|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ciste kod fetusa
20.4.2010 17:50:20   
pepeljuga
evo i ja da dodam (svuda te pratimo snelle i ja user posted image ), meni su sve mere bile razlicite u razmaku od samo jednog dana, jer su dva razlicita UZ! nije to bas sve tako precizno

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ciste kod fetusa
21.4.2010 15:05:38   
Anna79
Pahuljice, jesi li bila na magnetnoj rezonanci, sta su ti rekli?

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ciste kod fetusa
21.4.2010 16:19:21   
Tara
Pahuljice , te mere nista ne znace , meni pokazuje na jendom uz da mi je 3 nedelje naprednija trudnoca a na drugom 1 nedelju,
i uvek imas odstupanja vezana za tezinu , u zavisnosti od aparata .
No sikiriki user posted image Drzim palceve da sve bude kako treba user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ciste kod fetusa
21.4.2010 16:28:32   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Pahuljice, jesi li bila na magnetnoj rezonanci, sta su ti rekli?


Anchiuser posted image , isla sam jutros ali im je aparat izgleda jos u kvaru, uradili su mi samo kontrolni uz da vide posle kordo da li je sve u redu i ima li srcane radnje (sve je ok proslo) pa su mi zakazali MR na klinickom centru sledece srede i jos mi nacelnik rekao da se "pozovem" na odredjenu dr inace ko zna kad bih dosla na red. U toku sledece nedelje bice i gotovi rezultati kordocenteze i saopstice mi rezultate testiranja mm i mene na CF pa cemo konacno znati "na cemu smo" i sta dalje da radimo.


IZVORNA PORUKA: Tara

Pahuljice , te mere nista ne znace , meni pokazuje na jendom uz da mi je 3 nedelje naprednija trudnoca a na drugom 1 nedelju,
i uvek imas odstupanja vezana za tezinu , u zavisnosti od aparata .
No sikiriki user posted image Drzim palceve da sve bude kako treba user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ciste kod fetusa
21.4.2010 20:27:54   
Anna79
Bice sve dobro user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ciste kod fetusa
21.4.2010 20:32:20   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Anna79

Bice sve dobro user posted image user posted image user posted image


videcemo anchi user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ciste kod fetusa
21.4.2010 20:48:50   
maslinica
pahuljice...sve redovno pratim sta se desava, drzim palceve da sve bude ok....a bice, znamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ciste kod fetusa
21.4.2010 22:23:32   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: maslinica

pahuljice...sve redovno pratim sta se desava, drzim palceve da sve bude ok....a bice, znamuser posted image user posted image user posted image


maslinice user posted image
gledamo malopre mm i ja slicicu sa jucerasnjeg uz-a, kad su mi rekli da je cista sada 25x21mm samo sto se nisam slogirala jer je pre 5 ned. po njima bila 16x13mm, juce razmisljam kako je previse porasla kad danas kad su mi dali otpusnu listu dali su mi sa izvestajem sa uz-a i jednu slicicu... dr kada je merio vel. ciste nije bio bas precizan u postavljanju koordinata i nije oznacio tacno mere odakle pocinje "zatamnjenje" vec je proizvoljno kliknuo par mm iznad u prostor gde nije cista tako da ona bas i nije tolika koliko su mi juce rekli, jeste porasla u odnosu na 16.ned. kada su 1.x videli cistu al za otprilike par mm (tako se ja malo tesim user posted image )

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 10:40:39   
pahulja76
iz teme kordocenteza od petka


IZVORNA PORUKA: pahulja76


oko 13.30h pozovem za rezultat sa MR-a kazu nije gotovo pozovite kasnije, sacekam, pozovem ponovo oko 14.30h kazu nije gotovo, pita me kada sam radila rekoh u sredu kad ona meni "bice to posle praznika", ja onako tuznim glasom ponovih to njeno "posle praznikauser posted image " kaze nazovi kasnije negde oko 16.30h mozda lekar napise izvestaj.



malopre pozovem opet (jer je prosao praznik), sacekam da pogledaju kad opet nista...kazu zovite sutra posle 10h user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 10:51:21   
Trcosava
O sunce mu Pahuljo, bezobrazni su na kub!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 10:59:22   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Trcosava

O sunce mu Pahuljo, bezobrazni su na kub!


sta da radim, trco... samo mi preostaje da cutim i cekam, kao sto sam i do sada user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 11:06:27   
Rivana
Bas su pokvareni a gde si radila magnetnu?

< Poruku je uredio Rivana -- 4.5.2010 11:07:12 >

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 11:29:38   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Rivana

Bas su pokvareni a gde si radila magnetnu?


u klinickom centru

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 11:31:34   
Rivana
pa dokle da cekas, uh....sad su me iznervirali....

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 11:33:57   
Anna79
Pa stvarno su kreteni user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ciste kod fetusa
4.5.2010 11:37:20   
pahulja76
valjda ce sutra biti gotovi... i to samo lekar treba da napise izvestaj na osnovu snimka user posted image

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:18:23   
pahulja76
napokon sam podigla rezultate za kordo i CF.

REZULTAT DNK ANALIZE NA PRISUSTO MUTACIJA U GENU ZA CISTICNU FIBROZU:
DNK izolovana iz dobijenih uzoraka periferne krvi supruznika, analizirana je primenom PCR reakcije za umnožavanje egzona 10 CFTR gena u cilju detekcije prisustva F508del mutacije, dobijeni su sledeci rezultati: supruznici nisu nosioci F508del mutacije.
Na osnovu preporuka Evropskog udruženja za cf ukoliko je viđena hiperehogenost creva na ultrazvuku a supružnici ne nose najčešću CFTR mutaciju, nemaju porodičnu opterećenost za ovo oboljenje, rizik da je fetus oboleo od cf je 1%. Dobijeni rezultati ukazuju da nema indikacije za prenatalnu dijagnostiku cf.

NALAZ KORDOCENTEZE:
Citogenetička analiza iz kulture limfocita fetalne krvi, iz dobijenog uzorka pokazala je NORMALAN ŽENSKI KARIOTIP.

sad jos da vidim sta ce biti sa rezultatima mag. rezonance koji naravno još nisu gotoviuser posted image .

genetsko savetovalište mi je savetovalo i da uradim određivanje antitela na TORCH jer sam radila samo toxoplasmosu.

< Poruku je uredio pahulja76 -- 6.5.2010 12:24:47 >

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:26:06   
pepino
Super Pahuljice!!!user posted image user posted image user posted image
Ma bice i to ostalo uredu!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:26:20   
dakana
Pahuljice moja draga, mnogo sam se obradovala kad sam ovo procitala user posted image user posted image user posted image . Jos da vidis za tu magnetnu rezonancu i da odahnes i da uzivas u trudnoci do kraja. Mazi tu tvoju pahuljicu-borca u stomaku....

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:27:31   
minna
pa to su super rezultati!!!!user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image sve ce biti u redu!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:27:54   
Tara
Pahuljo kakve lepe vesti , bravo za tebe i tvoju bebanu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:31:16   
pahulja76
hvala vam punooooooooooooooooooooooooo
pepino, dakana, minna, tara user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:40:49   
Daca88
Pahuljiceuser posted image
I MR ce biti super,videcesuser posted image
Bas mi je dragouser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 12:45:44   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Daca88

Pahuljiceuser posted image
I MR ce biti super,videcesuser posted image
Bas mi je dragouser posted image


hvala daco user posted image user posted image user posted image
nadam se da ce i MR biti ok, samo da se draga prof. (preko koje sam odmah i primljena da uradim MR) nakani da opise doticni snimak user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 13:54:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pahulja76

genetsko savetovalište mi je savetovalo i da uradim određivanje antitela na TORCH jer sam radila samo toxoplasmosu.

Pahuljo... user posted image user posted image
Ne bi bilo loše da uradiš čitav TORCH ... user posted image
Kada si radila toxoplasmu?

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here