RE: Cuclice i flašice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


jance -> RE: Cuclice i flašice (18.1.2019 17:04:01)

Probacu malo jace da zavrnem... nisam pametna. Namestim sve kako treba. Kontam da je nesto do cucle... 




dunja RR -> RE: Cuclice i flašice (31.1.2019 13:27:50)

Još nisam kupila, u stvari ništa nisam kupilamaltene.
Da li da uzmemo ove dve staklene, našla sam ovu manju KLIK ,ona je 0+ i ovu veću 1+ KLIK
Nadam se da će sisati od starta, ali eko ne bude išlo glatko, uzela bih ove dve za svaki slučaj. Da li njih mogu i kasnije da koristim, kada bude veća?
Pretpostavljam da samo cuclu posle menjam, shodno uzrastu.

IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne, ne, ja htela staklene, ali ste mi vas dve stavile linkove na plastične, pa zato.
Možda bih pre jednu staklenu (veću) i jednu plastičnu manju, za početak, tako sam sa S.



Dunja, ja ukucah u google avent natural, pa prvi link koji mi je izbacilo okacih. Nisam gledala da li je plastika ili staklo. Ja bih uzela sve staklo. Koristices je za vodu posle, ako nista drugo. U plasticnima ne bih nista grejala kao sto rekoh, a ako ti budu trebale za formulu moraces da grejes. Obaska sto plastiku treba zameniti nakon nekog vremena. Staklo mozes da koristis dokle god je citavo.





Sanjica26 RR -> RE: Cuclice i flašice (31.1.2019 13:56:38)

Suzi, mozes tako. Samo bih ja za pocetak ipak jednu. Uzela bih vecu na tvom mestu. I ovako kasnije (kad uvedes cvrstu hranu) navikavaces je na one no spill. Barem sam ja tako. Nikad nisam nudila flasicu. Pricam o T posto ona nije sisala. Koristile smo je samo za mleko. A onda kad sam joj uvela cvrstu hranu presle smo na no spill, ali samo za vodu.
Sofija od starta nije koristila flasicu. Samo je sisala. I odmah sam joj kupila no spill kad je krenula sa cvrstom hranom.




dunja RR -> RE: Cuclice i flašice (31.1.2019 14:25:22)

Ali veća je 1+, nema veća staklena od 0+.
Ne znam da li tu 1+ mogu da koristim od rođenja, ako zatreba?




Sanjica26 RR -> RE: Cuclice i flašice (31.1.2019 14:33:13)

Можеш да промениш цуцлу. Све је то мудуларно. Провери у некој боље снабдевеној продавници.




lesli -> RE: Cuclice i flašice (31.1.2019 15:11:47)

Dunja, vece flasice dolaze sa cuclom 1+.One su za bebe od mesec dana i starije.Uvek mozes kupiti zamenske cucle u kojoj god ti velicini treba. 2 kom su u aksi oko 700-800din. Inace se desava da je nestasica (jedno vreme nisu imali nista osim 0 i 0+), u tom slucaju pogledaj dexyco. Nesto su skuplji, ali su imali kada ih u aksi nije bilo.
Avent natural cucle dolaze u velicinama:-0m za bebe od rodjenja i prevremeno rodjene-0m+ za bebe od rodjenja-1m+ za bebe od mesec dana-3m+ cucla postoji u dve varijante. Jedna za tecnost, druga za kasaste obroke-6m+ takodje u dve varijante
Male flasice dolaze sa 0+, velike sa 1+Mi smo poceli sa dve male staklene pa kupili jos dve velike staklene i jednu plasticnu veliku (za pumpu). Malu plasticnu smo dobili uz pumpu, ali u njima nikada ne grejem mleko i ne pravim formulu.






lesli -> RE: Cuclice i flašice (31.1.2019 15:13:56)

Izvinjavam se sto je post malko neuredan. Pisem sa telefona i svaki put zaboravim da se ne cuva formatiranje posta 😔




Ana RR -> RE: Cuclice i flašice (31.1.2019 15:29:58)

Suzi, ja sam sve kupovala u robnoj kući Leto. Uvek sve imaju. Bili su najbolje opremljeni dr Brown's stvarčicama a i svim ostalim.




Sanidej -> RE: Cuclice i flašice (24.2.2019 13:34:32)

Nip, nuk




dunja RR -> RE: Cuclice i flašice (24.2.2019 14:01:39)

Hvala na pomoći, uzela sam staklenu avent veću i rezervnu cuclu za o+.
pošto sam online naručivala, samo u dexyco nađoh staklene, u aksi je bila nala, a po radnjama samo plastične avent prodaju.
slala sam mm u dm, napisala mu koju hoću, zaokružila reč staklena, ali prodavačice mu davale plasteične, pa sam odustala i naručila online.




lesli -> RE: Cuclice i flašice (24.2.2019 16:50:47)

Ako ti flasica zatreba odmah, montiraj tu 0+ cuclu. Uz veliku flasicu dodje cucla sa oznakom 2 tj. 1m+ 🙂




dunja RR -> RE: Cuclice i flašice (24.2.2019 17:18:06)

Hoću hoću, samo da vidim kako će da ide dojenje, da li biti ok od starta ok, ili kao prošli put malo muke na početku.
Hvala Les [sm=smiley31.gif]




lesli -> RE: Cuclice i flašice (25.2.2019 0:37:22)

Nema na cemu dunjic 🤗
Ako uzmemo u obzir da je drugo dete, mislim da bi trebalo da ide lakse 😉Znam nekoliko zena koje su imale problema sa prvim detetom (deca zavrsila na kraju na AD mleku), a drugo dojile bez problema...




mirana1 -> RE: Cuclice i flašice (26.2.2019 7:00:56)

Moje doji. Mada sam ja kupila imam par flasica, jednu stakleno ostale plasticne.




nata11 -> RE: Cuclice i flašice (26.3.2019 19:56:10)

Meni nesto nije jasno.


Da li ja mogu uzeti Avent flasicu i staviti anatomaku cuclu drugog proizvodjaca? 
Ili se uvek hvataju samo od istog proizvođača? 




milicicak -> RE: Cuclice i flašice (26.3.2019 20:03:43)

Ne moze nato :) Cucla odredjenog proizvodjaca pasuje na flasicu tog istog proizvodjaca :)




nata11 -> RE: Cuclice i flašice (27.3.2019 8:02:35)

Hvala 👍





Sanjica26 RR -> RE: Cuclice i flašice (27.3.2019 8:12:11)



IZVORNA PORUKA: lesli

Nema na cemu dunjic 🤗
Ako uzmemo u obzir da je drugo dete, mislim da bi trebalo da ide lakse 😉Znam nekoliko zena koje su imale problema sa prvim detetom (deca zavrsila na kraju na AD mleku), a drugo dojile bez problema...



To sam ja. 😀




mirana1 -> RE: Cuclice i flašice (27.3.2019 9:05:52)


IZVORNA PORUKA: nata11

Meni nesto nije jasno.


Da li ja mogu uzeti Avent flasicu i staviti anatomaku cuclu drugog proizvodjaca? 
Ili se uvek hvataju samo od istog proizvođača? 



Ja mislim da moras Avent nece ti odg.ili ponesi pa uporedi.




besnaglista -> RE: Cuclice i flašice (6.4.2019 19:56:30)


IZVORNA PORUKA: nata11

Meni nesto nije jasno.


Da li ja mogu uzeti Avent flasicu i staviti anatomaku cuclu drugog proizvodjaca? 
Ili se uvek hvataju samo od istog proizvođača? 


Ja to radim. Koristili smo Mam flasicu i samo tu cuclu hoce. Al kako Mam flasice imaju taj neki deo na dnu sto se odvrce, jako me nervira da to odvrcem i perem svaki put, plus taj silikon na dnu zna nekada da cudno mirise, ja sam probala i stavila cuclu na aventovu flasicu i sad je tako hranim.




bubulence -> RE: Cuclice i flašice (7.4.2019 1:41:40)

Sutra idem do NS, planirala sam da uzmem dude i flasicu... Flasicu cu verovatno avent staklenu, dude nip... 





Bubamara14 -> RE: Cuclice i flašice (24.4.2019 9:16:29)

Mame, da li flasice imaju rok trajanja?Flasica nije koriscena, a na kutiji pise rok trajanja 2/2019.[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1974862-9994.jpg[/img]




kamičak -> RE: Cuclice i flašice (28.4.2019 19:05:15)

Tesko da se flasica moze pokvariti




nata11 -> RE: Cuclice i flašice (12.7.2019 10:23:03)

Pedijatar kaze da nama cucle na flasici nisu dobre.


Juce sam opet uzela 2 Nukove, vel 1, mala rupa pise na njima. 
Da li ima neke jos manje od toga? 




MimaKos -> RE: Cuclice i flašice (12.7.2019 10:24:06)

Mi imamo aventove i odlicne su, od 0 mislim da idu, do 3.. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>