|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lupanje srca u trudnoći
27.9.2014 0:11:15   
srculence25
Von bas tako.Puls mi je oko 100-ke user posted image
A lupanje srca najcesce osetim uvece kad legnem da spavam.I da brzo se umaram a bas cesto pesacim vece relacije

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Lupanje srca u trudnoći
27.9.2014 0:37:18   
Sanchy
Kada osetite lupanje uzmite magnezijum direkt ,otvorite kesicu i sipate u usta ne treba vam ni voda,brzo cete se smiriti...iz iskustva..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Lupanje srca u trudnoći
27.9.2014 1:03:30   
Sanjalica1980
Bas je i meni danas trebala ova tema. Danas mi je puls bio 110 a u trudnoci je max do 80. Inace je prirodno 50.
Bas mi je bilo lose dok nisam legla da odspavam.

I ja sam mislila da odem kod kardiologa ali mi je ginekolog rekla da je ok do ne skoci preko 130. Dobro je da imam nizak puls.

Srculence bices i ti ok. Sanchy je dala dobar savet sa magnezijumom.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Lupanje srca u trudnoći
27.9.2014 1:18:35   
srculence25
Hvala vam drage user posted image
Probacu magnezijum

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 10:56:37   
popkica bebic
Vidim da tema već duže vreme nije aktivna, ali ja moram negde dalje potražim malarije utehu, dok čekam 15h i pregled kardiologa. Naime, od prvih dana trudnoće imala sam tahikardiju, čak i napade grabljenja vazduha. Ekg je bio odličan pre mesec i po dana, UZ štitne žlezde kao i pregled endokriniloga sve fiziološki i bez patologije. Od pre dve nedelje imam tahikardiju i ona me ne bi toliko uplašila koliko osećaj slabosti i nemoći u rukama, nogama i svim mišićima. Ks pokazuje blago snizeni hemoglobin i hematokrit i moj ginekolog kažem da je to zbog toga. Ali, ja sam do pre nekoliko dana mogla da radim sve, a sada ne mogu ni uz parking stepenika, a ni da stojim normalno. Znam da trudnicama skače srce, aliluja ovakve umor... Baš sam prestravljena. Molim vas savetujete. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 10:57:37   
popkica bebic
Izvinjavam se zbog grešaka u kucanju. Telefon mi sam kuca reči i izluđuje me 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 11:36:35   
Sanidej
Popkice, za pocetak pokusaj da se smiris, jer panika moze samo da pogorsa tahikardiju. Uradila si sve kako treba, pratila situaciju i zakazala pregled kod kardiologa. Da li kontrolises pritisak, znas li koje su vrednosti? Drugo, koja je izmerena vrednost hemoglobina? Trece, da li pijes nesto od lekova u trudnoci? 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 11:55:20   
vocicana
Popkice, to je normalno sve. Uz pad hemoglobina obicno ide i tahikardija, zamor sada nastupa i malo psihicki, zato sto si napetija. Kardiolog ce ti svakako reci da je sve u redu. Samo polako, anemije tog tipa bas takve simptome daju, tj kazes da imas blagi pad u krvnoj slici. Ne brini se.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 11:57:19   
vonavoj
To je sve normalno,zbog prokrvljenosti u trudnoci,beba je sve veca..e sad,pitanje je da li mozes da funkcionises. Pije se verapamil za to,sme u trudnoci. U prvoj sam pila..a posle nisam..pre trece trudnoce sam pila nebilet,bas za ubrzan puls,kad sam zatrudnela prestala sam i dr je rekao da cekamo,da vidimo da li mogu bez icega..tako je i bilo..nisam nista pila..puls do 100 je ok u trudnoci..meni je isao i do 115..bitna je i samokontrola,ja sam naucila da se borim sa tim. Javi sta kaze dr.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 12:10:00   
popkica bebic
Hematokrit mi je blago snizen, a hgb je 109. Pijem Ferum Sandoz, folnu kiselinu i trenutno amoksicilin zbog sinuzitisa i upale grla. Pritisak konstantno 100/65,70,80, u retkim slučajevima normalan. Hvala vam na podršci. Nikada nisam imala teška oboljenja, niti srčane mane. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 12:22:56   
Sanidej
Popkice, pretpostavila sam da imas snizen pritisak, u kombinaciji sa anemijom i prisutnom infekcijom moze zaista biti iscrpljujuci (iako je za sada blaza anemija). Vodi racuna da ne ustajes naglo i uzimaj dovoljno tecnosti. Vidim da imas nadoknadu gvozdja, sto je ok, uz amoksicilin bih to savetovala i mukolitik za lakse iskasljavanje. Svako dobro i da uskoro budes kao nova 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 12:46:06   
Filadendronka
Popkice, obavezno vitamin C uz gvozdje. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 16:04:56   
popkica bebic
Žene drage, hvala Bogu, srce mi je zdravo! Hvala vam na podršci i savetima. Kardiolog mi je merio pritisak, radio EKG, UZ. Zaključak je da je povećan volumen krvi. Inače je sve super! Bolje mi je odmah, hipokondar.... 😘😘😘



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 18:37:47   
kamičak
Bravo, sad polagano dalje :)

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 18:48:55   
vonavoj
Bravo. Samokontrola,kazem ja.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Lupanje srca u trudnoći
8.5.2019 18:51:16   
kamičak
Nisi hipohondar vec oprezna trudnica hehe :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Lupanje srca u trudnoći
9.5.2019 11:55:40   
Sarav
Jutros me iz sna oko 4 probudila tahikarfija, od jutros ništa. 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Lupanje srca u trudnoći
9.5.2019 13:28:30   
Sanidej
Samo pratite situaciju, Popkica je detaljno objasnila sve

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here