|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
11.5.2010 20:05:45   
LillyT
Priki, da li su vas pustili preko reda zbog bebe ili?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
11.5.2010 20:15:35   
buhla
morali smo ujutru da uzmemo broj, ali smo posle dosli i usli preko reda!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
19.5.2010 13:12:12   
marija32
Devojke, da li na kraju treba drzavljanstvo oba roditelja za prijavljivanje deteta kod maticara?
I za ovaj roditeljski dodatak, kada ste isle u Centar za soc rad, posle rodjenja deteta, ili pre po taj formular?
Jurim po netu informacije, ali je na svakom sajtu razlicitouser posted image
Hvalauser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
19.5.2010 16:05:48   
liliana
Za roditeljski dodatak: Po rođenju deteta, kada prikupljaš potrebne papire, Centar za socijalni rad ti je na kraju:prvo ti treba potvrda iz nadležnog suda da ti nije oduzeto starateljstvo nad detetom i da nije pokrenut sudski postupak za isto,tj. da se neposredno staraš o detetu; zatim tu potvrdu odneseš (sa ostalim dokumentima, koje im daješ na uvid) u Centar za socijalni rad. Tamo ti oni izdaju potvrdu da nisi lišena prava starateljstva nad detetom.  Zatim sa tom potvrdom i ostalom dokumentacijom ideš u nadležnu opštinu i tamo predaješ sve to za roditeljski dodatak.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.5.2010 18:43:36   
marince1
Pitanje...mozda na pogresnom mestu user posted image
Gde se uzim drzavljanstvo za dete u opstini gde je rodjeno ili u opstini gde zivi?
Moj mali je rodjen u drugom gradu.
Nekad (u vreme nasih) se drzavljanstvo za dete uzimalo u ostini gde je otac deteta rodjen.



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.5.2010 18:48:45   
minavb
Marince, ja mislim tamo gde je dete rodjeno. Sada uglavnom mozes i telefonom da narucis.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.5.2010 18:51:08   
buhla
ja sam izvadila u opstini gde zivimo. sada su sve opstine povezane i dokumenti mogu da se uzimaju bilo gde.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.5.2010 18:54:17   
minavb
To se odnosi na izvod, i mislim samo na Beogradske opstine. Uverenje o drzavljanstvu mora tamo gde si rodjen. Bar je tako bilo pre dva meseca kad mi se tata raspitivao.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.5.2010 22:03:48   
liliana
Sve se uzima u opštini gde je dete rođeno,a ne na opštini gde živi.Provereno 100%!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
1.6.2010 8:43:19   
New Mom
Juče smo pokupili izvode i odradili prijavu u SUP-u i Centar za socijalni rad. Mm je sam sve odradio.

Opština (7.dana po rođenju):
- otpusna lista za bebu
- državljanstva oba roditelja
- venčani list roditelja (ili ako nisu venčani, prisustvo oba roditelja)
- lične karte na uvid.

Izvod se dobija 1 besplatan. Bio je gotov posle 7 dana.

SUP (prijava prebivališta):
- obrazac za prijavu
- uplatnica na 200 dinara
- izvod iz matične knjige rođenih za bebu (na uvid, vratili su)
- fotokopije lične karte i zdravstvene knjižice majke
- lična karta oca (on je prijavljivao)

Uverenje se dobija odmah. Dobili smo 5 komada. Nije potrebno da vlasnik stana bude prisutan.

Centar za socijalni rad (za uverenje da majka nije napustila dete ili da joj nije oduzeto):
- fotokopija izvoda iz m.k.r. za svu decu
- fotokopija uverenja o prebivalištu za svu decu
- fotokopija ličnih karti roditelja
- zahtev (pokupila sam ga u Centru još u trudnoći, čisto da još i to ne vijamo sada i da se ne šetamo duplo)

Uverenje se dobije odmah. Potrebno za ostvarivanje republičkog roditeljskog dodatka.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
1.6.2010 9:16:24   
marija32
 Prvi put kada se ide u opstinu za bebu da se prijavi ide se u opstinu na kojoj je bolnica u kojoj ste se porodile, a za ubuduceuser posted image u BGD su skoro sve opstine umrezene, tako da u svakoj mozete podici sve( drzavljanstvo, izvode...)user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
1.6.2010 11:32:10   
Dora
user posted image Joj, ljudi, ja još ništa od ovoga nisam uradila... Moramo mm i ja lično da odemo u Zrenjanin u opštinu. Kako da teglim decu sad za Zruser posted image samo zbog toga? 

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
1.6.2010 23:34:14   
buhla
PRAVILNIK O POSTUPKU ZA ODREĐIVANJE I PROMENU LIČNOG IMENA ("Sl. glasnik SRS", br. 6/83)    
Član 1
Ovim pravilnikom propisuje se postupak za određivanje i promenu ličnog imena. ODREĐIVANJE LIČNOG IMENA Član 2
Određivanje ličnog imena deteta vrši se na osnovu usmene ili pismene prijave. O usmenoj prijavi sastavlja se zapisnik po odredbama čl. 74 do 77 Zakona o opštem upravnom postupku. Prijavu o određenom ličnom imenu deteta podnose roditelji, u mestu svoga prebivališta ili u mestu rođenja deteta. Prijavu može podneti jedan od roditelja, ako su se roditelji o tome sporazumeli.
Član 3
Prijava o određenom ličnom imenu deteta sadrži podatke o detetu, i to: pol, dan, mesec, godinu i mesto rođenja, određeno ime i prezime, i podatke o roditeljima: ime, prezime (za majku i devojačko prezime), državljanstvo, prebivalište i adresu stana, mesec, godinu i mesto zaključenja braka.
Član 4
Prijava ličnog imena podnosi se istovremeno sa prijavom o rođenju deteta, a može se podneti i kasnije, ali najkasnije u roku od dva meseca od dana rođenja deteta. Ako matičar utvrdi da prijava ličnog imena nije podneta u propisanom roku, dužan je da o tome obavesti nadležni organ starateljstva i protiv roditelja podnese prekršajnu prijavu za prekršaj iz člana 39 stav 1 tačka 1 Zakona o matičnim knjigama.
Član 5
Ako se roditelji, iz bilo kojih razloga, nisu sporazumeli o ličnom imenu deteta, matičar upisuje lično ime deteta na osnovu odluke nadležnog organa starateljstva. Matičar će postupiti na način propisan u stavu 1 ovog člana i ako roditelji deteta nisu u životu, ili su u nemogućnosti da vrše roditeljska prava ili su nepoznati. Odluka organa starateljstva iz st. 1 i 2 ovog člana sadrži i podatke koje sadrži prijava o određenom ličnom imenu iz člana 3 ovog pravilnika.
Član 6
Prilikom prijema prijave o određenom ličnom imenu deteta, radi upisa u matičnu knjigu rođenih, matičar će upozoriti roditelje deteta da nije dozvoljeno određivanje pogrdnog imena, imena kojim se vređa moral ili je u suprotnosti sa običajima i shvatanjima sredine.
Član 7
Ako roditelji ne odustanu od namere da detetu odrede pogrdno ime, ime kojim se vređa moral ili je u suprotnosti sa običajima i shvatanjima sredine, matičar će dostaviti predmet, sa svim spisima, nadležnom organu starateljstva na odluku.
Član 8
Ako roditelji nose različito prezime, a imaju više dece, matičar će ih upoznati da zajedničkoj deci ne mogu odrediti različita prezimena.
Član 9
Ako se određeno ime, ili ime i prezime, sastoji od više reči, roditelji će se izjasniti kojim će se izabranim ličnim imenom dete služiti u pravnom saobraćaju. O izjavi o određivanju izabranog ličnog imena i o pristanku deteta, sačinjava se zapisnik.
Član 10
O izabranom ličnom imenu deteta matičar će upisati zabelešku u matičnu knjigu rođenih u rubriku "Primedbe", a ako je izjava data po zaključenju osnovnog upisa, zabeleška će se upisati u rubriku "Naknadni upisi i zabeleške". Ako je lično ime za korišćenje u pravnom saobraćaju izabrano prilikom upisa ličnog imena u matičnu knjigu rođenih, u registar koji se vodi uz tu knjigu, upisuje se samo izabrano lično ime. Nakon upisa izabranog ličnog imena u matičnu knjigu rođenih, u izvod izdat na osnovu te matične knjige, upisuje se samo izabrano lično ime. Član 11
U postupku određivanja novog ličnog imena maloletnom licu, posle izmene porodičnog statusa priznanjem očinstva, zaključenjem braka između roditelja, utvrđivanjem očinstva ili materinstva, odnosno osporavanjem očinstva ili materinstva, podnosi se izvod iz matične knjige rođenih za dete, izvod iz matične knjige venčanih za roditelje, a ako oni nisu u braku njihovi izvodi iz matične knjige rođenih, zapisnik o priznanju očinstva odnosno materinstva, ili odluka nadležnog suda kojim je utvrđeno ili osporeno očinstvo odnosno materinstvo. Izjava o određivanju ličnog imena deteta daje se na zapisnik, na osnovu kojeg matičar unosi zabelešku u određenom novom ličnom imenu, imenu i prezimenu, u rubriku "Naknadni upisi i zabeleške" matične knjige rođenih za dete. Ako je dete starije od 10 godina, matičar će u zapisnik o određivanju novog ličnog imena uneti i njegovu saglasnost.
Član 12
U postupku uzimanja ranijeg prezimena po raskidanju usvojenja, podnosi se rešenje o prestanku usvojenja i izvod iz matične knjige rođenih za dete. Ako je dete pod starateljstvom organ će pribaviti i saglasnost organa starateljstva. Ako je dete starije od 10 godina, potreban je i njegov pristanak. Izjava o uzimanju ranijeg prezimena i o pristanku deteta uzima se na zapisnik, na osnovu kojeg matičar u rubriku "Naknadni upisi i zabeleške" matične knjige rođenih za dete, upisuje zabeleške.
Član 13
U postupku uzimanja ranijeg prezimena posle prestanka braka, podnosi se izvod iz matične knjige rođenih i venčanih i presuda o razvodu braka, sa klauzulom pravosnažnosti, odnosno drugi dokaz o prestanku braka podnosioca izjave. Izjava o uzimanju ranijeg prezimena uzima se na zapisnik, na osnovu kojeg se u rubriku "Naknadni upisi i zabeleške" matične knjige rođenih za lice kome je brak prestao, upisuje zabeleška. Član 14 Prijave i odluke o određivanju ličnog imena detetu kao i zapisnici i izjave sastavljeni saglasno čl. 2, 5, 9, 11, 12 i 13 ovog pravilnika, smatraju se spisima trajne vrednosti, čuvaju se u spisima matične knjige rođenih u kojoj je upisana činjenica rođenja deteta, odnosno usvojenika, odnosno bračnog druga kome je brak prestao.

< Poruku je uredio buhla -- 1.6.2010 23:35:54 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
4.6.2010 13:10:32   
Dora
Juče smo otišli u Zr i prijavili bebu. Ujedno sam podigla izvode za mene i Balšu, sve je trajalo kratko osim što sam morala u SUP po poslednja tri brojauser posted image Tamo mi je milisekunda trebala da jednoj ženi što me gurala i htela da mi uskoči uzmem ličnu kartu i iscepam, ali sam se uzdržala. Već mi je ruka krenula ali je službenik video da je moj red i uzeo je moje papire a ne njene iako ih je stavila na pultuser posted image
Srce mi je lupalo, dlanovi se oznojili i skroz sam bila na ivici živaca, onako umorna od tri dana nespavanja i svega...
A kad sam izašla zapitala sam se šta je meni jer se nikad nisam tako ponašala. Bila sam na ivici da napravim glupost!

E, sad, ovo je za drugu temu, ali spomenuću to kako sam uveče imala napad živaca i plakanja, da je mm odmah došao kući i dva sata me smirivao, beba je isto zbog mene bila uznemirena i plakala do 2 sata! A klince sam oterala na spavanje s batinama. Užas. Pukla sam...user posted image
Ali to su valjda ne samo hormoni nego i ove promene vremena, umor i sve...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
4.6.2010 13:12:32   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
5.6.2010 0:54:11   
Dora
Eto vidiš zašto. Danas mi nije ništa boljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:22:08   
LillyT
Aaaaa, posle sloma zivaca zbog gluposti u SUP-u, zanima me sledece, za koliko se dobija drzavljanstvo za bebicu. na sajtu MUP-a svasta nesto pise, ono nije normalno. Danas smo prijavili dete u SUP-u i hocemo da joj izvadimo pasos, a nema drzavljanstvo. Potrebne su mi operativne informacije jer napisano na vecini sajtova vise ne vazi. Izludeli su me danas sa svojim glupostima. Help

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:26:47   
marija32
 Ja mislim da se automatski upisuju i u knjigu drzavljana kada se upisu i u MK, ne znam.
Na sajtu mupa srbije su validne informacije, a ako ih zoves, svako ima razlicitu pricu, probaj opstinu da pozoves. Pozz

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:31:05   
buhla
ja sam u jednom danu izvadila i izvod i drzavljanstvo i prijavila ga na adresu + predala za pasos!
cm se upisuje u izvd iz mkr beba automatski i dobije drzavljanstvo... samo odes u opstinu na kojoj je beba rodjena i podignes drzavljanstvo!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:37:23   
LillyT
E to me je zanimalo. To znaci da ja sutra mogu da odem da uzmem drzavljanstvo. A da li moze u bilo kojoj opstini ili to vazi samo za izvod?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:39:08   
buhla
mislim da samo za izvod vazi da moze u bilo kojoj opstini!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:39:47   
maslinica
kako to ide za pasos? jel moram da vodim dete da ga slikaju? i ja bi petru izvadila.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:39:56   
lanajelena
ja imam tako divnu kolegincu koja mi je sve zavrsila i deciji i roditeljski i pokupila sve papire...joj dusica moja,jedva cekam da mi sve odobre i vodim je na kraj sveta ako treba...Marince user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:40:13   
maslinica
buhla, odgovorila sam ti na pp.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:41:52   
buhla
IZVORNA PORUKA: maslinica

kako to ide za pasos? jel moram da vodim dete da ga slikaju? i ja bi petru izvadila.


da, da i njega vodis jer ga tamo slikaju! mi smo proveli 15minuta na slikanju, jer je bio jos mali nije mogao pravo da drzi glavicu i sklapao je oci.

videla pp! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here