|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podrigivanje bebice
22.5.2010 13:56:19   
lothroniell
Pa ja njega u 95% slucajeva stavljam na stranu da spava, i ponekad malo bljucne ali uglavnom ni to! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Podrigivanje bebice
22.5.2010 15:36:57   
Pretty78
I nama su rekli u porodilistu  da ako posle 5-7 minuta beba ne podrigne da je spustimo u krevet ALI NA STRANU ako bljucne....mada mi nemamo tih problema ( kuc-kuc-kuc da ne ureknem ) ja ga podizem da podrigne i posle prve i posle druge, a cesto imamo i trecu user posted image user posted image  jer smo halavi user posted image user posted image  i moj David podrigne ko pravi muskarac....nekad cak i po 2-3 puta odjednom, a veoma retko bljucne jer kao sto rekoh malkice smo halavi pa "ne damo ni zrno zita okupatoru" user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Podrigivanje bebice
22.5.2010 16:55:35   
Mishica 77
Naša Isidora podriguje kao kamiondžija posle piva. user posted image
Mislim da čuje i komšiluk.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Podrigivanje bebice
22.5.2010 17:07:55   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Naša Isidora podriguje kao kamiondžija posle piva. user posted image
Mislim da čuje i komšiluk.


user posted image user posted image user posted image  i kod nas je ista situacija...cak mm cesto pita jel to on podrignuo...nemogu da verujem user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Podrigivanje bebice
22.5.2010 23:18:42   
buhla
i ovaj moj ako podrigne ( a to je retkost) obicno to bude jos u toku dok ga podizem i stvaljam na rame. zato bljucka za medalju!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Podrigivanje bebice
28.5.2010 13:40:41   
Pilence81
Ja muke mucim sa mojom maleckom dok podrigne,jako je halapljiva i naguta se vazduha,nekad mi treba po 15 minuta da je okrecem i trazim polozaj dok podrigneuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Podrigivanje bebice
18.7.2010 18:54:59   
iki82
moja Lena ima 7 nedelja,i vecinom je velik problem podrigivanje!Probala sam sve metode,ali retko kad podrigne ,i moram je nekada drzati i po pola sata,ali vecinom bude bezuspesno i to je posle muci...Ima sada jake grceve i to joj jos pogorsa stvar.Prosto neznam sta da vise radim,Stavim je sada na stomak da spava,pa se nadam da u medjuvremenu podrigne...user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 9:09:46   
Jeca*
da podignem temu....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu iki82)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 9:14:14   
Anoniman
Neznam dal sam pisala ovde...ali dobar recept za podrigivanje bebice koja sisa na flashicu je: popije 1/4 ili 1/3 (zavisi koliko mleka pije) podignete je na rame, malo posle spustite na krevet...na ravno...pa opet na rame... onda tje podrignuti ako ima shta...jer kad je stavite u lezeci polozaj, mehurici vazduha koji su "poklopljeni" mlekom tje isplivati , i izatji kad beba opet bude na ramenu....  Za bebu koja sisa...neznam dal je primenljivo...

I da...nemojte bebu prebaciti preko ramena....glava treba da je gore...a ne da visi.... (vidjala sam to kod nekih bisera)

PS. Ako beba ne podriguje ni posle onog gore-dole zahvata...stavite je na stomak...chim malo podigne glavicu...podrignuce ako ima shta...user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 9:41:28   
Anoniman
Ma neće da podrigne kako god da ga stavim! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 9:46:50   
Snelle
Tasho, probaj da mu blago pritisneš  želudac šakom nakon podoja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 9:50:27   
Anoniman
Jao probala sam i to. I da ga dignem manje na rame, i više da i rukice prebaci preko ramena, i na kolena, i na ruku licem dole... Ako podrigne - podrigne odmah čim ga dignem, inače - ne. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 9:51:49   
Jeca*
pa ne mora da podrigne. Podrignuće onda kad mu dodje user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 9:55:23   
Anoniman
Neće... nego će da urla što ne može da prdne... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 13:55:18   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tash

Jao probala sam i to. I da ga dignem manje na rame, i više da i rukice prebaci preko ramena, i na kolena, i na ruku licem dole... Ako podrigne - podrigne odmah čim ga dignem, inače - ne. 
Isto i mi user posted image . Žao mi bebe user posted image .
Probala sam sve moguće načina, ako ne podrigne u roku od minuta od sisanja - neće ni podrignuti...
Za sada mi je najdelotvorniji (iako ni on ne uspeva svaki put) onaj - sedeći položaj - mada se od njega ježim jer Rea ima tek 14 dana...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Podrigivanje bebice
17.9.2010 22:05:37   
kajman
moja ima mesec i petnaestak dana nekad podrrigne nekad ne, ali ono sto me brine je to sto mnogo bljucka, i to u mlazevima, ne uvek ali često ima ki neko sličan problem?

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Podrigivanje bebice
18.9.2010 13:44:11   
sonja021
kajman, videces na drugoj kontroli, tj merenju bebe, koliko je napredovala.
mi smo imali tih problema od samog pocetka.
prvi mesec je dobio 1100, drugi samo 600gr. to mi je bio znak da nesto ne valja pa smo po preporuci pedijatra poceli da uzimamo mleko protiv povracanja-AR formulu.
povracanje se nastavilo jos neko vreme ali posto je ta formula prilicno gusta, manje hrane bi izlazilo napolje.


(odgovor članu kajman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Podrigivanje bebice
18.9.2010 21:50:46   
minna
Mene ubise ledja od drzanja dok cekam da podrigne, a najlakse podrigne kad ja stojim, drzim ga uspravno i njegov stomacic naslonim na moj stomak...samo mu i tako treba sto godina...a ako ne podrigne a spustim ga u krevetac buni se...a najgore mi je nocu dok cekam a dusa mi spava...

(odgovor članu sonja021)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Podrigivanje bebice
18.9.2010 22:21:03   
snješka
IZVORNA PORUKA: Tash

Jao probala sam i to. I da ga dignem manje na rame, i više da i rukice prebaci preko ramena, i na kolena, i na ruku licem dole... Ako podrigne - podrigne odmah čim ga dignem, inače - ne. 


Sve isto. A kad ne podrigne, što je najčešće noću, jer zaspi odmah, onda se samo grči i vidim da se muči i da ga boli. E onda nastaje pakao, jer samo stenje i neće da spava. A po danu spava kao top i ništa mu ne smeta.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Podrigivanje bebice
3.12.2010 16:02:56   
Jele
I mi muku mučimo s podrigivanjem, evo sad ga držim već 15 minuta, druga tura i ništa user posted image A to ga posle muči, grči se jadan da se isprdi, sav se zacrveni, ma bordo mu bude lice user posted image Naravno da ne može ni da zaspi, počne od muke da plače....

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Podrigivanje bebice
3.12.2010 16:06:25   
Anoniman
Probale ste bebe da stavite na stomak? Trebale bi pri pokushaju da podignu glavu...da podrignu ako imaju shta....kod nas to i dan danas uspeva...
I ona shema....na rame, na ravnu podlogu, pa nazad na rame...user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Podrigivanje bebice
3.12.2010 16:09:13   
Jele
Ma sve smo probali, čak i onaj kod mene nepopularan položaj što nam je patronažna pokazala, ono kad ga držiš raširenom šakom ispod brade, pa kao da ti je na ruci.... Sa Urošem mi se čini da je išlo lakše to podrigivanje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Podrigivanje bebice
3.12.2010 16:11:08   
red sonia
Jele,ne nerviraj se,ova moja je valjda sa 4ili 5 meseci pocela da podriguje kako treba...do tad muke zive/obrni je ovako,onako i posle pola sata tek podrigne

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Podrigivanje bebice
3.12.2010 16:11:22   
Anoniman
Pa dal si sigurna da ima shta da podrigne? Ako ima shta...neki od ovih pokushaja mora upaliti...user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Podrigivanje bebice
3.12.2010 16:17:06   
Jele

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa dal si sigurna da ima shta da podrigne? Ako ima shta...neki od ovih pokushaja mora upaliti...user posted image


Ima kako ne, samo ga gledam kad krene halapljivo da guta, tačno osetim i vazduh kako guta.... Ne mora ništa upaliti, izgleda zavisi od bebe do bebe....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here