|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
17.2.2010 12:25:12   
bojana87
hm
ne znam sta se desilo,usla sam na forum o polu bebe i ovde me prebacilo user posted image
taso,versus, brisite

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
17.5.2010 14:23:27   
isidora88
trebala bih za neke tri nedelje da radim ekspertni UZ pa me zanima sta mi preporucujete gde da ga radim kod privatnika i koja je cena? i zanima me sta je sve potrebno od analiza da uradim pre tog ultrazvuka?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
17.5.2010 14:30:03   
Anoniman
Draga a da vidiš u temi Expertni UZ?
Verovatno imaš tamo detačjnije objašnjenje, verovatno su žene već pisale o tome ... user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
12.8.2010 6:47:06   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Tashke
Kada sam ja bila trudna, onaj nalaz što se radi u 12oj nedelji, a zove se nešto tipa Free b HCG + PAPP + B rizik, mi je bio u redu, i ustvari ne znam šta se dešava ako on nije ok? Recimo odeš sa tim nalazom kod genetičara (jel se tamo ide?), i recimo da ti on ne kaže da ne brineš da će sve biti ok, nego te šalje na dalje analize, šta to tačno znači? Šta još sve postoji pre amniocinteze i u kojoj nedelji se radi?
UNAPRED HVALA, PUNO ĆE MI ZNAČITI VAŠI ODGOVORI!


To su neke prosecne vrednosti hormona koje porede sa vrednostima zena kojima su nasli da deca imaju Down-ov sindrom. Recimo u Americi ako nadju na double ili triple testu veliku verovatnocu da dete ima Down sindrom, valjda na double ispod 1:450 npr ako neko ima 35 godina (razlicite verovatnoce su za razlicite zivotne dobi). Elem, u Americi ima mnogo drzava u kojima ne postoji abortus samo u ovim slucajevima. Ako nekom nadju los rezultat na ovim testovima, tj preveliku verovatnocu da dete ima Down sindrom, i ako amnio test pokaze da stvarno postoji greska na hromozomima, onda se desava najgora varijanta - ubiju dete i izazovu privremeni porodjaj. Ovde je jako skupo imati dete sa invaliditetom tako da im ta tri testa sluze kao pokrice da se rese deteta u neku ruku. Meni su objasnili sta su ti hormoni u tim testovima, rekli su da su to bas bas nagadjanja (u drzavi sam u kojoj nije dozvoljen abortus i gde su ljudi veoma religiozni pa se i takav "abortus" kad nadju Down sindrom smatra ubistvom takodje).

Meni su preporucili da ne radim te testove, ni double (dupli) ni triple (trostruki) jer kazu da nivoi hormona kod svake zene nisu konstantni iz dana u dan i da variraju i da zbog mojih godina ce biti nenormalni svakako... I da je sve to statisticko poredjenje sa ko zna kojim podacima. I ako recimo u Srbiji koriste americke GE masine, sto sam videla na jako puno mesta u tim istim masinama imaju statisticke podatke za americku populaciju u kojoj imate jako mnogo latino populacije, kineske, indijske itd i nema sanse da populacija u Srbiji moze da ima iste nivoe hormona kao zene razlicitih rasa u americi (isto vazi za UZ dimenzije koje se porede sa statistickim podacima skupljanih godinama po americi - ako su GE masine u pitanju (General Electric).

Da rezimiram ovo moje pisanije: koliko smo mi sigurne da nasa populacija ima iste nivoe hormona za double i triple test ako su masine strane i te mere sa UZ sto se sa njima poredimo? Zato nije uopste toliko vazno koliko se sta slaze sa cim (merama) dok je sve na broju sto se vidi okom. Ti testovi su najcesece dobar biznis. A ta amnio je veoma rizicna procedura, nazalost kad uzmes genetski materijal i analiziras jeste da se vidi taj Down hromozom al opet bas zvuci drasticno ... Cupas deo tkiva iz stomaka ... uf

Raspisah se ja, mozda nisu i neke informacije al eto nesto iz neke druge zemlje gde sam videla jako puno razlika izmedju nas i ovih ovde kako gledaju na dosta stvari vezano za trudnocu....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
12.8.2010 14:31:19   
smeško
Vukosava, oboyavam te! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sutra mi stizu rezultati triple testa i nadam se da ce biti dobri, posto double nije. Svaki post slican tvom mi puno znaci da smirim nerve!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
13.8.2010 17:20:48   
vukosava
I kakvi su ti rezultati?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
13.8.2010 21:21:46   
smeško
IZVORNA PORUKA: vukosava

I kakvi su ti rezultati?


Rezultati su bolji, svi swu ispod cut off-a.  Ali, ipak idemo u Beograd, u Narodni front, na ekspertski uz. Pa, ako doktor misli da treba, radicemo i amniocentezu.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
13.8.2010 21:22:26   
smeško
IZVORNA PORUKA: smeško

IZVORNA PORUKA: vukosava

I kakvi su ti rezultati?


Rezultati su bolji, svi su ispod cut off-a.  Ali, ipak idemo u Beograd, u Narodni front, na ekspertski uz. Pa, ako doktor misli da treba, radicemo i amniocentezu.


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
14.8.2010 1:13:50   
vukosava
user posted image superiska user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
2.11.2011 14:38:16   
soni
pozdrav svim.. novopecena sam trudnica i jos mi zvanicno lekar nije potvrdio trudnocu...

zivim u inostranstvu pa su i ovde procedure malo drugacije..naime.. ginekologa sam zvala da zakazem da dam krv na analizu i da mi uradi UZ, on me je ohladio i rekao da pre 18 .nedelje ovde nemam pravo na UZ user posted image , do tada se nista ne vidi
Krv vadim tek za 7 dana

Ovde imas 1 ili 2 puta UZ i to je sve....Ja bih ga cesce radila zbog kontrole, ali na zalost...

jel treba da se brinem??? nisma jos ni krenula u ove nove pobede vec se stresiram????

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
14.1.2012 23:13:56   
marijana22
Pozdrav!
Koliko  cesto  vam  mere telesnu  tezinu  i  krvni  pritisak?  Ja  sam  24. nedelja  ni  jednom  do  sad  mi  dr  nije  izmerila ni   jedno  ni  drugo.
Bila  sam u  cetvrtak  po   uput  za  komisiju dr  me  pita : Jel  to  sve  ili  Vam  treba  jos  nesto?  i  da  nisam  trazila  uput  za lab  ne  bi  mi dala  iako  sam poslednji  put  davala krv i urin pocetkom  decembra. Koliko  sam  citala  trebalo  bi  jednom  mesecno  da  se  radi kompletna  analiza  krvi  i  urina , kao  i  merenje  tezine  i  pritiska.
Jel  kod  ostalih  ovakva  situacija  ili  samo  kod  moje   dr?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
22.1.2012 21:16:53   
soleta
kod moje dr pregled pocinje sa merenja telesne tezine i provere pritiska i kontrole krvnih nalaza ... sto je normalno

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
22.1.2012 21:22:05   
branki*
marijana,meni su krvnu sliku i urin kontrolisali 3 puta,prvi put cim je ustanovljena trudnoca,a treci put je bio 2-3 nedelje pred porodjaj.tezinu i pritisak kad god sam bila na kontroli,to jest jednom mesecno.pritisak bi trebalo redovno kontrolisati.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
22.1.2012 21:28:12   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: soleta

kod moje dr pregled pocinje sa merenja telesne tezine i provere pritiska i kontrole krvnih nalaza ... sto je normalno


Naravno. To je obavezno pri svakom pregledu. Išla sam svake 4 nedelje, pred kontrolu uradim krvnu sliku i urinokulturu i to nosim dr, ona sve pregleda, izmeri težinu i pritisak i onda gledamo bebicu na UZ user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu soleta)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
22.1.2012 23:34:48   
marijana22
Meni  nije  bilo  toliko bitno  sto  mi ne  meri  tezinu   i  pritisak posto  sam mrsava  pa koji  kg  vise  nije  prob.  a  imam  nizak  pritisak. Al  kad  sam  bila  prosli  put  pricala  sam  sa  trudnicom  koja  je  8. mesec  i  ona  kaze  kakoj e  uvek imala  nizak  pritisak  al  joj  je  u  zadnje  vreme  visok.  Tad  joj  dr. merila  imala  160/100. Pa  mi  bas i  nije  svejedno.
Ali  za  krv i  urin  mi svi  kazu  to  mora  jednom  mesecn,  pogotovo  sto  ja  kod  nje  idem  bar  2x  mesecno  jednom  po  uput  za  komisiju  pa  posle  po  doznake, a  do  sada  sam isla  u  lab 3x .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
22.1.2012 23:42:15   
Anoniman
krv i urin sam nosila na svaku kontrolu, išla sam na preglede svakh 4-6 nedelja.
Težinu i pritisak mi nisu merili nikada! Pred kraj prve trudnoće sam imala neke tegobe, ne sećam se više, znam da mi je tada merila pritisak, bio je visok, tako par dana, i samo se sredilo.

(odgovor članu marijana22)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
23.1.2012 10:30:34   
branki*
pritisak treba da se kontrolise,pogotovo ko ima visok,da ne bi doslo do eklampsije i preeklampsije.moj pritisak je uvek bio nesto nizi,ali je u trudnoci malo skocio,odnosno bio normalan.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
25.1.2012 14:02:36   
marijana22
Juce sam merila pritisak kod mame bio 126/67.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
25.1.2012 14:13:04   
bea83
Krv i urin (po potrebi urinokulturu ako pokaže malo više bakterija) svaki mesec kao i merenje težine i pritiska, a ultrazvuk redovno na 4 nedelje, a izmedju zbog raznih komplikacija...user posted image user posted image user posted image  čini mi se da sam ih ukupno imala izmedju 17-20 do sada, ja sam verovatno najzanimljiviji slučaj za proučavanjeuser posted image Od toga 4 puta na 4d...

< Poruku je uredio bea83 -- 25.1.2012 14:14:05 >

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
25.1.2012 14:19:42   
marijana22
Wow, ja vodim trudnocu kod dr u DZ, ali idem i kod jedne dr u Gradsku. Kod ove u DZ sam bila 2x na UZ, a u Gradskoj 4x racunajuci UZ za dabl test i expertski UZ.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
30.1.2012 20:22:55   
Jelena80
Koji pregledi se rade u 8. mesecu?

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
31.1.2012 14:13:49   
pahuljce91
Cao.Menstruacija mi kasni 12 dana.Juce sam bila na UZ,ali trudnoca se ne vidi.Da li je moguce da sam trudna?Ja osecam da jesam.Strasno sam se razocarala kad sam cula da nema nista.

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
31.1.2012 15:33:20   
marijana22

IZVORNA PORUKA: pahuljce91

Cao.Menstruacija mi kasni 12 dana.Juce sam bila na UZ,ali trudnoca se ne vidi.Da li je moguce da sam trudna?Ja osecam da jesam.Strasno sam se razocarala kad sam cula da nema nista.


Ne bi znala. Mislim da bi trudnoca trebalo da se vidi na UZ, ali nisam strucnjak pa ne mogu da tvrdim.
Jel si radila onaj test urina za trudnocu ili test krvi (koji je mnogo [pouzdaniji). Uradi test krvi, on meri nivo hormona beta hcg koji se nesto naglo povecava u trudnoci. Bar bi ja to uradila. Javljaj sya je bilo. Pozz

(odgovor članu pahuljce91)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
31.1.2012 16:04:50   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: pahuljce91

Cao.Menstruacija mi kasni 12 dana.Juce sam bila na UZ,ali trudnoca se ne vidi.Da li je moguce da sam trudna?Ja osecam da jesam.Strasno sam se razocarala kad sam cula da nema nista.


Na UZ bi se trebao videti GM, jer ako si trudna to je jos uvek mala trudnoca. Ali najpouzdanije ti je da izvadis krv i uradis beta hormon trudnoce i znaces jesi li trudna ili ne.
Navijamo da bude user posted image

(odgovor članu pahuljce91)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
3.2.2012 20:30:52   
Zvoncica84
Devojke koliko cesto idete na uz? Ja sam u DZ bila u decembru, i sad mi kaze dr da sledeci imam tek krajem marta-pocetkom aprila. Sad sam 26a nedelja.
Nesto mi je to bas dugo da ne vidim bebicu user posted image , pa mozda odem sad uskoro privatno.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here