|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
29.11.2010 11:25:50   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: dobro bice iz bajke

Jeco mm je pre mesec dana izbacio kamen ,imao je bas problema sa tim..

Rekla nam njegova baka da uzima svako jutro tamjan,istreses iz kapsule neki lek koji ne koristis i stavis malo tamjana,on je svako jutro radio i za manje od mesec dana ga izbacio..Proveren lek,ali moras da stavis tamjan u kapsulu,kaze baka da bas ostecuje zube..user posted image user posted image


ovo cuvam kao krajnje resenje
hvala vam svima user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
11.1.2011 13:56:03   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam u srednjoj skoli drzala neku dijetu koja se maltene sastoji samo iz kuvanih jaja...i dobila sam alergiju po rukama user posted image  vodite računa

Ja sam držala ''limun dijetu'' i isterala sebi kamen iz bubregauser posted image user posted image user posted image


daj tu limun dijetu da isteram ja moj kamen user posted image


oooooo ali to nije zezancija!!! Jako JAAAAAAAAAAAAAAKOOOOOO BOLI!!!

Ne dao Bog nikom takav bol u životuuser posted image user posted image user posted image

limun dijeta je prosta...

prvi dan: 1 linun u 1l vode i popiješ
drugi dan: 2 limuna u 1l vode i popiješ
treći dan: 3 limuna u 1l vode i popiješ
.
.
.
.
.
.
.
.
deveti dan: 9 limuna u 1l vode i popiješ

I onda sve to ponoviš ali kontra od devet prema jedan.

uz tu limunadu bez šećera pije se još i obična voda... koliko možeš.

Ja sam stigla do šestog dana i isterala kamen iz bubrega... to jest krenuo je kamen veličine pšeničnog zrna... i posle četiri dana je bio napolju pila sam Baktrim na svaka 4 sata protiv bolova i Pipem antibiotik. I pivouser posted image mlakouser posted image ali sam prestala sa limun dijetom čim je kamen krenuo.



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
11.1.2011 13:56:43   
Jeca*
Ma ja imam kamen pola cm user posted image  miran je, ali ja bih volela da ga izbacim da ne bi ne daj Boze krenuo u sledecoj trudnoci. Pa koliko boli nek boli user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
11.1.2011 13:59:41   
Diabla
Imam i ja, nekoliko. Na jednom kamen, na drugom pijesak.
Ima tema sto sam ja otvorila KLIK moje iskustvo...


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
23.4.2012 16:23:01   
Sesilija 83
e ovako,u trecem mesecu trudnoce sam izbaila kamen od 3mm u 7mesecu trudnoce kamen od 5mm i odnela na analizu i rekli su da izbegavam mlecne proizvode
Inace imam bebu od 2meseca i samo je dojim,pre 2 dana sam bila kod dr da vidim ima li jos sta jer sad nema bebe u stomaku pa cisto da se proverim
I sok jos jedan od 6mm i par manjih od 2mm i u drugon samo par malih od 2mm
Za sad nemam smetnje Bogu hvala miruju,ali rekao mi j da se osavetujem sa pedijatrom sta da pijem od lekova zbog mleka...Ja bih uzela neki caj na biljnoj bazi ili neku vodu da probam ali me strah da ne krenu bolno da izlaze...
Ima li ko neki predlog??

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
23.4.2012 20:50:27   
boba 11
http://www.amedica.co.rs/products_sr.asp
Procitaj ovo ali pise da se posavetuje sa dr kod dece tj trudnica i dojiljauser posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
18.4.2013 5:16:17   
branaV
Ne mogu da verujem sta me je snaslo, bolovi neopisivi, dr kaze bubrezne kolikeuser posted image , primljena sam u bolnicu u petak, sa nenormalnim bolovima koji su trajali do subote uvece, raspadala sam se ! terapiju sam primal do utorka uvece, i kuci sam pustena, sa bebom je sve ok, nemam kontrakcije, nisam se otvorila, ona je dobro! Ali sam povracala od bolova hiljadu puta, jao ljudi nema veceg bola, bar do sada sta sam sve prozivela a bilo je dosta toga. Sada je opet pocelo da me boli u predelu kicme, u snu me je probudio bol, ne znam sta da radim, bas sam uplasena!!!!!!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
18.4.2013 6:40:08   
serpica
Brano ja te u potpunsti razumem isto sam prosla kad sam bila u 7.mesecu trudnoce,to su bili neopisivi bolovi,uradili su mi uz bubrega i levi je bio pun kamencica skoro da je prestao da vrsi funkciju,meni je dr rekao da postoji kamen koji se javlja u trudnoci i to je takozvani kalcijumski kamen ako se ne varam,tad ne treba da pijes vodu da ne bi krenula da ga izbacujes vec vitamin C sumeci 1-2 dnevno,tako su meni rekli da vitamin C razbija taj kamen u pesak i onda ga izbacis putem urina.I da sto vise mirujes.To je bila moja dijagnoza,nadam se da sam ti bar malo pomogla.Cuvaj se.

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
18.4.2013 16:08:35   
Ivanka 75
Ja imam pesak u bubrezima od 14 godine, kad krene bolovi su neopisivi. Lek moje bake Olge je sprečava da se pretvori u kamen.
Orahovača mesec dana po 1 gutljaj na prazan stomak ujutru. Provereno razbija kamen jer moja baka nikad nije izbacivala kamen samo pesak zahvaljujući tome što je ovo povremeno radila.
Ja sam prošle godine "odradila" terapiju (kad sam prestala da dojim, a u trudnoći sam išla na UZ bubrega svakih mesec dana da kontrolišu pesak), s proleća kad su mladi oraščići napravio mm orahovaču, stajala 40 dana na hladnom i mračnom i pila sam mesec dana. Sledeće godine neću ali one tamo ponavljam.
Pre 10-ak godina nisam pila jedno 3-4 godine pa kad mi krenuo pesak... mečku sam htela da rodim! I odmah navalila na orahovaču user posted image

U stvari, koliko sam ja po sebi primetila, uz nju se nekako taj pesak razlaže i izlazi lakše sa mokraćom.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
24.4.2013 12:23:33   
branaV
Devojke hvala na savetima, ja jos uvek imam nocu bolove, pijem cajeve, vodu, vit C, ma sve i nadam se da ce uskoro bol prestati, bas sam se uplasila za bebu, ali dr kaze da je moja malena dobro i to mi je najvaznije, naravno i da se ne ponove bolovi dok ne izguram trudnocu, sve vas user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
26.9.2014 21:28:59   
Sanchy
Evo od kada je pocelo ovo hladnije vreme i mene poce da boli bubreg u kome imam kamen ,ma ubi me,,a sto je najgore sa suprotne strane je pocela da me boli oblast oko kuka i kao i sam kuk na dodir,bila kod dr,on kaze debelo crevo user posted image ,,idem opet u cetvrtak da mi zakaze ultrazvuk..grozno se osecamuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
26.9.2014 21:49:41   
Žapkić
Sanči, mene većd anima bole oba bubrega. I - tačno je da reaguju na hladno vreme (e sad sam počela ko moj pokojni deda!user posted image )
Ja inače imam "građevinski materijal" u oba bubrega, zarađen u trudnoći.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 22:00:32   
serpica
Ja imam koralni kamen u levom bubregu ( masa sitnih kamencica se spijilo i napravilo koral ) a u desnom pesak..
Ako kamen krene bolovi su neizdrzivi,zato evo ti jednog prirodnog leka,ne kosta nista a pomaze 100%.
Danas iscedis jedan limun i popijes,sutra dva,prekosutra tri i tako do 7 dana. Sedmog dana iscedis 7 limuna i popijes,bez secera,sa vrlo malo vode. Onda pravis pauzu od nedelju dana i sve to ponovis. Posle druge ture kamen nestaje ili se zavisno od velicine smanji za 2/3.
Ja pijem to pored terapije koju imam.

< Poruku je uredio branki RR -- 26.9.2014 22:26:37 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 22:33:41   
Žapkić
Šerpice, ja ću ovo probati. Definitivno.
Samo me zanima-da li se pije sve odjednom ili toliko treba da popiješ u toku dana? (mislim-kad dođeš do 5-6-7 limunova)

Nadam se da si me razumela, baš am ovo konfuzno napisala...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 22:40:11   
bubulence
kazu i da mlako pivo pomaze, ali nisam probala. prolom vodu jesam i stvarno je dobra. ja ih gajim od gtrudnoce sa Emom, sada imam blage bolove ponekad ali su podnosjivi.
a ovo sa limunom ne smem da probam zbog gastritisa user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 22:44:19   
serpica

IZVORNA PORUKA: Žapkić

Šerpice, ja ću ovo probati. Definitivno.
Samo me zanima-da li se pije sve odjednom ili toliko treba da popiješ u toku dana? (mislim-kad dođeš do 5-6-7 limunova)

Nadam se da si me razumela, baš am ovo konfuzno napisala...




Pijes u toku dana ne od jednom,mada mislim da 2,3 mozes od jednom ali 7 je bas mnogo,nego pijuckas polako u toku celog dana.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 22:49:04   
Sanjica26 RR
Uh mene je sa Sofijom toliko boleo da nisam mogla da koraknem. Mislila sam da se ina okrece. Pre neki dan me je tako sevnulo da jedno pola sata nisam mogla da hodam.user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 22:49:34   
Žapkić
E, hvala ti puno. Tako sam i mislila, ali, bolje da pitam.

Bubulence, ja sam u trudnoći provela 6 meseci u bolnici, nisam smela da ustajem, pil sam isključivo "prolom " vodu, baš zbog bubrega, i opet zaradila kamenje. Doduše, kod mene je to posledica tolikog ležanja, koju god vodu da piješ kad toliko dugo ležiš, mora biti posledica

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 22:59:14   
Dada81
I ja razmisljam uskoro ici na UZ ,imala sam jos pre Davida,znai pre gotovo 4,5god kamen u levom(ne znam koliki i pesak u desnom..Piaj Boga sta je sada. Bila se zabrinula da ne proradi u drugoj trudnoci..Pitaj Boga kako je sada,ali teba o tome voditi racuna.
Svdja mi se ovo sto je Serpi napisala,ali i ja imam gastritis,pa ne znam kako bih podnela tu kolicinu limuna.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:02:37   
bubulence
Zapkic posto kod tebe voda ne pomaze, moras probati sa pivom user posted image .
dada ne znam kako podnosis kimun. meni i od jedne limunade, blage, zna da bude vas lose pa se ovo ne usudjujem da probam

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kamen u Bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:10:46   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Evo od kada je pocelo ovo hladnije vreme i mene poce da boli bubreg u kome imam kamen ,ma ubi me,,a sto je najgore sa suprotne strane je pocela da me boli oblast oko kuka i kao i sam kuk na dodir,bila kod dr,on kaze debelo crevo user posted image ,,idem opet u cetvrtak da mi zakaze ultrazvuk..grozno se osecamuser posted image

Sanchy, uzas...samo jaki analgetici i prirodni lekovi. Nisam sigurna 100% ali mozda uspem da nadjem recept za caj koji smo radili na fakultetu na vezbama, hvalise ga tad moje profesorke user posted image

ovo sa limunom sto dade Serpica nije lose probati, ali ako nemas problem sa zeludcem...skoro imala napad moja najbolja drugarica, kaze da je bolelo 10x vise nego porodjajuser posted image ne mogu ni da zamislim jer ja ni jednom nisam osetila porodjajne bolove.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:12:37   
Sanchy
Serpice a koju terapiju imas?Ja nemam nikakvu,pre jedno tri godine zakazali su mi razbijanje kamena medjutim ja sam od toga odustala jer mi se sam koncept njije dopao,ne znam da li su poceli kod nas da rade laparoskopsko uklanjanje kamena ,znam za zuzne kamence ali nisam cula za bubrezne?..Klarita,ne znam kako boli porodjaj jer sam na carski porodjena ali ovo boli tako da u momentima ne mozes da dises kako treba..popih caj od vranilovke pa popusti sad..inace moj kamen je takve gradje da ne moze da se istopi

< Poruku je uredio Sanchy -- 26.9.2014 23:14:46 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:17:07   
17 joka

IZVORNA PORUKA: bubulence

kazu i da mlako pivo pomaze, ali nisam probala. prolom vodu jesam i stvarno je dobra. ja ih gajim od gtrudnoce sa Emom, sada imam blage bolove ponekad ali su podnosjivi.
a ovo sa limunom ne smem da probam zbog gastritisa user posted image



ja sam jednom pisala da sam popila piva i onda me bolelo uzas na svakih 5 min sam isla u WC ali je pomoglo
cak pomaze i MM on ima kamen u zuči

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:20:50   
serpica
kad krene kamen bolovi su ne 10x nego 1000x jaci nego porodjajni,to se ne moze opisati kao da vam neko busilicom busi karlicu i sve unutra user posted image
ja pijem Rovatinex kapsule i Liumex tablete,jake su obe,i ja imam problem sa zelucem ali pijem po potrebi probiotik. sad pravim pauzu sa lekovima jer sam ih pila 3 meseca,pa nastavljam opet ako nisam trudna.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
26.9.2014 23:25:20   
Sanchy
Rovatinex sam pila jedno vreme pa sam prestala ne secam se iz kog razloga,isla sam na intravensku urografiju koja je pokazala da je kamen prevelik da bi usao u mokracni kanal i da bih ga sama izbacila a da je takve gradje da ne moze da se istopi jedino je preostalo to lasersko razbijanje sto mi se nikako nije dopalo,,volela bih da su poceli laparoskopski da vade kamenje iz bubrega i da ga izvuku u komadu,,te Liumex nisam pila moram sad da vidim koje su to..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here