RE: Oporavak posle porodjaja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


strahinja11 -> RE: Oporavak posle porodjaja (7.1.2011 20:47:16)

Hvala Daconi puno:)))

Super... napisala si sve sto me interesovalo... au kako ce mi puz izdrzati 4 meseca[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]





Daca88 -> RE: Oporavak posle porodjaja (7.1.2011 20:50:52)


IZVORNA PORUKA: strahinja11

Hvala Daconi puno:)))

Super... napisala si sve sto me interesovalo... au kako ce mi puz izdrzati 4 meseca[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]



dušice moj nije čekao 4 meseca[sm=smiley1.gif]dobio je posle 2 meseca,ali sam ja tamo dole bila dobro tek posle 4 meseca,što ne znači da će biti slučaj sa tobom.




Jele -> RE: Oporavak posle porodjaja (7.1.2011 22:40:45)


IZVORNA PORUKA: Brana

moguce je da te bole prepone jer se na porodjaju bas taj deo siri pa mozda su se misici upalili mene su bolele prepone pre porodjaja i dr. mi je rekao da je to normalno jer se same prepone sire i pripremaju za porodjaj,ali sve u svemu ne brini trebalo bi uskoro da se sve vrati na svoje mesto i da bol prodje![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


I mene su bolele pre porođaja, ali i jako dugo posle prvog porođaja [sm=smiley13.gif] sad me opet bole, a nikako ne bih volela da to sad traje mesecima kao prvi put, nekako mi je to predugo...




strahinja11 -> RE: Oporavak posle porodjaja (8.1.2011 11:15:14)


IZVORNA PORUKA: Daca88


IZVORNA PORUKA: strahinja11

Hvala Daconi puno:)))

Super... napisala si sve sto me interesovalo... au kako ce mi puz izdrzati 4 meseca[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]



dušice moj nije čekao 4 meseca[sm=smiley1.gif]dobio je posle 2 meseca,ali sam ja tamo dole bila dobro tek posle 4 meseca,što ne znači da će biti slučaj sa tobom.

mozda, ko zna kako ce biti [sm=smiley13.gif]
pozz:***




maja19 -> RE: Oporavak posle porodjaja (20.1.2011 15:55:50)

Ja sam posle Nikole iako je bio carski rez bil kao nova posle tri nedelja, a sa ovim cini mi se trebace puno vise vremena..




Jele -> RE: Oporavak posle porodjaja (31.1.2011 12:51:01)

Prepone me sve više bole, recimo kada treba da ustanem iz kreveta, kada treba da se okrenem u ležećem položaju, kada treba da podignem nogu i opkoračim nešto, ne mogu, kao da nisu moje, boli me, nemam snage




Podrum Š. -> RE: Oporavak posle porodjaja (31.1.2011 12:57:59)

Joj Jele, otkud to?
Da se nisi povredila?
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




choopa choops -> RE: Oporavak posle porodjaja (31.1.2011 16:38:19)

IZVORNA PORUKA: Jele

Prepone me sve više bole, recimo kada treba da ustanem iz kreveta, kada treba da se okrenem u ležećem položaju, kada treba da podignem nogu i opkoračim nešto, ne mogu, kao da nisu moje, boli me, nemam snage

I mene je to boljelo kad sam rodila L, ali ne tim intezitetom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Zapravo boljele su me sve kosti dolje, a onda su mi zene rekle da se ne sekiram, da je 'normalno' [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Bilo pa proslo...




LORELAY1 -> RE: Oporavak posle porodjaja (20.3.2011 20:52:01)

Ja nemam potrebu da piskim!!! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Ne znam sta se desava sa mnom?! Porodila sam se pre skoro mesec dana, u prvim danima mislila sam da je to samo zbog porodjaja, proci ce, ali traje i dalje... u wc idem par puta dnevno, cisto radi reda, ali nikakav osecaj nemam. Da li je neko imao ovakav problem?




Nensi* -> RE: Oporavak posle porodjaja (20.3.2011 20:53:19)

A jel normalno piskis kad ides?




Anoniman -> RE: Oporavak posle porodjaja (20.3.2011 21:03:38)

Lorelay, dobrodošla.
Jedna naša forumašica je imala problem gubitka osećaja za mokrenje, otvorila je svojevremeno temu KLIKNI OVDE. Nadam se da ćeš biti bolje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




LORELAY1 -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 9:57:09)

Videla sam to , ali ona nije mogla da piski a imala je neki osecaj, a kod mene je obrnuto. Ja piskim normalno , al u wc idem po navici, ni jednog trenutka mi nije palo na pamet da mi se piski pa zato moram u wc.




Rivana -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 11:48:23)


IZVORNA PORUKA: LORELAY1

Videla sam to , ali ona nije mogla da piski a imala je neki osecaj, a kod mene je obrnuto. Ja piskim normalno , al u wc idem po navici, ni jednog trenutka mi nije palo na pamet da mi se piski pa zato moram u wc.

Ne ja nisam mogla i nisan imala bas nikakav osecaj ya mokrenjem, besika mi je bila puna ali osecaja nije bilo nikakvog.




Rivana -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 14:21:49)

E da dodam meni je pomoga akupunktura




MarijaBg -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 14:28:56)


IZVORNA PORUKA: Rivana

Ne ja nisam mogla i nisan imala bas nikakav osecaj ya mokrenjem, besika mi je bila puna ali osecaja nije bilo nikakvog.



To moze biti posledica epidurala, prolazno je. Ako ste se poradjale sa epiduralom [sm=zmeden.gif]




AnicaM -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 14:40:34)

IZVORNA PORUKA: LORELAY1

Videla sam to , ali ona nije mogla da piski a imala je neki osecaj, a kod mene je obrnuto. Ja piskim normalno , al u wc idem po navici, ni jednog trenutka mi nije palo na pamet da mi se piski pa zato moram u wc.

meni je tako bilo prvi 2 nedelji, posle je proslo, ja sam mislila da je verovatno zbog stresa!




Rivana -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 14:51:58)


IZVORNA PORUKA: MarijaBg


IZVORNA PORUKA: Rivana

Ne ja nisam mogla i nisan imala bas nikakav osecaj ya mokrenjem, besika mi je bila puna ali osecaja nije bilo nikakvog.



To moze biti posledica epidurala, prolazno je. Ako ste se poradjale sa epiduralom [sm=zmeden.gif]


Ja sam se porodila bez epidurala i tri meseca nisam mogla da piskim a niko nije znao zasto!




nencydrew -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 22:37:27)

Šta ste pile posle porođaja, protiv bolova?
Meni dala brufen, ali sad kažu kao ne valja[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.3.2011 22:40:57)

Paracetamol je dozvoljen odmah. Brufen posle bar mesec dana (zbog uspostavljanja laktacije). Ako dojiš, ništa više ne dolazi u obzir. Ako ne, tu su diklofenak čepići za prvu pomoć odmah posle porođaja.




nencydrew -> RE: Oporavak posle porodjaja (25.3.2011 14:21:13)

Paracetamol-u tabletama?

Ja imam neki sirup[sm=zmeden.gif]




mati -> RE: Oporavak posle porodjaja (25.3.2011 14:24:01)

Sestre u porodilistu su jednoj curi odmah nakon porodjaja, par sati, rekle da uzme te diklofenak cepice... Verujte mi , bila je kao preporodjena, a toliko se zalila pre toga, nije mogla da mrdne.




nencydrew -> RE: Oporavak posle porodjaja (26.3.2011 12:17:22)

Čemu služe ti čepići, za pražnjenje creva?
U prošlom porođaju sam se baš namučila sa tim[sm=smiley13.gif]




ivas -> RE: Oporavak posle porodjaja (21.2.2012 18:32:28)

Drage, da li neka od vas ima ovakav problem - porodila sam se pre tacno mesec dana i nista me ne boli, rana je zarasla lepo ali mi se cini da mogu da vidim svoj grlic, jednostavno je previse blizu i nisko. A imam osecaj sve vreme kao kad stavim tampon pa ga ne stavim kako treba i sve vreme ga osecam. Ne znam da li me razumete na kakav osecaj mislim? Jel se desava to nekoj od vas? Bas mi je frka da mi nije materica previse nisko sad...Jedva cekam da odem kod lekara na pregled.




Mariya -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.2.2012 0:29:19)


Click Here

Ja nisam imala takvih problema, a mislim da je najbolje da odeš kod ginekologa da on to vidi... Kontam da si se porodila prirodno?ako jesi, mislim da ne bi trbalo da koristiš tampone, još neko vreme...




ivas -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.2.2012 12:59:08)

Jesam, prirodno sam se porodila. Nisi me razumela, ne stavljam ja tampone vec samo imam taj osecaj kao da imam lose postavljen tampon sve vreme, jedino mi na to lici osaecaj pa zato spomenuh tampone. Jos nisam bila kod lekara, nadam se da je sve ok. Ne znam kako izgleda kad se materica ili besika pomeri, pretpostavljam da bi to bolelo? Mene ne boli ali mislim da je nize nego sto treba...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>