RE: Nega genitalija kod devojčica (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Žapkić -> RE: Nega genitalija kod devojčica (15.11.2013 13:28:55)

Ja T. obavezno mažem Pavlovićevu ili Jekoderm




2002m -> RE: Nega genitalija kod devojčica (15.11.2013 14:34:06)

pri svakom menjanju pelena... obavezno je namazem pavlovicevom




lesica -> RE: Nega genitalija kod devojčica (22.1.2014 10:27:34)

Evo jednog onako finog teksta >>> Intimna nega devojčica




Rosita -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.3.2019 21:08:34)



To to
Dunja, ovo su te krpice.




Maraj -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.3.2019 21:20:34)

Dunja ove krpice sada daju u dm-u uz onaj poklon paket za bebu. Baby bonus ili kako se vec on zove u dm-u. ...




Maslacak15 -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.3.2019 21:22:56)

Ja Sam koristila Male peskirice sva tri puta i mlaku vodu u lavoru. Prva tri meseca. Posle maramice. Kupanje dok nije otpao pupak uopste ne, posle 2 puta nedeljno.





Misha i Ljisha -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.3.2019 21:25:52)

Ja sam kvasila tetra pelene i brisala je ili koristila krpice.  A koristila sam pavlovicevu i sudokrem. 


Kupali smo je sebamed sapunom medjutim u vodi koja nij3 hlorisana. Bunarskoj. Tako da joj se nije koza jako isusivala. Dok P ima p4obkem sa kozom i u kadicu smo samo sipalk bioderma ulje prilikom kupanja a kosu cistom vodom mesec dana prali. Navodno i to je nova preporuka.




Sanidej -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.3.2019 22:06:12)

Vlazne maramice i krema slicna Pavlovicevoj




bubulence -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.3.2019 22:45:49)

Nisam znala za ove krpice, deluju bas odlicno

Mi smo koristili pamucne pelene, pokvasim ih u mlakoj vodi i prebrisem. Ili je okupam. Vlazne maramice smo koristili kada idemo negde, mada sam u frci znala i njih da isperem pa da prebrisem bebu. Sto se kupanja tice, evo 7,5god, jos nije prosao dan da nije istusirana, detaljno. Mislim da je to za devojcice jako bitno




dunja RR -> RE: Nega genitalija kod devojčica (11.3.2019 22:48:22)


Hvala vam puno, hvala Rosi! 
IZVORNA PORUKA: Rosita



To to
Dunja, ovo su te krpice.






lesli -> RE: Nega genitalija kod devojčica (12.3.2019 13:05:49)

Dunja imas i kao vatice i u dm-u i u lilly, samo su vece od obicnih tufera za sminku. Mi ih i dalje koristimo. Ranije i kada se upiski i ukaki, sada je kada se ukaki peremo nad umivaonikom (osim ako je tek jela, tada se briskamo), a brisemo tim vaticama kada se upiski. Vlazne maramice su nuzno zlo, njih koristimo samo kada nismo kod kuce.




pari -> RE: Nega genitalija kod devojčica (12.3.2019 14:38:43)

Ja sam to koristila sto lesli kaze...veliki tuferi...




lesli -> RE: Nega genitalija kod devojčica (13.3.2019 0:58:14)

Koristili smo i te to to krpice, ali su mi ovi tuferi od vate prakticniji. Imaju i to to tuferi, ali su jeftiniji ti lilly i babylove.
I moja preporuka da povremeno bacite pogled na otvor vagine. Nama su se male usnice skroz slepile kada je ona imala neka 3 meseca. Ni na kraj pameti mi nije bilo da to moze da se desi, ali na svu srecu imamo 👍 pedijatra, pa je ona to videla i poslala nas na IMD kod decijeg ginekologa. Koliko cujem ima pedijatara koji to ni ne gledaju i bebu pregledaju u peleni, pa ako vas pedijatar ne gleda, nije zgoreg da bacite pogled povremeno. 




dunja RR -> RE: Nega genitalija kod devojčica (14.3.2019 15:48:39)

Les, hvala ti puno na savetu, obratiću pažnju.


Uzela sam to-to krpice u DM-u pre 2 dana, a videla sam da imaju i to-to blaznice, isto su kockaste, i nekako mi deluju mekše, da li i one mogu za briskanje, pretpostavljam da da.
One su su u providnom pakovanju, pa sam videla kako izgledaju, dok su krpice u kutiji, pa dok nisam kući otvorila nisam znala kakve su. Nisu loše, ali mi možda te blaznice deluju mekše, nežnije, samo ne znam da li mogu da se kvase, ali ne vidim zašto ne bi moglo, isto kao krpice.




lesli -> RE: Nega genitalija kod devojčica (14.3.2019 16:34:54)

Dunja uzmi slobodno blaznice, sto kazes mekse su. Pored to to blaznica slicnu stvar ima babylove i ona lilly marka. I jedne i druge su ok, ali jeftinije od to to. Krpice su ok, ali kada smo otkrili blaznice presli smo na njih.




lesli -> RE: Nega genitalija kod devojčica (14.3.2019 16:37:38)



Evo kako izgledaju dm blaznice:
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1969341-76.jpeg[/img]
Lilly su isto ok, ali mi cesce idemo u dm po neke druge stvarcice pa uzimamo ove babylove.




dunja RR -> RE: Nega genitalija kod devojčica (14.3.2019 16:39:53)

Da deluju mi isto kao to-to.
Koliko su ove les?

To-to su čini mi se 250rsd, isto 60 komada.
Krpice su 350, 100komada.




lesli -> RE: Nega genitalija kod devojčica (14.3.2019 22:29:25)

Joj Dunja, veruj mi da ne znam cenu. Mislim da su jeftinije od tih to to. Mozda oko 200?




MimaKos -> RE: Nega genitalija kod devojčica (19.7.2019 6:29:38)

Samo bez vlaznih maramica i pranje posle svake velike nuzde





Duškić -> RE: Nega genitalija kod devojčica (19.7.2019 6:45:48)

Peremo i mazemo kremicu, nivea ili pavlovicrvu.




MimaKos -> RE: Nega genitalija kod devojčica (19.7.2019 9:17:57)

I mi, alinjoj navise sebamed odgovara





nata11 -> RE: Nega genitalija kod devojčica (10.6.2021 11:31:00)

Kako sporvodite negu kod devojcica 2-3 god koje jos uvek koriste pelene?

Jel koristite neku posebnu kremu ili maramice?




dunja RR -> RE: Nega genitalija kod devojčica (10.6.2021 11:40:04)

Nato, mi maramice samo se ako se baš negde napolju ukakila ali to se skoro nikada nije desilo. U poslednjih par meseci često je kakila na nošu pa samo obrišemo papirom, uveče tuširanje. Dok je kakila u pelene u 90 posto slučajeva smo odmah oprali guzu, ali ona ne ide u vrtić još, a uglavnom je kakila ujutru, pre nego izađe u park, pa je odmah operemo.

Sada smo skinuli dnevnu pelenu, ništa ne kapira još, ali tek je treći dan, evo malopre sam prala i guzu i gaće, ukakila se [sm=smiley34.gif]




nata11 -> RE: Nega genitalija kod devojčica (10.6.2021 11:46:50)

Jel joj mazes jos uvek guzu i prepone Pavlovicem ili nekom kremom?




dunja RR -> RE: Nega genitalija kod devojčica (10.6.2021 11:52:18)

Ja ne, a mm joj maže guzu cink kremom veterinarskog zavoda (nju koristimo duže vreme, odlična je), a prepone odavno ne mažem, ne znam da li bi trebalo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>