RE: Užina je obavezna (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Tatamata -> RE: Užina je obavezna (20.3.2010 1:02:32)

Na odmoru idu pravo u pekaru

Beogradski đaci nimalo se ne razlikuju od svojih vršnjaka u Evropi, zajedničko im je da vole da jedu meso i testenine, a da uz to piju koka-kolu. Takođe, mrsko im je da od kuće ponesu sendviče ili voće, već za užinu jedu uglavnom u picu, topli sendvič, pecivo i palačinku. Iako u većini škola u prestonici postoje kantine, u njima se hrane samo učenici nižih razreda.

Pročitajte više…




Olga75 -> RE: Užina je obavezna (16.1.2011 10:13:22)

Uzina , uh , moje mrljavo dete kad uzina onda ne ruca ili ne vecera. Dok nije isla u vrtic trudili smo se da joj dva sata nakon dorucka damo vocku da pojede i kad se probudi popodne ali sam shvatila da posle toga nije bilo sanse da pojede obrok. Sad , kad je veca trpam joj voce kako stignem tako da nema klasicnu uzinu.
Strasno ali istinito dete od dve godine nema pet obroka dnevno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




indy_25 -> RE: Užina je obavezna (16.1.2011 10:27:52)

Uzina u skoli ovdje nije kao kaod nas. Ovdje nema onolikih kioska sa brzom hranom kao kod nas gdje djeca mogu napauzi kupiti nesto za posjesti. Takodje nema ni u skoli djeljenje uzine. Znaci svako jutro mu pravim ja sendvic i dam mu jedan sok ili mlijeko i jednu vocku. U skoli je zabranjena cokolada i slatkisi i gazirana pica samo mogu ponijeti vocku ili neki keks.




mila83 -> RE: Užina je obavezna (3.3.2015 21:28:52)

Mi retko kad da preskacemo uzinu,koje su uglavnom vocne,ili neki integralni keks.vocni jogurt..Desi se poneka i to,ali obicno kada nismo kod kuce. Nisam primetila da im kvari glavne obroke.




Bibilib -> RE: Užina je obavezna (3.3.2015 21:57:32)

Pa nase uzine su uglavnom vocne i retko kada ih preskacemo....




mila83 -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 8:12:14)

I dalje uzivamo u vocnim uzinama,pogotovo sada kada ima puno voca iz baste. Ponekad im dam neki kolacic tipa integralnog biskvita,galete,vocni puding..




Sanjica26 RR -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 8:19:18)

Kod nas su i dalje uzine vocne. Ponekad cokoladica kinder. Kad napravim pyding i neki kolac to im bude druga uzina. Grickalice ne unosimo u kucu.




mila83 -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 8:32:22)

Tako je i kod mene,domaci kolac ,a nekad i oboje i voce i kolacic. Grickalice zaista retko,ne zabranjujem,ali stvarno ih ne jedu cesto.A kada i dajem,ja biram koje[sm=smiley36.gif]To i ne smatram uzinom,niti uopste korisnim za bilo sta.




vikiveki -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 10:23:25)

MOji su već veliki ali i oni vole voćne užine,voće može uvak[sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 10:45:53)

I ja sam velika,pa volim uzine...[sm=smiley36.gif] ma nema tu veliki,mali,pogotovo deca,idu u skolu,trose se,rastu,razvijaju...naravno,samo ako su uzine zdrave.




veselicaa -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 18:37:35)

U skoli A nema uzinu vec kupuje,nekada joj napravim tost od kuce,kiflice punjene nekim filom,a nekada kupi i u prodavnici.




vikiveki -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 18:41:14)

A što se tiče škole kod nas u školi ima kuhinja pa ja deci uplaćujem ,tako da oni u školi uzimaju užinu.




veselicaa -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 18:44:06)

I Viki sta jedu,kakva je hrana jel si zadovoljna?




mila83 -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:36:36)

M je imala uzinu u predskolskom,njene smene su bile od 8h-12h i 13h-17h,u svakoj smeni uzina.Nista posebno,imali bi ili neki namaz,uz mleko,caj..sendvic sa salamom,jogurt,kroasan....
voce ili puding..ne mogu da se setim sad sta jos.Cena mesecno je bila 800 dinara.Uvek bi kod kuce doruckovala ako bi bila jutarnja,ili rucala ako je isla u popodnevnu smenu.




vikiveki -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:40:20)


IZVORNA PORUKA: veselica

I Viki sta jedu,kakva je hrana jel si zadovoljna?

Ja sam zadovoljna,budu to najčešće lisnata testa,jedan dan sa sirom,sa viršlom,bude jedan dan i pizza,nekad bude kolač a dva puta u nedelji imaju jogurt ili čokoladno mleko.A cena za mesec dana bude oko 1000 din u zavisnosti od broja dana u mesecu




vikiveki -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:42:42)


IZVORNA PORUKA: mila83

M je imala uzinu u predskolskom,njene smene su bile od 8h-12h i 13h-17h,u svakoj smeni uzina.Nista posebno,imali bi ili neki namaz,uz mleko,caj..sendvic sa salamom,jogurt,kroasan....
voce ili puding..ne mogu da se setim sad sta jos.Cena mesecno je bila 800 dinara.Uvek bi kod kuce doruckovala ako bi bila jutarnja,ili rucala ako je isla u popodnevnu smenu.

Mila ona je pretpostavljam bila na poludnevnom boravku tj 4 sata .Kod nas deca na poludnevnom boravku u tim grupama nemaju užinu, nego donose od kuće.




mila83 -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:48:05)

Da,samo predskolski program,bez produzenog boravka.Kod nas je bilo tako,imali su tamo uzinu.Mislim da su sva deca placala tamo uzinu,niko nije nosio od kuce..pa nisam htela ni ja da Mima nosi,da se ne bi nesto izdvajala od ostalih.




veselicaa -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:54:16)


IZVORNA PORUKA: vikiveki


IZVORNA PORUKA: veselica

I Viki sta jedu,kakva je hrana jel si zadovoljna?

Ja sam zadovoljna,budu to najčešće lisnata testa,jedan dan sa sirom,sa viršlom,bude jedan dan i pizza,nekad bude kolač a dva puta u nedelji imaju jogurt ili čokoladno mleko.A cena za mesec dana bude oko 1000 din u zavisnosti od broja dana u mesecu

Au tipicna kuhinja,moze to mnogo bolje bas sam skoro na netu videla slike kako izgledaju uzine u drugim zemljama,pa to je oooogromna razlika.




vikiveki -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:55:27)

Da ,kod nas ima ljudi koji se žalili kao predškolsko treba da je besplatno,bilo im skupo da plaćaju 800 din za užinu,pa sada nose od kuće užinu a za predškolsko ne plaćaju.Oni predškolci koji su na celodnevnom boravku plaćaju punu cenu vrtića 3800,ali tu je uključen doručak,užina,ručak i posle spavanja užina.Od septembra moja grupa će biti ta najstarija predškolska grupa na celodnevnom boravku




mila83 -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:56:50)

i ja sam videla taj clanak,pa ima na RR [sm=smiley36.gif] moze mnogo bolje,nazalost ,dosta roditelja nije edukovana po tom pitanju ili ih ni ne interesuje previse,strasno.




vikiveki -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:58:39)

Veselice znam da može bolje,ali ipak i to mi je bolje nego da im dajem pare za užinu da oni kupuju,a kada oni kupuju ,to budu samo smokujevi i druge grickalice.,što se meni nikako ne sviđa.A kada im ja nešto spremim sendvič ili nešto tako,oni neće da nose jer to niko ne nosi tako.Svima,tako kažu,roditelji daju pare i oni kupuju tako nešto




mila83 -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 21:58:39)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Da ,kod nas ima ljudi koji se žalili kao predškolsko treba da je besplatno,bilo im skupo da plaćaju 800 din za užinu,pa sada nose od kuće užinu a za predškolsko ne plaćaju.Oni predškolci koji su na celodnevnom boravku plaćaju punu cenu vrtića 3800,ali tu je uključen doručak,užina,ručak i posle spavanja užina.Od septembra moja grupa će biti ta najstarija predškolska grupa na celodnevnom boravku


Tako mislim da je i kod nas,samo je nasa cena 3500 dinara.




Bibilib -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 22:06:18)

Mi smo placali kaou vrticu,celodnevni boravak 2700 (zavisno od proseka plate) a dete je imalo dorucak,uzinu i rucak...Desavalo se da ne ide u vrticupo 15-tak dana ali nikad nismo pravili problem za placanje,ako imam opravdanje opravdaju i smanje iznos ako ne nista...i nemogu da verujem sto sam procitala da je nekima puno i 800 din.za uzinu....[sm=smiley13.gif]




veselicaa -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 22:07:07)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Veselice znam da može bolje,ali ipak i to mi je bolje nego da im dajem pare za užinu da oni kupuju,a kada oni kupuju ,to budu samo smokujevi i druge grickalice.,što se meni nikako ne sviđa.A kada im ja nešto spremim sendvič ili nešto tako,oni neće da nose jer to niko ne nosi tako.Svima,tako kažu,roditelji daju pare i oni kupuju tako nešto

Ma znam,sve razumem ali sam mislila da mozda imate neku bolju kuhinju,uglavnom su sve skole sa slicnim kuhinjama.Jos nisam cula da se u nekoj sluzi dobra hrana deci,sto nije za pohvalu.




vikiveki -> RE: Užina je obavezna (11.7.2015 22:11:05)

Bibilib ne bi verovala za šta se sve danas ljudi tj. roditelji bune,nego to nije ovde tema,odlutaću skroz.
Užina je dakle obavezna za one koji hoće da je plate[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>