RE: Kosa i obrve kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Mala Elena -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.9.2014 19:59:11)

Smes naravno, ja od starta cesljam E , i preko fontanele sam, pa neces ti da zapinjes , lagano i opusteno .
Ona mi je imala temenjacu , trajalo je oko 20 dana ...ne znam od cega to zavisi da neke bebe imaju a neke ne. Cesljam je cetkom a kad hocu frizuricu i ciroko onda da cestim cesljicem ...




dunja RR -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.9.2014 20:01:15)

Oki, a mislim da nema niti je imao temenjaču. Doduše, ne znam kako tačno izgleda temenjača, ali S nije imao ništa na glavi, tipa da se ljuštila kože, crvenilo i sl.




Olga75 -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.9.2014 20:03:38)

evo i tema : TEMENJACA




serpica -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.9.2014 20:03:48)

Dunjci ima da se kupe male cetkice sa mekom dlakom,s tom mozes preko fontanele.




Filadendronka -> RE: Kosa i obrve kod beba (27.4.2019 18:50:24)

Je l’ se neko susreo sa opadanjem kose kod bebe koja ima manje od mesec dana? Mom malcu je skroz napred odjednom opalo sve bukvalno za tri dana. Sad napred nema nista, samo sa strane. Nije od trljanja podloge posto spava uvek na strani ili na ledjima. Ima i nesto kao sitnu perut, ne bih rekla da je rec o temenjaci. 




Ivanka 75 -> RE: Kosa i obrve kod beba (27.4.2019 20:58:44)

Fili, moja mama i dan danas priča kako je mojoj sestri za noć opala sva kosa kad je imala oko 2 meseca. Ujutru joj bila kosa na jastuku a glava glatka ko globus😂
Tako mama kaze 😊
Posle joj normalno rasla kosa, plavuša




nata11 -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.4.2019 8:45:03)

Joj to nisam znala 😲


A od kog dana se bebi cetka kosica tj. teme? 




Filadendronka -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.4.2019 11:12:23)

Nadam se da nece bas da bude kao globus. :) Sad je kao neki deda, na svu srecu je decak u pitanju. I prvom detetu je opala samo kasnije i sto je najgore uopste se ne secam kad mu je nova porasla. Svakako nije to sad neki problem cim sam zaboravila kako je bilo prosli put. 
Nato, ja sam prvom detetu cetkala svaki put posle pranja kose. Sad zabusavam, zaboravljam. 





kamičak -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.4.2019 13:13:10)

Menja se ta kosica sto je kao paperje meka, nema razloga za brigu. Cetka se moze koristiti posle svakog pranja od prvog dana.




Maraj -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.4.2019 16:25:24)

I ja je cetkam nakon kupanja.
L nije opadala kosa. S jeste. Ali samo kako je vrtela glavu dok spava. Nije ostala skroz bez kose vec joj se sa strane skratila.




kamičak -> RE: Kosa i obrve kod beba (28.4.2019 17:24:32)

Chicco ima lepe i mekane cetke, mislim u set_u sa cesljicem




MimaKos -> RE: Kosa i obrve kod beba (19.7.2019 6:15:28)



IZVORNA PORUKA: kamičak

Chicco ima lepe i mekane cetke, mislim u set__u sa cesljicem
   imam ja te ali su bas za male bebe, posle nisu od koristi 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]