RE: Prestanak dojenja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


vonavoj -> RE: Prestanak dojenja (25.3.2018 10:02:00)

Nekako sam stava da im to mleko nista specijalno i ne znaci..a zezaju...zele blizinu..a majkama to bude mucenje..




Tatjana.87 -> RE: Prestanak dojenja (25.3.2018 12:27:04)

Kod mene je situacija da sam se više ja vezala za dojenje i tu bliskost nego ovaj mali zvrk. Tako da je pitanje dana kada će mi reći da je dosta[sm=smiley13.gif] znam da tako bolje a opet mi nešto teško kada sam takva,blesava[sm=smiley36.gif] od nekog sedmog meseca sam je regulisao fa želi samo ujutru i uveče da siki preko dana su retke situacije.




Sarav -> RE: Prestanak dojenja (25.3.2018 15:56:33)

Degu bravo [sm=bravo.gif]
Moja je prestala da traži da sisa i sad spava u svom krevecu celu noć! Nisam verovala da će da se sredi skoro[sm=smiley36.gif] I tako joj ja ceo jedan dan nisam nudila sisu, praznila se po malo, a u toku noći nadošlo mleko haos, pa sam nastavila da je dojim dva-tri puta dnevno samo da ne napravim sebi problem. Ona ne odbija, ali ni ne traži. Valjda će mleko samo da počne da se smanjuje postepeno.




mama Jo -> RE: Prestanak dojenja (25.3.2018 16:25:52)

Isti slucaj sam imala Sarav. I samo od sebe je stalo, postepeno bukvalno. Mislila sam da cu bas tesko to sve, ali iznanadjujuce lako je bilo...




nata11 -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 6:58:10)

Trenutno imam 3x dnevno po 80 ml iz obe dojke. 
Da li smanjujem kolicinu izmuzavanja i koliko za prekid dojenja ? 
Posto je to mala kolicina mleka da li je po vama moguc prekid bez lekova? 





bubulence -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 8:18:24)

Mislim da ces morati postepeno. Jer ako ti izmuzes 80ml, znaci da beba moze da izvuce i da u tom trenutku imas bar 160ml mozda i vise. Prvo smanji na 60ml, pa posle 2 dana na 30-40ml, onda izbaci jedno izmuzanje potpuno. Preostala 2 opet prvo smanji u kolicini... Mozes i da podvezes grudi ili da izmes one tablete za zaustavljanje. Ali mislim da je ovo bezbolniji nacin za tebe i organizam. 





nata11 -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 12:25:27)

Kako ste pile Bromokriptin za prekid dojenja?


Kolika doza? 




dunja RR -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 13:47:55)

Nato, jel moraš da prekineš sa dojenjem, šta se tačno desilo?




bubulence -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 13:55:21)



IZVORNA PORUKA: nata11

Kako ste pile Bromokriptin za prekid dojenja?


Kolika doza? 


Ja nisam pila, postepeno sam. Mislim da moras kod ginekologa po recept pa ce ti reci i dozu




smeško -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 13:57:50)

Meni su u porodilistu davali jednu tabletu ujutru. Ali, svakako treba pitati ginekologa.





doramar11 -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 18:39:43)

Zbog kojih lekova moras da prekines sa dojenjem?




vonavoj -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 23:26:40)

Nato,raspitaj se za lek.koji je na D,za prestanak dojenja,pije se 2,kom samo i podvezane grudi..ja sam taj pila...jeste da taj ide na crno,ali znaju dr.




vonavoj -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 23:29:31)



DostinexEvo nasla sam.




vonavoj -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 23:31:54)

Ispraznis grudi,babica te podveze i ne diras nista..nema izmlazanja.. Ja sam drzala.10dana vezane,jer su moje prevelike bile,ali nisam imala upalu,nista..Babica,patronazna da ti ih lepo.isprazni,veze i mirna si.




Maslacak15 -> RE: Prestanak dojenja (3.7.2019 23:49:11)

to je cabergolin moj lek broj 1😃 novija generacija u odnosu na bromokriptin. im mnogo duzi poluzivot u cirkulaciji i zato se uzima jednom do dva put nedeljno maksimum. u srbiji ga ima pod imenon dostinex. najtoplije preporucujem. ja sam uzimala iz drugih razloga ali nikakvih problema nisam imala.





Duškić -> RE: Prestanak dojenja (4.7.2019 10:00:42)

Ja nisam pila lekove, postepeno smanjivala.
Smanjivala i unos tecnosti.




nata11 -> RE: Prestanak dojenja (4.7.2019 11:09:06)

Moram Dunja potvrdjena je preeklampsija. Bas sam lose, imam lekove za pritisak, rad srca i gusenje. Jutros umali nisam pala u savetovalistu. Vodili je da pitamo sta da pije posto ne dojim 


Problem je sto ja uzasno reagujem na Bromokriptin pa sam pocela da pijem 1/2 uvece po savetu ginekologa i onda cu povecavati postepeno. Podvezivanje ne znam kako bih uradila. Dolazi mi Patronozna u petak pa cu pitati. 
Hvala bogu pa mama spava kod nas i cuva je nocu ne znam kako bih izdrzala. 




nata11 -> RE: Prestanak dojenja (4.7.2019 11:10:01)



IZVORNA PORUKA: Duškić

Ja nisam pila lekove, postepeno smanjivala.
Smanjivala i unos tecnosti.



Smanjivala si kolicinu izmuzavanja? 




Ana RR -> RE: Prestanak dojenja (4.7.2019 11:13:12)

Nato, baš mi je žao što se sad mučiš sa tim [sm=smiley13.gif] nadam se da ćeš brzo biti dobro i da ćeš moći da uživaš uz bebicu [sm=smiley27.gif]




Maslacak15 -> RE: Prestanak dojenja (4.7.2019 11:27:14)

Nato pitaj onda obavezno za Dostinex. On se mnogo bolje podnosi i efikasniji je. Cuvaj se i nadam se da ce brzo situacija da se dovede u red [sm=smiley31.gif]. Maleckoj je potrebna zdrava mama, i od AD mleka porastu prave pametnice. Evo ja sam dobar primer[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Prestanak dojenja (4.7.2019 13:18:31)

Eto,maslacak je potvrdila za dostinex.

Nije neka mudrost za podvezivanje,grudi se podignu,bradavice,zategne pelena i obuces jak brus. Ja sam odlicno.podnela sve.




lesli -> RE: Prestanak dojenja (4.7.2019 17:20:04)

Nato, ja sam se od nekog bebinog 5.-6. meseca samo ispumpavala. Prestala sam nedavno. Izbacujes jedno po jedno pumpanje. Ako se pumpas 3x na dan, ujutru i uvece se ispumpaj kako treba, to dnevno ispumpaj nekoliko dana dok ne olaksas grudi, nemoj do kraja. Posle par dana bi trebalo da primetis znacajno smanjenje i da na kraju izbacis to dnevno. Slicno uradis i sa preostala 2 pumpanja...
Grlim te puno. Bices ti uskoro dobro 🤗 a onda da natenane uzivate.
Ps. Lepo ste joj ime odabrali 🙂




nata11 -> RE: Prestanak dojenja (6.7.2019 18:10:47)

Ja ocigledno nisam imala previse mleka jer se smanjuje sa 1/2 Bromokriptina.
Leva je skoro prazna a u desnoj se malo nakupi. 

Izmuzavanje ujutru i uvece i nista vise. Patronoznu pitala ona kaze da ona licno nije za jako podvezivanje grudi. Da uzmem tesniji brus i preko pamucno nesto blago zategnem. Međutim kako imam gusanja i od toga sam odustala. 








vonavoj -> RE: Prestanak dojenja (6.7.2019 18:32:41)

Nije za podvezivanje,ako nema potrebe..da znas kakve i kolike su moje bile.. patronazna i dr su rekli da u zivotu nisu videle takve.Ja sam pila 4kom dostinexa..




MimaKos -> RE: Prestanak dojenja (12.7.2019 6:40:48)

Mi smo prosli bez lekova, imala sam mleko dugo posle ali sam relativno lako prosla kroz to.. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>