RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 13:15:15)

Ma ne reaguje na brufen uopšte...





IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 13:26:34)

Na Paracetamol, Febricet? Čisto da imas i tu mogućnost kombinacije




jocajaca -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 13:33:17)

Mislim da je I febricet I panadol na bazi paracetamola tako da se ne može kombinovati. Uh onda je to malo komplikovanije, a jesi li probala čepiće ja ih dajem u krajnjoj nuždi ali stvarno spuste temp u rekordnom roku I dugo drže spuštenu.
Pored ovog davanja na 4 sata Nikica mi je prije jedno mjesec zakačila virus pa mi ni to nije bilo dovoljno, pa sam masirala sa vodom I alkoholom, stavljala na tabane obloge od bjelanca I na prepone I pazuhe stavljala obloge od vode I alkohola(ovo su mi savjetovali kad smo bile u bolnici I kad joj je temp.išla preko 40), a ovako su obloge stavljali I u hitnoj kada je moja zaova vodila dječaka jer mu kod kuće nije mogla spustiti temp.
Ajd držite se I srećno!!!!




Sanjalicaaa -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 13:34:22)

Meni G ne reaguje na panadol. Valjdau je slab. Ja njemu zato ili brufen ili paracetamol. Ja kad je tako visoka dajem sirup i skidam sirćetom, krompirom, tuširanjem.




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 14:15:45)

Meni L nije reagovala na Eferalgan, a Paracetamol joj je OK. A isti lijek skoro.

Probaj sa nekim drugim sirupima? Ne znam za ovo prekoracenje, možda da nazoveš Halo bebu? Ili bih povela kod dr da pitam, ipak je to visoka T koja se ne može skinuti...




jess021 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 14:24:13)

MK, Paracetamol, Febricet, Panadol su isti lekovi, samo drugi proizvodjac, sve je to Paracetamol.
Brufen i Nurofen su druga grupa.
Koliko ml si mu dala?
Nas pedijatar kaze da dajem ml pola od kilaze, isti lek moze na 6 sati ili kombinacija dva leka na 4 sata.




Sanjalicaaa -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 14:31:26)

Meni su na institutu za majku i dete rekli da mu dajem 8ml brufena. I toliko mu tamo dali kad je imao 40T. Ja mu do tada davala 2,5ml. Posle sam pitala našeg pedijatra, rekla je da mu slobodno toliko dajem jer je to po kilaži određeno.




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 14:51:40)

Evo koliko smije najviše - "Maksimalna dnevna doza za paracetamola za djecu iznosi 75/90mg po kilogramu, a ibuprofena 20/40mg po kilogramu. Ove doze ne bi se trebale primjenjivati duže od tri dana uzastopice."




Valerie -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 21:31:53)

IZVORNA PORUKA: mama krava

Mali zakačio od velike virus, ali njemu roka T do 39.5 nakon 5 sati...

Ja mu dajem Panadol baby po uputstvu sa kutuje, ali jbg ima da probijem preporučene 4 doze u toku 24h [sm=smiley13.gif]. Jel ovo mnogo strašno!???

Na Brufen ne reaguje!




nama dr rekla da moze na 4 sata baby panadol. i na kraju nam je spadala. nikad joj nije bilo potrebno npr. 4 puta za redom na 4 sata. uvek je spadala ispod 38 nakon par davanja na po 4-5 sati. kako je sad?




Sanjica26 RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 21:32:59)

MK kako je malisa?




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 21:46:29)

Milkice[sm=smiley31.gif]




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 23:16:39)

Drage mame hvala....


On je ok...mislim vidi se da ga je spopao vieus, ali i dalje je tu temp. Danas sam izdrzala da mu ne dam skoro 6 sati, a svo vreme je imao oko 39,5. Malo apavo, malo hladili glavu i vratić. Ok je bio. A kada sam mu tada dala Panadol, to je znaci bila 4 doza u 24 sata...tek se onda preznojio prvi put. I od tada je izdrzao 6 bez tako visoke temp. Posle 6 sati je tamam dogurao skoro do 39. Dobio je opet Panadol. Svratila ja do apoteke po Nurofen, ali ga nisu imali. Apotekarka mi reče da je aktivna supstanca ista kao i u Brufenu, pa sam ga uzela za svaki slucaj, ali nisam mu davala. Ja izbegavam Brufen i zbog njegove astme, jer moze da izazove opstrukcije...bar tako pise u uputstvu.




vikiveki -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.3.2016 23:49:23)

Mk jesi li probala Paracetamol da mu daješ za T




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 11:19:14)

Panadol i jeste paracetamol...samo kao neki uvozni. Dobar je od jutros. Oko 5 jutros je imao oko 38,6 pa sam ga pustila bez leka i raskomotila ga samo. Prošla ga je sama temp.




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 11:28:55)

Panadol, February, Paracetamol su isto, tako su mi bar rekli :)
Mislila sam da ako mu pomaze neki od njih (sto moze da se desi, iako su isti) da kombinujes sa tim sto mu vec dajes.
Drago mi je da je situacija jutros bolja.




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 12:12:31)

Milkice, super da ste bolje :)
Ja i dalje ludim od tih doziranja antipiretika, svako svoju pricu prica... Ali ja ih uvek doziram kako farmakopeja nalaze, tj. prema uputstvu proizvodjaca. S jednim izuzetkom, ako je bas frka panika onda dam do 50% vecu kolicinu u toku dana nego sto sme i pazim da to ne bude duze od 3 dana u kontinuitetu...




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 12:59:25)

Milicicak[sm=smiley27.gif]

Tebe sam cekala i tako sam i mislila, ali hvala Bogu izgurasmo. Mislim da je to to, sto se ovog virusa tice!




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 14:48:58)


IZVORNA PORUKA: mama krava

. Oko 5 jutros je imao oko 38,6 pa sam ga pustila bez leka i raskomotila ga samo.


Ovo me zanima , da li decu utopljavate ili ih "razgolitite" kad imaju T ? Sigurno sam postavila glupo pitanje... ali L mi imao T jedan dan , ja nisam znala kako da se ponasam. Meni obicno bude jeza kada imam T [sm=zmeden.gif]




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 15:54:13)

Sad vazi da se obavezno raskomoti i hladi. Bez obzira na jezu. Ja mialim da se sme pokriti ako npr spava tek kad lek pocne da deluje a dete da se hladi i preznojava.




jocajaca -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 15:59:15)

Ja radim ono sto i meni odgovara kad imam temperaturu. Ja se pokrijem i preznojim tako radim i sa djecom.




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 16:35:58)

Joco ok je kad su veca deca , pa kazu da im je hladno , kada imaju T. Al sta sa bebama. Malo me to buni.




Sanjalicaaa -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 19:42:27)

Kad G ima T jamu samo pidzamicu obucem, ona je i onako sirkasta i smanjim grejanje.




jess021 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 20:32:40)

Mala deca, a posebno bebe se NI SLUCAJNO ne utopljavaju, jer mogu doziveti toplotni udar.
Uvek se raskomote da bi se telo rashladilo.




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (19.3.2016 23:50:13)

Ja njih niti utopljavam niti skidam. Budu u onome što jesu. KAd smo mi bili mali, glavna je metoda bila da se dobro pokriješ dok se ne preznojiš . (Jednom sam tako savjetovala mužu kad je dobio temperaturu, pa ga zamalo nisam ubila jer je temperatura bila od sunca [sm=jezicek.gif] ) Sada kažu da ni slučajno ne smije tako.




wivern -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (20.3.2016 8:25:14)

Ja Maksu razgolitim kad ima T, tako su mi rekli dr. Nekad ga skinem i samo u pelenu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>