RE: Strani jezik (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Strani jezik (21.2.2021 14:19:24)

Tacno je napisao. Ja sam ucila ruski, pa znam. Eto odgovara od Save. 🙂





dunja RR -> RE: Strani jezik (21.2.2021 14:20:25)

On je pisao, ali onda garant od nekud prepisao, sa njom sastavio, gledao slova.
On zna ovo da prevede, mada ne baš i lepo da pročita, bar mislim ne zvuči mi baš sve tačno, ali opet, ja ne znam ruski.




pari -> RE: Strani jezik (21.2.2021 14:37:15)

Pitaj ga baš kroz igru nekako da ti kaže odakle mu :)





dunja RR -> RE: Strani jezik (23.2.2021 9:29:26)

Kaže da je u Gugl prevodiocu ukucao šta je hteo da prevede na ruski, i prepisao :D




Ivanka 75 -> RE: Strani jezik (23.2.2021 9:42:33)

Snalazljivost na delu! 😊 





Duškić -> RE: Strani jezik (24.2.2021 6:54:37)

DA, lepo je napisano i ja sam ucila ruski, mamino dete, emotivno.




dunja RR -> RE: Strani jezik (24.2.2021 13:29:34)

Kada se u vašim školama sada kreće sa stranim jezikom?

Komšinica mi reče da se od 5-og razreda u našoj školi kreće sa drugim stranim jezikom (biramo ruski ili nemački), engleski nam je prvi, ali sada zaboravih da li se sa njim kreće od 1. ili 3. razreda?

A za drugi jezik sam mislila da se sada kreće sa njim od 3. razreda, ali ipak je od 5. kod nas (tako je bilo i kada sam ja išla u školu).




Sanjica26 RR -> RE: Strani jezik (24.2.2021 13:33:05)

Od prvog razreda krece engleski. Od petog dobijaju jos jedan jeziku u zavisnosti za koji se škola odlučila. 





Ana RR -> RE: Strani jezik (24.2.2021 13:33:46)

Suzi, kod nas od prvog razreda imaju tri jezika (engleski, nemački i ruski), engleski je obavezan a druga dva nisu. Marko je u prvom išao na oba dodatna, u drugom samo na nemački a sad u trećem samo na ruski (imali su neku užasnu nastavnicu nemačkog i dete nije htelo da ide). Od 5. razreda mora definitivno da odluči koji će učiti.




dunja RR -> RE: Strani jezik (24.2.2021 13:37:08)

Sanjice znači isto kao kod nas, samo kod nas biramo u 5-om da li ćemo ruski ili nemački. Ja pojma nemam na koji bi.


Anči, nisam čula nikad za to, a ček, jel to znači da sada kad bi ste kretali npr. opet u prvi razred, ne bi ga slala na 3 ili 2, misliš da je ipak previše, ili ?




Ana RR -> RE: Strani jezik (24.2.2021 13:39:54)

Ja nisam imala ništa protiv, on je sam birao. Hteo je da ide na sva tri jezika i bilo mu je zanimljivo. Ali zbog te nastavnice nemačkog je izgubio interesovanje, mislim da su je smenili na kraju.




Sanjica26 RR -> RE: Strani jezik (24.2.2021 14:41:03)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Sanjice znači isto kao kod nas, samo kod nas biramo u 5-om da li ćemo ruski ili nemački. Ja pojma nemam na koji bi.


Anči, nisam čula nikad za to, a ček, jel to znači da sada kad bi ste kretali npr. opet u prvi razred, ne bi ga slala na 3 ili 2, misliš da je ipak previše, ili ?



Od petog moja deca imaju francuski. A npr škola u kojoj radim, jednoj generaciji pripada francuski, a drugoj španski. Tako su tražili roditelji davnih dana. 




Tiziana -> RE: Strani jezik (24.2.2021 15:37:22)

Kod nas se francuski od 1. uci intenzivno, 6 casova nedeljno. Od 5. engleski, 2 casa nedeljno. 





Ivanka 75 -> RE: Strani jezik (24.2.2021 16:18:53)

Gde to Tiziana? 





Tiziana -> RE: Strani jezik (24.2.2021 16:32:35)

U Beogradu. Osnovna skola koja je nekada davno, kad sam ja isla u skolu, bila u ogledu. Odavno nije, ali su zadrzali isti princip.






Ivanka 75 -> RE: Strani jezik (24.2.2021 16:51:56)

Meni je to preterano bas. I ovako imaju dosta casova.





Tiziana -> RE: Strani jezik (24.2.2021 17:12:35)

Sta znam. Moji su navikli. Oni grdni kad su normalni uslovi po ceo dan su bili u skoli (skola+boravak).. 


Evo sad me zove, zavrsila mu se skola, kaze dobio je 5 na odgovaranju iz francuskog. 




nata11 -> RE: Strani jezik (25.2.2021 13:59:46)

Meni je to totalno OK.

Ja planiram moje sa 3-4 god 2x nedeljno popodne na engleski pored redovnog vrtica.
Jezici su pod MUST sto se mene tice.





dunja RR -> RE: Strani jezik (7.9.2021 15:13:26)

Dobili smo upit u školi da li želimo na engleski dodatno, plaća se naravno, i mislim da će biti u vreme boravka, časovi su u našoj školi.
Isti upit smo dobili i za nemački.

Da ide na 2 previše mi, kako ste vi, da li ste davali decu na dodatne časove? Ne znam da li da kreće na engleski, a nisam sigurna ni da li će ići u boravak.
S sada ima engelski, u prvom. Od petog valjda biraju nemački ili ruski.




dunja RR -> RE: Strani jezik (7.9.2021 15:29:49)

Zaboravih da napišem, može na jezik u svojoj školi i ako ne ide u boravsk, a biće i škola šaha, na koju će garant ići, jer je dobar u šahu, i voli šah.




dddaca -> RE: Strani jezik (8.9.2021 7:46:43)

Nemacki ili Ruski ce biti drugi jezik ili glavni?
Doj se ne jave mame sa iskustvom da napisem svoje misljenje. Ako je u vreme boravka, ja bih izabrala ono sto ce mu biti drugi jezik. Da ima neku osnovu kad podje u 5.razred.




milicicak -> RE: Strani jezik (8.9.2021 8:24:22)

U našoj školi ima dosta dodatnih aktivnosti posle nastave, mogu da ih pohađaju sva deca bez obzira da li idu u boravak. Mini buba je išla na glumu. Samo mislim da je to baš cimanje ako ne idu u boravak jer aktivnosti najčešće nisu odmah posle nastave.
Što se stranog jezika tiče, mislim da je bolje da ide na engleski, naročito u prvom razredu. Previše je to svega novog za njega




IvanaSK RR -> RE: Strani jezik (8.9.2021 8:45:04)

Moje mišljenje je da ne mora odmah u prvom razredu da ide na dodatne jezike. Lako ces ga sledeće godine upisati ako vidis da mu je potrebno. Skola plus sah ili sport ili sta vec voli. Smaram da je previse odmah obaveza.




Sanjica26 RR -> RE: Strani jezik (8.9.2021 8:50:22)

Mi nismo tako rano decu na engleski. T je od treceg krenula. S jos nije. I mislim da nece. Ne interesuje ju je jezik.






ivaMark -> RE: Strani jezik (8.9.2021 9:09:28)

Kod nas je engleski od prvog razreda, kasnije dobijaju jos jedan jezik. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>