|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
26.2.2009 15:48:57   
Jacaca
Evo i ja bih nesto dodala, kako se osim UZ dokazuju PCO. Vrlo je bitan odnos FSH i LH, FSH mora da bude nesto veci od LH, recimo FSH-7,5 LH-4,2 ako je obrnuto onda je prisutna inverzija i kazuje na policisticne jajnike, u ovom slucaju radi se OGTT test sto znaci prosto objasnjeno, izvadite krv naste(ujutru na gladan stomak) urade vam vrednost secera, insulina i c-pepid(pokazuju zalihe insulina u organizmu) pa vam daju 75g ciste glukoze i izvade vam krv za 120min. kada opet provere secer. U slucaju da imate tu inverziju FSH i LH znaci da nemate ovulacije i folikuli ne pucaju ili prerastu u cistu.

< Poruku je uredio Jacaca -- 26.2.2009 15:49:23 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Policistični jajnici
27.2.2009 9:45:00   
Modessty
U poslednjem izveštaju mog dr piše da su jajnici policistični.
Uvek sam imala bolnu menstruaciju, dešavalo se da od bolova povratim.
Posle spontanog sam počela da imam probleme sa perzistentnim folikulima koji su par meseci izazivali krvarenja tokom ciklusa, tačnije negde od 15dc pa sve do menst.
onda se sve to kao sredilo samo od sebe.
Sada nakon korišćenja kontraceptivnih pilula (po preporuci lekara), pa zatim klomifena i pregnila, opet poremećaj!
Kako se u stvari rešava ovaj problem?user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Policistični jajnici
27.2.2009 11:04:03   
guppy RR
Fokus lečenja PCO sindroma je u tome da se izleče poteškoće kao što su neplodnost, akne, gojaznost... na dugi rok važno je da se leče rizici kardiovaskularnih oboljenja, visokog holesterola, dijabetesa i povišenog krvnog pritiska. Važno je paziti na iskranu, početi jesti zdravu hranu i baviti se nekim sportskim aktivnostima.


Medications for regulating your menstrual cycle
If you're not trying to become pregnant, your doctor may prescribe low-dose oral contraceptives that combine synthetic estrogen and progesterone. They decrease androgen production and give your body a break from the effects of continuous estrogen. This decreases your risk of endometrial cancer and corrects abnormal bleeding. An alternative approach is taking progesterone for seven to 10 days each month. This regulates your menstrual cycle and offers protection against endometrial cancer, but it doesn't improve androgen levels. Your doctor also may prescribe metformin (Glucophage, Glucophage XR), an oral medication for type 2 diabetes that treats insulin resistance. This drug is still being studied as a treatment for polycystic ovary syndrome, but research has demonstrated that it improves ovulation and may reduce androgen levels. However, doctors don't yet know if metformin offers the same protection against endometrial cancer as does treatment with oral contraceptives or with progesterone alone.
Medications for reducing excessive hair growth
Your doctor may add a medication specifically targeted at countering the effects of excess androgen. Spironolactone (Aldactone) blocks the effects of androgen and reduces new androgen production. For those reasons, the drug isn't recommended if you're pregnant or planning to become pregnant. Spironolactone is also a diuretic and may cause you to urinate more frequently. Your doctor might also prescribe eflornithine (Vaniqa), a prescription cream that slows facial hair growth in women. This medication is effective for about one-third of the women who use it. Avoid using this medication during pregnancy.
Medications for achieving pregnancy
To become pregnant, you may need a medication to trigger ovulation. Clomiphene (Clomid, Serophene) is an oral anti-estrogen medication that you take in the first part of your menstrual cycle. If clomiphene alone isn't effective, your doctor may add metformin to help trigger ovulation. A study published in the New England Journal of Medicine compared the use of clomiphene and metformin, as well as a combination of the two medications, for achieving pregnancy. The study found that clomiphene was significantly more effective at helping women conceive than was metformin alone. About 80 percent of women are able to conceive using clomiphene, and it's estimated that 50 percent of women taking clomiphene have a baby. If you don't become pregnant using clomiphene and metformin, your doctor may recommend using gonadotropins — follicle-stimulating hormone (FSH) and luteinizing hormone (LH) medications that are administered by injection. Because many women with PCOS have elevated levels of LH, your doctor may recommend treatment with FSH alone. With clomiphene or gonadotropins, the risk of multiple births — twins or more — is increased.
Surgery
If medications don't help you become pregnant, your doctor rarely may recommend an outpatient surgery called laparoscopic ovarian drilling. In this procedure, a surgeon makes a small incision in your abdomen and inserts a tube attached to a tiny camera (laparoscope). The camera provides the surgeon with detailed images of your ovaries and neighboring pelvic organs. The surgeon then inserts surgical instruments through other small incisions and uses electrical or laser energy to burn holes in enlarged follicles on the surface of the ovaries. The goal is to stimulate ovulation by reducing levels of LH and androgen hormones.

Izvor: klinika Mayo

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Policistični jajnici
27.2.2009 11:09:19   
Modessty
Hvala Guppy!!!user posted image

Nisam znala da je fizička aktivnost u stvari dobra za borbu protiv policističnih jajnika!

Čini mi se iz ovog teksta da je ipak potrebno prvo odraditi hormone.
Videću šta će meni da kažu pa ću svakako o tome da pišem!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Policistični jajnici
27.2.2009 11:11:54   
guppy RR
da... meni je odmah doktorica rekla kao... sko skinete malo kila, odmah će biti bolje.
user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Policistični jajnici
27.2.2009 11:18:17   
Modessty
ja hoću da skinem kilažu ali nikako od spontanog do sada!!!
imam čak 10kg više. Mnogi se zaprepaste kad im kažem da imam toliko kg viška, ali to je istina!
Ono što je u svemu tome problem je što ja zaista obožavam aikido, ali zbog pokušavanja da zatrudnim moji treninzi se svode na rad sa decom. Nema padova, nema nekih većih napora.
Već dve godine zbog toga odlažem polaganje za 2.dan!

Vidim da piše da policist. jajnici izazivaju i maljavost. Nikad nisam imala dlake na bradi a poslednje dve godine i to moram da depiliram!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Policistični jajnici
27.2.2009 12:38:32   
Jacaca
Nemam nikakve probleme sa maljama, ciste se ne vide na UZ, te koje pokazuju PCO, nemam visak kg(mozda neki posto ne volim kada sam mrsava) Nemam tamne fleke, nista sto bi pokazalo PCO ali imam inverziju FSH|LH i to je dovoljno za dijagnozu PCO. Ne vezbam punouser posted image a to bih trebala jer su vezbe dobre u borbi protiv dijabetesa, jer je to svima sa PCO pretnja.user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Policistični jajnici
4.3.2009 12:06:49   
boje
Doktor mi je danas na UZ pregledu konstatovao da nije doslo do ovulacije zbog policisticni jajnika i prepisao mi je klomifen 50 mg.Da li je koja pila taj lek i da li ste i vi imale ovakav problem? Potpuno sam zbunjena.Imam redovne m i ne previse bolne i smatrala sam da je sve ok.Ne mogu da verujem da mi je rekao da nemam redovne ovulacije i da mi mora stimulisati jajnike.Recite mi, molim vas i da li ste imale nekih nus pojava nakon uzimanja leka.Unapred sam vam zahvalna

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Policistični jajnici
4.3.2009 12:12:54   
Modessty
Draga Boje imamo već temo o klomifenu. tamo imaš sve informacije vezane za taj lek i koja ga je kako podnela. klik na KLOMIFEN

a pogledaj i teme o Pregnilu, folikulima...

user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 4.3.2009 12:15:03 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Policistični jajnici
4.3.2009 12:42:27   
boje
hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Policistični jajnici
7.4.2009 23:31:22   
nesrecna
imam policistične jajnike,3god,sam u braku i nemam djece nemam plodne dane user posted image jako sam zabrinuta ne znam dal cu ikada ostati trudna.pila sam klomifen da bi stimulisala jajnike ali se bojim hormonskog poremecaja,u zadnje vrijeme pijem caj rusomaču i imam svaki mjesec ciklus ,a ranije svaka 2 mjeseca sam imala ciklus,molim vas ako imate resenje za mene pomozite miuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Policistični jajnici
12.4.2009 18:42:18   
ramiza_
forum je super sve vas pozdravljam 

(odgovor članu nesrecna)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Policistični jajnici
12.4.2009 18:55:34   
tanjicak
ja imam isti problem. Za dva dana idem kod endokrinologa. Moj savet je da odes kod endokrinologa a ne samo kod ginekologa. Meni su ginekolozi protracili dve godine.

Da li si radila OGGT test ? Ako ti je insulin poremecen , trebalo bi da ti daju nesto i za to jer i to uzrokuje nedostatak ovulacije. Nemoj da se plasis meni je moj doca rekao da je izlecivo samo treba malo strpljenja.

Meni je endokrinolog napisao koje sve testove moram da radim odnosno progesteron 3 , 7, 14 , 21 i 24 dc, kortizol , OGTT i dr jedno 10 stavki. Sve je to potrebno da bi se postavila pravilna dijagnoza a onda ce na osnovu toga da mi prepise terapiju. Nemoj da se bojih hormonskog poremecaja , jer endokrinolozi se upravo time bave. 

(odgovor članu ramiza_)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Policistični jajnici
12.4.2009 19:40:52   
dunja RR
tanjicak , pre nego sto su ti ustanovili tako nizak progesteron da li si imala uposte neke simptome koji su na to upucivali...?

(odgovor članu tanjicak)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Policistični jajnici
12.4.2009 19:59:51   
tanjicak
cistice na levom jajniku , i veliko dobijanje kilograma , na moju zalost i to sto nema bebe. Ali to ni jedan ginekolog mi nije rekao  , vec endokrinolog.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Policistični jajnici
12.4.2009 20:10:26   
dunja RR
ja imam endometriozu i isto dobijam koligrame( ne bas puno ali opet imam par kila viska a ne jedem puno i dosta se krecem i vezbam) , a imam i cistu ma levom jajniku, ali isto sve vezano za endometriozu; nisam jos radila ni progesteron ni prolaktin ali sigurno da ni kod mene nije sve sjano , videcemo posle operacije...user posted image

(odgovor članu tanjicak)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Policistični jajnici
12.4.2009 21:04:48   
tanjicak
ja sam se mnogo ugojila preko 30 kg za zadnjih 5 godina. Ne jedem puno , ali mi niko ne veruje. Jedem isto koliko i svi oko mene , samo svi mrsavi a ja svake godine po jedno 7=8 kg vise. I nikako da skinem , probala sam sve moguce dijete , jedino mi  proteinska delovala , ali cim sam prestala sve se vratilo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 12:36:23   
tuzna
Cao,na zalost i ja ima PCOS ali onaj jaci oblik.Testosteron mi je povisen kao i prolaktin a estradiol je ispod svih granica.Izmedju menstruacija imam stalno neko slabo krvarenje a lekari neznaju da li je to od PCOS-a ili od polipa(koji su mi nasli u materici i sada se pripremam za histeroskopiju).
Terapiju za PCOS jos nisam dobila.Niko od lekara mi nije objasnio nesto vise u vezi ovog sindroma pa se nadam da neko od vas moze nesto da objasni.Da li je terapija za ovaj sindrom dozivotna?Razmisljala sam da li bi sta pomoglo ako bih izvadila jajnike?Toliko sam tuzna i nesrecna da stalno placem,vise ne znam sta da radim.Izvinite ako sam vas smorila ali mi je lakse ako se nekom izjadam.

(odgovor članu tanjicak)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 12:38:46   
Anoniman
Joj draga, otkud ćeš izvaditi jajnike?

Kakve veze ima čak i da je terpaija doživotna (ne znam da li je)? Pa zar nije lakše da ujutru popiješ lekić nego da izvadiš jajnike?

(odgovor članu tuzna)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 12:39:35   
Ana RR
Tužna, dobro nam došla!

Nemoj biti toliko očajna, mora postojati neko rešenje. Moraš se posavetovati sa više lekara, po mom mišljenju.
Vađenje jajnika.... joj, to meni strašno zvuči!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tuzna)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 12:46:07   
mihi
Moja koleginica je imala PCOS sa [čokoladnim ) punim krvi imala je dve operacij i na kraju su uradaili VTO i dobila je devojčicu. Tužna nemoj da se predaješ uvek postoji neko rešenje!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 12:51:05   
Koukla
Tuzna, polako, kakvo vadjenje jajnika... Ja imam dijagnosu PCOS, prvi nalazi pre oko šest godina su bili uzasni, testosteron mi je bio 4 i nešto, LH i FSH toliko inverzni a pritom jedan veci od drugog cetiri puta! Sve se to resilo! Samo polako, dace ti hormonsku terapiju, obicno antibebebi pilule, ja sam ih podnosila super! Ustvari tad mi je sve bilo super, vec posle godinu i po, testosteron se vratio u normalu, ova dva se izjednacila, ostali hormoni super!!! Za sve postoji resenje! Po prestanku su poceli opet da se razilaze, ali sve u granicama normale, evo sad se spremamo za bebu, tu je klomifen... Ne sekiraj se toliko, videces sve ce biti ok!
Jel si bila kod endokrinologa, meni su oni zaista puno pomogli prilikom prve dijagnoze, uradili sve moguce analize, i uboli odma pravu terapiju!

Sto se tice dal je dozivotno, mislim da jeste, ali nije to nista strasno, meni su rekli mozda se i sredi posle trudnoce, mada eto iz mog iskustva sredilo se i posle godinu ipo dana, nije da je sve normalo ali nemam nikave tegobe!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 13:01:46   
boje
tuzna, dobro dosla user posted image user posted image user posted image .nemoj da budes ocajna.za sve postoji resenje.bitno je da trazis vise misljenja.jel svako od njih ima razlicita iskustva.ostani sa nama i videces bice ti lakse.sve mi ovde manje vise imamo neki problem i zajedno ga prevazilazimo.e, zato vas i volimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 13:03:42   
boje
koukla kako si dosla do endokrinologa.zelela si da ostanes u drugom stanju, pa si zato otisla kod njega ili...?meni do sad nije ni padalo na pamet da idem kod endokrinologa, a imam policisticne jajnike i inverziju lh i fsh

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 13:10:45   
Koukla
boje, ja sam ustvari sasvim slučajno na moru upoznala devojku koja je endokrinolog, i kroz pricu sa njom ja joj kazem, da sam pocela da dobijam na tezini, da su mi ciklusi neredovni, da imam neke akne na vratu... i ona mi kaze da ti dodjes kod endokrinologa, jer joj se cini da je PSCO. I meni je bilo čudno, al sam otišla kod lekara opšte prakse ona mi dala uput i otišla sam na Klinički na endokrinologiju. I tamo zaista se bave sa tim, imaju čitave protokole devojaka sa tim problemom, uradili su mi sve moguce analize, ali bukvalno sve, i ultrazvuk rade, i preporucili mi terapiju! Tamo sam i isla na preglede na sest meseci, da isprate hormone i jajnike! Sad kad planiram bebu, i oni su mi preporucili klomifen, pijem siofor, ali idem i kod ginekologa koja mi je isto to rekla da pijem, samo kod nje mi je lepše i lakše i kod nje radim folikumetriju!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here