|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 9:08:36   
minavb
Dobro uciteljice, tako cu da radim. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 9:10:57   
Trcosava
MEni tako sa Anom odgovaa, možda sa tvojom bebom bude drugačije, mislim da se Tašin  Luka ukakavao posle svakod podoja - onda istina nema smisla presvlačiti pre podoja. No u mom slučaju nije tako user posted image  user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 9:12:50   
minavb
Jel je dojis?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 14:34:56   
aleksandraz
E ovako sa prvom bebom sam imala taj problem ali kcer mi je bila jako nazasitna i nije znala koliko je bilo dosta uspjevala je za pola saat da gi isprazni i dvete dojki a vo prosek od niv koga se molzev so pumpica vadev nekade po 150 grama mleko od ednata znaci dobri 300 grama i posle cicanjeto koga ja podignam da podrigne sekogas go isfrlase visokot.Sega pedijatarot mi rece ako mi se sluci nesto takvo da ne se plasam bidejki toa e normalno .Imalo bebinja koi vozduhot sto go vnesuvaat so cicanjeto go isfrlaat na toj nacin.Znaci nista zagrizuvacko.So tek na vreme toa se stabilizira.

P.S se izvinuvam na mojot los srpski jazik nadam se me razumete.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.4.2010 21:18:22   
Verus
Helena bljucka..ne svaki put, ali se cesto desi.  E sad: mene brine sto nekad bude sat, dva posle dojenja?user posted image   I izadje joj malo na usta,  a malo i na nos, i to cak, tecnost i mali komadici, kao usireno mleko....Verujem da je normalno, ali kontrola kod pedijatra je tek za nedelju dana: pomagajte, jel to u redu?

Mislim da nekada stenje, pre nego sto joj se vrati hrana nazad-primetila sam, da ako cebetom malo napravim uzvisenje, tj. kad lezi pod uglom da joj je glava vise od stomaka, da joj bude odmah bolje...Sta kazete?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.4.2010 21:21:24   
Ellenica
Pa i nače pedijatri preporučuju podizanje gornjeg dela tela ako beba bljucka.

Nebrini to je sve OK.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.4.2010 21:23:33   
Verus
mina, ja sam sama ovako skontala: kad se probudi, ja je podojim na jednu dojku: presvucem je, pa onda na drugu dojku.  Razlog je jer se uspava dok sisa, pa je to menjanje izmedju podoja malo razbudi pa lepo siki i na drugu stranu.  Tad je fino unjonjana, pa je onda lepo samo spustim i ona nastavi da spava.  Inace mrzi da je upisana, pa preko dana uvek vristi dok je ne promenim: tad nema naravno veze kad to radim, dali dojim ili ne...
IZVORNA PORUKA: minavb

Kad ste vec tu, sta raditi-presvudi dete pa ga podojiti, ili podojiti pa presvuci. Ako ga prvo presvucete pa nahranite, posle jela ce se opet ukakiti i upiskiti, a ako ga presvucete posle jela, bljucnuce i opet se ukakiti i upiskiti. Mozda ja malo umisljam, ali mi se cini da se beba iskaki posle svakog podoja, jel tako?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.4.2010 21:24:05   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mislim da nekada stenje, pre nego sto joj se vrati hrana nazad-primetila sam, da ako cebetom malo napravim uzvisenje, tj. kad lezi pod uglom da joj je glava vise od stomaka, da joj bude odmah bolje...Sta kazete?



Nama je patronažna sestra rekla prvi put kad je došla da malo podignemo dušek u krevecu. Kaže ne treba beba da spava na sasvim ravnom već da gornji deo tela bude blago uzdignut.

I Danilo bljucka s vremena na vreme. Interesantno da uglavnom bljucka posle sisanja, a kad pije mleko iz flašice ne bljucka.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.4.2010 21:25:14   
Verus
user posted image hvala ellenice...bas sam se nesto zabrinula, da nema onaj refluks ili sta li je...ali valjda tada povracaju onako, naprasno...
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Pa i nače pedijatri preporučuju podizanje gornjeg dela tela ako beba bljucka.

Nebrini to je sve OK.


(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.4.2010 21:30:38   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image hvala ellenice...bas sam se nesto zabrinula, da nema onaj refluks ili sta li je...ali valjda tada povracaju onako, naprasno...





E da samo znaš šta sam ja sve tripovala kad se Aleks rodio.
E zato ti imaš nas da ti pomognemo i smanimo brigeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Beba bljucka posle podoja
6.5.2010 12:38:02   
izabella7

Moja beba redovno bljucka,nekad cisto nekad ono usireno mljeko al redovno,I kad podrigne i kad ne podrigne isto.I podigli smo krevet i presvlacim ga prije hranjenja.Znam da je to normalno al nekad mi se bas ucini puno user posted image i u glavnom ga to probudi i rasplace.Nekad bljucne a vec mu je skoro vrijeme da ga ponovo dojim i onda ja ne znam sta da radim user posted image
help.....

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Beba bljucka posle podoja
6.5.2010 14:04:28   
Anoniman
i tea je do pre  neki dan bas DOOOSTA bljuckala...cini mi se kao da je povratila sve sto je popila..
i jednom je povratila usireno mleko ali toliko da je bilo kao puding..usrala sam se.
sad je prestala toliko...bljucne i sada ponekad...(evo pre pola sata opet) ali cini mi se manje nego pre...

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Beba bljucka posle podoja
6.5.2010 15:54:03   
micketta
Danica isto bas dosta bljucka. podrigne pa izleti sve po meni i podu user posted image ali, ne bljucka stalno. nekad joj izleti mleko u mlazevima bukvalno; 2, 3 mlaza, da se uplasis.
dr mi rece da je to zato sto se prejeda i halapljivo jede a ne laganica kao prava dama he heuser posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Beba bljucka posle podoja
6.5.2010 17:02:04   
nakins
ja samo da vam se javim. ne radi mi internet pame zato nema. pozdravljam vas sve i ljubim

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 15:23:55   
buhla
ja sam primetila kad mu dajem na flasicu manje bljucka, nego kad sisa! a danas je toliko bljuckao,cak i dva sata posle podoja... tako da mislim da njemu nista u zeludcu nije ostalo user posted image
uvek ga podignem da podrigne, ali on nekad i posle pola sata ne bljucne pa ga ja spustim u krevetac.
ja ga dojim lezeci, ali je on sam0o na krevetu, ne stavljam ga na jastuk ni na moju ruku... da li trebala da nesto promenim, mozda je u polozaju problem?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 15:25:48   
jelena038
moras malo glavu da mu podignes, da moze da dise kroz nos, ovako dise na usta i sisa, pa se naguta vazduha i bljucne kad hoce da podrigne. 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 15:28:07   
Rivana
Moj Luka je puno bljuckao i povracao kao beba dr nam je rekla da ne valalja u lezecam polozaju da bude, dok se hrani.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 15:29:48   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

user posted image To je ovo mleko Rivana

Moj Luka nikad nije sisao, ovo mlekce mi je Mihi preporucila kada sam ovde pitala u vezi bljuckanja i povracanja!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 20:11:13   
ana77
Moje iskustvo sa bljuckanjem je bilo zbog toga sto smo prejedali bebu. Vremenom mi se kolicina mleka povecavala, a mi smo ostali na istoj kolicini dohrane i ona je bas mnogo bljuckala. Sad kad smo smanjili dohranu opet bljucka ali stvarno minimalno...

To je nezgodacija kad hranis dete na flasicu, teras ga/je da popije celu (ja sam je svojevremeno terala zbog zutice), vremenom se i ono navikne na to i prejede se, pa bljucka :)!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 20:41:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelena038

moras malo glavu da mu podignes, da moze da dise kroz nos, ovako dise na usta i sisa, pa se naguta vazduha i bljucne kad hoce da podrigne. 


vidim da buhlin PAvle bljucka a kaze da ga doji lezeci...
savetovale ste da ga podigne..
interesuje me da li inace ne valja lezeci dojiti?
ja teu dojim lezeci (sasvim lezi na krevetu okrenuta ka dojci)...bljuckala je pre mnogo , sada ne toliko
da li treba da je podignem ili da menjam polozaj?

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 22:18:16   
jelena038
oti, uvek blago podigni bebi glavicu, odnosno gornji deo tela, jer ne moze da dise na nos. pokusaj da napunih usta vodom i da legnes kao sto ona lezi, pa da gutas tu vodu sporo i da dises, na nos, videces da je nemoguce, ako se ne udavis user posted image bebica onda dose na usta i guta vazduh i to stvara i grceve i podrigivanje, sa kojim uvek ide bljuckanje. ja inace nikad nisam dojila lezeci, osim prvih dana, kad sam morala zbog rane, i nisam se pokajala. dojenje je trajalo mnogo krace, jer beba lepo dise na nos, mleko klizi niz grlo, bez vazduha, a kako vazduh uvek ide gore, kad je ispravis, odmah podrigne. sedni, lepo, na ivicu kreveta, stavi jastuk u krilo, bebu nakosi pod nekim uglom da ne lezi sasvim, i podoji je, videces kako brze pije. i tako ces izbeci problem da ostane s tobom u krevetu. podojis i vratis je u krevetac, cak ce lakse i da zaspe na dojci, ako lakse dise. nadam se da sam objasnila. al ovo sa vodom, ili flasom vode probaj obavezno. isto je i na stranu, nosić mora da bude na većoj nadmorskoj visini od grla...

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 22:47:53   
Anoniman
jelena hvala
ja sam u pocetku dojila sedeci ali evo vec mesec i po lezim..uh bre dobro si mi rekla.
ja inace nemam problem ostajanja u krevetu. uvek je vratim
aj' bas cu da probam da je dignem...

hvala

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.5.2010 22:55:55   
jelena038
ma nista, samo pitaj, i ja sam nekog sve to pitala.. doduse, i isprobavala na sebi user posted image ovo sa flasom je rezultiralo fi(l)jaskom po glavi user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.5.2010 0:05:53   
Anoniman
kopiracu ovo u temu POlozaj pri dojenju

JAKO JE korisno


jelena jos jednom hvaala

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.5.2010 0:12:30   
jelena038
eeeee!!! super sto je uspelo! bravo za teu! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here