RE: vrt / baštica (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


tanjica85 -> RE: vrt / baštica (9.4.2013 15:28:52)

dala si mi fenomenalnu ideju,sad cu i ja da posejem prkos.




Ivanka 75 -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 0:23:11)


IZVORNA PORUKA: tanjica85

dala si mi fenomenalnu ideju,sad cu i ja da posejem prkos.


Ja sam prskos sejala rpe 4 godine i samo se raznosi okolo, ima ga svuda, u muškatlama, lijanderima, ružama, bosiljku [sm=smiley1.gif]




daca77 -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 7:59:54)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Konacno pravi prolecni dan,moram da ga iskoristim da nesto uradim. Danas perem saksije i drzace,pa da ih napunim zemljom(stoji mi u dzakovima vec 15 dana). Nadam se da cu sledece nedelje moci da posadim sulfinije,jer ce stici i uskrs a ja nijednog cveta na terasi nemam.

Mila, i ti sadis surfinije? Ja nisam videla izdrzljivije cvece, naravno uz adekvatnu negu. Moja ogromna terasa od preko 12m je sa jugozapadne strane, sunca ima od 11h pa do zalaska i surfinije su mi prelepe, bez obzira na +40 i vise C.




Modessty -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 10:48:08)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: tanjica85

dala si mi fenomenalnu ideju,sad cu i ja da posejem prkos.


Ja sam prskos sejala rpe 4 godine i samo se raznosi okolo, ima ga svuda, u muškatlama, lijanderima, ružama, bosiljku [sm=smiley1.gif]



[sm=smiley36.gif] kod mene nema gde da ga raznese, sve beton okolo [sm=smiley36.gif]


Daco a šta su to surfinije?




nata11 -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 11:00:16)


kod mene nema gde da ga raznese, sve beton okolo

I kod mene Mod [sm=smiley5.gif] Jedino me saksije spasavaju.




Modessty -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 11:23:52)

jel su ovo surfinije?

[img]http://www.dodaj.rs/f/11/em/AU6MqcZ/1332108701surfinije-i-1.jpg[/img]

moja mama ih je sadila ali nisam znala da se tako zovu. Mislim da mi je ona reklo neko drugo ime




nata11 -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 12:08:33)

Meni slike na netu lice kao da su petunije u pitanju.
Mislim da su te jer i ja ih imam na terasi gde ih greje sunce i cvetaju ponekad i celo leto i jesen.




Lu -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 17:01:05)

U biti su vrlo slične, surfinije se lozaju, spuštaju a petunije ne, rastu samo uspravno.
Mod, to su surfinije, ja ih sadim svako proljeće, sad čeka to sunčano vrijeme[sm=smiley13.gif]




Štetica -> RE: vrt / baštica (10.4.2013 20:20:06)

Mod to je to,iz porodice petunija su,samo padajuca sorta.
Daco ja kupujem 12 velikih(kao na slici od Mod) te su mi na istocnoj terasi,a imam veliku terasu sa juzne strane i tu uvek kupujem one u rasadi,jer brzo stignu. Samo da imaju sto vise zemlje,jedna sadnica u zardinjeri,zalivanje i 2× sedmicno prihrana. I eto resenja za cvece do oktobra. Sadim ih kada nocne temperature budu oko 10stepeni.




daca77 -> RE: vrt / baštica (11.4.2013 7:36:47)

Bas lepo, Stetice...ja razmisljam za koju boju da se odlucim, ove god. Jedne god.sam preterala sa raznobojnim sadnicama[sm=smiley13.gif]




Štetica -> RE: vrt / baštica (11.4.2013 20:57:29)

Daco ako uspem da nadjem dovoljno sadnica bice ona sarena(ciklama-bela) i zuta,to ce biti velike sadnice. A ove iz rasada planiram zute,crvene i bele(tih mi treba oko 30kom).




Lu -> RE: vrt / baštica (12.4.2013 21:33:02)

Ja sam danas posadila crvene ledenjake i bijele kamenjarke izmedju 50 komada izgleda super još dok malo porastu. Našla sam i neke niske lijepe kate a surfinije još nisu procvjetale, rekla mi je teta da dodjem oko 20. biće gotove, valjda će tad i vrijeme da se stabilizuje[sm=smiley1.gif]
E da, sutra sijem u vrtu konačno...ako ne padne kiša.




Štetica -> RE: vrt / baštica (14.4.2013 10:23:28)

Juce sam prekopala bastice i pocupala travu. Posejala sam niske katice i ivančice,iznela lijandere i amarilise napolje,pa sta im bog da. A i gladiole sam stavila u vodu da mi klijaju,ostalo mi jos da posadim kane i dalije,ali to ce ipak jos malo da saceka,da noci budu malo toplije.




Štetica -> RE: vrt / baštica (14.4.2013 10:26:29)

Jel ima neko iskustvo sa gajenjem rodondendrona?
Znam da ima zemlja specijalno namenjena za njih,ali neznam gde da ih postavim u dvoriste. Sunce,polusenka ili senka?




Lu -> RE: vrt / baštica (14.4.2013 20:26:53)

Juče sam između onih pljuskova uspjela da posadim luk i krompir, to mi i jeste najteže a sutra ono sitno, peršun, celer, mrkva, paštrnjak, rotkvice, blitvu, špinat. Dok dobro otopli onda ću mahune, krastavce, tikvice i kukuruz.
U plasteniku imam još mladog luka, salate i matovilca, koji je skoro ostario i posadila sam popar struka paprika, paradaiza i krastavaca.




Lu -> RE: vrt / baštica (14.4.2013 20:28:26)

Štetice ja ne znam ni šta je to, mislim znam da je cvijeće, valjda[sm=smiley36.gif]
Sad sam se sjetila da sam kupila onaj stomp protiv korova, kad da ga stavim, kad posijem ovo ili prije?




Štetica -> RE: vrt / baštica (15.4.2013 11:22:00)

Lu stomp poprskas pre sadnje. To mozes i danas sutra a sledece nedelje da sadis.
Kod mene se krastavci seju u uskrsnjoj nedelji(nemam pojma zasto,ali i mama i sveki tako rade),znaci ove godine od 1maja. A i nista od povrca se neseje kada je mladina(mlad mesec),navodno truli i ima crva. A dali je tacno ili ne,nemam pojma ali postujem to sto mi kazu.




Olga75 -> RE: vrt / baštica (15.4.2013 12:00:18)

joj ja bih tako da iznesem oleandar i da ga zasadim , sta mislite ?
nadam se da je konacno stiglo toplije vreme




Štetica -> RE: vrt / baštica (15.4.2013 15:10:11)

Olga ja sam ih iznela pre 3-4dana.




Lu -> RE: vrt / baštica (15.4.2013 20:26:59)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Lu stomp poprskas pre sadnje. To mozes i danas sutra a sledece nedelje da sadis.

Kod mene se krastavci seju u uskrsnjoj nedelji(nemam pojma zasto,ali i mama i sveki tako rade),znaci ove godine od 1maja. A i nista od povrca se neseje kada je mladina(mlad mesec),navodno truli i ima crva. A dali je tacno ili ne,nemam pojma ali postujem to sto mi kazu.


Ništa fulala sam, ja danas posijala i ovo ostalo, jel vrijedi to i za sjeme koje je u zemlji, sad se ne smije prskati stomp?
Zapamtiću prije sadnje parpika i paradaiza.[sm=smiley6.gif]




Štetica -> RE: vrt / baštica (16.4.2013 12:22:22)

Neznam kako ce da reaguje na to sto je posejano,bolje nemoj prskati preko toga.




caca81 -> RE: vrt / baštica (21.4.2013 19:08:40)

Devojke, mene interesuje sadnja lukovica, konkretno gladiola. Gde ih kupiti u Beogradu, na kojoj dubini se sade, koji razmak, da li se lukovice tretiraju nečim pre sadnje, da li treba da se stavlja pesak...? Svako iskustvo i savet je dobrodošao.[sm=smiley1.gif]




Štetica -> RE: vrt / baštica (21.4.2013 20:16:42)

Caca lukovice gladiola imas u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci,i u garden centru,kostaju oko 25-30din. Ja sam prosle godine narucivala iz oglasa i kostale su 10din,ima ih i sada u novosti oglasima i stizu za par dana brzom postom.
Sadnja se vrsi na 6-7cm dubine i razmak 10-15cm izmedju lukovica. Netreba ih posebno tretirati pre sadnje,vole suncana mesta uz redovno zalivanje. Ja ih uvek stavim par dana na tacnu sa vodom,pre sadnje,da pocnu pustati koren,jer brze klijaju kada se posade. Racunaj na to da rastu 70+ cm,tako da ce im trebati neki oslonac,ili ih sadi uz ogradu i kasnije ih prcvrstis nekim koncem ili im obezbedi cime ces ig odrzavati uspravno(drvene ili plasticne pruteve). Od sadnje do cvetanja im treba oko 100dana. Na jesen ih povadis iz zemlje stavis na novine da se osuse i imas ih i za jos par godina.




caca81 -> RE: vrt / baštica (25.4.2013 13:04:08)

[sm=smiley1.gif]E, hvala na odgovoru. Sadim ih pored ograde i treba mi tako nešto visoko.




Celeste -> RE: vrt / baštica (26.4.2013 20:08:20)

Ja sam posadila bastu prvi put u zivotu, pionirski pokusaj [sm=smiley36.gif]
Stetice vidim da bas dosta znas o cvecu, zanima me da li znas koliko treba vremena da niknu begonije? Ja sam bas nestrpljiva, posadila sam ih pre 10 dana i njih i petunije, nesto ne vidim da ista nice [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>