|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
10.8.2009 23:08:00   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam pre 2-3 nedelje zvala Betaniju da zakazem ekspertni ultrazvuk. Sestra koja se javila pitala me je kad mi je bila poslednja menstruacija i zakazala mi za 18.08. Zbunilo me je jer tog dana sam tek punih 11 nedelja, a moj ginekolog je rekao da to bude XII/XIII. Rekla sam to sestri, a ona je odgovorila da njihovi doktori to znaju i da ce mi reci da dodjem za nedelju dana ako bude rano?! Stvarno sam poludela- zar oni ne znaju da racunaju nedelje?
Da li je neko od vas radio ekspertni u 11-toj nedelji?

Cicko,trudnoca se racuna od prvog dana poslednje menstruacije a ne od ovulacije. Mozda ti nisi tako racunala?

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
10.8.2009 23:14:27   
cicko
Znam, zato i kazem... danas mi je punih 10, sto znaci da mi je 18.08. punih 11 nedelja. Po onome sto je moj ginekolog rekao meni bi ekspertni trebao da se radi tamo negde posle 25.08.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
11.8.2009 14:11:39   
Leki 77


IZVORNA PORUKA: cicko

Ja sam pre 2-3 nedelje zvala Betaniju da zakazem ekspertni ultrazvuk. Sestra koja se javila pitala me je kad mi je bila poslednja menstruacija i zakazala mi za 18.08. Zbunilo me je jer tog dana sam tek punih 11 nedelja, a moj ginekolog je rekao da to bude XII/XIII. Rekla sam to sestri, a ona je odgovorila da njihovi doktori to znaju i da ce mi reci da dodjem za nedelju dana ako bude rano?! Stvarno sam poludela- zar oni ne znaju da racunaju nedelje?
Da li je neko od vas radio ekspertni u 11-toj nedelji?


Ako si punih 11 nedelja, to znaci da si u 12 nedelji sto je skroz u skladu sa tim sto ti je dr rekao, zar ne?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
24.8.2009 14:21:02   
cicko
Bila ja na svom prvom ekspertnom uz pre nedelju dana i dr me vratio i odlozio za 7 dana. Kaze da je mala trudnoca da bi merio bebu, tako da sutra ponovo idem Zna li neko kakav je dr Djordje Ilic koji radi u Betaniji? Ja nikad nisam cula za njega, a on ce mi raditi EUZ.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.1.2010 17:44:23   
Verus
smeshki, prvi detaljni je onaj izmedju 11 i 13 nedelje, gde se meri nuhalni nabor (u vratu-kicme tj. debljina kanala) i gleda se da li beba ima nosnu hrskavicu.  NEdostatak iste moze da ukaze na genetske defekte.  Takodje, AKO je nuhalni nabor povecan (ako se ne varam >3mm), znaci da ima zadrzane tecnosti, sto takodje ukazuje na hromozomske probleme, najcesce Daunov sindrom.  Ako sve prodje OK trebalo bi ISTI dan da se ide na vadjenje krvi, gde se gleda nivo hormona. 

Sledeci "ekspertni" je od 18 nedelje pa nadalje (obicno se dobro rade u 20 oj jer je srce lepo razvijeno, ako je tehnicar/dr. koji ga radi dobar, moze da odradi pregled i ranije, meni je radjen sa 18.5 nedelja).  Tu se gledaju svi organi, delovi tela, cirkulacija, komore srca, gornja usna deteta (da li je tu ili nedostaje), gledaju se arterije pluca, pupcana vrpca (da se uvere da ima 2 arterije i jedu venu), itd.  Posle toga se vise ne rade tzv "ekspertni" UZ.  Iako, ja kada god sam isla na UZ radjen je istim aparatom, ekspertnim se naziva kada se koristi za dijagnostiku, kao gore navedeno.  Bez obzira koliko je interesantno ici na 3D i 4D, oni nisu dijagnosticke vrednosti, vise radi zabave.  Tako da ne moras da se osecas kao da moras da imas te, 2d je sasvim dovoljanuser posted image

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Nikako da dobiijem odg na moje pitanje...pa da pokusham ovde....

Jel imamo mi temu o ekspertnom uz? Poshto sam ja umislila da imamo...ali je ne nadjem user posted image I josh jedno pitanje....gde smem da pitam neshto vezano za jednu polikliniku u Novom Sadu? Poshto treba tamo da idem...a imaju dve adrese.... da ne vijam svaku novosadjanku ponaosob user posted image


(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.1.2010 17:48:24   
Anoniman
Onaj u 12-toj nedelji mi je radila moja dr.... i to je ok... a ovaj sad treba da radim u 17/18 ned i dr me shalje kod doktorice koja vazi za najbolju.... valjda to nije rano??? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.1.2010 17:53:03   
Verus
Ja sam ovde bila sa 18.5 i tehnicarka se ljutila sto me dr. slala tako rano...rekla je da je MOGUCE uraditi ali je puno teze za nju, jer srce se u potpunosti podeli i razvije tek u 20oj....ali meni su merili i grlic i nisu hteli da rizikuju da cekaju jos te 2 nedelje.  Uradila mi je sve, nadam se da je sve proslo OK.  Takodje, ovde u 16 nedelji rade opet hormonski test, ne znam dal se i tada zove double.  To ide u kombinaciji sa expertnim UZ u 20 oj nedelji.  Vidis, mojoj bebi su tada videli jednu cistu na mozgu (nisam to ni pisala zaboravila sam), ali posto je ostatak nalaza, ukljucujuci i hormon uradjen iz krvi u 16oj, bio ispravan, nisu se brinuli.  Inace, ciste na mozgu kod beba (pogotovo veliki br. ili velike ciste), isto ukazuju na genestu abnormalnost.  Ali ako je ima samo jedna ili mala cista, to je normalno, jer pri razvoju mozda i stvaranju tecnosti oko mozga, u tom "uzrastu" ploda, se desi da se stvore ove ciste.  One se posle raspuknu i sve je normalno.  Tako da niko od njih nije bio zabrinut zbog toga.
Posavetuj se sa klinikom u koju ides.  Otvoreno ih pitaj da li smatraju da je to rano, jer ce ipak ONI raditi UZ, a ti ces nositi nalaze kod svoje dr.  Znas, iako su bebe recimo, po zadnjoj M 18 nedelja, u "stvarnosti" su mozda samo 17.  Tako da je ipak bolje cekati par nedelja nego da moras dva puta da radis jer ne mogu dobro da vide srca i sve arterije....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.1.2010 17:58:21   
Anoniman
Pa pitatju ih svakako....al chini mi se da mojoj dr nije prvi put da nekog shalje kod te dr i to ranije...user posted image

Videtju....u ponedeljak tju zvati da zakazem....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
19.1.2010 9:04:01   
Mari86
Smeski nisam videla kako je bilo na UZ...gde si pisala???user posted image



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
19.1.2010 17:53:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mari86

Smeski nisam videla kako je bilo na UZ...gde si pisala???user posted image




Nisam josh bila na tom uz, itjitju 29.01 , tada tju biti 17+6, ali bebe su nedelju dana naprednije na svakom uz, a i dr mi rachuna trudnocu 4 dana vishe nego ja...pa tje biti ok. user posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
26.1.2010 13:32:16   
Zoka81
Sta znaci ekspertni ultrazvuk?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
26.1.2010 13:45:16   
lothroniell
Ekspertna se rade dva jedan izmedju 11. i 13. nedelje, drugi izmedju 22. i 24. Na ekspertnom ultrazvuku se radi detaljan pregled svih bebinih delova i meri se debljina nuhalnog nabora na koži vrata sa zadnje strane. Ovaj podatak se kombinuje sa nalazom biohemijskih markera free beta HCG i PAPP-A, koji se dobijaju analizom krvi, i oni zajedno u specijalnom programu daju procenu rizika od malformacija (nepravilnog razvoja) bebe.

IZVOR

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
26.1.2010 13:47:56   
Anoniman
Ima tema o tome Zoko, koristi Google search, lakše ćeš nalaziti odgovore na svoja pitanja.

Ekspertski ultrazvuk KLIKNI

(odgovor članu Zoka81)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
26.1.2010 14:10:43   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ekspertna se rade dva jedan izmedju 11. i 13. nedelje, drugi izmedju 22. i 24. Na ekspertnom ultrazvuku se radi detaljan pregled svih bebinih delova i meri se debljina nuhalnog nabora na koži vrata sa zadnje strane. Ovaj podatak se kombinuje sa nalazom biohemijskih markera free beta HCG i PAPP-A, koji se dobijaju analizom krvi, i oni zajedno u specijalnom programu daju procenu rizika od malformacija (nepravilnog razvoja) bebe.

IZVOR

Aha, e pa to sam ja juce radila, nisam znala kako se kaze to na nasem.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 14:54:31   
cipiripi
Hej trudnjace moje, sad citam novine Lisu i poliklinika Analife u Beogradu daje besplatan 4D UZ u 10-oj nedelji user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 15:02:23   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Hej trudnjace moje, sad citam novine Lisu i poliklinika Analife u Beogradu daje besplatan 4D UZ u 10-oj nedelji user posted image

da, zvala sam ih, ali prvi slobodan termin bio je 15.02, kazu da je velika guzva i da se zakazuje bar 2-3 ned. ranije  inace rade taj uz na pocetku 10e ned. ili 10+2-3 dana

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 15:06:23   
cipiripi
koja navlakusha user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 15:15:50   
jacagoga
a uz od 11-14 ned. kosta 6800, mada sam cula da ga radi vrhunski dr

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 20:06:16   
Snelle
Prevelika je guzva...ja se secam da sam zakazala kod njih u 7,8 nedelji i bilo je tada slobodnih ternina. Ako odes na taj besplatan, sledeci pregled je 5.500, a ako ides prvi put kao sto je jacagoga rekla 6.800din. Nije mala cifra, ali meni nije bilo zao, jer sam u 13-oj nedelji dobila jako korisne informacije o svojoj bebi i o njenom razvicu.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 23:16:00   
zoća
VRLO DOBRO ZNAM ŠTA JE ČVOR U PAZUŠNOJ JAMI.PROBUDIO ME JE STRAŠAN BOL,NAPIPALA SAM TADA ČVORIĆ VELIČINE GRAŠKA U PITANJU JE BILA LEVA STRANA.KAO I SVI ZDRAVSTVENI RADNICI POMISLILA NA NAJGORE,PRAVAC ONKOLOGIJA I HITNA MAMOGRAFIJA KOJA JE I URAĐENA ISTI DAN.NARAVNO UOPŠTE NISAM NI POMISLILA DA SAM U DRUGOM STANJU.TADA SAM VEĆ BILA U OSMOJ NEDELJI TRUDNOĆE.INAČE IMAM 39 GODINA I DVE LEPOTICE OD 14 I 11 GODINA.ŽELJA U MENI DA RODIM BILA JE PREVELIKA.KREĆE MOJA BORBA DA SE TO MALO BIĆE RODI.PRVA ČETIRI MESECA SU BILA PRAVA AGONIJ KAKO ZA MENE TAKO I ZA MOG SUPRUGA.U GENETSKOM SAVETOVALIŠTU SU MI SAVETOVALI PREKID TRUDNOĆE ALI NA TO NISAM PRISTALA.URADILA SAM DABL TEST BIO JE U REDU SLEDILA JE AMNICENTEZA ITO JE BILO OK.URADILA SAM JOŠ TRIPL TEST,TRI PUTA 4D UZ DVA ESPERTSKA UZ PLUS OBIČAN UZ U VIŠEGRADSKOJ DA BI ISKLJUČILA SVAKI RIZIK.SADA ČEKAM POROĐAJ.TERMIN MI JE 6.MART2010 I STVARNO SAM NAPOKON OPUŠTENA.SAMO DA JOŠ NAGLASIM DA SU OTKRILI I HIPEREHOGENI FOKUS U LEVOJ PREDKOMORI SRCA PLODA KOJI SE KASNIJE IZGUBIO.USKORO ĆE NAŠ BATA DOĆI NA SVET I SVI MU SE RADUJEMO.ZATO MAME UŽIVAJTE I OPUSTITE SE AKO STE ZDRAVE NEMA POTREBE DA SEBE IZLAŽETE STRESUuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 23:24:28   
zoća
LEKAR KOJI RADI U ANALAJFU JE STVARNO VRH TO JE DR.ŽIVANIĆ

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 23:27:03   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image
Zoco, pisi malim slovima user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 23:29:31   
aster
Zoćo, baš sam se raznežila čitajući tvoju priču. Sve najbolje tebi i tvom malenom anđelu user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.1.2010 23:39:17   
zoća
pisaću malim slovima kasno sam primetila.hvala

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
17.2.2010 12:22:50   
bojana87
danas user posted image 20+2
edna mala,slatka user posted image user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here