Vazektomija za ili protiv? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Novosadjanka T. -> Vazektomija za ili protiv? (8.4.2010 23:17:54)

Kada smo se posle treceg dete suprug i ja dogovorili da uradi vazektomiju moj ginekolog je bez jasnog razloga iz petinih zila branio semenovode mog supruga i pokusavao je da mi ugradi spiralu, prvi u glavu(da o tome razmislim), ne bi li dosli do zeljene lokacije tj. mog medjunozja. Spirala je tricavih 200eur neka navodno specijalna neunistiva, ovakva i onakva....  Hvala lepo. Ako sam se ja tri puta rastajala sa dusom (beba poslednja je imala 4500gr) moze i moj suprug da odtrpi lokalnu anesteziju i kaze zbogom "plivaci". Nadam se da razumete o cemu pricam. Dokle cemo gurati u sebe zice, gume i kojekakvu hemiju, tablete itd. Na zapadu je to normalno i nije neki bauk. Nisam zelela da me vise prckaju, rastezu i razvlace. Dosta mi je bilo. Muskarci su postedjeni, a mi.... Rekla sam DA vazektomiji. A on je morao da cuti. Video je da mi je preko glave svega. Ili vazektomija ili nema onoga. I tako sada uzivamo oboje bez straha i bojazni.




lanajelena -> RE: Vazektomija za ili protiv? (9.4.2010 13:57:52)

u tvom slucaju ja sam za...




Mari86 -> RE: Vazektomija za ili protiv? (9.4.2010 14:05:07)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




diamond -> RE: Vazektomija za ili protiv? (9.4.2010 14:51:58)

a to sada kada je vezano jel može nekad da se odveže?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Anoniman -> RE: Vazektomija za ili protiv? (9.4.2010 14:54:15)

[sm=smiley13.gif]




Dora -> RE: Vazektomija za ili protiv? (9.4.2010 19:17:01)

Pošto sam ja na drugom CR pitala doktoricu da mi uradi podvezivanje jajnika a ona mi rekla da ponovo razmislim jer sam još mlada a to je konačna odluka, sad pred treći CR me pitala ako hoću da može ali da opet razmislim: jedno je znati da ne mogu imati više dece, drugo je izabrati da nemam više dece. Ja sad razmišljam o tome i ne dozvoljavam nikome da se umeša u moju odluku jer to na koji ću se način štititi od trudnoće isključivo treba da bude moja odluka. Kad sam pitala mm za mišljenje, rekao je da on ne može to da mi kaže. Isto tako, mislim da muškarac treba sam da odluči o svom telu, možda će nekad poželeti s nekom drugom da ima decu, ne znam i ne želim da mislim o tome šta u životu može da se promeni. Da sam muško sigurno ne bih to uradila a žena treba sama u saradnji sa muškarcem da pazi i planira trudnoću. Ne mogu ja da krivim nekog drugog ako neplanirano zatrudnim.




Delijagirl -> RE: Vazektomija za ili protiv? (9.4.2010 19:31:28)

Gledajuci na to kako tezko dolazimo do toga da imamo bar jedno dete mislim da necemo imati tog problema vazektomija da ili ne... Svekako se slazem sa dorom da mora muskarac sam da odluci kao sto treba i zena... Mislim da je to mali taboo na ovim prostorijama bar sam ja to tako dozivela ... a mozda gresim naravno :) 




Anoniman -> RE: Vazektomija za ili protiv? (9.4.2010 20:37:35)

Nemam problem sa kontracepcijom, tipa spirale,pa i do kraja zivota. Ne volim konacne odluke,nekako, ne bih mogla da se pomirim sa tim da vise teoretski ne mogu da zatrudnim, pa cak i kad rodim dece koliko planiram. A vazektomija moze da se "ponisti". Muskarac posle vazektomije moze opet da ima decu. Ne bih nikada terala mm na tako nesto, mozda, tj verovatno bih mu predlozila, jer je po meni to u rangu spirale-i ona se izvadi, samo sto mora svakih 10 godinaponovo da se stavlja. A ako pozelim dete, mogu da ga imam. Tako je i sa vazektomijom,samo nema cimanja na svakih 5-10 godina. Po meni je to ok resenje, ali nikad ne bih insistirala na tome.




Novosadjanka T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (10.4.2010 0:10:58)

Dogovor kucu gradi i mi smo se lepo dogovorili ili-ili. Izbor je bio na njemu, uz napomenu da sam alegricna na sve vrste neplemenitih metala (koliko god to ludo zvucalo), od komdoma obavezno dobijem glivice pa se lecim do iznemoglosti, a pilule ne dolaze u obzir, jednom sam (neke  vec sam zaboravila koje) koristila i natovila sam se za kratko vreme. Da ne spominjem  uzasno bolne cikluse. Eto tako ja se vise ne patim, a i mm je bio od pocetka price za. I da, moze da se vrati kako je bilo, ako pozeli jos dece.




Dora -> RE: Vazektomija za ili protiv? (10.4.2010 0:41:22)

Nisam imala pojma da se vazektomija može poništiti. Eto, to je onda drugo, jer ni ja nisam za konačne odluke. Ja pilule dobro podnosim, spiralu ću možda probati...ne znam.





Rada T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:03:11)

Ja o ovome razmišljam, baš razmišljam.

Posle treće trudnoće u 36 godini mojoj mami su uradili podvezivanje. Pitala sam je kako se oseća, od toga je prošlo deset godina, rekla je da je sve ok i da je i menstruaciju izgubila pre tri godine... tako da joj se nikakv ciklus nije poremetio, mislim na pravovremeni klimaks itd.

Ja sam jako brzo iz jedne trudnoće uletela u drugu i to sa visokim pritiskom. Nisam sebe dovela u red kad sam izašla iz prve trudnoće i na sve one kile dodala sam još novih kilograma i osećam se užasno, tromo nepokretno i teško.

U treću trudnoću ne želim da uđem. hemiju neću da pijem i spirale neću da ugrađujem. Da svaki put pazim usled sexualnog odnosa, ne znam da li će to moći... nema uživanja kad moraš da misliš ''jooj šta ako zatrudnim''
Da po treći put ostanem u drugom stanju i da sklonim svoje dete to jest ubijem... ne dolazi u obzir!

stvarno moram sa nekim da razgovaram na ovu temu




Sanchy -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:11:22)

Ne znam sta fali kondomima?Mi smo ih cetiri godine koristili jer sam inace osetljiva a i nismo hteli decu,cim smo resili da ih imamo prestali smo sa koriscenjem i odmah sam zatrudnela...znaci sasvim efikasan nacin kontracepcije...i sada u trudnoci ih koristimo posto neki proteini iz sperme mogu da izazovu kontrakcije a takodje nastavicemo sa upotrebom i posle porodjaja posto ne nameravam da zatrudnim dve godine posle porodjaja kako se i savetuje...




Rada T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:14:46)

joooj kondomi... ne znam zašto ali jednostavno ne koristimo kondome, možda smo jednom u početku veze. Da i to je bilo jednom i nikad više




Rada T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:20:12)

evo ovo upravo čitam i mislim da je ovde sve lepo napisano Metode kontracepcije




Sanchy -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:28:35)

E da,podseti me Rada kada sam bila mladja koristila sam i logest tablete,i to godinama ,nikakvih nus pojava nisam imala,e sad posto sam starija a i bila sam pusac posle tridesete godine raste rizik od tromboze,mozdanog udara itd pa sam ostala samo pri kondomu.....nisam za vazektomiju nikako zasto petljati kada postoje jednostavnija resenja....




Rada T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:30:24)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

E da,podseti me Rada kada sam bila mladja koristila sam i logest tablete,i to godinama ,nikakvih nus pojava nisam imala,e sad posto sam starija a i bila sam pusac posle tridesete godine raste rizik od tromboze,mozdanog udara itd pa sam ostala samo pri kondomu.....nisam za vazektomiju nikako zasto petljati kada postoje jednostavnija resenja....


Ne znam šta ću i kako ću ali između mene i mog mužjaka mora ići neka plastika[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




minavb -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:32:57)

Glasam za vazektomiju[sm=smiley1.gif]




Rada T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:34:16)


IZVORNA PORUKA: minavb

Glasam za vazektomiju[sm=smiley1.gif]


Daaaj Mina.. nemoj tako kratko! [sm=smiley13.gif] Što se to tebi čini kao ok ideja?




minavb -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:40:24)

Mnogo je razloga. Recimo, da imam zdravstvene probleme kohe ti imas, stresove koje ti imas, posle drugog porodjaja bih to obavila. Trebas tvojim svrcama zdrava i prava. Ja sebi dajem jos koju godinu. Ako se neke stvari ne poklope, sigurno necu imati jos neko dete. Dakle sec sec.




Rada T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:43:30)

Hvala na odgovoru [img]http://yoursmiles.org/msmile/pozitive/m1202.gif[/img][img]http://yoursmiles.org/msmile/pozitive/m1202.gif[/img][img]http://yoursmiles.org/msmile/pozitive/m1202.gif[/img]




Sanchy -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:46:17)

Ne znam mozda je meni kondom ko dobar dan,ne osecam razliku sa i bez ,iskreno,tako da ne vidim ni razlog da teram supruga na vazektomiju....




minavb -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:46:21)

Cmok[sm=smiley1.gif]




Rada T. -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:50:52)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ne znam mozda je meni kondom ko dobar dan,ne osecam razliku sa i bez ,iskreno,tako da ne vidim ni razlog da teram supruga na vazektomiju....


Ne mislim ja njega da teram da se secka njega ili u ovo ili ja sec sec




MicinaMama -> RE: Vazektomija za ili protiv? (23.3.2012 23:59:04)

Ja sam za vazektomiju ako je oko necega vec problem,nebitno koji je....samo sto je to konacno resenje a ko zna da li ces se ponovo uzeleti bebice..ali dobro mozes naci svalera[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Vazektomija za ili protiv? (24.3.2012 0:00:14)

Mm nije hteo da se ikada ženi, nije hteo da ikada ima decu i bio je planirao vazektomiju. Onda smo se upoznali,nakon 7 dana je objavio da će da se ženi, posle mesec počeo da priča o deci. Sreća naša pa nije sproveo svoj naum do kraja kad je hteo.

Mislim da ima bolje kontracepcije od vazektomije.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>