* -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (5.9.2016 18:18:39)

Nase prve su bile neke Markos,a sa sinom todor.ok i jedne i druge,s tim sto su todor ostale kao nove,a Markos isto kao nove,ali je otisao rajsfeslus.




Animsaj9 -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (2.10.2016 22:23:15)

Posto D vec odavno hoda uz nasu pomoc, ne moze sam, od njegovog dekana dobio je prve cipelice, Ciciban, ja sam se zaprepastila cenom, izmerili mu nogicu i obuli mu koje su nam. se svidele, a on u cudu ne zna sta ga je snaslo i sta mu je to na nogama, jedva je krenuo da hoda, samo se gledao u noge.




Anck Su Nmaun -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (23.2.2017 11:20:24)

Mi dqanas planiramo da odemo do grada da kupimo prve cipeline. Ide lepo vreme, izasli smo iz skafandera i bosonogi [sm=smiley36.gif]da kupujem neke gluposti nehodajuce il slicno bzvz onda bolje lepo odmah cipelice, taman do maja pa onda u sandale.




IvanaSK RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (23.2.2017 12:05:16)

Mi koristimo nehodajuce kad smo negde, i tako cu sto duze. Po kuci deblje čarape.




Sanjica26 RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (23.2.2017 12:12:25)

Ivana to je i najzdravije. Ja sam uvek za opciju deblje carapice.




IvanaSK RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (23.2.2017 12:20:26)

Sanjice, ja sam i sinu bas kasno kupila hodajuce cipelice. I kad sam kupila, nosio je kad izlazimo iz kuce. U kuci deblje čarape. Tako cu i sa bebom.




mati -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (23.2.2017 12:24:15)

Mi smo obojici uzimali cipelice za prohodavanje. To za napolje i za setnju, a ovako u carapicama sa onim gumenim da se ne klizaju. Mada je Matija rano krenuo u vrtic i nosio patofnice.




Anck Su Nmaun -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (23.2.2017 19:44:35)

Meni je bzvz nositi cipelice po stanu, naravno treba da budu bosi sto vise, mislim carapice, ali kad smo napolju da, bebama je zanimljivo da gaze i po travi i betonu a za to mi je malo samo carape ili one nehodajuce.




Dragce86 -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (2.3.2017 10:27:31)

Savet ortopeda je da se nista ne radi do neke 2-3 godine ( zaivis od slucaja do slucaja ), cak ni vezbice za stopala, ama bas nista, vec da se dete pusta da sto vise hoda bez obuce ( naravno po kuci ) da se sama stopala formiraju kako treba




MamaNecaVo -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 12:36:57)

Moj A je bos.Tj u carapicama a preko patofne (nehodajuce).
Prohodao je u Nike patikama,potom smo uzeli adidas.
Ujedno i Pavle cipelice (jer su mi se estetski najvise svidjale).
Doktori iz sokobanjske su mi rekli da ne uzimam obicu za prohodavanje i nikakava anatomski ulozak,ali.

Bebi ipak treba cipela koja ce joj zglob stisnuti pri hodu.




IvanaSK RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 13:06:21)

Ja sam za bosu nogu koliko god moze.
Ni sinu ni bebi sada ne gledam da li imaju uložak, da li su cvrste.... Kupim sta mi se svidi[sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 13:10:42)

I ja sam za to da sto vise idu bosi.
Mi smo uzeli nehodajuce cizme [sm=smiley36.gif]




mekanica -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 13:13:31)

Dva para čarapica, zato što ih izuva pa bar jedna da ostane 😁 ona puzi, kreće se uz nameštaj ali cipelice ćemo tek kad se lepo pusti 😉




MamaNecaVo -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 13:15:46)

Mi cipele obuvamo samo za napolje.
Probali smo patofne Disney i grdo se pokajali.
Bebe bas krive noge u njima.
Pa mame obratite paznju na onaj deo pozadi.Ojacane su samo po sredini.




madre -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 14:22:06)

Nismo koristili cipelice... Dok je bilo toplo bio je skroz bos,a posle sam mu obuvala obicne carapice sa gumenim tackicama, da se ne kliza po parketu...




MamaNecaVo -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 14:23:46)

Kod nas se beba bas kliza sa tim carapicama. :)
Doduse mislim da veze ima kada se tackice potrose i izlizu.




Maslacak15 -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 14:42:57)

Bosi bosi i samo bosi[sm=smiley36.gif]iako sam morala da slusam kukanje rodbine iz beograda zasto su Mi deca gola da ce se prehladiti. Bili smo U potkrovlju, laminat topao. Sto se mene tice bolje ladne noge nego razbijena glava.a ni jedne carape Pa ni sa gumenim tackicama nisu ok za Bebu od 8 meseci koja pokusava da hoda. Probala i videla da ne Idee...Tek kad su bili stabilnibsa deset_ meseci pustala Sam ih napolju u pravim cipelama.
U novom stanu imamo i podno grejanje Pa nema dileme nastavljamo bosonogi tretman i za Nr 3[sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 15:53:56)

Mi smo u stanu bili bosi tj.u carapicama sa gumenim tackicama odozdo i super su se pokazale. A za izlazak smo hodajuce cipelice.




degu -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 16:22:05)

Joj najbolje je da su bosi, al nama je hladan laminat, bude mi kao zabac Bogi. T je bila bosa, leto je bilo, s njim se borim s csrapama, sve skida, nijedne ne pasu kako treba, al spretan je, docekuje se na ruke [sm=smiley36.gif]




Sarav -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 16:31:48)

Nemam pojma kako ću sad. Kad je Sofi prohodavala bilo je leto pa je bila bosa. Sad ću da probam čarape sa tačkica, mada i ove obične stalno izuva.




Dragica Draga -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 16:32:38)

I pedijatri savetuju najvise bosi da idu 😊




MamaNecaVo -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 18:01:34)

Leti je izvodljivo ali zimi zaista tesko.




Sanjica26 RR -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 18:04:08)


IZVORNA PORUKA: degu

Joj najbolje je da su bosi, al nama je hladan laminat, bude mi kao zabac Bogi. T je bila bosa, leto je bilo, s njim se borim s csrapama, sve skida, nijedne ne pasu kako treba, al spretan je, docekuje se na ruke [sm=smiley36.gif]

Degu, uzmi one zepice kad je zima.




MamaNecaVo -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 18:06:53)

Sanjice sta je to tacno?
Da li mislis na one kao patofnice nehodajuce?




Maslacak15 -> RE: Cipele za prohodavanje DA ili NE? (22.10.2017 21:02:05)

hm neznam,

Carapice mogu ako postoje tepisi. Ja sam imala cist laminat na 80% stanbene povrsine. I moji decaci su bili jako specificni, uzasno su rano stali na noge. I kad su poceli da ustaju gotovo domah su poceli i da hodaju svugde uz namestaj. Sa starijim sam jos i probala par tih varijanti kojih ima na trzistu i zakljucila da je rizik ogroman da polomi glavu ili nesto jos gore. Sa mladjim uopste nisam eksperimentisala. Od tada samo bosi, dok nisu stegli sigurnost. A posle kozne patofne ultralagane sa gumom dole. to je ovako izgledalo:

pomalo blesavo gore dzemper dole gole noge 29. novembra priznajem[sm=smiley36.gif]. Da napomenem dete ovde ima 7 meseci i 10 dana. I niko ne moze da me ubedi da mu carapice nebi smetale. Neka ga spputavaju i 5% u performansu, ja nisam htela da rizikujem:

https://www.youtube.com/watch?v=bwpXp5WRo9s&feature=youtu.be

Ali bilo je i relativno toplo. Temperatura u stanu nikad nije padala ispod 24-25 stepeni. Grejala sam do koske:):)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>