|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slava
13.7.2019 22:51:06   
doramar11
Prvi put cujem za podelu na veliku i malu slavu.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Slava
13.7.2019 23:07:52   
flamingos
U našem kraju je tako-glavna,velika slava je dva dana,mala-preslava,jedan dan.Razlikuju se običaji


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Slava
14.7.2019 0:25:12   
doramar11
Za preslavu znam, nisam znala da se zove i "mala slava".

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Slava
14.7.2019 7:45:11   
MimaKos
Kod nas se uvek slavi dan pre slave..


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Slava
14.7.2019 10:58:16   
doramar11
Ma 3 dana da traje, lepo je opisao Sremac ko se seca.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Slava
14.7.2019 11:00:56   
MimaKos
Kod nas noc uoci slave dolazi.porodica i najblizi, a za svavu i dan nakon ostali gosti..


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Slava
14.7.2019 23:26:49   
Duškić
Kod nas je slava i okrilje slave.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Slava
15.7.2019 0:03:35   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: Duškić

Kod nas je slava i okrilje slave.

   okrilje slave je noc pre?


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Slava
24.10.2019 11:10:29   
Ana RR
Evo ja u pripremama za slavu. Trenutni meni (uvek podložno izmenama user posted image ) je:

pogača x 2 (jedna za svekrvu + sve ostalo nosim i njoj)
kiflice sa sirom
pita sa ajvarom, sirom i pečurkama
slana torta
meze (pršuta, sir, biber blok, ćureći file, masline, kiseli krast., sir u masl. ulju sa začinima)
salata sa piletinom, prazilukom, pečurkama i pavlakom (verovatno ću samo jednu salatu pošto preteram sa količinom pa se na kraju ne pojede)

sarma sa suvim mesom (nju će mi mama spremiti user posted image )
rolovana piletina
praset_____ina (pečem je na slabijoj vatri, lagano i dugo)
pekarski krompir sa povrćem
salata od kupusa, crvenog luka i šargarepe
salata sa pečenim paprikama i belim lukom
tartar sos

bregovska pita
medena pita
saher kocke
kolač magdalena
tortice (testo kao za išlere, spajaju se vanila filom)
dunavski valovi ? ili švarcvald kocke?
lešnik gnezda ?

Poslednja tri su pod znakom pitanja, videću koliko ću stići.

Izbacila sam čorbu ove godine, definitivno bude višak iako je ja baš volim. Možda se predomislim u poslednjem momentu user posted image još se dvoumim za krompir, mm kaže da nije potreban...





< Poruku je uredio Ana RR -- 24.10.2019 11:25:57 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Slava
24.10.2019 12:05:33   
nata11
Jojjj Ana kakav meni. Kakav uzitak.


Dunavski valovi su uvek dobra opcija a nije prezahtevan kolac. 
Koja slava je u pitanju? 



_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Slava
24.10.2019 12:06:12   
nata11
A za krompir ne znam, da se ne ohladi. 



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Slava
24.10.2019 12:10:44   
flamingos
Ana,svaka čast za neni👍


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Slava
24.10.2019 12:18:00   
Ana RR
Sveta Petka, sad u nedelju. Pa krompir bih stavila da se peče tek kada stignu gosti. Dok se popije kafica, pojede predjelo, sarma... ima vremena.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Slava
24.10.2019 12:20:33   
flamingos
Ala ga ispisah-nisam stavila naočare😁htedoh reći"meni".Divno,u nedelju je sv.Petka.Naša slava pada u subotu(sv.Đurđic)


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Slava
24.10.2019 12:21:26   
Sanjica26 RR
Anci pored svega ovoga nema potrebe jos za krompir.
Divan ti je meni. Dunavski valovi su pun pogodak.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Slava
24.10.2019 12:22:45   
Mirko Svirko
Ana svaka ti cas_t.. Ali bas. Meni je vrhunski. 👏👏👏

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Slava
24.10.2019 12:39:43   
Ana RR
Hvala devojke. Treba sve spremiti, sutra neću raditi jer mi treba ceo dan za kolače. Najveći problem mi je čuvanje kolača, slaba sam sa tim kutijama. Imam dva četvrtasta zvona za torte ali su ogromni. Zauzeće mi ceo frižider. Moram smisliti nešto.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Slava
24.10.2019 12:53:53   
Sanjica26 RR
Anci, nadji neke plice kartonske kutije, pa možes da ih tu spakujes

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Slava
24.10.2019 12:55:58   
Ana RR
Pa jedino da kupim one kutije za kolače, kartonske, što koriste u poslastičarnicama

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Slava
24.10.2019 13:08:37   
Mirko Svirko
Ana, ovde kod nas u komsiluku jedna zena pravi kolace i prodaje tako za slave rodjendane idtd..Pakuje ih u kutije koje oblozi folijom i onda redja jedne na druge. Probaj tako i ti.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Slava
24.10.2019 13:22:38   
Ana RR
Ne mogu da ih ređam jedne na druge, ovo nisu oni suvi kolači koji mogu tako.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Slava
24.10.2019 14:20:49   
bebilule
Ana ženo, što se mučiš sa tolikim kolačima?! Super je to sve, ali oduzima vremena. I nama je uskoro slava, ja više ne izmišljam toplu vodu, slavim kao što su mi baba i deda slavili. user posted image
Odnesem jagnje da ga neko ispeče na ražnju, donesem kući isječeno u paketu. To od mesa. Meze poredam veče prije, najmanje 5,6 ovala i prekrijem prozirnom folijom. Od salata kisele koje sam sama pravila. Imam šarenu, paprike i krastavce. Salata samo ruska. Standardno pite i sarma. Jedno jelo koje se ovdje sprema, keške - to je geršlo i piletina. Supu, mnogooo supe. A od kolača samo neku veću tortu i baklavu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Slava
24.10.2019 14:48:27   
Ana RR
Bebi, pa prvi plan je bio da napravim dve torte ali nisam mogla da se odlučim koje user posted image pa onda nakupih gomilu kolača umesto toga user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Slava
24.10.2019 14:49:27   
pari
Sve je super Ana, ja bih isto manje kolača na tvom mestu, to oduzima mnogo vremena,a i mesta :)



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Slava
24.10.2019 14:53:49   
Mirko Svirko
Ana onda u neke cinije... Mi za slavu peceno prase, sarme, salate, predjela,ruska i jos neka, corba, zito... kiseli krastavci, tursija, kupus,zavisi sta ima kako ima...Kolaci to uglavnom narucimo kod komsike. Ja spremam oblandu. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here