RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


nata11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (29.1.2018 9:15:42)

Pise da su i jedna i drugi lek na A listi. I da folnak izdaje ginekolog i a bromokriptin neurolog ili edn.
Meni su povecali doze folnak i nekako ali bromokriptin bih trazila. Probacu kod dr.




dddaca -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (29.1.2018 23:30:22)

Meni se cini da sam Folnak dobijala na recept, ali samo dve kutijice, a pila sam 3 puta dnevno, tako da sam dve morala da kupujem.




Maraj -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (30.1.2018 7:41:37)

Nato pa ako ides kod dr za bromokriptin pitaj i za folan. Ja ga kupujem. Kazem ti oko 100 din je. Nikad nisam dobijala recept za njega. I sada ga pijem od 5mg




dddaca -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (30.1.2018 8:25:12)

Nije skup, ali ako mozes da ga dobijes besplatno zasto bi placala? I onako ides svakog meseca na kontrole. Sta im je tesko da napisu?




nata11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (30.1.2018 8:26:54)

Dve kutije za mesec dana su i meni malo ali dobro. Moja terapija pred novi postupak je:
3x1 folnak
2x2 beviplex
vit d
2x1 andol 100
2x1 bromokriptin





Trudnica trkačica -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (10.12.2018 16:47:28)

U apoteci Srbotrade trenutno je na akciji folna kiselina Jameson - 200 tabletavoko 700 dinara.




Jekica86 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (11.12.2018 6:24:24)

Elevit sam koristila. Skoro sam prestala.




dejan1 -> RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.1.2019 23:06:40)

Folnak je zakon.




biljanaantic -> RE: Folna kiselina (14.4.2021 11:38:19)

Devojke, procitala sam da postoje razlicite folne kiseline a dobila sam savet samo da mi je potrebna folna, pa ne znam na koju da obratim paznju kad budem uzimala suplemente? :) Citala sam dosta i nekako zakljucila da ovu Quatrefolic dosta hvale.




dddaca -> RE: Folna kiselina (14.4.2021 13:14:13)

Ja sam koristila Folnak po preporuci dr. Mislim da ima optimalnu kolicinu folne kiseline. Ne znam da li ga jos uvek ima u prodaji,, posto ga vise ne koristim




lesli -> RE: Folna kiselina (14.4.2021 19:39:59)

Folnak je apsolutno prejak. Ima 5mg folne kiseline, sto je prosecnom coveku previse i ne moze da se iksoristi.Mnogo je bolja opcija uzimati je neki od oblika aktivne folne kiseline (metilfolat). Kao priprema za trudnocu (a i u toku trudnoce) verovatno je dovoljno do 800 mikrograma metilfolata, dnevno.
Od preparata za trudnice, femibion 1 i 2, imaju 400 mikrograma folne kiseline. Pola je obicna folna, a druga polovina bas metilfolat.




dunja RR -> RE: Folna kiselina (14.4.2021 20:47:36)

Les, uđoh u temu jer mi baš palopre snajka pitala koju folnu da uzme.
Radila je VTO u Frontu, juče saznala da je beta pozitivna, i dr u Frontu joj dao folan od 5 mg, jedan dnevno.

A ja dobih u terapiji, potpuno nevezano za trudnoću, jer mi je homocistein skočio, folnu 5mg, 2 puta dnevno.
Ali mi rekoše u apoteci da folnaka nema u prodaji već godinu dana pa sam uzela folacin.

Ja sam posle prve trudnoće dogo pila folnak 5mg jednu dnevno zbog mutacija.
Ali sada posle drugog porođaja nisam, ne sećam se zašto da li po savetu dr., i skočio mi homocistein, sada terapaija mora obavezno, i to 2x5mg dnevno.




lesli -> RE: Folna kiselina (14.4.2021 21:39:19)

Dunja, imam mutaciju koju i ti. Inicijalno su mi dali folnak/folacin... 5mg. Ne znam vise ni ko ni kada. I rekli su kada zatrudnim u prvom trimestru isto, u drugom 2x5mg, a u trecem 3x5mg.Zvucalo je paradoksalno da uzimam od 5-15mg dnevno, ali ajde kada ti kazu...U trudnoci sam otisla kod hematologa i zena se krstila. Kaze prevazidjena terapija i dala mi je 800mcg-1 mg aktivne folne kiseline dnevno do kraja trudnoce. I to je to.




dddaca -> RE: Folna kiselina (14.4.2021 23:20:48)

Cudno kako se misljenja hematologa razlikuju. Meni je upravo hematolog rekla zbog mutacija koje imam da uzimam folnak u prvom 1x5mg, u drugom 2x5mg, a u trecem 3x5mg. i tako sam i uzimala. Trebalo je i nakon porodjaja da uzimam po 5mg, ali mi je stvarao mucnine i prestala sam da ga pijem.
Moguce je da se manje kolicine preporucuju ukoliko se uzima u obliku metilfolata. To stvarno ne znam. Samo pretpostavljam




lesli -> RE: Folna kiselina (15.4.2021 10:00:18)

Pa mislim da je upravo kljuc u tom aktivnom obliku.Onako krkas 15mg da bi organizam iskrostio nesto od toga.A i daco, mislim da je tvoje dete vec “veliko” tako da moguce da su se preporuke promenile u medjuvremenu. Meni je hematolog ovo rekla pre neke 3 godine... Kao da, ranije se davalo tako, ali sada smatraju da je bolje u manjim kolicinama u obliku metilfolata.Verovatno se ne drze svi toga i verovatno ne prate svi nove trendove... Uglavnom ginekolozi se slazu sa terapijom metilfolat, kao i endokrinolog. Problem je sto je metilfolat skuplji kod nas na trzistu i sto se teze nalazi. U inostranstvu je recimo mnogo pristupacniji, ali to je ono klasicno ponuda/potraznja.




lesli -> RE: Folna kiselina (15.4.2021 10:08:11)


Evo ovde Folna vs Metilfolat


I ovde:
metilfolat




dddaca -> RE: Folna kiselina (15.4.2021 10:14:23)

Da, to sam i ja sinoc pomislila. Da je proslo dosta vremena i da se u medjuvremenu nesto promenilo. Zato i napisah da ne znam da li ga jos uvek ima u prodaji, posto je dosta proslo od kad sam ga koristila.
Ako je tako, onda uzmite s rezervom moju preporuku za Folnak. U vreme kad sam ga koristila, preporucivao se i od strane ginekologa i od strane hematologa. Ali normalno je da se stvari menjaju i da postaju dostupni neki noviji i efikasniji suplementi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 44 [45]