|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrt
25.3.2015 15:00:12   
jess021
Ma kako da ne znam, mi imamo kucu u Srbobranu tako da nam je to dobro poznata trasa.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: vrt
25.3.2015 15:38:05   
nata11
Ja sam vec proizvela rasad nevena a imam jos pola baste da sejem direktno. Ove godine se ucim od naredne planiram ozbiljnije da se bavim proizvodnjom lekovitog bilja.

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: vrt
25.3.2015 16:17:43   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: jess021

Ma kako da ne znam, mi imamo kucu u Srbobranu tako da nam je to dobro poznata trasa.

user posted image pa eto kad budete prolazili mi smo oni sto prodaju lubenice i secerac na cupriji pa svrati da uzmete. Bice tu jos svasta nesto za prodaju i paprike i paradajza i krastavaca i td. Mi smo posle aerodroma odmah posle lada Butik servisa.

Nato ja sve te biljcice sejem iz godine u godinu ali iskreno eto od nevena nisam nista pravila, moja strina pravi mast tj kremu od nevena i svasta nesto neke meleme i kojesta. Ja se nisam okusavala u tome mada bih mozda mogla malo i oko toga da se informisem. Ja sve stavljam u zamrzivac od tog bilja ili susim za zacine ili caj.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 25.3.2015 16:22:34 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: vrt
25.3.2015 18:36:58   
jess021
Pa naravno da cemo svratiti, vec sam ti se najavila u temi berza.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: vrt
25.3.2015 19:02:22   
mamica 91
I mm i ja smo juce bili vredni....posejali tikvice, grasak, salatu, spanac, luk, persun i sargarepu, danas padala kisa a planirala jos i cveklu... u rasadi imam paradajz, paprike zute i crvene, patlidzan, karfiol, i brokulu...jos krompirici,krastavac...a od cveca u rasadi petunije, lepu katu i jos neke dve vrste (nemam pojma kakako se zovu ali mi bila lepa slika na kesici pa uzela user posted image )... msm da sam sve nabrojala.. jos i kokice nosilje cekam, u utorak stizu 55 kom, ali to je za neku drugu temu... nadam se samo da nece godina biti kao prosla...

I da Ljiso ti si iskusna, jesi sejala mozda prokelj ? jel on ide u rasadu ili direktno? sta voli, sta ne? kontala sam i to, jer volimo da jedemo...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: vrt
25.3.2015 19:23:50   
nata11
Mozes svasta od nevena i kreme/ meleme i sapune. Kazu da su sapuni super a bas jednostavni za napraviti. Reci mi u kom periodu beres neven? mislim u koliko sati jel imas odredjeno vreme?

_____________________________





(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: vrt
25.3.2015 21:16:21   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: mamica 91

I da Ljiso ti si iskusna, jesi sejala mozda prokelj ? jel on ide u rasadu ili direktno? sta voli, sta ne? kontala sam i to, jer volimo da jedemo...

user posted image jao ja iskusna? hehehe..e pa za kupusičaste kulture stvarno nisam. Ma u njih se uvuce leptip ili lisne vasi i onda samo muke sa kupusimauser posted image . U principu ne mora rasada ali ja mislim da je rasada bolja varijanta. stavis ga pored paradajza jer paradajz tera lisne vasi. I bitno da je na velikoj udaljenosti jer naraste velik znaci bar pola metra razmak i krenes da ubiras plodove u jesen pa tokom cele zime e to je dobro u vezi njega

Nato moja strina bere neven po najjacem suncu. Kaze tako je najbolje. Kazem ti ja nisam za to ekspert uopste

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 25.3.2015 21:25:52 >

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: vrt
25.3.2015 21:34:48   
Misha i Ljisha
inace moram da kazem da sam prosle godine sejala bastu po azbucnom redu (o da ima nas nenormalnih) medjutim ove godine sam bas obratila paznju na plodored i na dobre i lose susede. Kako ja nista ne prskam resila sam da uz pomoc biljaka i cveca resim probleme sa puzevima, crvima i vasima. E sad nadam se da cu uspeti. Ne mogu nigde da nadjem ren da ga rasadim pored krompira kazu da tera zlatice.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: vrt
26.3.2015 11:34:45   
nata11
Ja nemam neki plan sto se tice bastica i uredjenje dvorista koje mi je bas malo. Ja krenem sada pa tokom celog leta menjam, dopunjujem, dodajem ukrase, klupice.

_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: vrt
26.3.2015 12:03:53   
Misha i Ljisha
ja imam blazi oblik OCD hihihi al sta cu. Volim da sve bude po planu. Naravno da mi se cesto i zatravi basta i da ne stizem i da sve zavisi od vremenskih prilika i mog vremena ali stvarno svake godine mi bude sve super iz baste. Prve godine cak nisam ni potackala paradajz imala sam odlican ma sjajan paradajz isto sam ga prodavala na cupriji. Bese to sad vec davne 2008 cini mi se.

Idem sad da napravim par saksijica rasada lubenice mada to ce meni komsija da odradi u plasteniku ali mora prvo da ga dezinfikuje jer je imao rasad krastavaca paradajza i karfiola u proteklih mesec dana.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: vrt
26.3.2015 21:57:59   
Misha i Ljisha
mame imam pitanje da li je neko nekad ovo isprobao? klik
Mi imamo kruske koje se iskreno moraju prskati jer su osetljive medjutim ovim zatvaranjem u plasticne kese bi se sam plod zastitio od pesticida, kruske ne bi dobile pege i onu rdju i to ne bi bila organska proizvodnja ali bi bila eko proizvodnja.

klik2


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Vrt / baštica
11.3.2016 22:13:49   
Sladja 29
Imam basticu i jedva cekam proleceda pocnem sa sadnjom...sve domace milina ...mala bastica ali od svega pomalo...uzivam u njoj i ostanem nekad i po dva tri sata da je sredjujemuser posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Vrt / baštica
11.3.2016 22:41:20   
vikiveki
Slađo blago tebi kada imaš bašticu,ja nemam u dvorištu mesta gde bih mogla da napravim bašticu a jako bih volela da imam bar nešto svoje da uberem da znam da je to moj proizvod...mm mi je obećao da će ove godine negde u uglu dvorišta napraviti neku bašticu,videćemo...

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Vrt / baštica
11.3.2016 22:52:40   
aleksandrici
I ja imam malu ba[ticu,mala ali u njoj sve ima.Po neka pari;ica,malo per[una,[argarepe,po neka paprika,paradajy,bosiljak,prayiluka,spanac.Milina je imati u svojoj ba[ti.Nekad me jednostavno mrzi da idem do pijace za par stvari.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: vrt
11.3.2016 22:55:43   
aleksandrici
I ja volim stalno da dodajem po nešto,pa mi se čini da je sad prenatrpana.Mnogo svega ima na tako malom prostoru.A tek cveća?Počev od ljubičica,zumbula,ruže.Tu je i ukrasna ogradica,zelena ograda.Plašim se da kad sve bude poraslo i razgranalo se da će moja bašta ličiti na malu đžunglicu.Iovako me stalno deca kritikuju da sam preterala-možda ko zna?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: vrt
12.3.2016 0:39:25   
Mala Elena
Sada smo u stanu ali dok sam zivela sa mojima uvek smo imali lepu basticu...obozavam to.user posted image

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: vrt
12.3.2016 1:09:51   
vikiveki
Ma bašta je zakon...da mi je makar i samo paradaiz da imam da uberem

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: vrt
6.6.2016 13:02:18   
emicaa
Ja imam na balkonu paradajz i raste kao blesav,sad vidjeh da ima par sitnih crvenih bubica oko cvjetova,šta da im radim?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: vrt
5.3.2017 22:13:13   
Štetica
Ako nekome treba Hemerokalis,imam ga u veliiikim kolicinama. I rizomi su stari 3-4godine,tako da ce cvetati i ove godine. Rasirio se bas puno,a zao mi da ga bacim. U pitanju je narandzasti . Sav visak poklanjam,ima sigurno preko 300rizoma.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: vrt
30.3.2017 22:56:19   
choopa choops
Pomoć!user posted image

Imam terasu sa ozidanim žardinjerama. Na pocetku je sve izgledalo super, međutim ima puno mana.
Npr. dešava se da se odvod (cijev) začepi pa ne otiče voda. Onda recimo kad padne kiša po toj zemlji sve prska okolo po zidu user posted image . I treca stvar, veliki dio tih zardinjera je na jakom suncu i ako duva - vjetru. Ja godinama ne znam šta da posadim tu a da uspije.
Sadila sam razne travke, ali jok. Prosle godine sam sadila cinije, ali su otisle previsoko i isto se na kraju osusile.

Znači treba mi nešto nisko, da podnosi ekstremno visoke temperature i da ne mora da se zaliva šurnaest puta dnevno. Neka bude i neka divlja biljka, trava, kaktusi ma šta bilo samo da ne zvrji onako bez ičega. I da ima ga puuuuuno. Kad kažem puno, mislim na nekih skoro pa 20m, tako da bi mi najvise odgovaralo ili neko sjeme, ili nešto što se samo razmnožava. Npr. nikla mi je nana u jednom dijelu koji je najmanje osunčan i fino se raširila, tako da ajde bar nešto user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: vrt
25.4.2017 22:43:26   
choopa choops
Ja sam posadila Alisijum ljubičasti i još nešto bijelo isto tako žbunasto, pojma nemam kako se zove. Uglavnom, otišla sam u radnju i fino tražila da mi daju nešto što može i na sunce koje prži non stop, a može i na kišu i vjetar user posted image Počelo je da niče, a kako će se ponašati u toku ljeta vidjecemo.

Inace posadih u neke saksije sjeme kadifce i danas mi ih pas prevrne user posted image Malo sam ih popravljala, ali ne znam šta će biti, jer su taman bili počeli oni sitni izdanci. Ma i ako ne bude, nema veze, prioritet mi je balkonska žardinjera user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: vrt
26.4.2017 13:14:34   
degu
Ja planiram neko cvece da posadim, al se uopste ne razumem. Nesto bih nize, mislila sam kadifice, dan i noc, ima li ko jos kakvu ideju?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: vrt
26.4.2017 13:22:05   
Anck Su Nmaun
Pa ne razumem se puno u vrtno cvece , mislim i stvar ukusa ali ja volim da vidim Lale..mada one jako kratko traju. Mama je pre par goduna nasla.neko seme nekih sarenih cvetica diivno izgleda i celo leto se sareni..al ne znam im ime.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: vrt
26.4.2017 14:53:41   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Pomoć!user posted image

Imam terasu sa ozidanim žardinjerama. Na pocetku je sve izgledalo super, međutim ima puno mana.
Npr. dešava se da se odvod (cijev) začepi pa ne otiče voda. Onda recimo kad padne kiša po toj zemlji sve prska okolo po zidu user posted image . I treca stvar, veliki dio tih zardinjera je na jakom suncu i ako duva - vjetru. Ja godinama ne znam šta da posadim tu a da uspije.
Sadila sam razne travke, ali jok. Prosle godine sam sadila cinije, ali su otisle previsoko i isto se na kraju osusile.

Znači treba mi nešto nisko, da podnosi ekstremno visoke temperature i da ne mora da se zaliva šurnaest puta dnevno. Neka bude i neka divlja biljka, trava, kaktusi ma šta bilo samo da ne zvrji onako bez ičega. I da ima ga puuuuuno. Kad kažem puno, mislim na nekih skoro pa 20m, tako da bi mi najvise odgovaralo ili neko sjeme, ili nešto što se samo razmnožava. Npr. nikla mi je nana u jednom dijelu koji je najmanje osunčan i fino se raširila, tako da ajde bar nešto user posted image


Ovo pisi Snelletu da te posavetuje.user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: vrt
26.4.2017 21:57:24   
degu

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa ne razumem se puno u vrtno cvece , mislim i stvar ukusa ali ja volim da vidim Lale..mada one jako kratko traju. Mama je pre par goduna nasla.neko seme nekih sarenih cvetica diivno izgleda i celo leto se sareni..al ne znam im ime.


Bas si mi pomogla user posted image
Lale brzo prodju, imala sam ih, dve su mi ostale, imam i malo narcisa, zumbula, imala sam i krokuse, al sam ih sad povadila. Treba mi nesto sto dugo cveta, izmedju ruza da posadim. Na jesen planiram bozur i hrizanteme.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here