|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udžbenici
26.5.2021 16:39:55   
dunja RR
I mene to zanima, moraću do škole ovih dana, mada ima i na sajtu škole kog su izdavači izabrali.
Pa mi sami tražimo knjige od tog izadavača.

A kako do besplatnih i da li važe, nemam pojma user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Udžbenici
23.8.2021 17:19:27   
dunja RR
Da li se neko prijavljivao za novac za knjige koji daje država?
Meni u školi danas dali potvrdu, i izjavu, kažu da skeniram i zajedno sa skenom lične karte i skenom kartice iz banke da pošaljem na mail da mi država uplati pare (oko 6.000, ne pokriva iznos sve knjige).

Ja još nisam uzela knjige, da li su mi danas broj čoveka preko koga kaže svi uzimaju knjige u našoj školi, kaže mogu i sada a mogu i 1.9. da naručim on donosi odmah.



Znači princip je da možemo gde želimo da kupimo knjige a država svima uplati pare na račun.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Udžbenici
23.8.2021 17:45:32   
flamingos
Dunja,probaj,skeniraj,kako god to već ide.Što da ne iskoristiš ako može.Nama su stigli udžbenici.I za tehničko sam uplatila.Ranac Nike kupila Anđela,a ostalo videćemo šta kažu nastavnici tako i da kupimo.Neću bez veze da kupujemo dok ne krenu u školu.Knjižara koliko hoćeš i kupićemo.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Udžbenici
23.8.2021 18:50:39   
Tiziana
Knjige iz stranog jezika verovatno ne ulaze u ''paket''. Nama je francuski ubedljivo najskuplji. Knjiga i radna sveska 2000rsd..


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Udžbenici
24.8.2021 12:33:48   
milicicak
Ja sam jutros naručila knjige u knjižari u kraju, zvala me teta malo pre da su spremne.
Tih 6000 je ono što su rekli da su udžbenici za prvi razred besplatni?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Udžbenici
24.8.2021 13:17:47   
dunja RR
Ne nisu svi besplatni, samo ta 4 osnovna refundiraju, prvacima i drugacima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Udžbenici
24.8.2021 16:18:06   
dunja RR
Haha, pada im sajt, probala nekoliko puta da pošaljem prijavu, nema šanse. Probaću noćas, kada svi budu spavali user posted image

Pokaže mi da će mi refundirati 5.620, to ja malo manje od osnovnog paketa (7 knjiga) kada sve saberem.

Kaže mi jedan čovek koji radi u izdavaštu da su napravili takav haos, prvo su povuki iz prodaje te 4 knige za 1. i 2. razred, jer je grad rekao da će oni deliti, pa se grad predomislio ipak neće da dele, nego će pare deliti. A knjige povučene iz prodaje. Pa sada gledaju da ih vrate sve u prodaju.

Ima ih po nekim knjižarama, zvala sam sada, nama su pomešani izdavači, Data status, Eduka, Klet, Freska.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Udžbenici
24.8.2021 19:30:26   
Tiziana
Svuda saraju sa udzbenicima. Ima raznih izdavaca. Kod cerke doduse preovladjuje Novi Logos, a kod sina je bas bas sareno. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Udžbenici
24.8.2021 20:05:02   
milicicak

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne nisu svi besplatni, samo ta 4 osnovna refundiraju, prvacima i drugacima.



Šta su 4 osnovna udđbenika? T za srpski ima 3, za matematiku jedan iz 4 dela, SON je bio 2, muzičko i likovno po jedan, engleski 2 i građansko 1. Ništa ja tu ne razumem...
Mi svakako nemamo pravo na refundaciju ali muka mi je od jeftinog marketinga i laži...

< Poruku je uredio milicicak -- 24.8.2021 20:07:10 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Udžbenici
24.8.2021 20:30:35   
dunja RR
Nemam pojma, mislim da su prvo objavili da će biti obezbeđena 4 osnovna, pa su shvatili da to nije izvodljivo jer svaki izdavač ima različiti boj knjiga, recimo vi imate za matematiku 1 iz 4 dela, mi imamo 2 knjige. Tako da su naknadno odllučili da ipak daju pare - kada se unese u prijavi koja je škola, sistem automatski izračuna koji je iznos, jer prepozna izdavače za svaku školu, valjda.


Mi kupismo na kraju sve osim muzičkog, ukupno na spisku knjiga koji sam dobila ima 7 knjiga, večeras kupismo 6, još muzičko nam fali, izdavač Freska.
Naručiću online, ali za par dana, jer sutra putujemo, pa da mi stigne taman kada i mi.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Udžbenici
24.8.2021 22:19:16   
flamingos
Strašno je šta sada rade izdavčke kuće.Kada smo moja sestra i ja išle u školu,bliznakinje smo i samo smo jedan komplet knjiga koristile.Morale smo samo svaka svoj pribor da imamo-pernicu,sveske...A iz istih udžbenika smo učile.Bila su to lepa vremena...A sad-te radna sveska,te za ovaj predmet jedan izdavač,za drilugi predmet drugi.Bože me sačuvaj.Ali,tako je kako je.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Udžbenici
25.8.2021 16:16:32   
Sanjica26 RR
Suzi, kad smo narucivali Sofi knjige, nisam stavila na spisak citanku jer sam mislila da koristi od T pošto je isti izdavac. Kad su stigle knjige skroz je drugi dizajn. Nađem na njihovom sajtu sadržaj, кад ono i sadržaj promenenjen. 😠



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Udžbenici
25.8.2021 17:11:16   
IvanaSK RR
Sanjice, nama odgovaraju tri predmeta od drugara sto je zavrsio sad osmi. Medjutim, spolja su ti predmeti promenjeni. Moracu ovih dana da uporedim sadrzaj, al verovatno jeste i sadrzaj. 



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Udžbenici
28.8.2021 0:10:21   
dunja RR
Zašto menjaju sadržaj na godišnjem nivou, jel za to ima zaista potrebe ili je samo zbog novca da bi svi kupovali nove knjige?
Ne sećam se 100% kako je bilo kada smo bili klinci ali mi se čini da su se nasleđivale knjige ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Udžbenici
28.8.2021 0:23:21   
dunja RR
U V. Banji smo, i nije bilo neta ova dva dana, bio neki kvar baš u našem delu hotela, ali jutros središe, pa sada sve odradih.
Naručih sada i muzičko koje nam fali i prijavih se za novac za udžbenike, piše da je prošla prijava.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.8.2021 0:24:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Udžbenici
28.8.2021 7:29:32   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Zašto menjaju sadržaj na godišnjem nivou, jel za to ima zaista potrebe ili je samo zbog novca da bi svi kupovali nove knjige?
Ne sećam se 100% kako je bilo kada smo bili klinci ali mi se čini da su se nasleđivale knjige ...



Da, mi smo nasleđivali. A sada ocigledno toga više nema. Sve zbog novca ne postoji druga logika. 

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 28.8.2021 9:44:58 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Udžbenici
28.8.2021 9:26:56   
IvanaSK RR
Suzi, zamisli koliko se novca tu vrti svake godine. Pre su se jedni udzbenici koristili godinama, dok se skroz ne raspadnu. Sta moze da se promeni u matematici, srpskom ili bilo kom predmetu da bi moralo da se menja svake godine.. 



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Udžbenici
28.8.2021 12:45:44   
Tiziana
Ma lopovluk najgore vrste. Milion izdavaca. Gde to ima? 

Mi smo jos na moru, vracamo se 01.09.pa cemo onda narednog dana po udzbenika. Verujem da cemo se izuti jedno 25000 za oboje dece. Ako ne i vise.. Ali bitno je da nam je skolovanje besplatno. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Udžbenici
28.8.2021 15:57:11   
IvanaSK RR
Za sina su udzbenici 16500 din. Plus ranac, prethodni se iscepao. Plus sveske, tempere, blok i sve ostale sitnice. Znaci, negde oko 200e. Bez garderobe i obuce. 



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Udžbenici
28.8.2021 17:19:59   
dunja RR
Užas!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Udžbenici
28.8.2021 17:39:39   
flamingos


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Za sina su udzbenici 16500 din. Plus ranac, prethodni se iscepao. Plus sveske, tempere, blok i sve ostale sitnice. Znaci, negde oko 200e. Bez garderobe i obuce. 


Da,Ivana.Strašno.Ali,šta da radimo.Moramo da ih opremimo za školu.❤


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Udžbenici
28.8.2021 18:58:37   
dddaca
16500? Preskupo. Ivana, on je 8.razred?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Udžbenici
28.8.2021 19:12:02   
Tiziana

Meni je rekla mama od sinovljevog druga da je za 6.razred platila 18500rsd..PrePremnogo!kad na to dodam cerkinih cca 7000,to je to.. 
Deru nam kozu s''ledja.. 
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Za sina su udzbenici 16500 din. Plus ranac, prethodni se iscepao. Plus sveske, tempere, blok i sve ostale sitnice. Znaci, negde oko 200e. Bez garderobe i obuce. 





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Udžbenici
28.8.2021 19:41:52   
IvanaSK RR
Jeste, osmi je razred.

Tizi, ne verujem da je za sesti toliko. Za osmi je je 16500, bar u par skola u Bg-u znam da je ta cena i ista je bez obzira na izdavace o autore. Uporedjivala sam sa drugaricom i sa gazdinom cerkom, u razlicitim skolama i razliciti autori i izdavaci, ali je cifra ista. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Udžbenici
28.8.2021 20:06:42   
Ivanka 75
Nama za peti oko 17500 din. Narucili smo preko skole i preuzeli zadnjeg dana skole. Fale biologija i eng, preuzecemo za koji dan verovatno.

Nisu normalni, ko da se stampaju u Americi 😌

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here