RE: Vrt / baštica (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Vrt / baštica (29.4.2020 22:21:24)

Da, trazi sunce. Nije to bela rada. To su gerberi. Cveta, pa kad se osusi onda skines cvetice, pa drugi izađu.




mati -> RE: Vrt / baštica (29.4.2020 22:23:47)

Joj meni. Pa vidis volim cvece ali ga ne poznajem toliko... Mogu ja i seme da kupim, pa ccemo videti kako ce to da uspe. Ali boje su bas lepe i cvet.
Upravo sam gledala cvece za sunce i za hladovinu... I nadjoh ono sto sam mislila da je bela rada. Zove se Ivancica(Margarita)
A ono sto ste me pitale, na prethodnoj str slika, koje sam ja posadila sa plavim, belim i ljubicatim listovima je Lobelija..




Sanjica26 RR -> RE: Vrt / baštica (29.4.2020 22:25:30)

mati, mozda neko u tvojoj blizini prodaje gerbere. Ne mogu ja sa semenom da se bakcem. Ne volim da budem u neizvesnosti.




emicaa -> RE: Vrt / baštica (30.4.2020 19:48:31)

Ja cu od cvijeca samo muskatle(valjda se tako zovu).I zadnje dvije godine sam njih,bas im godi pa budu velike 





Sanjica26 RR -> RE: Vrt / baštica (5.5.2020 21:39:36)

Moje danasnje cveckice.

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2053545-4526.JPEG[/img]

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2053545-1225.JPEG[/img]




Sanjica26 RR -> RE: Vrt / baštica (5.5.2020 21:45:58)

Kupila sam i lavandu. 





mati -> RE: Vrt / baštica (5.5.2020 21:49:32)

Sanjice bas je lepo.
Ubacili nam neki katalog iz Lidla, neki dan bi trebalo da je lavanda na akciji. Sto znaci da je imaju, na akciji ili ne... Bas sam se setila tebe kad sam videla lavandu[sm=smiley1.gif]




Mirko Svirko -> RE: Vrt / baštica (5.5.2020 22:44:36)

Sanjice, kako se zove cvet sa prve slike? 

Bas je lep. 




Sanjica26 RR -> RE: Vrt / baštica (5.5.2020 23:12:01)

Cika prodavac mi je rekao da se zovu gazenia.





Olga75 -> RE: Vrt / baštica (13.5.2020 11:25:03)

Samo da se pohvalim da mi je grašak u baštici procvetao [sm=bravo.gif]
i da, glupi pas mi je polomio tri paprike [sm=hudicek1.gif] sad moram da jurim palantu, da l je još ima uopšte.




Sanjica26 RR -> RE: Vrt / baštica (13.5.2020 11:28:17)

Super Olga. Ja mastam o nekoj mini basti. Ali da bude svega po malo. 





flamingos -> RE: Vrt / baštica (13.5.2020 11:41:02)

Bravo Olga.👍❤





Olga75 -> RE: Vrt / baštica (13.5.2020 11:43:48)

Moj povrtnjak je maleni. Imam dva reda graška, boranije i pasulja. Onda, dva reda crnog luka i jedan belog, pet kućica krompira, red peršuna i red šargarepe. Blitvu sam posadila celu kesicu ali iz dva puta pa će stizati postepeno.Imam par mirođija, malo sremuša ( on je ispod lešnika), malo rukole- nadam se da će se raširiti. Imam i mente i dva grma matičnjaka. Imam i jedan čeri paradajz i pet običnih, sad imam dve paprike jer glupi pas [sm=hudicek1.gif].
Posadila sam seme kupusa pa ću kad oberem one mahunarke posaditi kupus. Ne znam da li mi je kasno da posadim jednu kućicu tikvica i krastavaca?
Pokušavam da iskorenim čičoku ( ili da je bar suzbijem) onda bih imala mesta da ponovo posadim jagode. To će izgledabiti tek dogodine.




Sanjica26 RR -> RE: Vrt / baštica (13.5.2020 11:50:24)

Mislim da to bebilule najbolje zna ☺️





bebilule -> RE: Vrt / baštica (13.5.2020 11:52:56)

Nije ti kasno za krastavac i tikvicu. Ja nekada sadim presadu, ali ako nisi kupila stavi u kuću po 4, 5 sjemenki. Čekaš da vidiš šta će ponići. Kada formiraju treći cvijet počupaj najslabije i ostavi po 2 npr. Neni ke to sigurnije jer nekada ne poniknu sve, a nekada ih nešto uništi. 





Olga75 -> RE: Vrt / baštica (13.5.2020 12:02:28)

Hvala Bebi [sm=smiley31.gif]
sutra ću odmah da ubacim par kućica




Mirko Svirko -> RE: Vrt / baštica (28.5.2020 18:17:15)

Vau, Olga. Svaka ti cas_t.

Moji imaju bastu tj imaju vise.. imaju i plastenik. Svasta imaju. A od drugarice sam ove godine kupila rukolu posto je pocela da prodaje svoje domace proizvode.I ja bi volela da ovde imam malu basticu neku pa da sadim sta god zelim..




mama Jo -> RE: Vrt / baštica (29.5.2020 8:41:49)

Mi jovo nanovo sa ssredjivanjem bastice na terasi.
Prvo, izgleda da su mi neke biljne vasi pojele bukvalno cvece. Ne znam odakle ih, ali gomila sitnih zelenih bubica se pojavilo i j roku od 2 dnaa cvece sasuseno.
Drugo, izgleda da smo sa zemljom za cvece kupili i gomilu larvi mrava. Najpre su se pojavili oko saksije i na terasi, a jedno jutro kad sam ustala kad se nisam slogirala u dnevnoj sta zatekoh. Uglavnom, kroz pricu izgleda da smo ih doneli sa zemljom 😔




Mirko Svirko -> RE: Vrt / baštica (29.5.2020 8:48:29)

Ja sam zemlju iz sume donela. Ali sam i pre toga imala neke mrave i to velike neke hibridne.

Nisam ove godine nesto posebno kupovala cvece. Jer su mi muskatle sve prezivele. Trebala bi da kupim jos nesto za dve saksije. Ali ovi moji stapici fino krenuli cak i procvetali 🤗Mama Jo, a da pospes malo bibera izmedju saksija?To mi je neko rekao ali na one mravice male zute koje sam imala kod sudopere nije biber delovao.




mama Jo -> RE: Vrt / baštica (29.5.2020 8:56:29)

Mrave smo resili gotovo odmah, zvali ove sto ih prskaju i evo 2 nedelje od tada nema nijedan. Ali smo to cvece i zemlju bacili. Taj covek nam je rekao da vrlo moguce da su doneti u zemlji... Dok smo rasadjivali ta zemlja je bila prepuna nekih belih kuglica, i kontali smo da je to djubrivo, ali on kaze da je jako mala razlika izmedju djubriva i larve mrava. Nemam pojma odakle drugde su mogli da dodju, a nikada do sada nismo imali mrave, nikada.
Jbg...
Uglavnom, sad me strah i da uzimam tu zemlju.




Mirko Svirko -> RE: Vrt / baštica (29.5.2020 9:02:51)

To je bila ona kupovna zemlja ili ste doneli iz neke sumice?

Ja sam jedan dzak te kupovne imala a ostalo iz sume. Nikad se nisam susrela sa tim kuglicama,  ali sasvm je moguce da su larve i eto problema.




mama Jo -> RE: Vrt / baštica (29.5.2020 9:09:09)

Evo ni ja do kraja ne znam, veruj. To je bila kupovna zemlja, mm uzeo kod tih ljudi gde i cvece, u nekom rasadniku.

Mislim da cu sad nositi saksije u selo i napuniti ih tamo zemljom iz dvorista. Nece me mrzeti da to radim.




flamingos -> RE: Vrt / baštica (29.5.2020 9:59:26)

Moj savet vam je da pomešate kuoovnu zemlju i običnu,negde na selu.Po mogućstvu bez mrava.😀Ja sam tako radila i nikada nisam imala problema.Sama kupovna zemlja je dosta jaka,tako da je najbolje mešati ih.❤





Mirko Svirko -> RE: Vrt / baštica (29.5.2020 10:15:36)

Flamingos, ja mesam kupovnu i neku sumsku zemlju i bude mi cvece ok.  Ali nisam nikad nasla larve. Mrave jesam. 





bikicaV -> RE: Vrt / baštica (22.6.2020 7:28:55)

Flamingos, tako i ja radim . Kad odem u selo i kupim zemlju svi me iz komsiluka zezaju.
A cvece mi bude prelepo.
Sanjice, prelepo cvece.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>