|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
11.10.2013 9:32:04   
pufnics
Drage moje pridruzujem se klubu zena sa IR.Nadam se da me primate user posted image .Naime moj problem pocinje posle trudnoce prvi menzis sam dobila 14meseci posle porodjaja to su lekari tolerisali kao normalno jer sam dojila bebca do 12mes. E onda nastaje problem sto mi je izostala od marta do jula i opet od jula nisam dobila .Konacno je jedan doktor od milijardu posumljao na IR jer imam PCO i dobila sam juce da pijem Glukofage od 500mg 1/2+0+1/2 10 dana pa 1/2+1/2+1/2 dve nedelje pa 1+1+1 do kontrole za 6meseci i dobila zabranu da ostanem trudna godinu dana..Pa posto sam nova bilo bi lepi da mi neko sa iskustvom sa IR da neki savet...Hvala unapred

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Policistični jajnici
11.10.2013 9:46:30   
little_one
A sto si dobila zabranu da ostanes trudna godinu dana? To mi nikako nije jasno! Ja sam isto pco, i nisam mogla da ostvarim trudnocu pored neredovnih ciklusa, a onda sam nakon 2 mjeseca terapije ostala trudna i niko mi nije zabranio trudnocu....cak sta vise, curica mi je zdrava i prava i nista joj ne fali a evo sad sam ponovo trudna, i to samo nakon mjesec dana terapije (nisam pila terapiju dok sam dojila i poslednjih 6 mjeseci trudnoce) i evo sad polako prekidam terapiju jer sam usla u 4ti mjesec i zasada je bebac dobro, napreduje i raste i nadam se da ce tako i ostati i da cu izgurati i ovu trudnocu normalno kao i prvu...ja bih potrazila na tvom mjestu jos neki savjet oko zatrudnjivanja, pogotovo ako si planirala drugu trudnocu, mislim da mozes normalno nakon 2 ciklusa da pocnes da radis na bebi bez prekidanja terapije jer se sa tim sve brzo regulise...sretno i dobrodosla na forum!

I da, nisam jedini primjer ovdje na forumu da nakon tako kratke terapije ostanem trudna...javice se jos zenica...mozes eventualno i malo da korigujes dosadasnju ishranu. Evo i TEMA da malo procitas o inzulinskoj rezistenciji.

< Poruku je uredio little_one -- 11.10.2013 9:50:03 >

(odgovor članu pufnics)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Policistični jajnici
11.10.2013 9:49:49   
lesica
Draga pufnics, prvo dobrodošla! Pridruži nam se i na svim ostalim temama user posted image

Nadam se da ćeš brzo zauzdati problem. Između ostalog imamo i temu INSULINSKA REZISTENCIJA pa možeš i tu pogledati iskustva žena i pisati o svemu što te interesuje.


< Poruku je uredio lesica RR -- 11.10.2013 9:50:12 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu pufnics)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Policistični jajnici
11.10.2013 12:49:24   
glukica
Zdravo svima, ja sam pocela sa pretragama i kontrolama punom parom. Imam 21.okt termin kod endokrinologa i tad ce mi doktorka protunaciti sve rezultatw, tj. Dati mi rezultate. Dva puta sam davala krv, ovaj drugi put je bio 4.ti dc i vadili su mi vise puta posle popijeme dextroze( ako se ne varam u imenu) user posted image i bila sam kod ginekologa, kaze ginekloski sve perfektno. On nece u terapiju endojrinologa da se mesa, kaze da nastavim kod njih kako sam zapocela. Inace nemam vise viste na jajnicima, iako ne tobijam ciklus vec mesecima. Ali to nista ne znaci jel da? Ako ima neko da mi malo objasni to? Da li je to dobar znak ili nista ne znaci?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Policistični jajnici
14.10.2013 21:55:18   
little_one
glukice....uh nisam ti vidjela ovaj post...ajd sad ja nesto da pokusam da objasnim....

SIndrom policisticnih jajnika je upravo to sindrom i moze da ima razlicito porijeklo...uglavnom nesto uzrokuje isti...ja sam npr godinama imala mikrocisticne jajnike i zivjela u ubjedjenju da to nije isto sto i policisticni...a da sam samo malo razmislila oko prefiksa mikro i poli bilo bi mi jasnije...


E sad, mozda ti nemas redovne cikluse, ali ovulacije definitivno redovne nemas jer bez ovulacije nema ni menstruacije (teoretski) a nekad postoje i anovulatorni ciklusi, kada stize menstruacija a nema ovulacije (ponekad mi nije jasno kako, al vjerovatno samo jajna celija nije kvalitetna pa zato se racuna da nema ovulacije). E sad tvoji neredovni ciklusi mogu biti iz vise razloga....povisen inzulin (koji cesto dovodi i do nekvalitetnih jajnih celija), bolest stitne, poremeceni polni hormoni (iz opet nekih drugih razloga) zbog kojecega...ali cinjenica je da je najcesce problem u samom funkcionisanju metabolizma i da je najcesce to posao endokrinologa da rijesi neredovne cikluse a ginekolog se najcesce samo bazira na vizuelnom pregledu, jajnici uredni, bez cista, pravilne velicine...

E sad na tebi je da se dogovoris sa endokrinologom da napravis sve moguce pretrage stvari koje mogu da remete pravilan i redovan i nadasve kvalitetan ciklus...tek kad to otkrijes moci ces da uvidis koji je problem i da ga rjesavas sa endokrinologom...

Nadam se da sam ti barem malo pomogla, i da nisam bila previse konfuzna....nemoj odustajati i trazi rjesenje....nadam se da imas dobrog endokrinologa koji ce ti pomoci...citaj i na forumu koje sve pretrage zene rade da bi otkrile problem sa neredovnim ciklusima...

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Policistični jajnici
14.10.2013 22:04:51   
glukica
Hvala puno na odg, razumem sve sto mi pricas.Sve sam pretrage napravila, sad samo cekam ponedeljak da popricam sa dr i vidim svoje rezultate. To me cisto zanimalo misljenje mekog ovde upucenijeg od meneuser posted image pisacu ovde kakvi su mi rezultati i sta sam dobila od terapije! Cmok

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Policistični jajnici
19.11.2013 19:25:11   
ivkanica
Cao svima,imam pcos i insulinsku rezistenciju,pijem siofor.Radila sam jednu i sutra idem na drugu insiminaciju.U ishrani nista nisam menjala sem sto sam smanjila slatko i ubacila vise voca.Mrsava sam tako da za dijetom nema potrebe.Tesko je ovo kroz sta prolazimo ali isplatice se jednog danauser posted image iskreno se nadam.Inace pet god.sam u braku.

_____________________________

pcos insulinska rezistencija
terapija siofor
MM dobar rezultat

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Policistični jajnici
19.11.2013 20:23:57   
little_one
Ivkanice mrsavost nema veze sa tim, ishranu moras mijenjati. Hrana puna losih ugljikohidrata provocira skokove inzulina i ni siofor tu ne moze biti od pomoci. Koliko dugo pijes terapiju? Ako je muzev spermiogram i ostalo sve u redu, mogla bi da zatrudnis i prirodno, ali ishranu moras mijenjati...to nije dijeta, vec totalno promjena nacina ishrane...

(odgovor članu ivkanica)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Policistični jajnici
19.11.2013 21:08:32   
ivkanica
Od aprila sam na sioforu,3 puta dnevno ali sam ga lose podnosila i smanjili na 2 puta od 850mg.Ja pitala dr.kao nema potrebe hrani se kao i do sada, a nikako da odem do endokrinologa da se posavetujem.
user posted image

_____________________________

pcos insulinska rezistencija
terapija siofor
MM dobar rezultat

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Policistični jajnici
19.11.2013 21:13:51   
World
Kako si lose podnosila? Ako si jela neke namirnice sa dosta ugljenih hidrata, onda nije ni cudo. I ne moras da slusas jednog doktora, pronadji sama sta tvom organizmu odgovara.

Prelistaj malo i ove teme da vidis sta smo pisale... OGTT

IR

SIOFOR

< Poruku je uredio World -- 19.11.2013 21:19:16 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu ivkanica)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Policistični jajnici
20.11.2013 15:56:03   
ivkanica
Povracanje i smanjena zelja za hranom,hvala puno.

_____________________________

pcos insulinska rezistencija
terapija siofor
MM dobar rezultat

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Policistični jajnici
13.12.2013 9:25:09   
Anoniman
Jedno laicko pitanje. Kojom metodom se utvrdjuje da neka zena ima policisticne jajnike,osim naravno klinicke slike(neredovne mestr i sl). Da li je dovoljan UZ/vagnalna sonda ili preko stomaka, ili su potrebne neke posebne analize!?

Hvala.

(odgovor članu ivkanica)
  Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Policistični jajnici
13.12.2013 9:32:50   
dunja RR
Sticajem okolnosti upoznata sam sa dijagnostikom, jer mi je skoro bila u poset__i najbolja drugarica iz inostranstva, pa sam išla sa njom na pretrage (nakon godinu dana rada na bebici nije zatrudnela). Običan UZ posle ciklusa i za vreme ovulacije nije pokazao polistične jajnike, ali je moj endokrinolog, kod koga je takođe bila, dao da uradi hormone, i na osnovu povišenog Androstenediona posumnjao da su u pitanju policistični jajnici. Zatim je zakazala UZ za vreme ciklusa (2. ili 3. dana, kada se policistični jajnici najbolje vide) i tada su joj i potvrdili dijagnozu, tj. da ima policistične jajnike. Usput je utvrđena i blaga IR, te je dobila kao terapiju glukofaž, endokrinolog veruje da će glukofaž srediti ovulacije,


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Jedno laicko pitanje. Kojom metodom se utvrdjuje da neka zena ima policisticne jajnike,osim naravno klinicke slike(neredovne mestr i sl). Da li je dovoljan UZ/vagnalna sonda ili preko stomaka, ili su potrebne neke posebne analize!?

Hvala.



< Poruku je uredio dunja RR -- 13.12.2013 9:34:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Policistični jajnici
13.12.2013 9:37:49   
Anoniman
Hvala Dunja puno.

Jos jedno pitanje kod kog si endokrinologa isla!?Sta mislis o dr.Macutu?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Policistični jajnici
13.12.2013 10:06:13   
dunja RR
Ja idem kod dr. Jelene Todorović, a ona odgovara i ovde na forumu na pitanja, evo teme KLIK

Prilično je detaljnija od ostalih endokrinologa, pacijentu posveti daleko više vremena i od Macut, i od Šumarac itd., mnoge žene koje imaju problem sa sterilitetom se prebacuju kod nje, i vidim da je mnogima pomogla (kao uostalom i meni, trudna sam, za koji dan 4. mesec), posle 8 godina.

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.12.2013 10:07:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Policistični jajnici
13.12.2013 10:24:31   
Anoniman
Cestitam Dunja i zelim ti sve naj naj do kraja trudnoce.

I ja sam cula za Thyreo Medicus sve najbolje,a preporucivali su mi i dr.Macuta. Prebacicu se na drugu temu da se malo informisem. :-)

Pozdrav

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Policistični jajnici
13.12.2013 17:35:32   
dunja RR
Hvala puno, takođe želim ti sve najbolje!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Policistični jajnici
26.12.2013 22:41:26   
g.a.g.a
Dunja sve cestitke,da lepo to izneses do kraja,drzimo ti fige,ja imam policisticne jajnike ,a ne znam ni sta to tacno znaci,ako bi neko mogao da mi to potanko objasni,koliko je to strasno,i koliko utice na zacece ?

_____________________________

nase zlato je na putu..nasa radost,nasa suza...nase sve ..volimo te mrvice nasa

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Policistični jajnici
4.2.2014 16:45:26   
Mara1986
Evo da se javim i ovde uz policisticne jajnike i insulinske rezistencije ostala sam trudna posle 3 godine trudna uz glukofaz i pre svega uz dobrog endokrinologa... a znam i devojku koja je imala 4 spontana jer nije znala da ima insulinsku rezistenciju i kad je otkriveno uspela je da dobije blizance van telesnom

(odgovor članu g.a.g.a)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Policistični jajnici
4.2.2014 19:22:00   
glukica
Cao Mara,samo si uz glukofaz ostala trudna? Ja sam pisala vec ranije,3 meseca sam na metforminu ali jos uvek mi ciklus nije dosao :( imam sve simptome svakog meseca ali na kraju ne dobijem.. pre toga sam uzimala metformin jedno 5 godina i delovao je na mene dobro,onda sam prestala ..pa su mi davali antibebi pilule..i sada od februara prosle godine jedan ciklus,onda mesecima nista i u oktobru sledeci ciklus izazvan nekim lekom...bas nemam pojma zasto ne dobijam posle 3 meseca na terapiji..Ima li neko ideju? puno vas sve pozdravljam

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Policistični jajnici
4.2.2014 21:45:53   
madre
au, majku mu, glukiceuser posted image pa sta kazu lekari?!
ja imam urnebesne cikluse, ali sam u mnooogo boljoj situaciji... znam, te pilule, covece, dele kao bombone, a znaju da nece pomoci!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Policistični jajnici
4.2.2014 22:00:09   
17 joka
Glukice ja nisam dobijala po 9 meseci
od kako sam pocela piti gluformin sve je polako pocelo da se popravlja od hormona do kilaze,sad posle tri godine ni traga PCOS

da imam i ja IR
sad na UZ imala sam Ovulaciju i sve super jesu mi malo duzi ciklusi sad aku to je zato sto imam problem sa progesteronom

regulisi ishranu ja jesam i vezbala sam to mi je puno pomoglo


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Policistični jajnici
4.2.2014 22:05:53   
glukica
Stvarno Joko 9 meseci? Promenila sam ishranu, pocela sam polako da mrsavim 2 kg sam skinula.. Ok se osecam inace, vidim npr da mi je lice cisto a pre terapije sam imala ( kratko vreme) akne , ali odmah vidim po tome kako mi divljaju hormoni.. Sad nemam nista, znaci pretpostavljam da se smiruju hormoni.. 17. og idem kod endokrinologa i dajem krv pa cemo videti! Ja jako zelim bebu, ali se bukvalno plasim da zelim, kad ni ciklus ne mogu da regulisem.. :/ hvala ti na odgovoru, malo si me utesila :)

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Policistični jajnici
4.2.2014 22:06:55   
zece
Ajde da kazam I jas za mojata sestra so neredvni ciklusi so pienje na eutirox I metamorfin ostana trudna dva pati prirodno I sega ima ednogodisen sin I ceka I drugo dete termin I e15septemvri

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Policistični jajnici
4.2.2014 22:22:21   
17 joka
Glukice, popravice se sve polako

nekome deluje ranije nekom kasnije,ali sredice se sigurnouser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here