|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:48:33   
jacikaci
Koliki je Vuk tačno?

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:49:43   
pepeljuga
isto, a kazu da je to bljuckanje bas zato sto se naguta vazduha.
ne znam kako bi se mogla regulisati ta brzina sisanja, posebno kad tek pocne da sisa, verovatno nikako....majko mila a tek kad malo duze odspava pa bude vise gladan, kao da ce da se udavi user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:51:27   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: jacikaci

Koliki je Vuk tačno?


Juce mu je bilo 3 nedelje.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:52:14   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

isto, a kazu da je to bljuckanje bas zato sto se naguta vazduha.
ne znam kako bi se mogla regulisati ta brzina sisanja, posebno kad tek pocne da sisa, verovatno nikako....majko mila a tek kad malo duze odspava pa bude vise gladan, kao da ce da se udavi user posted image


Potpuno isto...
Pa Vukovi su to.GLADNIIIIIIIII user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:52:23   
jacikaci
user posted image user posted image user posted image Napad na dojku!!! Tako i Tasa kad malo više ogladni,imam utisak da bi i mene pojela!user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:54:50   
jacikaci
Nensi, pa mali je još... videćeš,kako raste biće bolje, kraće će da traje ručkanje a neće tako mnogo da navaljuje. Moja Tasa ima 3 meseca i vrlo se razlikuje od perioda kad je imala 3 ili 6 nedelja. Nije više tako alava user posted image , kraće doji, redje bljucka.

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:56:24   
Nensi*
Joj,nadam se da ce uskoro proci...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:56:37   
pepeljuga
Pa Vukovi su to.GLADNIIIIIIIII


user posted image
pa znas da smo se mi dvoumili da li da se zove vuk ili luka ali on je sam sebi dao ime - kad god su ga sestre donosile na podoj govorile su: evo ovog tvog, gladan kao vuk user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 18:58:22   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Pa Vukovi su to.GLADNIIIIIIIII


user posted image
pa znas da smo se mi dvoumili da li da se zove vuk ili luka ali on je sam sebi dao ime - kad god su ga sestre donosile na podoj govorile su: evo ovog tvog, gladan kao vuk user posted image


user posted image user posted image user posted image
Znam da ste se dvoumili,ali drago mi je da je Vuk pobedio user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 19:05:13   
pepeljuga
user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.6.2010 19:40:41   
Snelle
To možete da rešite češćim a kraćim podojima. Probajte user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Beba bljucka posle podoja
30.6.2010 12:24:16   
Markovicka
Ja ipak tvrdim da polozaj pri dojenju igra ulogu. Nije vazno toliko da li je sedeci ili lezeci, koliko je vazno u kom polozaju je beba. Probajte vi da pijete vode lezeci u totalnoj horizontali pa da vidimo hoce li vam se vracati sadrzaj. Znaci beba treba da ima nagib. Moze  i kod lezeceg polozaja da se jastucima obezbedi takav polozaj. Isto mislim da je bitno kako podizete bebu za podrigivanje. Treba da bude u uspravnom polozaju, da se taj sadrzaj fino slegne i dospe tamo gde treba. Znaci ne preko kolena na stomak i ne previse pritiskati stomacic da bi podrignulo po svaku cenu.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.7.2010 10:57:25   
Nensi*
Ja ne znam vise sta da radim,Vuk i dalje bas puno bljucka,izlece u mlazu,kao kad bi ja napunila vodom usta i pljunula,bude bas bara na podu,imam utisak da mu nista nije ostalo u zeludcu user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.7.2010 11:17:37   
pepeljuga
evo meni se upravo to malopre desilo sa mojim vukom i u zadnjih par dana stalno tako. vec sam pisala o tome, to me bas brine. evo sad je posle jela tri puta bljucnuo pomalo. drugarica mi kaze da je njeno prvo dete tako jer je jelo halapljivo i brzo pa zato ali da to nista nije smetalo user posted image on stvarno jeste halapljiv, narocito kad malo duze spava pa ogladni i na to su mi jos sestre u porodilistu skrenule paznju, da halapljivo jede i naguta se vazduha, valjda zato i bljucka user posted image

< Poruku je uredio pepeljuga -- 20.7.2010 11:18:35 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.7.2010 11:51:02   
Anoniman
nensi, pepeljugo
ja mislim da nema razloga za brigu kad dete bljucka.
moja tea je tako prva dva meseca pa onda ceo treci prestala
i evo sad opet user posted image user posted image

kap;iram da je nesto za brigu pokazala bi jos neki znak...



(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.7.2010 12:02:28   
Nensi*
Ja ovo cak ne bi ni nazvala bljuckanjem,izgleda kao povracanje...Malopre sam ga podojila,ali nije tako puno izbacio...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.7.2010 12:04:07   
pepeljuga
pa da, onako kao mlaz, kako kad

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.7.2010 12:06:45   
Nensi*
Ja sam pitala dr za to,i rekla mi je da ako napreduje onda je ok...Merim ga na svakih 4-5 dana i napreduje pa me to malo smiruje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 17:02:40   
Nensi*
Danas sam izmerila Vuka i od pre 2 dana je oslabio 200g user posted image
Malopre sam mu dala 90ml Humane,i nije povratio ni kap...Sad pocinjem da sumnjam da sa mojim mlekom nesto nije ok...Posle cu da mu dam moje,pa cu da vidim...
A pre par dana sam pocela da mu dajem Daktanol,i vidim da u nezeljenim efektima stoji povracanje i da u tom slucaju treba prekinuti terapiju...I to cu da izbacim pa cu videti...Ako opet povrati onda je od mog mleka jer mu Daktanol vise ne dajem,a ako ne povrati,onda je od Daktanola...

< Poruku je uredio nensi27 -- 21.7.2010 17:09:54 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 20:05:40   
Anoniman
ne znam da li beba moze da povraca ukoliko MI jedemo nesto sto im smeta???
sad mi pade na pamet...ne znam

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 20:09:39   
Snelle
Primetila sam da od kako sam promenila položaj pri dojenju Lana jako malo ili uopšte ne bljucka!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 21:18:18   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

ne znam da li beba moze da povraca ukoliko MI jedemo nesto sto im smeta???
sad mi pade na pamet...ne znam



Može. Desilo se kad sam jednom stavila ren u supu i pojela user posted image Povratio je posle u mlazu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 21:20:25   
Anoniman
meni tea bljucka vise zadnjh dana a jedino sto sam promenila je sto jedem kajsije...po nekoliko tokom dana..ne verujem da moze od kajsija...user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 21:27:50   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

meni tea bljucka vise zadnjh dana a jedino sto sam promenila je sto jedem kajsije...po nekoliko tokom dana..ne verujem da moze od kajsija...user posted image


Ne verujem da može od kajsija (mada - nikad se ne zna). Jedno je bljuckanje, a drugo je povraćanje. Andrej je retko kad i bljuckao, tako sam i mogla da povežem ren i povraćanje.
Ja bih pre rekla da su u pitanju vrućine ili tako nešto - dakle, prolaznog karaktera.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.7.2010 21:38:37   
Snelle
Oti, meni su na Halo bebi da stolica bebe može da se promeni od nezrelih kajsija, breskvi. Možda to ima veze i sa bljuckanjem user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here