RE: Vađenje umnjaka (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


jovicaa -> RE: Vađenje umnjaka (18.6.2015 0:06:55)

ovaj moj divlji umnjak, izgleda da probija, kao da se ispod mesa nazire zub... to sam sad primetila. i kada spojim gornje i donje zube oset___im ispod mesa da ima nesto, kao da je zub
a kaze zubar danas da mozda i necu morati da operisem... ne smem ni da se nadam.. ovih dana cu ici da snimim donju vilicu, pa cemo videti...
dobila sam jos jednu kutiju antibiotika, bila sam jos uvek malo natecena danas na pregledu.




Trcosava -> RE: Vađenje umnjaka (18.6.2015 7:01:54)

Jovice nadam se da ti nije oteklo mnogo i da nije upala. Donja sva sam vadila hirurški, kod privatnika nekog (mislim 'nekog', proveren je). Meni se levi donji upalio, pila i ab ali nije do kraja upala prošla. Vilica mi se ukočila, mogla sam da otvorim koliko da slamčica prođe. Izbio je malo, ali ne dovoljno. Dali mi ansteziju, ali nije mogla lepo da uhvati pa sam osećala. Srećom on je lepo izašao. Završeno bilo za 15 min (mada su i za tih 15 min mi gurali alkohol pod nos da dođem sebi - strah od zubara). E drugi je posebna priča. On nije ni izrastao, nije bio pod upalom, pa anestezija delovala. Nije ni krenuo da izbija,a li je valjda ispod bio kvaran tako da sam posle mesec dana vađenja prvog, vadila i drugi donji. Čupanje je trajalo oko sat i po, usta su mi bila toliko da sam mislila da ću moći dve onemuške stvari od jednom da pušim [sm=jezicek.gif]
Oporavak je bio isto teži, otekla bila, pila ab i taaaako. Prošlo i to.

Gornja oba su mi izbila, leto 2013 sam vadila jedan, trebalo i drugi, ali nisam imala herca. Sad se kajem. Ovde je vađenje umnjaka 60€




Ivanka 75 -> RE: Vađenje umnjaka (18.6.2015 9:07:07)

Jad citam vasa iskustva prepadnem se....
Meni jedan gornji umnjak izrastao jer je imao mesta, drugi gura sedmicu i mooooozda se nekad i on spusti.
A donji su posebna prica. Moj zubar ih zove "prasici" jer leze vodoracno ispod sedmica. Bila sam kod hirurga koji mi je rekao da ih ne diram, za sad me ne muce,,ali njihova operacija bi bila mucenje.




jovicaa -> RE: Vađenje umnjaka (18.6.2015 23:55:42)

imala sam gadnu upalu zakuvalo se u nedelju, u utorak uvece tek pocelo da popusta, ono da ne moram lekove protiv bolova da pijem, imala sam dosta jaku upalu. nisam mogla da zinem, sve me bolelo krajnik, uvo, jezik jezivo... curile mi bale nocu....
sve se nesto nadam da mozda ipak necu morati na operaciju... ali sumnjam...
ivanka ja sam zesca prpara, tako da na moju paniku ne obracaj paznju..




choopa choops -> RE: Vađenje umnjaka (19.6.2015 17:34:58)

Da jovice bio mi je izašao i još je gornji, kažu da oni manje prave proobleme...

Žao mi je što se mučiš [sm=smiley13.gif] A šta je sa dojenjem? Pih gdje baš sad to da te strefi [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Vađenje umnjaka (8.10.2015 21:49:04)

Jao,majko mila sta sve procitah![sm=smiley13.gif]
Sad skapirah kad sam pocela da brojim zube i dodjoh do osmog da je ovaj nesrecni zub koji me boli tri dana u stvari umnjak,gornji desni.ne smem da idem kod zubara.mislim da cu se onesvetiti tamo.bas imam strah,jooooj[sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Vađenje umnjaka (8.10.2015 22:30:34)

Joj branki [sm=smiley13.gif] ja sam se plašila kao dete tj naplašila me neka školska zubarka. Ali više volim da imam zdrave zube tako da idem redovno. Nemoj odlagati, idi dok ti ne napravi neki problem. Od zuba boli glava, kičma, uši.. ne bi verovala kakve sve probleme ljudi imaju zbog zuba.




choopa choops -> RE: Vađenje umnjaka (8.10.2015 22:38:20)

branki, tako sam se i ja bojala, a vađenjje umnjaka je bilo ništa lakše [sm=bravo.gif] Pođi, da vidiš. Kažu da ti umnjaci često i izađu kvarni a i da se brzo kvare. Zato te sigurno boli. Srećno [sm=smiley1.gif]




mamin mish -> RE: Vađenje umnjaka (8.10.2015 23:03:20)

Mezim kad napisem post i onda kaze sesija istekla.
Sve u svemu ako te boli umnjak onda je vec kvaran i bilo bi bolje da ga sto pre izvadis. Ja sam izvadila sva cetiri i i od toga su dva vec bila kvarna. Oni se lako kvare narocito ako nisu skroz izbili. Jtisni zube i kod oralnog hirurga na vadjenje. Sto pre to bolje.




branki* -> RE: Vađenje umnjaka (9.10.2015 8:33:33)

hvala,zenice,malo me manje boli,tj utrnuo je,ali uopste ne mogu da stisnem zub o zub,to je taj slucaj,nikad nije ni nikao ceo,nego nesto pola,za vadjenje je garant.




branki* -> RE: Vađenje umnjaka (7.8.2020 20:50:58)

Ne mogu da verujem da sam jos tad pisala i da nista nisam uradila.bila danas kod zubara.da sredim taj umnjak i da odradi pregled.inace sam htela kompozitne faset_e,pa da se i oko toga konsultujem.moni zubi su ovakpk ok,ali su krivi.

Strepela sam od zubara jer dugo nisam bila,reko ko zna sta ce sve da nadje.Ali,pozitivan sok.samo je taj jedan umnjak za vadjenje,a svi zubi drugi si savraeno jaki i zdravi.kaze d je gledj super i boja odlicna i da ne treba da radim faset_e jer se onda brusi zubna gledj,a steta je jer si zubi odlicni,samo malo krivi.jedino resenje je proteza.Inace idem u ponedeljak da vadim taj umnjak,jer ce raditi njen muz,on je oralni hirurg,a ona samo zubar.malo ce mi izdeljati 1 ocnjak da nije mnogo siljat.a,za protezu,videcu...nemam novca za to sad,a i malo sam matora vec za to..drago mi je mnogo sto je rekla da su zubi odlicni.




mama Jo -> RE: Vađenje umnjaka (7.8.2020 20:55:27)

Odlicno branki za zube.
Ne mislim da si matora za protezu hahha, ja sam u poslwdnjih par godina videla gomilu zena izmedju 30-40 godine sa protezom. Moja bliska drugarica je nosila dve godine, sad je skoro skinula a ima 32 godine. Cini mi se da su pre nosila samo deca, ili prosto nisam obracala paznju.
Ne znam, ali mislim da sad ima i onih koje se manje vide, nisam sigurna, mada meni uopste nije ruzno kad vidim da neko nosi protezu. Ali uopste.
Ali verujem da i kosta..




branki* -> RE: Vađenje umnjaka (7.8.2020 21:02:04)

Mama jo,jeste,kosta...ja ne mogi sama da odvojim novac za to, a mm nema sanse da pristane da odvojimo pare zbog proteze.to je pitanje estetike i kaze sta ce mi to i da nema pare i da je bitno da su zdravi.on samo ponavlja kako nema pare🙄




branki* -> RE: Vađenje umnjaka (10.8.2020 22:04:11)

Umnjak izvadjen u dva poteza.zubar je pravi😁odlicno sam prosla,odlicno.odradio.





pari -> RE: Vađenje umnjaka (10.8.2020 22:38:51)

Super branki...ja se plašim zubara baš





Ivanka 75 -> RE: Vađenje umnjaka (10.8.2020 22:44:59)

Odlicno Branki!


Mene to ceka za 2 umnjaka, bas se plasim. Mnogo su duboko ispod ostalih zuba. 




Mirko Svirko -> RE: Vađenje umnjaka (10.8.2020 22:49:32)

Bravo Branki. Svaka cas_t..

Ja bi ttebala da odem al me sve nesto strah. Kad se set_im taj bol... eto opet mi se ne ide.


Jel ides privatno? Mm je isao dugo kod jednih u tvom mestu.I svi porodicno rade. Ordinacija na nekoj raskrsnici cini mi se.





vonavoj -> RE: Vađenje umnjaka (10.8.2020 22:49:48)

Bravo branki,i za tebe i za zubara!

Ja sam 3 vadila hirurski..jer nisu ni nikli,rasli su ukrivo...i super sam prosla..




branki* -> RE: Vađenje umnjaka (11.8.2020 6:03:39)

Da,mirko,privatno idem.ovo je bracni par,mladji ljudi,super su oboje.

Mozda je isao kod ranka.Mada,vidim,da je stomatologija uglavnom porodicni posao.ili su muz i zena zubari ili su im deca zubari isto kao roditelj.Ne boli nista,mene bar nije.samo ubod od anestzije,ali to je krakotrajno.ja posle zaista nisam nista oset_ila.malo pritisak dok je vadio,ali ne bol.




pari -> RE: Vađenje umnjaka (11.8.2020 10:34:19)

Meni je baš sinoć zubarka rekla da moram da vadim jedan gornji umnjak...žao mi je što moja zubarka nije tu do ponedeljka pa sad razmišljam da li da uradim ovih dana kod nekog u Ns ili da čekam moju u ponedeljak...

Boli me cela leva strana vilice od petka uveče...




Sanjica26 RR -> RE: Vađenje umnjaka (11.8.2020 10:45:32)

pari, nemoj da cekas posebno sto te boli cela vilica. Upalice ti se, pa posle moras ab da pijes. 





pari -> RE: Vađenje umnjaka (11.8.2020 15:49:54)

Pokušavam ceo dan da zakažem negde po preporuci, nijedna od tri ordinacije nema termina ove nedelje. Sad čekam četvrtu da mi jave...tu nemam preporuku nego su mi pored zgrade





branki* -> RE: Vađenje umnjaka (11.8.2020 21:52:06)

Meni je isto bio gornji,desni.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]