RE: Udžbenici (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


dunja RR -> RE: Udžbenici (26.5.2021 16:39:55)

I mene to zanima, moraću do škole ovih dana, mada ima i na sajtu škole kog su izdavači izabrali.
Pa mi sami tražimo knjige od tog izadavača.

A kako do besplatnih i da li važe, nemam pojma [sm=smiley24.gif]




dunja RR -> RE: Udžbenici (23.8.2021 17:19:27)

Da li se neko prijavljivao za novac za knjige koji daje država?
Meni u školi danas dali potvrdu, i izjavu, kažu da skeniram i zajedno sa skenom lične karte i skenom kartice iz banke da pošaljem na mail da mi država uplati pare (oko 6.000, ne pokriva iznos sve knjige).

Ja još nisam uzela knjige, da li su mi danas broj čoveka preko koga kaže svi uzimaju knjige u našoj školi, kaže mogu i sada a mogu i 1.9. da naručim on donosi odmah.



Znači princip je da možemo gde želimo da kupimo knjige a država svima uplati pare na račun.




flamingos -> RE: Udžbenici (23.8.2021 17:45:32)

Dunja,probaj,skeniraj,kako god to već ide.Što da ne iskoristiš ako može.Nama su stigli udžbenici.I za tehničko sam uplatila.Ranac Nike kupila Anđela,a ostalo videćemo šta kažu nastavnici tako i da kupimo.Neću bez veze da kupujemo dok ne krenu u školu.Knjižara koliko hoćeš i kupićemo.❤





Tiziana -> RE: Udžbenici (23.8.2021 18:50:39)

Knjige iz stranog jezika verovatno ne ulaze u ''paket''. Nama je francuski ubedljivo najskuplji. Knjiga i radna sveska 2000rsd..





milicicak -> RE: Udžbenici (24.8.2021 12:33:48)

Ja sam jutros naručila knjige u knjižari u kraju, zvala me teta malo pre da su spremne.
Tih 6000 je ono što su rekli da su udžbenici za prvi razred besplatni?




dunja RR -> RE: Udžbenici (24.8.2021 13:17:47)

Ne nisu svi besplatni, samo ta 4 osnovna refundiraju, prvacima i drugacima.




dunja RR -> RE: Udžbenici (24.8.2021 16:18:06)

Haha, pada im sajt, probala nekoliko puta da pošaljem prijavu, nema šanse. Probaću noćas, kada svi budu spavali [sm=smiley36.gif]

Pokaže mi da će mi refundirati 5.620, to ja malo manje od osnovnog paketa (7 knjiga) kada sve saberem.

Kaže mi jedan čovek koji radi u izdavaštu da su napravili takav haos, prvo su povuki iz prodaje te 4 knige za 1. i 2. razred, jer je grad rekao da će oni deliti, pa se grad predomislio ipak neće da dele, nego će pare deliti. A knjige povučene iz prodaje. Pa sada gledaju da ih vrate sve u prodaju.

Ima ih po nekim knjižarama, zvala sam sada, nama su pomešani izdavači, Data status, Eduka, Klet, Freska.




Tiziana -> RE: Udžbenici (24.8.2021 19:30:26)

Svuda saraju sa udzbenicima. Ima raznih izdavaca. Kod cerke doduse preovladjuje Novi Logos, a kod sina je bas bas sareno. 





milicicak -> RE: Udžbenici (24.8.2021 20:05:02)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne nisu svi besplatni, samo ta 4 osnovna refundiraju, prvacima i drugacima.



Šta su 4 osnovna udđbenika? T za srpski ima 3, za matematiku jedan iz 4 dela, SON je bio 2, muzičko i likovno po jedan, engleski 2 i građansko 1. Ništa ja tu ne razumem...
Mi svakako nemamo pravo na refundaciju ali muka mi je od jeftinog marketinga i laži...




dunja RR -> RE: Udžbenici (24.8.2021 20:30:35)

Nemam pojma, mislim da su prvo objavili da će biti obezbeđena 4 osnovna, pa su shvatili da to nije izvodljivo jer svaki izdavač ima različiti boj knjiga, recimo vi imate za matematiku 1 iz 4 dela, mi imamo 2 knjige. Tako da su naknadno odllučili da ipak daju pare - kada se unese u prijavi koja je škola, sistem automatski izračuna koji je iznos, jer prepozna izdavače za svaku školu, valjda.


Mi kupismo na kraju sve osim muzičkog, ukupno na spisku knjiga koji sam dobila ima 7 knjiga, večeras kupismo 6, još muzičko nam fali, izdavač Freska.
Naručiću online, ali za par dana, jer sutra putujemo, pa da mi stigne taman kada i mi.




flamingos -> RE: Udžbenici (24.8.2021 22:19:16)

Strašno je šta sada rade izdavčke kuće.Kada smo moja sestra i ja išle u školu,bliznakinje smo i samo smo jedan komplet knjiga koristile.Morale smo samo svaka svoj pribor da imamo-pernicu,sveske...A iz istih udžbenika smo učile.Bila su to lepa vremena...A sad-te radna sveska,te za ovaj predmet jedan izdavač,za drilugi predmet drugi.Bože me sačuvaj.Ali,tako je kako je.





Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (25.8.2021 16:16:32)

Suzi, kad smo narucivali Sofi knjige, nisam stavila na spisak citanku jer sam mislila da koristi od T pošto je isti izdavac. Kad su stigle knjige skroz je drugi dizajn. Nađem na njihovom sajtu sadržaj, кад ono i sadržaj promenenjen. 😠





IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (25.8.2021 17:11:16)

Sanjice, nama odgovaraju tri predmeta od drugara sto je zavrsio sad osmi. Medjutim, spolja su ti predmeti promenjeni. Moracu ovih dana da uporedim sadrzaj, al verovatno jeste i sadrzaj. 





dunja RR -> RE: Udžbenici (28.8.2021 0:10:21)

Zašto menjaju sadržaj na godišnjem nivou, jel za to ima zaista potrebe ili je samo zbog novca da bi svi kupovali nove knjige?
Ne sećam se 100% kako je bilo kada smo bili klinci ali mi se čini da su se nasleđivale knjige ...




dunja RR -> RE: Udžbenici (28.8.2021 0:23:21)

U V. Banji smo, i nije bilo neta ova dva dana, bio neki kvar baš u našem delu hotela, ali jutros središe, pa sada sve odradih.
Naručih sada i muzičko koje nam fali i prijavih se za novac za udžbenike, piše da je prošla prijava.




Sanjica26 RR -> RE: Udžbenici (28.8.2021 7:29:32)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Zašto menjaju sadržaj na godišnjem nivou, jel za to ima zaista potrebe ili je samo zbog novca da bi svi kupovali nove knjige?
Ne sećam se 100% kako je bilo kada smo bili klinci ali mi se čini da su se nasleđivale knjige ...



Da, mi smo nasleđivali. A sada ocigledno toga više nema. Sve zbog novca ne postoji druga logika. 




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (28.8.2021 9:26:56)

Suzi, zamisli koliko se novca tu vrti svake godine. Pre su se jedni udzbenici koristili godinama, dok se skroz ne raspadnu. Sta moze da se promeni u matematici, srpskom ili bilo kom predmetu da bi moralo da se menja svake godine.. 





Tiziana -> RE: Udžbenici (28.8.2021 12:45:44)

Ma lopovluk najgore vrste. Milion izdavaca. Gde to ima? 

Mi smo jos na moru, vracamo se 01.09.pa cemo onda narednog dana po udzbenika. Verujem da cemo se izuti jedno 25000 za oboje dece. Ako ne i vise.. Ali bitno je da nam je skolovanje besplatno. 




IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (28.8.2021 15:57:11)

Za sina su udzbenici 16500 din. Plus ranac, prethodni se iscepao. Plus sveske, tempere, blok i sve ostale sitnice. Znaci, negde oko 200e. Bez garderobe i obuce. 





dunja RR -> RE: Udžbenici (28.8.2021 17:19:59)

Užas!




flamingos -> RE: Udžbenici (28.8.2021 17:39:39)



IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Za sina su udzbenici 16500 din. Plus ranac, prethodni se iscepao. Plus sveske, tempere, blok i sve ostale sitnice. Znaci, negde oko 200e. Bez garderobe i obuce. 


Da,Ivana.Strašno.Ali,šta da radimo.Moramo da ih opremimo za školu.❤





dddaca -> RE: Udžbenici (28.8.2021 18:58:37)

16500? Preskupo. Ivana, on je 8.razred?




Tiziana -> RE: Udžbenici (28.8.2021 19:12:02)


Meni je rekla mama od sinovljevog druga da je za 6.razred platila 18500rsd..PrePremnogo!kad na to dodam cerkinih cca 7000,to je to.. 
Deru nam kozu s''ledja.. 
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Za sina su udzbenici 16500 din. Plus ranac, prethodni se iscepao. Plus sveske, tempere, blok i sve ostale sitnice. Znaci, negde oko 200e. Bez garderobe i obuce. 








IvanaSK RR -> RE: Udžbenici (28.8.2021 19:41:52)

Jeste, osmi je razred.

Tizi, ne verujem da je za sesti toliko. Za osmi je je 16500, bar u par skola u Bg-u znam da je ta cena i ista je bez obzira na izdavace o autore. Uporedjivala sam sa drugaricom i sa gazdinom cerkom, u razlicitim skolama i razliciti autori i izdavaci, ali je cifra ista. 




Ivanka 75 -> RE: Udžbenici (28.8.2021 20:06:42)

Nama za peti oko 17500 din. Narucili smo preko skole i preuzeli zadnjeg dana skole. Fale biologija i eng, preuzecemo za koji dan verovatno.

Nisu normalni, ko da se stampaju u Americi 😌




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>