RE: Posete u porodilistu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


doktorkakristal -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 7:40:46)

u Kraljevu su posete svaki dan u odredjeno vreme vise se ne secam koje,izadjes u hodnik i to ti je to [sm=smiley36.gif],bebe pokazuju kroz staklo,sta znam zaostajemo u svakom smislu za svetom,ovde je haos da muz prisustvje porodjaju jer se panicno boje infekcija ,a opet kubure sa njima godinama




soni -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 7:42:31)

Da kazu ako muzevi prisustvuju moraju sve nalaze ili briseve da vade...




Trcosava -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 7:47:25)

Pst imamo temu tata na porođaju [sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 7:50:47)

Kod nas je poseta svakog dana izmedju 14-15h moze da udje samo muz,decu ne pustaju..pricam za nas koje smo bile na CR...ali ja sam vec 3. dana uspela da sidjem u prizemlje i tu se videla sa svima.




daca77 -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 7:54:11)

Serpi, a dok traje CR i posle toga, gde ovi jadnicci od muzeva mogu da cekaju i vide bebu?




serpica -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 7:59:48)


IZVORNA PORUKA: daca77

Serpi, a dok traje CR i posle toga, gde ovi jadnicci od muzeva mogu da cekaju i vide bebu?




Daco dok traje CR tm ce biti tu na 3.spratu ali ispred kod lifta,nece ga pustiti ispred ulaza u salu,razumes? Ali kad se zavrsi i cim iznesu bebu da je prebace u boks onda moze da je vidi,zvace tvog dr da ga pita.
Tebe moze da vidi u sok sobi ako ga dr uvede vec posle dva sata,na kratko,obuce mantil i kapu i one kaljace kako se zovu i udje na par minuta.[sm=smiley1.gif]




daca77 -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 8:21:19)

Hvala, Serpi...ovaj deo za sok sobu mi je poznat...ja jedva otvaram oci, a on onako iskolacenih ociju me gleda i kao mase...[sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 8:49:57)

Kad sam rodila ćerku, posjete nisu bile dozvoljene po sobama, već bi samo majka mogla da siđe u hodnik da se vidi sa svojima.

Kad sam rodila sina u PG, posjete su određenim danima, u određeno vrijeme, i to preko prozora sa rupicama. Mislim da mi je najtužniji momenat u životu bio taj kad mi je ćerka došla u posjetu, a ja nisam mogla ni da je poljubim, zagrlim...[sm=smiley19.gif]

A sada koliko čujem u ovom našem porodilištu su dozvoljene posjete i u sobama...

Ne znam, meni se nekako čini da je najbolja opcija da majka siđe u hodnik, a da im se beba pokaže kroz staklo...




branki* -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 14:31:15)

kod nas u porodiljinu sobu ne moze niko da udje,ni muz.posete su u odredjeno vreme u predsoblju kao koje se nalazi pre bolnickih soba i tu moze majka da na kratko izvede i bebu.




soni -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 14:34:04)

A jel su deca sa majkama u sobi




branki* -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 14:35:57)

da,soni.sobe su ili dvokrevetne ili trokrevetne,u svakoj sobi ima lavabo i krevetic bebin odmah do maminog.




Kata90 -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 14:38:24)

u su je odredjeno vreme svakim danom u 13h do 14h se pokazuju bebe kroz staklo,svaka posebno.....a muzevi ne mogu ulaziti u sobe gde su ostale trudnice.......ima jedna cekaonica i tamo se moze videti sa rodbiom.......




Trcosava -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 15:19:15)


IZVORNA PORUKA: soni

A jel su deca sa majkama u sobi

Ovde je svuda baby friendly (kako mene živcira taj izraz, a gde je mama friendly, baš sam za cucanje i nosanje onako iskasapljena na krevetu od 2 metra bez pričke)
Prošli porođaj sam bila sama u sobi, nije bilo punoporoilja i muž komotno ulazi u sobu, beba naravno sa nama. Iz bolnice imam i omiljenu sliku njih dvoje [sm=smiley27.gif]




choopa choops -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 16:24:42)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ovde je svuda baby friendly (kako mene živcira taj izraz, a gde je mama friendly, baš sam za cucanje i nosanje onako iskasapljena na krevetu od 2 metra bez pričke)



Istina [sm=smiley36.gif] Meni je sa ćerkom bio baby friendly, meni epiziotomija boli, jednu noć smo preplakale i ja i ćerka, a niko od sestara da dođe da pomogne [sm=smiley7.gif]
A sa sinom nije bio baby friendly, ali meni je to odgovaralo. Malo ti donesu bebu, odeš da je vidiš, vratiš se kad si umoran da odmoriš. Ma super [sm=smiley1.gif]




Štetica -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 16:46:29)

U Valjevu su posete od 15-16h,nema ulaska u sobe,vec zene izadju u hodnik,a bebe se gledaju kroz staklo. Bebi friendly program postoji,ali ako porodilja hoce,nije obavezno. Sto je po meni ok,ima zena koje nemogu ni sebe da opsluze nakon porodjaja a o bebi da nepricam. Jedino je pod obavezno,tj. to im je praksa,da majke budu sa prevremeno rodjenim bebama,koje nisu na kiseoniku,do otpustanja kuci.




soni -> RE: Posete u porodilistu (29.11.2014 22:14:34)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: soni

A jel su deca sa majkama u sobi

Ovde je svuda baby friendly (kako mene živcira taj izraz, a gde je mama friendly, baš sam za cucanje i nosanje onako iskasapljena na krevetu od 2 metra bez pričke)
Prošli porođaj sam bila sama u sobi, nije bilo punoporoilja i muž komotno ulazi u sobu, beba naravno sa nama. Iz bolnice imam i omiljenu sliku njih dvoje [sm=smiley27.gif]


bzv ...




Mariya -> RE: Posete u porodilistu (4.12.2014 15:00:44)

U Topoli se moze ulaziti u sobu. Iako po pravilu nije dozvoljeno, sestre i dr nikoga ne opominju da ne mogu da ulaze (glavna sestra se u skolici bas zalila da im je to veliki problem), ali opominju majke ako iznose bebe iz sobe[sm=zmeden.gif]. Ono staklo da se pokaze beba postoji, ali ga ne koriste. Tako da su meni mogli uci i muz i Lu u posetu. I imali su meru, dolazili su jednom dnevno, posle rucka. Sobe su dvokrevetne, a oba puta sam imala srecu da sam imala cimerke kojima nisu dolazili u posete, a kad su otisle, bila sam sama u sobi, da sam imala TV, bilo bi mi kao da sm u apartmanu[sm=smiley36.gif] A sa druge strane, u sobi do mene je bila zenica koj su dolazili neprestano,svaki dan, od ujutro do uvece, svakakvi ljudi, roditelji, rodjaci, ujne, strine, tinejdzeri, deca, babe, dede sa sve cvece i kesama i poklonima. I svi su bili tako glasni, kad smo posle vizite u 7 zaspale, desavalo se da nas probude oko 8 sati vikom, iako sam drzala vrata zatvorena[sm=hudicek1.gif] A zamislite kako je bilo onoj jadnoj prvorotki sa njom u sobi, namucila se na porodjaju a nije mogla ni da odmara od njih, kako li je tek bilo da doji bebu a oni matorci i klinci bulje u nju u sobi[sm=zmeden.gif]na kraju su jadnicu premestili u apartman.
A tek posetioci koji ne znaju gde tacno treba da idu pa upadaju u sobu dok ti dojis ili se presvlacis, ili luftiras ranu od epiziotomije[sm=hudicek1.gif]




choopa choops -> RE: Posete u porodilistu (4.12.2014 15:32:26)


IZVORNA PORUKA: Mariya

U Topoli se moze ulaziti u sobu. Iako po pravilu nije dozvoljeno, sestre i dr nikoga ne opominju da ne mogu da ulaze (glavna sestra se u skolici bas zalila da im je to veliki problem), ali opominju majke ako iznose bebe iz sobe[sm=zmeden.gif]. Ono staklo da se pokaze beba postoji, ali ga ne koriste. Tako da su meni mogli uci i muz i Lu u posetu. I imali su meru, dolazili su jednom dnevno, posle rucka. Sobe su dvokrevetne, a oba puta sam imala srecu da sam imala cimerke kojima nisu dolazili u posete, a kad su otisle, bila sam sama u sobi, da sam imala TV, bilo bi mi kao da sm u apartmanu[sm=smiley36.gif] A sa druge strane, u sobi do mene je bila zenica koj su dolazili neprestano,svaki dan, od ujutro do uvece, svakakvi ljudi, roditelji, rodjaci, ujne, strine, tinejdzeri, deca, babe, dede sa sve cvece i kesama i poklonima. I svi su bili tako glasni, kad smo posle vizite u 7 zaspale, desavalo se da nas probude oko 8 sati vikom, iako sam drzala vrata zatvorena[sm=hudicek1.gif] A zamislite kako je bilo onoj jadnoj prvorotki sa njom u sobi, namucila se na porodjaju a nije mogla ni da odmara od njih, kako li je tek bilo da doji bebu a oni matorci i klinci bulje u nju u sobi[sm=zmeden.gif]na kraju su jadnicu premestili u apartman.
A tek posetioci koji ne znaju gde tacno treba da idu pa upadaju u sobu dok ti dojis ili se presvlacis, ili luftiras ranu od epiziotomije[sm=hudicek1.gif]

Katastrofa! [sm=smiley21.gif] Ajde što galame i to, ali nije higijenski da ulazi po sobama ko stigne! Ne znam, ja to ne volim. [sm=zmeden.gif]




big mum -> RE: Poset_e u porodilistu (4.12.2014 15:54:14)

Kod nas su posjete od 15-16h. Ne smije ulaziti u sobu čak ni muž.Sobe su dvokrevetne i trokrevetne)Posjete su u predhodniku.Majke nesmiju iznositi djecu ,to rade babice(pokazuju kroz staklo ) i to samo ako nema velikih gužvi.
Rade po baby friendly programu i bebe su stalno sa mamama.

Što je meni totalno OK.
1.nije higijenski da posjeta ulazi u sobe gdje se nalazi novorođenčad i žene koje su sveže porođene.
2.Vrijeme -zna se kad su posjete i kapak.nema galame i vike po cijele dane.To uznemirava ostale žene.Zamislite kad bi svako dolazio kad mu odgovara.
3.baby friendly je itekao dobar da se uspostavi taj prvi kontakt majka-beba što u mnogočemu olakšava i ubrzava proces dojenja.

Da se razumijemo kod nas u porodilištu se ne daje epiduralna i nema apartmana a o muževima na porodu ni govora ali barem nakon poroda imamo svoj red i mir i niko nam ne paradira kroz sobe dok luftamo rane od epi i dojimo svoju djecu.




Mariya -> RE: Poset_e u porodilistu (5.12.2014 17:33:30)

Ja sam stvarno imala srece sa cimerkama, nijednoj nisu dolazili u posetu,ali eto, videla sam sta se desavalo ostalima. I u skolici sam rekla toj glavnoj sestri za posete, a ona kaze da jednostavno ne mogu protiv toga, odmah se zovu nacelnici, direktori (ono: "sta ti meni da ja ne mogu da udjem, znas ti ko sam ja,sad cu da zovem nacelnika)itd...[sm=zmeden.gif]
A kad sam bila sa Lu, opet u susednoj sobi, zeni su dolazili u posetu uvece posle 9 Heej!!! I tu naidje dezurni dr. i zabrani ulazak u sobe, trajalo je nedelju dana... A ovi iz prethodnog posta[sm=smiley29.gif]nose cvece u sobu, a cvece strogo zabranjeno, ostavlja se na hodniku. Deca sto su dolazila trce hodnikom, rodbina se dovikuje iz sobe sa onima na hodniku, ma ludnica. A stvarno sam zadovoljna, porodiliste i osoblje je super, samo eto te posete.




emicaa -> RE: Poset_e u porodilistu (5.12.2014 17:48:17)

U Doboju se ne ulazi uopšte u bolnicu nego stojiš vani i mama sa bebom dodje do prozora i gledate se,osim ako imaš apartman tad mogu posjetioci ulazit.Ovde su posjete do 7 naveče ali ne smije se skuplat puno ljudi odjednom nego dvoje troje.Ja sam imala sreću pa sam bila sama u sobi pa nam je Tajo po par sati i nikome nije smetao.




Tatjana.87 -> RE: Poset_e u porodilistu (11.9.2017 10:17:36)

Kod nas su posete bile zabranjene,suprug me je video cetvrto jutro kada smo isli kuci,mogao je samo po sestrama da mi posalje sta mi treba...
Bas je to tuzno malo...




krin 40 -> RE: Poset_e u porodilistu (11.9.2017 12:47:25)

Ja sam ležala na četvrtom u Višegradskoj.Tamo je onaj fini dep za posete.Zabranjen je ulazak na odeljenje.Bebe mogu samo jednom da vide i to najbliži(tata,bata i seka) i to podržavam




IvanaSK RR -> RE: Poset__e u porodilistu (12.9.2017 8:08:58)

U Frontu su poset_e bile na kraju hodnika, bebu ni otac nije mogao videti. Osim sto prvi dan nisam imala pojma, pa je mm dosao u sobu, a beba sa mnom bila[sm=smiley36.gif] Prosao je jer se radilo porodiliste i dosta majstora je tuda bilo, a i smena lekara bila.
Na Zvezdari je otac mogao videti samo jednom bebu. Poset_e su bile u trpezariji. Jedino sto mi je jako smetalo je to sto deci ispod deset_ (ili dvanaest) godina, zabranjene poset_e. Jedna sestra mi je dala da vidim sina na minut, dopustila mu da udje u sobu da baci pogled na bebu. Kad je sin dosao drugi put, nisu mu dali ni u trpezariju. Iskreno, to mi je bas tesko palo. Naročito sto sam ja bila dvadeset_ dana u bolnici.
E da, na Zvezdari sam bila malo duze u sok sobi, duzi oporavak bio. Dozvoljene poset_e samo na pet minuta. Jedan dan me sestra stavila na kolica i izvela u hodnik da mogu videti sina na minut[sm=smiley1.gif]




Milena18 -> RE: Poset____e u porodilistu (12.9.2017 9:25:43)

U kruševačkom porodilištu nema poset_a. Postoji neki bezvezni telefon sa kamerom, pa tu kao možeš da doneseš bebu da je pokažeš, a "poset_ioci" stoje u hodniku na prizemlju. Kao da već nemamo svi mobilne telefone sa kamerama.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>