|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 14:07:03   
cipiripi
Pahuljo...grlimo Vas user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 14:42:32   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: pahulja76

genetsko savetovalište mi je savetovalo i da uradim određivanje antitela na TORCH jer sam radila samo toxoplasmosu.

Pahuljo... user posted image user posted image
Ne bi bilo loše da uradiš čitav TORCH ... user posted image
Kada si radila toxoplasmu?



kaliopi user posted image
napisali su mi ovi iz savetovalista bas da uradim TORCH iako su mi napomenuli da mi treba ispitivanje za CMV i hepatitis al u izvestaju pise TORCH pa ce mi valjda tako i dr iz dz-a dati uput ako se u gradskom zavodu za javno zdravlje radi sve user posted image
a toxoplasmu sam radila u III mes. trudnoce.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 14:42:58   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Pahuljo...grlimo Vas user posted image user posted image user posted image


i nas dve user posted image user posted image user posted image vas dvoje user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 14:45:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pahulja76


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: pahulja76

genetsko savetovalište mi je savetovalo i da uradim određivanje antitela na TORCH jer sam radila samo toxoplasmosu.

Pahuljo... user posted image user posted image
Ne bi bilo loše da uradiš čitav TORCH ... user posted image
Kada si radila toxoplasmu?



kaliopi user posted image
napisali su mi ovi iz savetovalista bas da uradim TORCH iako su mi napomenuli da mi treba ispitivanje za CMV i hepatitis al u izvestaju pise TORCH pa ce mi valjda tako i dr iz dz-a dati uput ako se u gradskom zavodu za javno zdravlje radi sve user posted image
a toxoplasmu sam radila u III mes. trudnoce.


Ima ovde tema TORCH pa malo čituckaj ali nemoj da se opterećuješ , biće sve ok ...user posted image
I super je to što radiš, mnoge trudnice to ne urade .. recimo, da sam ga na vreme uradila možda bih uspela neke stvari da sprečim....user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ciste kod fetusa
6.5.2010 14:52:51   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: pahulja76


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: pahulja76

genetsko savetovalište mi je savetovalo i da uradim određivanje antitela na TORCH jer sam radila samo toxoplasmosu.

Pahuljo... user posted image user posted image
Ne bi bilo loše da uradiš čitav TORCH ... user posted image
Kada si radila toxoplasmu?



kaliopi user posted image
napisali su mi ovi iz savetovalista bas da uradim TORCH iako su mi napomenuli da mi treba ispitivanje za CMV i hepatitis al u izvestaju pise TORCH pa ce mi valjda tako i dr iz dz-a dati uput ako se u gradskom zavodu za javno zdravlje radi sve user posted image
a toxoplasmu sam radila u III mes. trudnoce.


Ima ovde tema TORCH pa malo čituckaj ali nemoj da se opterećuješ , biće sve ok ...user posted image
I super je to što radiš, mnoge trudnice to ne urade .. recimo, da sam ga na vreme uradila možda bih uspela neke stvari da sprečim....user posted image



iščitala ja to već user posted image i ne opterećujem se previše, do sada sam mnogo više i svašta prošla od "običnog" vađenja krvi user posted image
mnoge stvari se nauče na greškama, da si znala šta treba tada kadaj etrebalo sigurno bi uradila.... ni ja nisam nego me moja dr slala... al opet meni svi rezultati koje sam radila bili odlični-double, triple, toxo, CB i VB, sad i testiranje na CF i kordo al opet beba ima cistuuser posted image

< Poruku je uredio pahulja76 -- 6.5.2010 14:53:27 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 8:13:14   
pahulja76
zvala sam malopre klinicki centar, gotovi su rezultati MR-a, treba da idem po njih... joj zene, tek me sad hvata panika user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 8:14:01   
Jeca*
držimo palčeve!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 8:14:38   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

držimo palčeve!!!


hvala Jeco user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 10:32:38   
dakana
Pahuljice, drzim palceve. Napisi rezultate obavezno kad stignes. Ljubim te!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 10:55:21   
buhla
IZVORNA PORUKA: pahulja76

zvala sam malopre klinicki centar, gotovi su rezultati MR-a, treba da idem po njih... joj zene, tek me sad hvata panika user posted image user posted image user posted image


draga user posted image nema mesta panici, samo pozitivno!
cekamo da nam javis rezultate! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 11:19:41   
pepeljuga
ja tek sad videh za ove prethodne rezultate... bice i ovo ok, samo pozitivno kao i do sada, bravo za tebe i bebicu hrabricu user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:22:50   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ja tek sad videh za ove prethodne rezultate... bice i ovo ok, samo pozitivno kao i do sada, bravo za tebe i bebicu hrabricu user posted image




IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: pahulja76

zvala sam malopre klinicki centar, gotovi su rezultati MR-a, treba da idem po njih... joj zene, tek me sad hvata panika user posted image user posted image user posted image


draga user posted image nema mesta panici, samo pozitivno!
cekamo da nam javis rezultate! user posted image




IZVORNA PORUKA: dakana

Pahuljice, drzim palceve. Napisi rezultate obavezno kad stignes. Ljubim te!


i evo MR nalaza (prekucacu ceo izveštaj)

Pregled je učinjen u aksijalnoj, koronarnoj i sagitalnoj ravni u Haste 2D sekvenciji, T2W i T1W relaksacionim vremenima.
U hilusu jetre diferencira se multicistična septirana formacija tankih zidova, koja zauzima oba lobusa jetre, više sa desne strane, dimenzija 25.2x24x26mm, ispunjena tečnim sadržajem (povišen IS u T2W a snižen u T1W sekvencijama).
Ne vidi se dilatacija intrahepatičnih žučnih puteva, žučna kesa se diferencira bez vidljivih promena intraluminalno.

Plućni parenhim obostrano i srce su odgovarajućeg položaja, oblika i dijametara, bez znakova prisustva patoloških IS.
Želudac je odgovarajućeg položaja i širine lumena.
Slezina je uredne veličine homogene strukture parenhima.
Oba bubrega su uredne veličine bez vidljive dilatacije pijelokaliksnog sistema i oba uretera. Mokraćna bešika je uredne debljine zida ispunjena bistrim tečnim sadržajem.
Vijuge tankog creva i kolona su odgovarajućeg položaja, izgleda, širine i intenziteta signala sadržaja.
Ne vidi se ascit u abdomenu.
U kičmenom kanalu ne vide se znaci spaciokompresivnog procesa.

ZAKLJUČAK
MR PREGLED ABDOMENA FETUSA UKAZUJE NA MULTICISTIČNU FORMACIJU U HILUSU JETRE KOJA PO SVOJIM MR KARAKTERISTIKAMA DIF. DG. MOŽE ODGOVARATI PROSTOJ CISTI JETRE ILI BILIJARNOM CISTADENOMU.

javila sam privatnoj dr koja me uporedo prati i ona mi je preko tel. rekla da je to obicna cista ili ovo "bilijarni cistadenom" može biti benigni tumor koji posle rođenja može da se operiše. U ponedeljak idem u front da nosim rezultate načelniku da vidim šta će mi on reći.

pepeljugo, buhlice, dakana user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:25:44   
buhla
draga user posted image
nekada se desi i da do kraja trudnoce ta cista nestane... u svakom slucaju eto postoji i ta operacija posle... bice sve ok! bebe su jace i hrabrije od nas! ljubimo vas! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:27:19   
pahulja76
buhlice user posted image user posted image user posted image
ljubimo pahuljica i ja Pavla i tebe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:28:04   
Snelle
Pahuljice, koliko vidim sve je dobro! Mnogo mi je drago user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:29:35   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Snelle

Pahuljice, koliko vidim sve je dobro! Mnogo mi je drago user posted image


jos da mi to potvrde ovi iz fronta
snelle user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:30:11   
Anoniman
Draga evo i ja da podržim Buhlino mišljenje ... možda nestane samo od sebe ko zna ... a ipak postoji operativni zahvat koji koliko god ti teško bude pao ipak postoji... i sve će da bude onako kako treba! user posted image



(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:31:23   
Trcosava
pahuljče, smrzo moja user posted image user posted image user posted image user posted image sve je ok! ljubac od ja za ti 

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:35:07   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Trcosava

pahuljče, smrzo moja user posted image user posted image user posted image user posted image sve je ok! ljubac od ja za ti 



IZVORNA PORUKA: kaliopi

Draga evo i ja da podržim Buhlino mišljenje ... možda nestane samo od sebe ko zna ... a ipak postoji operativni zahvat koji koliko god ti teško bude pao ipak postoji... i sve će da bude onako kako treba! user posted image



user posted image user posted image user posted image
i ja se nadam tome da "nestane" al dobro ako ne nestane bitno je da ne ugrožava bebin život i da može da se operiše ...
user posted image user posted image user posted image ste sve ... puno vas volimo pahuljica i ja

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:35:15   
Mari86
pahuljiceee user posted image user posted image saljem zagljaje user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 13:41:25   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Mari86

pahuljiceee user posted image user posted image saljem zagljaje user posted image


hvala ti Mari user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 14:04:26   
pepeljuga
joooj, dobro je, bas mi je drago
user posted image user posted image za tebe i bebanu

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 14:09:50   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

joooj, dobro je, bas mi je drago
user posted image user posted image za tebe i bebanu



hvala pepeljugice user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 14:11:41   
dakana
Pahuljice draga, ukljucila sam se samo da procitam rezultate. Navijam za to da cista nestane pre porodjaja, a i ako ne nestane sredice se to sve. Ljubim vas puno obe i sad se draga opusti i mazi bebana. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ciste kod fetusa
7.5.2010 14:12:29   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: dakana

Pahuljice draga, ukljucila sam se samo da procitam rezultate. Navijam za to da cista nestane pre porodjaja, a i ako ne nestane sredice se to sve. Ljubim vas puno obe i sad se draga opusti i mazi bebana. user posted image user posted image user posted image


hvala ti dakanice user posted image

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here