|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:13:28   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: cipiripi

pa kazes da cekas rezultate tm i tebe...? sta ste radili?


ja sam danas vadila krv a on ce ujutru pa da utvde da li nosimo gen za cisticnu fibrozu. to je jedino jos sto se nas dvoje tice.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:17:15   
cipiripi
strasno zeno....drzim fige user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:49:44   
pahulja76
hvala vam svima, puno vas user posted image user posted image user posted image pahuljica i ja user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 15:14:47   
Lilly*
Pahuljo, sada čitam i razmišljam, dok čitav konzilijum lekara nije skontao šta je, da ustvari nije ništa ili možda eventualno nešto sitno, a da bi bili sigurni, šalju vas na analizu krvi... user posted image Samo budi hrabra, biće tvoja pahuljica uredu user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 16:54:38   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Pahuljo, sada čitam i razmišljam, dok čitav konzilijum lekara nije skontao šta je, da ustvari nije ništa ili možda eventualno nešto sitno, a da bi bili sigurni, šalju vas na analizu krvi... user posted image Samo budi hrabra, biće tvoja pahuljica uredu user posted image user posted image


i ja sam ubedjena da ce sve biti ok user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 18:08:27   
bebuska
Pahuljice budi pozitivna, vjerujem da ce sve bit u redu... user posted image user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 18:59:27   
vbjb
Mozda moj slucaj nije isti ali mislim da ce ti mozda pomoci...
Sada sam 32 nedelja i u 26 nedelji na UZ mi je doktorka rekla da vidi nesto na jednom bubregu, tj velicina jednog bubrega je 6.1mm, sto je suvise... U tom trenutku su mi jos dva doktora rekla da to nije za paniku, a ja sam se iskreno nadala da ona nije dobro videla...
Pre nedelju dana sam bila na kontroli i rezultat se pogorsao, sada je 8,1mm. To je bilo kao hladan tus, sada kada razmisljam mozda je to normalan sled ali valjda dokle god postoji tracak nade da to nije nista vi se za taj tracak grcevito drzite...Elem, ja se uspanicim najstrasnije i nedelju sam obilazila, ginekologe, decije urologe, hirurge... i svi oni su se slozili samo u jednom, trudnocu asvakako izneti do kraja, jer se to resava nekada samo od sebe nekada po rodjenju operacijom, i JAKO je vazno biti smiren, beba ne zna sta se desava ali oseca maminu nervozu i brigu a to joj steti.
Nadam se da ce ti rezultati biti ok, a sto se bubrega tice meni su rekli da su to bolesti koje su se do pre neku godinu dok UZ nije bio tako razvijen otkrivale kod dece sa tek 3-4 godine...

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 9:45:15   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: vbjb

Mozda moj slucaj nije isti ali mislim da ce ti mozda pomoci...
Sada sam 32 nedelja i u 26 nedelji na UZ mi je doktorka rekla da vidi nesto na jednom bubregu, tj velicina jednog bubrega je 6.1mm, sto je suvise... U tom trenutku su mi jos dva doktora rekla da to nije za paniku, a ja sam se iskreno nadala da ona nije dobro videla...
Pre nedelju dana sam bila na kontroli i rezultat se pogorsao, sada je 8,1mm. To je bilo kao hladan tus, sada kada razmisljam mozda je to normalan sled ali valjda dokle god postoji tracak nade da to nije nista vi se za taj tracak grcevito drzite...Elem, ja se uspanicim najstrasnije i nedelju sam obilazila, ginekologe, decije urologe, hirurge... i svi oni su se slozili samo u jednom, trudnocu asvakako izneti do kraja, jer se to resava nekada samo od sebe nekada po rodjenju operacijom, i JAKO je vazno biti smiren, beba ne zna sta se desava ali oseca maminu nervozu i brigu a to joj steti.
Nadam se da ce ti rezultati biti ok, a sto se bubrega tice meni su rekli da su to bolesti koje su se do pre neku godinu dok UZ nije bio tako razvijen otkrivale kod dece sa tek 3-4 godine...



draga vbjb, bebi su cisticu primetili kada sam bila 16. nedelja i posto je bila jako mala mislili su da je mozda bubreg al su rekli da treba da se prati i kako beba raste da ce se bolje videti na kom je organu cista. juce sam bila na konzilijumu, oba bubrega su b.o. al se cista sad nalazi u predelu jetre al doktori jos sa sigurnoscu ne mogu da tvrde da li je bas na jetri ili je povezana sa crevima a svi ostali organi su pravilno razvijeni i beba je naprednija, zuri 6 dana u odnosu na dan koji bio trebala da bude. muz i ja cemo uraditi sve potrebne rezultate al nam se oboma cini da ce sve biti u redu, mala doza straha svakako postoji al opet ne opterecujemo se time i ponasamo se kao da je nasa bebica potpuno zdrava sto ce valjda sve analize i pokazati. drzimo fige i tebi da ce sve na kraju biti OK user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vbjb)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 10:03:44   
maslinica
pahuljice..drzim fige da sve bude u redu..a bice,  imas svu moju podrskuuser posted image user posted image user posted image

pahuljicu u trbi mazi, grli i muz neka ljubi i ona ce da bude pravi mali andjelak...sve ce to biti dorouser posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 10:07:20   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: maslinica

pahuljice..drzim fige da sve bude u redu..a bice,  imas svu moju podrskuuser posted image user posted image user posted image

pahuljicu u trbi mazi, grli i muz neka ljubi i ona ce da bude pravi mali andjelak...sve ce to biti dorouser posted image



mazimo je i "ljubimo" non-stop user posted image
hvala ti user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 11:17:19   
Anna79
Pahuljice, draga, bice sve to dobro, mora da bude user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 11:20:56   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Pahuljice, draga, bice sve to dobro, mora da bude user posted image


anchi, kako si ti posle kordocentezeuser posted image
ja cu najverovatnije od pon. u front da i to uradim, samo danas opet moram da gnjavim moju dr iz dz-a za uput jer sam zaboravila juce kad sam uzimala uput za lezanje zbog magnetne rezonance fetusa user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 11:35:39   
Anna79
Pisala sam u temi kordocentea, ali mislim da si vec videla user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 11:59:49   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Pisala sam u temi kordocentea, ali mislim da si vec videla user posted image


videla user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 18:42:21   
dakana
Pahuljice draga sad sam procitala sta se kod tebe izdesavalo. Ja verujem da ce to sve na kraju biti OK draga. Mazi tvoju pahuljicu u stomacicu. Ljubim te puno!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ciste kod fetusa
9.4.2010 19:11:25   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: dakana

Pahuljice draga sad sam procitala sta se kod tebe izdesavalo. Ja verujem da ce to sve na kraju biti OK draga. Mazi tvoju pahuljicu u stomacicu. Ljubim te puno!


hvala ti dakanice user posted image

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ciste kod fetusa
14.4.2010 12:49:57   
pahulja76
u ponedeljak, 19.4. me primaju u bolnicu da mi urade kordocentezu a valjda ce da mi urade kad sam vec tamo i magnetnu rezonancu fetusa. dr kod koje sam danas bila u savetovalistu mi je rekla da cista na jetri kod bebe kako nastane tako i nestane i da se t oobicno desava u III trimestru trudnoce a ako se desi na kraju trudnoce nestane posle rodjenja deteta. prva dr koja me je bar malo utesila. a rezultati ispitivanja mm i mene na cisticnu fibrozu jos nisu gotovi, rekli su da ih zovem u petak, tad ce valjda biti gotovi.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ciste kod fetusa
14.4.2010 13:01:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pahulja76

dr kod koje sam danas bila u savetovalistu mi je rekla da cista na jetri kod bebe kako nastane tako i nestane i da se t oobicno desava u III trimestru trudnoce a ako se desi na kraju trudnoce nestane posle rodjenja deteta.


user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ciste kod fetusa
14.4.2010 13:07:01   
pahulja76
tashke user posted image user posted image user posted image
inace, veceras idem na uz kod privatnice kod koje sam bila pre konzilijuma, rekla mi je da ce me cesce "pratiti" da vidi da li se cista povecava i slicno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ciste kod fetusa
14.4.2010 13:11:28   
Anna79
IZVORNA PORUKA: pahulja76

u ponedeljak, 19.4. me primaju u bolnicu da mi urade kordocentezu a valjda ce da mi urade kad sam vec tamo i magnetnu rezonancu fetusa. dr kod koje sam danas bila u savetovalistu mi je rekla da cista na jetri kod bebe kako nastane tako i nestane i da se t oobicno desava u III trimestru trudnoce a ako se desi na kraju trudnoce nestane posle rodjenja deteta. prva dr koja me je bar malo utesila. a rezultati ispitivanja mm i mene na cisticnu fibrozu jos nisu gotovi, rekli su da ih zovem u petak, tad ce valjda biti gotovi.


Pahuljice, to su super vestiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ciste kod fetusa
14.4.2010 13:12:01   
Anoniman
Biće to sve ok,draga... jeste da se sekiraš sada ali videćeš sve će to da se isplati ... user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ciste kod fetusa
14.4.2010 13:21:15   
pahulja76
anchi, kaliopi user posted image user posted image user posted image
i mm i ja smo ubedjeni da ce sve biti ok samo da zavrsimo sa svim ovim analizama pa da napokon i malo odmorimo do kraja trudnoce.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ciste kod fetusa
20.4.2010 16:50:54   
pahulja76
uradih i kordocentezu, rezultati su z a7-10 dana i tada ce mi dati irezultate ispitivanja mm i mene na cisticnu fibozu. jedino sto je pocelo da me brine je to sto prosle srede kada sam isla kod privatnice koja mi uporedo prati uz-om trudnocu i prati rast ciste beba je bila teska 375g a danas je po uz-u u frontu 370g i to bi znacilo da je beba stala sa rastom user posted image , na svakom uz-u do sada je beba napredovala za po par dana (zadnji put cak i do 6 dana) a po danasnjem uz u frontu kasni 2 dana... user posted image jaoj,ako posle svog ovog mucenja nesto krene lose i igzubim bebu ne znam sta cu raditi user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ciste kod fetusa
20.4.2010 16:57:13   
Snelle
I opet ja! Nemoj da se opterećuješ težinom bebe. To što su na dva ultrazvuka različite vrednosti ne znači da beba staje sa rastom, već da su ultrazvuci pokazali različite vrednosti, što zavisi od kvaliteta ultrazvučnog aparata, stručnosti lekara.....Više puta smo u temi treće tromsečje pisali o tome da se na uz pred sam porodjaj pokaže jedna težina bebe, a onda na rodjenju potpuno druga.
Nemoj da paničiš, verujem da bi beba do sada odavno prestala da napreduje da joj cista smeta, samo polako!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ciste kod fetusa
20.4.2010 16:58:30   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Snelle

I opet ja! Nemoj da se opterećuješ težinom bebe. To što su na dva ultrazvuka različite vrednosti ne znači da beba staje sa rastom, već da su ultrazvuci pokazali različite vrednosti, što zavisi od kvaliteta ultrazvučnog aparata, stručnosti lekara.....Više puta smo u temi treće tromsečje pisali o tome da se na uz pred sam porodjaj pokaže jedna težina bebe, a onda na rodjenju potpuno druga.
Nemoj da paničiš, verujem da bi beba do sada odavno prestala da napreduje da joj cista smeta, samo polako!


dobro snelle user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here